Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo

Gospodarstvo Novac, profit, blagostanje. Kako doći do toga?
Podforumi: Kriptovalute, Dionice, Ostali oblici investiranja, Banke, osiguranja, krediti, Poduzetništvo, računovodstvo i porezi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.02.2013., 09:11   #81
Quote:
daenerys92 kaže: Pogledaj post
ovako..mene zanima jel mogu poslat našom običnom poštom čunga lungu u ameriku i ako mogu kako to napravit jer to spada pod hranu a teta u pošti će gledat šta šaljem..naravno..kako ste vi slali te bombonjere i to jer to isto spada pod hranu i nebi se smilo slat
iko?
__________________
U M F
daenerys92 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2013., 10:20   #82
Quote:
taxodium kaže: Pogledaj post
Pozdrav...

Ako saljem biljni materijal inozemstvo (recimo sitnije sjemenke ili manje komadiće biljke, poput lišća za čaj) kao poklon, dali postoji kakav propis koji mene obavezuje pri slanju, tj. bilo kakav propis RH ili je to samo odgovornost primatelja, pri preuzimanju, u njegovoj državi?

Dakle, biljni materijal saljem kao poklon, nema deklaraciju tj. mojeg vlastitog vrta ono, mala kolicina, za običnu kovertu. Znam da ovisi u koju drzavu saljem, ali me zanima na sto paziti, dali podlijeze kakvim propisima s moje strane?

Hvala
Pozdrav, da li si dobio odgovor?
Meni se čini (zadnji put kada sam pitao) da je "zabranjeno" slati sadni materijal koji nema deklaraciju van RH.

Ima smisla ako gledamo na način da bi tako mogao poslati "nedozvoljene" stvari unutar toga, a opet....nema ni smisla da svoj proizvod ne možeš poslati/pokloniti nekome van RH.

Nisam previše istraživao, ali mislim da nije dozvoljeno.
__________________
Sadnice crnog oraha
miroslaw is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2013., 10:24   #83
Jel itko slao mali paket u ameriku? (0.5 kg) Preko poste?

Na onom izracunu cijena uopce nema te opcije, tj kaze - "Samo vrijednosni paket možete poslati u zemlju odredišta"

Inace koja je najjeftinija opcija za slati paket u USA?

hvala
.shorty. is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2013., 10:49   #84
Quote:
.shorty. kaže: Pogledaj post
Jel itko slao mali paket u ameriku? (0.5 kg) Preko poste?

Na onom izracunu cijena uopce nema te opcije, tj kaze - "Samo vrijednosni paket možete poslati u zemlju odredišta"

Inace koja je najjeftinija opcija za slati paket u USA?

hvala
http://www.posta.hr/cjenik-on-line
kad odabereš paket moras dole izabrati Označena vrijednost (vrijednosni paket)
u slučaju da se paket izgubi dobivaš nazad toliko novaca koliku si vrijednost naznačio...za slanje paketa od kila u sad ti dode 172 kn
__________________
U M F
daenerys92 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2013., 11:57   #85
Quote:
daenerys92 kaže: Pogledaj post
http://www.posta.hr/cjenik-on-line
kad odabereš paket moras dole izabrati Označena vrijednost (vrijednosni paket)
u slučaju da se paket izgubi dobivaš nazad toliko novaca koliku si vrijednost naznačio...za slanje paketa od kila u sad ti dode 172 kn
Zahvaljujem na odgovoru!
.shorty. is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2013., 19:07   #86
Cijena

Trebao bih uskoro poslati neke radove u Srbiju (Beograd), ima li tko iskustva sa slanjem? Di je najjeftinije, za sada Hrvatska pošta, 102kn, ima li što jeftinije?

Bus mi je nekako ne pouzdan, jer ako ne pokupi paket imam zajeb :/
Daniman123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2013., 22:15   #87
Smile Kako poslati poklon u inostranstvo

Pozdrav ljudi, nadam se da nisam promašio podforum . Ovako imam jedan srebreni prsten koji moram poslati u inostranstvo. Kupio sam zutu punjenu kuvertu, tako da sada ide dio u koji se baš ne razumijem.

1. Kako da naznačim da je riječ o poklonu i na kojem jeziku trebam napisat?
2. Da li pri slanju ja moram da dajem svoje podatke?
3. Otprilike za koliko stigne primaocu taj mali paketić.
4. Kako da oslobodim primaoca carine, paket ne prelazi 100 g, a znam kad se naznači da je posiljka poklon i ako vrijednost nije velika da neće naplatit carinu..


Hvala unaprijed !!
iksde22 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2013., 14:40   #88
Quote:
iksde22 kaže: Pogledaj post
Pozdrav ljudi, nadam se da nisam promašio podforum . Ovako imam jedan srebreni prsten koji moram poslati u inostranstvo. Kupio sam zutu punjenu kuvertu, tako da sada ide dio u koji se baš ne razumijem.

1. Kako da naznačim da je riječ o poklonu i na kojem jeziku trebam napisat?
2. Da li pri slanju ja moram da dajem svoje podatke?
3. Otprilike za koliko stigne primaocu taj mali paketić.
4. Kako da oslobodim primaoca carine, paket ne prelazi 100 g, a znam kad se naznači da je posiljka poklon i ako vrijednost nije velika da neće naplatit carinu..


Hvala unaprijed !!
1. Na kojem god zelis jer od toga nema niti je ikad bilo koristi.
2. Pozeljno jer vjerujem da bi htio da se u slucaju problema s isporukom ta posiljka vrati tebi, a ne da nestane u postanskom sustavu.
3. Inozemstvo moze biti i Slovenija ali i Argentina
4. Nikako, ako posiljka prelazi vrijednost carinjenja i carina je otvori oni ce i naplatiti namete, a tebi je u interesu da navedes pravu vrijednost na deklaraciji zbog osiguranja u slicaju gubitka posiljke.
AndrejX is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.06.2013., 17:20   #89
Zanima me da li je dozvoljeno slati duhanske proizvode i alkohol izvan HR? Probao sam guglat, ali nista ne nalazim. Znaci, zanima me da li je dopusteno, te ako je, u kojim kolicinama. Hvala
P.S. Zanima me za zemlje izvan EU
__________________
Ship ahoy!
Swedish is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.06.2013., 17:56   #90
Pogledaj na stranicama carine drzave u koju saljes, o njima ovisi.
AndrejX is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.06.2013., 18:14   #91
Ok, hvala. Znaci da mi nasi na posti ne bi trebali radit probleme?
__________________
Ship ahoy!
Swedish is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.06.2013., 18:48   #92
mogu ti radit probleme...ja sam obišla 5 pošta u Splitu htjela poslat čunga lunge...da nemože
otišla u poštu u Mravince (mjesto odma kraj splita) i teta uredno spakirala i poslala
__________________
U M F
daenerys92 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.06.2013., 13:42   #93
Ne znam gdje da pitam, nadam se da sam na dobrom mjestu.
Ostavila sam mobitel u Srbiji, bila sam na putovanju i slučajno sam ga zaboravila.
Sad me zanima kako mi ga oni mogu poslati? jel ima neka posebna procedura, način itd.?
Anavi=) is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.06.2013., 11:02   #94
Quote:
Swedish kaže: Pogledaj post
Zanima me da li je dozvoljeno slati duhanske proizvode i alkohol izvan HR? Probao sam guglat, ali nista ne nalazim. Znaci, zanima me da li je dopusteno, te ako je, u kojim kolicinama. Hvala
P.S. Zanima me za zemlje izvan EU
Ne možeš, to zahtijeva posebne dozvole za izvoz (ako je riječ o količini većoj od 1 proizvoda). Kao privatna osoba kao poklon možeš poslati, ali da li će primatelj to i dobiti, to ovisi o njegovim uvoznim politikama.
zyo is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2013., 15:55   #95
Na koji način mi preporučate da šaljem poštanske markice kupcima s ebaya.com? Male težine. Ne snalazim se u kategorijama slanja.
Koja je razlika između economy, standard i expedited shippinga ako šaljem iz Hrvatske?
Richeilleu is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2013., 18:00   #96
I još jedno pitanje. Je li HP najjeftinije rješenje za slanje međunarodne preporučene pošte s povratnicom?
Richeilleu is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2013., 18:09   #97
Prvi sljedeci je nekoliko puta skuplji.
AndrejX is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2013., 19:35   #98
A koliko po prilici je prioritetno pismo brže od običnog pisma i sporije od preporučenog?Npr za eu ili sad. Treba li 100 godina da dođe obično pismo uz Hrvatske u SAD?
Richeilleu is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2013., 16:45   #99
molim pomoć ako netko zna...

kao pravna osoba trebam poslati više desetaka komada nekog proizvoda pojedinačne težine do 1kg u sloveniju... teoretski, mislim da je najjeftinija opcija poslati iz jesenica ili brežica njihovom poštom... zna li netko kako tj koji se uvjeti moraju zadovoljiti da kao pravna osoba iz hr šaljem iz slovenije u sloveniju...zahvaljujem
mala30 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2013., 22:28   #100
Question Jeftina dostava za svijet

Pomoć!
Treba mi neki jeftina dostava za cijeli svijet, tražio sam ali sve košta 20-30 dolara. Inače želim treban poslat više malih paketa ili više onih koverta s omotnicama (1 je cca 200g).
Pronašao sam poštu za ali i to je 45 kn , zna li netko nesto jeftinije?
mnem is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:02.