Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Ostali mediji > Internet

Internet Forum.hr i svi ostali

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 10.01.2018., 16:50   #21
Quote:
Katatonični Dabar kaže: Pogledaj post
A bilo je i pro-choice članaka.



Mislim da je jezgra tih libertarijanaca tamo stvarno "true", ali što ti to vrijedi kada je prsten koji okupljaju oko sebe onaj najgori konzervativni šljam.



Ne znam kako je vani, ali kod nas je bar takav slučaj. A onda se i zapitaš malo kakve su to libertarijanske ideje kada su tako privlačne rasistima, homofobima, šovinistima i vjerskim fundamentalistima.


Koji je to konzervativni sljam oko Liberala.hr?

Ja se tamo ne slazem sa nekim clancima ali ljudi koji pisu kuze ekonomiju bolje nego ijedan sastav Vlade i Sabora od 91 pa naovamo.
Pisu ljudi koji su za slobodu covjeka i za ekonomske slobode. Druga stvar sto leftardi misle da su oni za neke slobode njima pogodne a za druge ce biti kako oni kazu, time se krajnji leftardi nimalo ne razlikuju od krajnjih rightarda i to je to sto je liberal prepoznao i pise o tome.
__________________
.
quadzilla is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2018., 19:33   #22
Meni je super kako oni misle da su duhoviti pa imaju nekakvu kategoriju - našist tjedna To im je valjda etatist - riječ koje se groze kao "Voldemort" u Harry Potteru. A ovdje su imali priliku da isprdaju bogaisusa od svega, a oni kmeče
earthsea is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2018., 19:42   #23
Kako ne razumiješ? Treba osloboditi tržište. Država je zla. Tržište zna najbolje. Bezgrešno i omnipotentno tržište
__________________
If he drove the car any harder he would have been shot out of the stratosphere. Fucking incredible.
fortinbras is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2018., 19:48   #24
Quote:
fortinbras kaže: Pogledaj post
Kako ne razumiješ? Treba osloboditi tržište. Država je zla. Tržište zna najbolje. Bezgrešno i omnipotentno tržište
Shodno tomu, dajmo da žive i uplatimo za svijeću* na Oltaru Tržišta.

*Imaš ju negdje (svijeću) na crowdfunding pijaci
earthsea is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2018., 23:07   #25
Quote:
fortinbras kaže: Pogledaj post
Kako ne razumiješ? Treba osloboditi tržište. Država je zla. Tržište zna najbolje. Bezgrešno i omnipotentno tržište
Lijepo moderator(i) trola, ali da, tržište je savršenije od države,uvijek, empirijski dokazano. Kao što kaže moj potpis, samo zakinute osobe to nemogu razumjeti ili ne žele.


Pod državama gdje nije bilo niti S od slobodnog tržišta je ubijeno 100 milijuna ljudi u zadnjih 100 godina. I to onim sistemom za koji se vi zalažete, komunizmom, a do komunizma ćemo doći pomoću socijalizma. Eno u Venezueli uspješno ljudi čekaju u redu za kruh i mlijeko, neki dan je trudnica ubijena dok je čekala, al nema veze, samo su 2. na svijetu po zalihama nafte. Maduro to uspješno vodi.
__________________
.

Zadnje uređivanje quadzilla : 10.01.2018. at 23:24.
quadzilla is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2018., 23:52   #26
Pozdravljam pokretanje novih medija. Nadam se da pokretač portala ne dobiva novac od države, jer je država zlo.




Kome se obraća ovaj portal? Vjerovatno 1-2 posto birača koji su za libertarijansku ideju.
DJTcro is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2018., 09:50   #27
Quote:
quadzilla kaže: Pogledaj post
Pod državama gdje nije bilo niti S od slobodnog tržišta je ubijeno 100 milijuna ljudi u zadnjih 100 godina. I to onim sistemom za koji se vi zalažete, komunizmom, a do komunizma ćemo doći pomoću socijalizma. Eno u Venezueli uspješno ljudi čekaju u redu za kruh i mlijeko, neki dan je trudnica ubijena dok je čekala, al nema veze, samo su 2. na svijetu po zalihama nafte. Maduro to uspješno vodi.
Srećom su Dečki iz Chicaga 75. došli u Chile pa su tamo potekli potoci meda i mlijeka .
__________________
Što na Forumu nije dozvoljeno?
- vrijeđanje po bilo kojoj osnovi/
psovanje, flejmanje, spamanje
German is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2018., 09:54   #28
Liberal.hr

Tako jee, uzeo si odlican primjer. Evo usporedi utjecaj Friedmana na Cile i kakav GDP imaju po glavi stanovnika u odnosu na bilokoju Juznoamericku drzavu

Sam si se sebi u usta posrao, ovo rijetki uspjevaju i ne vidja se cesto. Svaka cast.
https://en.m.wikipedia.org/wiki/Mira...pita_(PPP).svg
__________________
.
quadzilla is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2018., 10:39   #29
Quote:
quadzilla kaže: Pogledaj post
Tako jee, uzeo si odlican primjer. Evo usporedi utjecaj Friedmana na Cile i kakav GDP imaju po glavi stanovnika u odnosu na bilokoju Juznoamericku drzavu

Sam si se sebi u usta posrao, ovo rijetki uspjevaju i ne vidja se cesto. Svaka cast.
https://en.m.wikipedia.org/wiki/Mira...pita_(PPP).svg

Majmune, govorim o likvidacijama i kršenju ljudskih prava.

A Chile je 1990. padom Pinocheta dosta povećao državni intervencionizam. Dakle, jedini koji se posrao si ti, jer od 1975.-1990. kada je gospodarska politika Chilea kreirana u skladu s čikaškom školom rast BDP-a je iznosio prosječno 3%, s tim da je država više puta morala intervenirati (npr. 1982. da spasi bankarski sektor).
__________________
Što na Forumu nije dozvoljeno?
- vrijeđanje po bilo kojoj osnovi/
psovanje, flejmanje, spamanje
German is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2018., 10:48   #30
Quote:
quadzilla kaže: Pogledaj post
Tako jee, uzeo si odlican primjer. Evo usporedi utjecaj Friedmana na Cile i kakav GDP imaju po glavi stanovnika u odnosu na bilokoju Juznoamericku drzavu
https://en.m.wikipedia.org/wiki/Mira...pita_(PPP).svg
Tako je, Čile se poslije 1991.godine ponovo izdiže iznad LA prosjeka, 20 godina nakon što je Alliende bio preuzeo svoje trogodišnje predsjednikovanje a 17 godina nakon što je ubijen.
__________________
Tko drugome sreću želi, sam u nju pada. Volite se ljudi, ne budite ljudožderi.
G.W.F. Hegel "Sretan je onaj koji je svoje postojanje uskladio sa svojim posebnim karakterom, htijenjem i voljom, pa na taj način, u svom postojanju, uživa u samom sebi"
"Revolucionarno je reći istinu" - Antonio Gramsci
lavore is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2018., 12:13   #31
Ja sam na liberal-haer fejzbuku komentirao članak kako je Ruanda super, da je super jer od 1995. provodi slobodnotržišne reforme i da se trebamo ugledati na nju tako da sam se načelno složio uz dodatak da treba ipak proširiti analizu Ruande i na 1994. godinu, kad su provođene neke vrlo radikalne političko-ekonomske reforme, sličnog tipa onima koje su se u otprilike isto doba odvijale diljem bivše SFRJ.

Na to me Nakić blokirao.

Što mu bi?
Sova77 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2018., 12:44   #32
Quote:
quadzilla kaže: Pogledaj post
Lijepo moderator(i) trola, ali da, tržište je savršenije od države,uvijek, empirijski dokazano.
Vidiš, ovo je upravo ono o čemu sam i pričao. 'tržište je savršenije od države'. Za što? I zašto misliš da je to dvoje u sukobu? Razvojem države razvija se i struktura tržišta. Stabilno i uspješno tržište bez države ne postoji. Jedno proizlazi iz drugoga. Postoje razvijene, jake države i njihova su tržišta stabilnija od onih koje nisu razvijene. A ako je nešto empirijom dokazano, to je da tržište iz sranja uvijek izvlači država.

Quote:
quadzilla kaže: Pogledaj post
Kao što kaže moj potpis, samo zakinute osobe to nemogu razumjeti ili ne žele.
Koga zaboli što kaže potpis nekoga tko drka na tržište...

Quote:
quadzilla kaže: Pogledaj post
Pod državama gdje nije bilo niti S od slobodnog tržišta je ubijeno 100 milijuna ljudi u zadnjih 100 godina.
Zašto si stao na posljednjih 100 godina i na brojci od 100 milijuna?
I što je to točno 'slobodno tržište'?
Poslušaj nekog pametnijeg od sebe:
https://www.youtube.com/watch?v=R4BelDrWWt0

Quote:
quadzilla kaže: Pogledaj post
I to onim sistemom za koji se vi zalažete, komunizmom, a do komunizma ćemo doći pomoću socijalizma.
Tko smo to 'mi'? I zašto misliš da se zalažemo za socijalizam i komunizam? Meni je potpuno svejedno kako će se sustav zvati i kako će biti ustrojen ako funkcionira i osigurava svima dostojanstven život. Da je kapitalizam to uspio, nitko sretniji od mene. Za razliku od ekipe okupljene oko ovog liberala.hr, moja je želja da svaki čovjek bude slobodan. Potpuno nebitno kolika je razina regulacije tržišta. Tržište je sredstvo. A ne cilj.

Quote:
quadzilla kaže: Pogledaj post
Eno u Venezueli uspješno ljudi čekaju u redu za kruh i mlijeko, neki dan je trudnica ubijena dok je čekala, al nema veze, samo su 2. na svijetu po zalihama nafte. Maduro to uspješno vodi.
Kakve veze Venezuela ima s ičim? Nestabilna južnoamerička država ogrezla u korupciji. Ako ti misliš da je to socijalizam, to ne znači da je tako. Ako je ovo vjerovanje koji si pokupio s liberala.hr, predlažem im da prouče malo što je to socijalizam... Ako žele da ih ljudi koji razmišljaju svojom glavom počnu shvaćati iole ozbiljno...
__________________
If he drove the car any harder he would have been shot out of the stratosphere. Fucking incredible.
fortinbras is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2018., 13:08   #33
Quote:
German kaže: Pogledaj post
Majmune, govorim o likvidacijama i kršenju ljudskih prava.

A Chile je 1990. padom Pinocheta dosta povećao državni intervencionizam. Dakle, jedini koji se posrao si ti, jer od 1975.-1990. kada je gospodarska politika Chilea kreirana u skladu s čikaškom školom rast BDP-a je iznosio prosječno 3%, s tim da je država više puta morala intervenirati (npr. 1982. da spasi bankarski sektor).
Znaci Friedman nije imao nikakvu ulogu u otvaranu Čilea prema ekonomskim slobodama i na kraju rušenju Pinocheta? I on je tamo bio onako turistički pa je zbog toga par desetljeća kasnije Čile najjača ekonomija J. Amerike?

Quote:
lavore kaže: Pogledaj post
Tako je, Čile se poslije 1991.godine ponovo izdiže iznad LA prosjeka, 20 godina nakon što je Alliende bio preuzeo svoje trogodišnje predsjednikovanje a 17 godina nakon što je ubijen.
Pogledaj šta sam Germanu napisao.

Quote:
fortinbras kaže: Pogledaj post
Vidiš, ovo je upravo ono o čemu sam i pričao. 'tržište je savršenije od države'. Za što? I zašto misliš da je to dvoje u sukobu? Razvojem države razvija se i struktura tržišta. Stabilno i uspješno tržište bez države ne postoji. Jedno proizlazi iz drugoga. Postoje razvijene, jake države i njihova su tržišta stabilnija od onih koje nisu razvijene. A ako je nešto empirijom dokazano, to je da tržište iz sranja uvijek izvlači država.
Država uvijek sjebe ostale porezne obveznike jer se miješa u tržište. Ona tada ne spašava tržište nego uništava manje firme koje nemaju naklonost države i zadužuje porezne obveznike da spasi Todija i da se spase predstečajnim nagodbama firme čiji su vlasnici slučajno recimo frendići sa Linićem. To nije slobodno tržište.
Tebi su osnovne poveznice veliki problem za shvatit.





Quote:
Zašto si stao na posljednjih 100 godina i na brojci od 100 milijuna?
I što je to točno 'slobodno tržište'?
Poslušaj nekog pametnijeg od sebe:
https://www.youtube.com/watch?v=R4BelDrWWt0
Slobodno tržište je ono u kojem država ne sudjeluju i ne intervenira.

Quote:
Tko smo to 'mi'? I zašto misliš da se zalažemo za socijalizam i komunizam? Meni je potpuno svejedno kako će se sustav zvati i kako će biti ustrojen ako funkcionira i osigurava svima dostojanstven život. Da je kapitalizam to uspio, nitko sretniji od mene. Za razliku od ekipe okupljene oko ovog liberala.hr, moja je želja da svaki čovjek bude slobodan. Potpuno nebitno kolika je razina regulacije tržišta. Tržište je sredstvo. A ne cilj.
Ako se ne varam s tobom sam imao ranije rasprave i bio si teški socijalist... Možda si sad spoznao HNS kao Saucha. Inače ekipa sa Liberal.hr, baš to i pokušavaju, da svaki čovjek bude slobodan kao čovjek, i ekonomski slobodan.


Quote:
Kakve veze Venezuela ima s ičim? Nestabilna južnoamerička država ogrezla u korupciji. Ako ti misliš da je to socijalizam, to ne znači da je tako. Ako je ovo vjerovanje koji si pokupio s liberala.hr, predlažem im da prouče malo što je to socijalizam... Ako žele da ih ljudi koji razmišljaju svojom glavom počnu shvaćati iole ozbiljno...
Znači Maduro i njegov prethodnik Chavez nisu pokušavali napraviti socijalistički raj od skoro naftom najbogatije države SVIJETA? Zanimljivo
Što se tiče korupcije i socijalizma, dobri i pedantni Švabe su čak i studiju napravile.
http://epub.ub.uni-muenchen.de/20974/
Quote:
Prilikom provođenja eksperimenta među Nijemcima, prikupljajući putovnice ili osobne iskaznice kod građana u centru Berlina, nalazimo da pojedinci podrijetlom iz DDR-a varaju znatno više na apstraktnim zadacima od onih podrijetlom iz Zapadne Njemačke. Što su duže pojedinci bili izloženi socijalizmu, veća je vjerojatnost da će varati na zadacima. Iako se nedavno tvrdilo da tržišta uzrokuju propadanje moralnih vrijednosti (Falk i Szech, 2013), možemo pružiti dokaze da druge politički i ekonomski režimi poput socijalizma mogu imati još štetniji utjecaj na ponašanje pojedinaca.
__________________
.
quadzilla is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2018., 13:20   #34
Quote:
quadzilla kaže: Pogledaj post

Slobodno tržište je ono u kojem država ne sudjeluju i ne intervenira.
Dobro i gdje to postoji? Gdje ja mogu sad otići kupiti kilu kokaina? Ili prodati nuklearnu bojevu glavu? Deep Web? Neka afrička pripizdina? Narnia?
__________________
Ya fuking eejit!
Katatonični Dabar is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2018., 13:40   #35
Quote:
Katatonični Dabar kaže: Pogledaj post
Dobro i gdje to postoji? Gdje ja mogu sad otići kupiti kilu kokaina? Ili prodati nuklearnu bojevu glavu? Deep Web? Neka afrička pripizdina? Narnia?
On je mislio na slobodno tržište legalnih roba...problem je u tome što mi ne znamo/ne možemo izmjeriti što bi se dogodilo u slučaju velikih gospodarskih kriza slobodnog tržišta jer su države uvijek intervenirale.
__________________
Tko drugome sreću želi, sam u nju pada. Volite se ljudi, ne budite ljudožderi.
G.W.F. Hegel "Sretan je onaj koji je svoje postojanje uskladio sa svojim posebnim karakterom, htijenjem i voljom, pa na taj način, u svom postojanju, uživa u samom sebi"
"Revolucionarno je reći istinu" - Antonio Gramsci
lavore is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2018., 13:45   #36
Kakvih legalnih roba? Ako država ne sudjeluje i ne intervenira, tko onda odlučuje koja je roba legalna?
-Nabat- is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2018., 13:51   #37
Quote:
Katatonični Dabar kaže: Pogledaj post
Dobro i gdje to postoji? Gdje ja mogu sad otići kupiti kilu kokaina? Ili prodati nuklearnu bojevu glavu? Deep Web? Neka afrička pripizdina? Narnia?
Uključi mozak, ima zanimanja/industrija gdje nema državne firme/subjekta pa da ima privilegiju, ili država ne subvencionira jednog igrača na štetu drugih. To ti se zove slobodno tržište.
__________________
.
quadzilla is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2018., 13:56   #38
Quote:
-Nabat- kaže: Pogledaj post
Kakvih legalnih roba? Ako država ne sudjeluje i ne intervenira, tko onda odlučuje koja je roba legalna?
jedno je odrediti okvir igrališta a drugo je intervenirati u polju igrališta
__________________
Tko drugome sreću želi, sam u nju pada. Volite se ljudi, ne budite ljudožderi.
G.W.F. Hegel "Sretan je onaj koji je svoje postojanje uskladio sa svojim posebnim karakterom, htijenjem i voljom, pa na taj način, u svom postojanju, uživa u samom sebi"
"Revolucionarno je reći istinu" - Antonio Gramsci
lavore is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2018., 14:02   #39
Quote:
-Nabat- kaže: Pogledaj post
Kakvih legalnih roba? Ako država ne sudjeluje i ne intervenira, tko onda odlučuje koja je roba legalna?
Država određuje, najveći neprijatelj čovjeka. Uzme ti sve ako tako većina demokratski odredi-bez obzira što ta većina ne zna 2+2 zbrojit, iliti nacionalizira nakon '45 kao kod nas pa sve što si stekao u životu ostaneš bez toga, jer se prezivaš malo njemački.

Ili ti recimo propiše zakon da moraš nosit Davidovu zvijedu pa si neprijatelj sistema, ili postaneš recimo klasni neprijatelj države pa odeš u gulag. I sve to legalno i po zakonu jer je VEĆINA tako odredila.
__________________
.
quadzilla is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2018., 14:27   #40
Quote:
quadzilla kaže: Pogledaj post
Znaci Friedman nije imao nikakvu ulogu u otvaranu Čilea prema ekonomskim slobodama i na kraju rušenju Pinocheta? I on je tamo bio onako turistički pa je zbog toga par desetljeća kasnije Čile najjača ekonomija J. Amerike?
Naravno, 3.000 ubijenih i 27.000 mučenih su svoje zdravlje drage volje dali za ekonomski napredak nacije. Doduše on je tek počeo 1990. padom Pinocheta, kada je i napušten čisti liberalni model, ali dobro, nećemo sitničariti..
__________________
Što na Forumu nije dozvoljeno?
- vrijeđanje po bilo kojoj osnovi/
psovanje, flejmanje, spamanje
German is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:33.