Natrag   Forum.hr > Sport > Košarka

Košarka Loptost radovanja pod obručima

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 15.12.2006., 12:44   #21
LIVE NBA NA OBN-u

nedjelja 22:30

Utah - Indiana i Houston - LA Clippers su jedine tekme u tom terminu
fortaleza is offline  
Old 15.12.2006., 13:03   #22
Quote:
Shadowman kaže:
Nešto nisam ubijeđen da će bilo ko drugi biti MVP. My man, Steve Nash, is taking it again. Nash je uvijek dobro igrao, ali ove sezone je jednostavno magičan. Steve Nash ima PhD in Basketball. Nevjerovatno ja kakvu košarkašku inteligenciju ima. Drugi ozbiljni kandidati za MVP-a su po mom mišljenju Yao Ming i Dirk Nowitzki. Jao kakav je Yao ove sezone. A Dirk? Mislio sam prošle sezone da bolji šut ne može postojati, ali me je Dirk uvjerio u suprotno. Njegov jump-shot je praktički nemoguće braniti. Ali, ne brinite, oni ne gledaju samo brojke već i kompletan doprinos ekipi. Ako se ovako nastavi, Steve Nash je očito MVP.

Gledati Phoenix je pravi doživljaj. Prije neki dan gledam utakmicu i u jednom trenutku shvatim da je Phoenix dao košarki novu dimenziju, komiku. Igra izgleda stvarno komično kao crtani film. Protivnički tim se ubi da utrpa koš. Čim oni utrpaju, dvije sekunde kasnije, vidiš Marion-a ili Stoudemire-a kako prosto leti prema košu i muški zakucava. Ovi se jadnici opet muče. Tamo-ovamo. Čim je Phoenix dobio loptu, par sekundi kasnije bilo koji iz Phoenix-a osim Stoudemire-a nonšalantno utrpava tricu. Ili Marion opet zakucava. Ili Nash radi zajebanciju s njima.

Moj pick za ovu sezonu je Phoenix. Uglavnom, mislim da Istok nema nikakvu šansu. Na Zapadu ima bar pet timova koji su svaki ubjedljivo bolji od svih timova na istoku. Na zapadu je sve moguće. San Antonio, Phoenix, Dallas, Utah, Houston, pa čak i Lakers su vrlo dobri timovi. Možda nekog iznenađuje što stavljam Lakerse u ovu listu, ali Lakers su dobri. Odom je bolji nego što se misli, a Walton je dobar u svim aspektima igre, što ne iznenađuje kad se zna čiji je sin, Bynum je možda slijedeći Duncan i Kobe je freak of nature, naravno, i najbolji igrač lige. A tek u playoff-u Kobe će pokazati najbolje od sebe. Kobe je jedini igrač, koji može poludjeti jedan quarter i sam pretvoriti poraz u pobjedu. Houstonu sve ovisi o zdravlju McGrady-ja. Ako bude zdrav, sve je moguće. U suprotnom nemaju šansu da uzmu Zapad. Isto važi na Istoku za Orlando i Grant Hill-a, koji iznenađujuće dobro igra, kad je zdrav, nakon 5-6 godina pauze. Utah se možda čini kao prolazna, jer nema velikih imena, ali to zavarava. Utah ima ekstremno dobar front court. Boozer, Kirilenko i Okur su svi pametni i robusni igrači, koji igraju dobar defence, ali isto tako dobar offence. I Okur je fantastičan strijelac za centra. San Antonio je opasan iz očitih razloga. Imaju par bekova, koje je praktički nemoguće čuvati. Parker je prebrz za svakog, a Ginobili nepredvidljiv. I povrh svega imaju Duncan-a, a Duncan je jedinstven. Dallas je offensive machine skoro koliko i Phoenix. Imaju sasvim solidnog centra, Dampier, dok su im forwardi nezaustavljivi, Nowitzki i Howard. Jason Terry je jedan od mojih omiljenih igrača u ligi. Čovjek je hladnokrvni killer, nemilosrdan i neumoljiv, a ne osjeća tremu, ni strah. Pored njega još i mladi Devin Harris, crlo talentovan, a isto offensive-minded i rado ide pod koš. Pored sveg tog imaju još i Stackhouse-a, koji je prije par sezona trpao po trideset po utakmici. Sad je stariji i ne može dugo ostajati na terenu, ali to mu je dovoljno da glatko utrpa dvadeset. Ukratko, strašan tim. Vjerovatno uz Phoenix glavni kandidat za titulu. A Phoenix je jednostavno preopasan u napadu. Sve ide u korist Phoenix-u. Nova pravila totalno idu u korist napadačkih timova. Prije nekoliko godina odbrana je pobjeđivala i tad je Detroit rasturao, jer su bili najbolji obrambeni tim, a i San Antonio, koji je isto bio, a i sad je, dobar u odbrani. Sad u odbrani jedva da možeš išta napraviti da ne bude faul. S takvim pravilima Phoenix je perfektan. Imaju genija košarke da organizuje napad. Lopta ide njemu u ruke. Sve što ti treba onda, jeste puno igrača, kojima on može dodavati, tj. trebaju dobri realizatori, a to je praktički čitav tim. Stoudemire je nezaustavljiv pod košem, a najbolji je u gužvi. Marion je perfektan suigrač za Nash-a. Marion je u stanju da se uvijek nađe u pravom trenutku na pravom mjestu i može dati koš iz bilo koje pozicije. Diaw puca trica, a dobar je pod košem. Prošle sezone bez Stoudemire-a igrao je i centra ponekad. Barbosa je jedan od mojih omiljenih igrača. Jedan je od najbržih u ligi, a trice puca glatko. Ne možeš ga pustiti da šutira, a ako priđeš bliže, prođe kraj tebe dok trepneš okom i dvokorak. Raja Bell je klasični defender, ali i nevjerovatno šutira trice i isto tako nevjerovatno je pouzdan u kritičnimk trenucima. Ne možeš ih ni faulirati, jer slobodna bacanja ne maše. Phoenix je nezaustavljiv.

Denver s Iversonom? Čak i da dobiju Iversona ne vjerujem da bi dobili titulu, ali Denver je vrlo dobar tim i bez Iversona. Neki igrači su jednostavno više za one-on-one košarku. Iverson je tipičan primjerak. Koliko god donese timu, kad uzmeš u obzir ono što odnese, nije baš toliko dobar. Kobe je sličan igrač, ali Kobe je puno bolji. Kobe je jedini koji može biti doslovce nezaustavljiv kad ga krene i koji sam može odlučiti utakmicu. Kobe je kompletan. Defence, offence, šut s pola igrališta kao dobri šuteri s trice, utrpava po 60 slobodnih bacanja zaredom, zakucava kao niko drugi, brz kao zmija, hladan kao špricer.
koja jebena recenzija cijele lige
međutim sa nekim stvarima se ne slažem!!

prvo, mislim da steve nash uopće nema ozbiljne konkurencije za MVP-a. on će po meni biti, ako to već i nije, najbolji play svih vremena. phoenix je po meni daleko najveći kandidat za naslov. kako im sada ide, jedino ako nash slomi ruku ili nogu, može se nešto promijeniti.

drugo, kobe je jad i bijeda od igrača. on je otjero shaqa iz LA-a, a shaq je jedini razlog što je kobe ikada osvojio naslov. on je uspio sjebat momčad sa paytonom, maloneom i shaqom koja je trebala biti najbolja momčad svih vremena ali radi taštine jednog kretena to nije postala. toliki talent, a toliki debil. žalosno!!

i treće, mislim da je denver sa iversonom (ako dođe) vrlo ozbiljna momčad. do naslova neće moći samo zato što je phoenix prejak. mislim ako je iverson one-on-one igrač, s čim se slažem, što je onda bryant?? mislim da bi se iverson malo smirio u denveru, a i anthony bi ga rasteretio. još kad bi se martin prestao ozljeđivat, imeli bi najbolji centarski par u ligi.

još bi na kraju napomenuo da sam nakon prošle sezone više očekivao od LeBrona. ili je još premlad, ili nikad ne bu ni blizu jordana. međutim, samo vrijeme će pokazati istinu...
apoljon is offline  
Old 15.12.2006., 15:28   #23
Quote:
fortaleza kaže:
LIVE NBA NA OBN-u

nedjelja 22:30

Utah - Indiana i Houston - LA Clippers su jedine tekme u tom terminu
Nadopuna...OBN prenosi 30 utakmica regularnog dijela, 12 play-off susreta, sve finalne tekme i all-star
fortaleza is offline  
Old 15.12.2006., 15:34   #24
Quote:
fortaleza kaže:
Nadopuna...OBN prenosi 30 utakmica regularnog dijela, 12 play-off susreta, sve finalne tekme i all-star
hvala bogu što imam kabelsku, evo do dana današnjeg nisam vidio smisao te kabelske (osim što koji put bude cibona na +) bilo bi lijepo da prenose što je više moguće phoenix, denver i ostale klubove koji više pozornosti daju napadu
apoljon is offline  
Old 15.12.2006., 17:51   #25
Quote:
apoljon kaže:
koja jebena recenzija cijele lige
međutim sa nekim stvarima se ne slažem!!

prvo, mislim da steve nash uopće nema ozbiljne konkurencije za MVP-a. on će po meni biti, ako to već i nije, najbolji play svih vremena. phoenix je po meni daleko najveći kandidat za naslov. kako im sada ide, jedino ako nash slomi ruku ili nogu, može se nešto promijeniti.

drugo, kobe je jad i bijeda od igrača. on je otjero shaqa iz LA-a, a shaq je jedini razlog što je kobe ikada osvojio naslov. on je uspio sjebat momčad sa paytonom, maloneom i shaqom koja je trebala biti najbolja momčad svih vremena ali radi taštine jednog kretena to nije postala. toliki talent, a toliki debil. žalosno!!

i treće, mislim da je denver sa iversonom (ako dođe) vrlo ozbiljna momčad. do naslova neće moći samo zato što je phoenix prejak. mislim ako je iverson one-on-one igrač, s čim se slažem, što je onda bryant?? mislim da bi se iverson malo smirio u denveru, a i anthony bi ga rasteretio. još kad bi se martin prestao ozljeđivat, imeli bi najbolji centarski par u ligi.

još bi na kraju napomenuo da sam nakon prošle sezone više očekivao od LeBrona. ili je još premlad, ili nikad ne bu ni blizu jordana. međutim, samo vrijeme će pokazati istinu...
Mislim da precjenjuješ Phoenix. Barem Dallas i San Antonio su sasvim ozbiljni konkurenti. Ove sezone gledam stvarno puno košarke. I Dallas i San Antonio su daleko bolji od Phoenixa u odbrani. Dallas je pored toga ekstremno opasan u napadu (skoro kao Phoenix). San Antonio je onako čvrst tim do kraja. Naravno da i sam navijam za Phoenix, jer oni igraju balet i šah, a ne košarku. To je umjetnost. Šah-mat u dva poteza. Ali, ako obuzdam emocije, moram priznati da su ova dva tima vrlo opasni konkurenti Phoenixu. Tek ćemo vidjeti dokle će Utah dogurati. Bilo je i drugih dobrih playmakera, kao Magic Johnson, na primjer.

Griješiš puno kod Kobe-ja. Precjenjuješ Iversona. Oni jesu slični, jer su odlični one-on-one, ali je Kobe neuporedivo bolji od Iversona. Shaq nije jedini razlog što su Lakers osvajali naslove. Gledao sam ja te utakmice. Puno je puta Kobe u odlučujićim trenucima preuzimao stvaru svoje ruke i ubacivao nemoguće stvari. Time si je i stvorio ime. Kad je najteže, between the eyes. Kobe doslovce šutira dva metra iza trice sasvim normalno kao da je na liniji. Moraš isto uzeti u obtir da Kobe mora dobivati puno pažnje od protivničke odbrane. Ako nećeš stavljati doube team na njega, trpaće proizvoljno. Ako staviš double team na njega, otvaraš druge. Shaq je imao isti efekat. Zato su Lakersi tad pobjeđivali. Onaj tim s Malone-om i Payton-om je bio zadnji trzaj staraca, a ne najbolji tim svih vremena. Čak i da su bili mlađi, treba to sve ukomponirati. Malone je čitav život igrao pick and roll sa Stocktonom i onda po prvi put nešto skroz drugačije. Payton je bio samo sjena onog Paytona. Shaq je poslije priznao da je bio u krivu kod Kobe-ja i da ga je trebao tretirati kao što sad tretira Wade-a. Prošle sezone Lakersi su bili užasno loš tim s izuzetkom Kobe-ja. Ipak otišli su u playoff i zadali dosta glavobolje. Ispali su u polufinalu Zapada. Ove sezone su puno bolji. I Kobe igra drugačije. Sad puno više pokušava uposliti druge. Čak i kad su Lakersi bili na vrhuncu, Shaq je i sam govorio da je Kobe najbolji igrač lige. On nije Steve Nash, mozak za košarku, ali jeste tijelo. Daleko najopasnije u ligi.

Denver ima dobrog centra. Marcus Camby hvata puuuno rebounds. Nisam siguran da bi ih Iverson puno poboljšao. Andre Miller je odličan bek. Iverson bi im pokvario flow, a dodao bi poena. Sve u svemu, vjerovatno nedovoljno. Čak i s Iversonom, nije dovoljno za titulu, jer ima drugih preopasnih timova. Dallas bi i dalje bio bolji od Denvera, a i San Antonio. Mislim da nisi svjestan koliko je Dallas dobar. Jason Terry je nešto posebno, a Nowitzki može utrpati kad god hoće. Dirk i Carmelo su na približno istom nivou, ali Denver nema jednog Howarda ili Terry-ja. I Dampier je dobar koliko i Camby. Dallas ima Stackhouse-a na benchu. Denver nema igrača njegovog kalibra na benchu.

LeBronu treba bolji tim. Cleveland nije tako dobar. Jordan je imao nešto posebno. Ono što i Kobe ima, a to je mental toughness. To su ljudi s konjskim živcima i krajnje samouvjereni. To je ono što ih čini posebnima, uz nemoguće fizičke sposobnosti, naravno. Jordan je bio veliki shit-talker. On se sagne odbrambenom igraču i priča mu u uho cijelo vrijeme. "Sad ću ti pokazati kako se šutira jump-shot". I onda dobije loptu i utrpa jump-shot. Onda dođe i pita ovog "Jesi vidio kako se to radi?"
__________________
Ja sam mladić u najboljim godinama i čovjek za sutra, a nekad sam bio sretno dijete. U mojoj općini problema nema, jer rade veze i poznanstva.
Shadowman is offline  
Old 15.12.2006., 23:26   #26
za OBN

ali u isto vrijeme NFL na Z1
rossonero is offline  
Old 16.12.2006., 00:23   #27
danas utakmica

la lakers - houston

obje ekipe igraju bez svoji u ovom trenutku najboljih igrača , meni je ova utakmica važna zbog toga što jedan moj dobar prijatelj navija za houston a ja za lakerse
charazay1 is offline  
Old 16.12.2006., 08:23   #28
Kakva utakmica! Lakersi gube s 21 poen razlike u prvom poluvremenu. Međutim vraćaju se polako nazad. U drugom poluvremenu stižu ih. Rockets povećavaju razliku na 13 ponovo. Lakersi izjednačuju. Nakon dva produžetka Lakersi pobjeđuju 112:101. Bryant 53 poena, 10 skokova i 8 asistencija. Yao Ming 35 poena, 15 skokova i 8 blokova.
__________________
Ja sam mladić u najboljim godinama i čovjek za sutra, a nekad sam bio sretno dijete. U mojoj općini problema nema, jer rade veze i poznanstva.
Shadowman is offline  
Old 16.12.2006., 19:05   #29
Quote:
Shadowman kaže:
Kakva utakmica! Lakersi gube s 21 poen razlike u prvom poluvremenu. Međutim vraćaju se polako nazad. U drugom poluvremenu stižu ih. Rockets povećavaju razliku na 13 ponovo. Lakersi izjednačuju. Nakon dva produžetka Lakersi pobjeđuju 112:101. Bryant 53 poena, 10 skokova i 8 asistencija. Yao Ming 35 poena, 15 skokova i 8 blokova.
I onda rec da Kobe ne zna...
Ovo je fascinantna statistika...ono što je bilo izmedju njega i Shaqua bilo je...sto tocno i zasto to mi nikada ne cemo saznati jer su novinari prica za sebe!!!
Kobe je prosle godine igrao nevjerojatno - da ima bolji team ili jos jednog vanrednog igraca bilo bi svega...mozda Jermaine O'Neal ili Rasheed Wallace...ludi K.G.

by the way Ben W. je potrgao Buckse 27 skokova, deset koševa, šest asistencija, tri ukradene lopte i tri blokade - wow. Chichago je danas ponovno zanimljiv...
crveni balon is offline  
Old 16.12.2006., 22:41   #30
Quote:
Shadowman kaže:
Mislim da precjenjuješ Phoenix. Barem Dallas i San Antonio su sasvim ozbiljni konkurenti. Ove sezone gledam stvarno puno košarke. I Dallas i San Antonio su daleko bolji od Phoenixa u odbrani. Dallas je pored toga ekstremno opasan u napadu (skoro kao Phoenix). San Antonio je onako čvrst tim do kraja. Naravno da i sam navijam za Phoenix, jer oni igraju balet i šah, a ne košarku. To je umjetnost. Šah-mat u dva poteza. Ali, ako obuzdam emocije, moram priznati da su ova dva tima vrlo opasni konkurenti Phoenixu. Tek ćemo vidjeti dokle će Utah dogurati. Bilo je i drugih dobrih playmakera, kao Magic Johnson, na primjer.

Griješiš puno kod Kobe-ja. Precjenjuješ Iversona. Oni jesu slični, jer su odlični one-on-one, ali je Kobe neuporedivo bolji od Iversona. Shaq nije jedini razlog što su Lakers osvajali naslove. Gledao sam ja te utakmice. Puno je puta Kobe u odlučujićim trenucima preuzimao stvaru svoje ruke i ubacivao nemoguće stvari. Time si je i stvorio ime. Kad je najteže, between the eyes. Kobe doslovce šutira dva metra iza trice sasvim normalno kao da je na liniji. Moraš isto uzeti u obtir da Kobe mora dobivati puno pažnje od protivničke odbrane. Ako nećeš stavljati doube team na njega, trpaće proizvoljno. Ako staviš double team na njega, otvaraš druge. Shaq je imao isti efekat. Zato su Lakersi tad pobjeđivali. Onaj tim s Malone-om i Payton-om je bio zadnji trzaj staraca, a ne najbolji tim svih vremena. Čak i da su bili mlađi, treba to sve ukomponirati. Malone je čitav život igrao pick and roll sa Stocktonom i onda po prvi put nešto skroz drugačije. Payton je bio samo sjena onog Paytona. Shaq je poslije priznao da je bio u krivu kod Kobe-ja i da ga je trebao tretirati kao što sad tretira Wade-a. Prošle sezone Lakersi su bili užasno loš tim s izuzetkom Kobe-ja. Ipak otišli su u playoff i zadali dosta glavobolje. Ispali su u polufinalu Zapada. Ove sezone su puno bolji. I Kobe igra drugačije. Sad puno više pokušava uposliti druge. Čak i kad su Lakersi bili na vrhuncu, Shaq je i sam govorio da je Kobe najbolji igrač lige. On nije Steve Nash, mozak za košarku, ali jeste tijelo. Daleko najopasnije u ligi.

Denver ima dobrog centra. Marcus Camby hvata puuuno rebounds. Nisam siguran da bi ih Iverson puno poboljšao. Andre Miller je odličan bek. Iverson bi im pokvario flow, a dodao bi poena. Sve u svemu, vjerovatno nedovoljno. Čak i s Iversonom, nije dovoljno za titulu, jer ima drugih preopasnih timova. Dallas bi i dalje bio bolji od Denvera, a i San Antonio. Mislim da nisi svjestan koliko je Dallas dobar. Jason Terry je nešto posebno, a Nowitzki može utrpati kad god hoće. Dirk i Carmelo su na približno istom nivou, ali Denver nema jednog Howarda ili Terry-ja. I Dampier je dobar koliko i Camby. Dallas ima Stackhouse-a na benchu. Denver nema igrača njegovog kalibra na benchu.

LeBronu treba bolji tim. Cleveland nije tako dobar. Jordan je imao nešto posebno. Ono što i Kobe ima, a to je mental toughness. To su ljudi s konjskim živcima i krajnje samouvjereni. To je ono što ih čini posebnima, uz nemoguće fizičke sposobnosti, naravno. Jordan je bio veliki shit-talker. On se sagne odbrambenom igraču i priča mu u uho cijelo vrijeme. "Sad ću ti pokazati kako se šutira jump-shot". I onda dobije loptu i utrpa jump-shot. Onda dođe i pita ovog "Jesi vidio kako se to radi?"
kobe zna i s tim se slažem. ali to je to!!
ove godine dallas nisam gledao niti jedanput tako da ću ti vjerovati na riječ da mogu konkurirati phoenixu.
kada su payton i malone dosli dosta sam gledao lakerse i na njima se vidjelo da im je pun kurac bryanta. sječam se jedne tekme kad kobe cijelo prvo poluvrijeme nije htio pucati po košu, a onda u drugom sve po starom. kao neš je htio dokazati. koji kreten!! pazi ta momčad je imala kobea i shaqa koji su obojica mogli zabijati po 30 kad god treba i još k tome malonea i paytona koji su još uvijek bili dovoljno dobri (i "mladi")za po 15-ak koševa i 5-6 skokova, tj. asistencija u toj momčadi, a bili su spremni podredit se momčadi samo da osvoje prsten. kakva šteta!! payton je bio u padu, ali je tu sezonu i još sljedeću u bostonu odigrao kako treba. boston je te godine kada su imali paytona igrali odličnu košarku i ušli u doigravanje. uglavnom, kobea ne volim. i on i jordan se ne mogu uspoređivati, samo je jedan kralj!! al ako ti imaš dobro mišljenje o njemu, ja to poštujem.
i još nešto, mislim da magic johnson nije play nego play, šuter, krilo i centar u jednom. mislim da njega definirati samo kao playa nije pošteno. on je jednostavno bio igračina kakav se možda nikada više neće roditi. uz michaela daleko najveći!!
apoljon is offline  
Old 17.12.2006., 00:40   #31
do jučer je odom bio najbolji igrač lakersa
charazay1 is offline  
Old 17.12.2006., 00:49   #32
Quote:
crveni balon kaže:
I onda rec da Kobe ne zna...
Ovo je fascinantna statistika...ono što je bilo izmedju njega i Shaqua bilo je...sto tocno i zasto to mi nikada ne cemo saznati jer su novinari prica za sebe!!!
Kobe je prosle godine igrao nevjerojatno - da ima bolji team ili jos jednog vanrednog igraca bilo bi svega...mozda Jermaine O'Neal ili Rasheed Wallace...ludi K.G.

by the way Ben W. je potrgao Buckse 27 skokova, deset koševa, šest asistencija, tri ukradene lopte i tri blokade - wow. Chichago je danas ponovno zanimljiv...

Ove godine Kobe je bio povrijeđen i tek se sad vraća u formu. Imaju Lakersi još jednog dobrog, Lamar Odom. Ali i on je sad povrijeđen. Uprkos svim tim poteškoćama Lakers imaju četvrti najbolji rekord lige, 16:7, vrlo blizu San Antonio-u, koji ima najbolji rekord, 18:6. Ovo nisam očekivao od Lakersa, jer ostatak tima su mladi i nedokazani igrači i, što je najvažnije, nisu konzistentni, osim možda Waltona, koji je stvarno kompletan igrač i pouzdan. Kad Odom i Bryant budu obojica zdravi, mogu biti još bolji. Od Radmanovića sam očekivao više, sudeći po prošlogodišnjem playoff-u. Bynum breči talentom. Od njega se može puno očekivati u budućnosti.

Bulls, iako su u mom gradu, već dugo vremena ih nisam volio, od onog tima s Jordanom, Pippenom i Kukočom. Pravili su glupave trades, loše igrali, pa još gluplje trades. Sad se konačno vraćaju. Imaju stvarno puno talenta, ali nemaju jednog dominantnog. Možda je tako i bolje. Vidjećemo. Moj brat voli Bullse i ima vrlo visoko mišljenje o njima. Ja sam već prilično skeptičan, ali ne isključujem mogućnost da doguraju daleko ove sezone.

Generalno, liga je ove sezone bolja nego ikad. Možda nikad nije bilo teže predvidjeti šampiona.
__________________
Ja sam mladić u najboljim godinama i čovjek za sutra, a nekad sam bio sretno dijete. U mojoj općini problema nema, jer rade veze i poznanstva.
Shadowman is offline  
Old 17.12.2006., 01:02   #33
Quote:
apoljon kaže:
uglavnom, kobea ne volim. i on i jordan se ne mogu uspoređivati, samo je jedan kralj!! al ako ti imaš dobro mišljenje o njemu, ja to poštujem.
i još nešto, mislim da magic johnson nije play nego play, šuter, krilo i centar u jednom. mislim da njega definirati samo kao playa nije pošteno. on je jednostavno bio igračina kakav se možda nikada više neće roditi. uz michaela daleko najveći!!
Kobe može i radi sve što je Jordan radio, ali Kobe ima jednu prednost u odnosu na Jordana. Kobe je puno bolji strijelac, naročito izdaleka. Ono što ih čini posebnima jeste samopouzdanje i čelični živci. Kobe je pogodio bezbroj važnih šutova, kao i Jordan. One dvije trice skoro s pola igrališta u prošlogodišnjem playoffu u zadnoj sekundi i onaj fantastični dunk isto u zadnjoj sekundi, ne sjećam se preko koga, za pobjedu su bili nevjerovatni. Magic je igrao poziciju playmakera, mada je bio u stanju igrati sve, uključujući i biatlon. Ja bih u sami vrh svrstao više igrača, Jordana, Birda, Magica i Kobe-ja. Mislim da su ova četvorica bili podjednako dobri. One starije bih izostavio zato što je današnja košarka puno jača od tadašnje. Wilt Chamberlain ne bi mogao danas raditi ono što je radio, nema šanse. On bi danas bio igrač kalibra Duncana ili Minga, u najboljem slučaju.
__________________
Ja sam mladić u najboljim godinama i čovjek za sutra, a nekad sam bio sretno dijete. U mojoj općini problema nema, jer rade veze i poznanstva.
Shadowman is offline  
Old 17.12.2006., 11:20   #34
Quote:
Shadowman kaže:
Kobe može i radi sve što je Jordan radio, ali Kobe ima jednu prednost u odnosu na Jordana. Kobe je puno bolji strijelac, naročito izdaleka. Ono što ih čini posebnima jeste samopouzdanje i čelični živci. Kobe je pogodio bezbroj važnih šutova, kao i Jordan. One dvije trice skoro s pola igrališta u prošlogodišnjem playoffu u zadnoj sekundi i onaj fantastični dunk isto u zadnjoj sekundi, ne sjećam se preko koga, za pobjedu su bili nevjerovatni. Magic je igrao poziciju playmakera, mada je bio u stanju igrati sve, uključujući i biatlon. Ja bih u sami vrh svrstao više igrača, Jordana, Birda, Magica i Kobe-ja. Mislim da su ova četvorica bili podjednako dobri. One starije bih izostavio zato što je današnja košarka puno jača od tadašnje. Wilt Chamberlain ne bi mogao danas raditi ono što je radio, nema šanse. On bi danas bio igrač kalibra Duncana ili Minga, u najboljem slučaju.
po meni je shaq puno kvalitetniji igrač od pippena tako da je jordan imao puno manje kvalitetnu momčad od kobea, što se i pokazalo kasnije kada su ti igrači otišli u druge momčadi. jedino je pippenova i kukočeva karijera poslije bullsa vrijedna spomena. ostalo sve smeće. mislim da je shaq u biti bio kvalitetniji od pola momčadi bullsa tada zajedno. jordan je u bullsima bio jedini i pravi superstar. i zato ću kobea moći smatrati igračem koji se može stavljati u isti rang sa jordanom tek ako osvoji naslov sa ovim lakersima u kojima je on jedini istinski vođa. ako to napravi, kapa dolje!
što se tiče tvog izbora za ostale je bi ipak stavio tu chamberlaina zato što je on bio dominantan u svoje vrijeme, a ne mogu se uspoređivati dva tako različita vremena. ipak su to bili i drugačiji treninzi, danas su ovo životinje koje pun k.... vremena provode u teretani.
ovo što si napisao za magica, to je upravo to što sam želio reći. mislim ja nisam gledao košarku u to vrijeme, bio sam premlad, ali što se vidi na snimkama kaj nije on jednu cijelu finalnu seriju igro centra i to prejebeno??
apoljon is offline  
Old 17.12.2006., 12:48   #35
Dobra sora u NY

Ukratko, Denver gazio Knickse 20 razlike minutu prije kraja, a trener Denvera Karl nije htio izvadit startere jer je smatrao da je Isiah Thomas bio nepravedan kad je otpustio Karlovog frenda Larrya Browna i htio mu ocitat lekciju

Jedan grubi prekrsaj Collinsa iz NY i perje pocelo letjet na sve strane

Zakljucak:
Thomas je bio odlican igrac, ali kao GM i trener je nesto najgore i najodvratnije sto se moze dogodit bilo kojem klubu

Jedina veca budala je Carmelo Anthony koji se istaknuo svojim desnim kroseom pa ce sad dobit min 30 tekmi kazne, ako ne i cijelu sezonu. Neki stvarno imaju zrno graska u glavi umjesto mozga
__________________
The 50-50-90 rule: Anytime you have a 50-50 chance of getting something right, there's a 90% probability you'll get it wrong
Bask is online now  
Old 17.12.2006., 16:45   #36
Fakat mi nije jasno kako si mogu to dozvoliti nakon onog što se desilo Indiani i Detroitu.

Isiah Thomas je idiot. Takve glupe trades je pravio da je za ne povjerovati.
__________________
Ja sam mladić u najboljim godinama i čovjek za sutra, a nekad sam bio sretno dijete. U mojoj općini problema nema, jer rade veze i poznanstva.
Shadowman is offline  
Old 17.12.2006., 17:06   #37
apoljon, mislim da malo potcjenjuješ Pippena. Kad bi sastavili najbolju petorku devedesetih, moralo bi biti:

Stockton
Jordan
Pippen
Malone
O'Neal

Pippen je bio najbolji defender lige, a u napadu je bio opasan skoro kao Jordan. Samo je Jordan, naravno, bio najveća zvijezda na timu i stoga je dobivao više šutova. Pored Jordana i Pippena tu je bio još i Croation Sensation, koji je mnoge utakmice odlučio. I ostatak tima je bio solidan supporting cast. Ne mogu se današnji Lakersi uspoređivati s tim timom. Ovo bi bio puno veći podvig.

Fora je bila s Magicom. On je bio rookie te sezone. Jabbar je bio povrijeđen. Dok su letili avionom, coach se nervira. Kaže njemu Magic "Don't worry. You've got magic. I'll play the center." Kaže njemu coach da to nema smisla. Magic onda njemu kaže da je on i igrao centra cijelo vrijeme u high-schoolu. "Ali ovo je NBA, a ne high-school." Ipak, coach se složio i Magic utrpa 42 poena kao center. That was magic.
__________________
Ja sam mladić u najboljim godinama i čovjek za sutra, a nekad sam bio sretno dijete. U mojoj općini problema nema, jer rade veze i poznanstva.
Shadowman is offline  
Old 17.12.2006., 17:11   #38
A jesi gledao Birda, apoljon? Bird je bio još više magical nego Magic. Taj tip je bio genije košarke. Larry Bird i Steve Nash su dva igrača, koje ja zovem PhD in basketball. To su ljudi s košarkaškom inteligencijom, nevjerovatnom kreativnošću, nepredvidivi, koji duboko razumiju ovu igru.
__________________
Ja sam mladić u najboljim godinama i čovjek za sutra, a nekad sam bio sretno dijete. U mojoj općini problema nema, jer rade veze i poznanstva.
Shadowman is offline  
Old 17.12.2006., 19:19   #39
Quote:
Shadowman kaže:
A jesi gledao Birda, apoljon? Bird je bio još više magical nego Magic. Taj tip je bio genije košarke. Larry Bird i Steve Nash su dva igrača, koje ja zovem PhD in basketball. To su ljudi s košarkaškom inteligencijom, nevjerovatnom kreativnošću, nepredvidivi, koji duboko razumiju ovu igru.
evo o kobeu više neću

ono što se ja sjećam od birda uživo je bilo 92. olimpijske igre (tada sam imao 10-11 g.), al po onom što sam čitao i neš malo gledao sam stekao dojam da je megic bio više MAGIC. i moj stari koji ih je gledao kaže da je njemu bird bio bolji. uglavnom, nisam kompetentan da sudim, prekasno sam se rodio. al ovo sa magicom mi je genijalno. nemreš vjerovat da jedan rookie ima muda tak reć treneru da će on igrati centra i to na koji način!!
ja kad gledam jordanovu karijeru vidim samo jednu mrlju na koju on nije mogao utjecati, a to je da nije imo pravog suparnika kao što su magic i bird imali jedan drugoga. mislim da malone nemre u tu kategoriju. evo vidiš bilo bi zanimljivo da su se on i kobe rodili u isto vrijeme pa ne bi morali nagađati da li su oni u istom rangu.
apoljon is offline  
Old 17.12.2006., 20:07   #40
koja jadna šora
i mislio sam si da su košarkaši jadni u fajtu
__________________
U Hrvatskoj komunistička partija još uvijek djeluje, samo pod drugim imenom - socijaldemokratska partija.
j.a. is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:01.