Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Ostali mediji

Ostali mediji O medijima, bez televizije. I novinarima. Podforumi: Tisak, Radio, Internet

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 24.11.2007., 01:16   #1
Viktor Ivančić

Ne znam jel bio topik već, nisam baš sve pregledao u prošlost, ako je bio molim modove da spoje.
Čitam Feral redovno, i moram primijetiti da zadnjih 10-ak brojeva Viktor fakat piše briljantno. Bolje nego ikad, skoro bih rekao.
Mislim da ću se potrudit nabavit njegovu "Animal Croatica", pretpostavljam da su to skupljene kolumne. Čitao netko možda?
Zapravo mi je užasno žao zbog puknuća između njega i Dežulovića, ipak dijele temeljno isti svjetonazor, bar koliko se može literarno iščitati. A obojica su u stanju pisat blistavo za koju god književnu formu se odlučili.
Ma samo nek pišu...gdje god bili
lund is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2007., 09:38   #2
Od nedavno primjecujem Feral na kiosku i svaki put ista stvar: hocu, necu, hocu, necu... Onda 15 kuna prevagne za necu.
U podsvijesti mi Viktor Ivancic igra vise negativnu nego pozitivnu ulogu, nekako mi njegove sve osobine (i tekstovi) blijede, a ostaje jedino ogromna tastina...
Nadam se da bolje pise. U nekadasnjem Feralu mi nije osvajao medalju, niti broncanu.
Gugenheim is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2007., 22:30   #3
samo se sjetim svih onih stanova koje su heni i viki kupili, što u splitu, što u centru zagreba, a sve to dok nisu imali kolegama novinarima za honorare...... pa mi se smrači i nema šanse da dirnem feral
__________________
On je nesretan – bit ću malo grub – ako ne dobije bombon od svakoga za čijim stolom recitira. - Slobodan Šnajder o građaninu R.Š.
kokakoka is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2007., 23:20   #4
Quote:
lund kaže: Pogledaj post
Čitam Feral redovno, i moram primijetiti da zadnjih 10-ak brojeva Viktor fakat piše briljantno. Bolje nego ikad, skoro bih rekao.
Mislim da ću se potrudit nabavit njegovu "Animal Croatica", pretpostavljam da su to skupljene kolumne. Čitao netko možda?
Zapravo mi je užasno žao zbog puknuća između njega i Dežulovića, ipak dijele temeljno isti svjetonazor, bar koliko se može literarno iščitati. A obojica su u stanju pisat blistavo za koju god književnu formu se odlučili.
Ma samo nek pišu...gdje god bili
E, moj lund... Ko o čemu, Čadež o Šovagoviću.
__________________
Listen to the thunder
Mr Smoogj is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2007., 00:09   #5
Quote:
kokakoka kaže: Pogledaj post
samo se sjetim svih onih stanova koje su heni i viki kupili, što u splitu, što u centru zagreba, a sve to dok nisu imali kolegama novinarima za honorare...... pa mi se smrači i nema šanse da dirnem feral
Ko i svaki sarajlija, Viktor zna s nekretninama.
osamnaestica is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2007., 01:49   #6
Quote:
kokakoka kaže: Pogledaj post
samo se sjetim svih onih stanova koje su heni i viki kupili, što u splitu, što u centru zagreba, a sve to dok nisu imali kolegama novinarima za honorare...... pa mi se smrači i nema šanse da dirnem feral
Da, priča se dosta o tome, jebiga, ja nisam insider i ne znam , al da čovjek piše dobro, piše.
lund is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2007., 15:44   #7
Evo, ipak sam kupio Feral.

Ivancicev tekst mi se vise ne svidja nego svidja. Nekako mi se cini da je Jergovicev tekst obradjen samo na jedan nacin (a moglo se jos toga napisati), da je taj jedan nacin pretjerano razvucen i previse nejasan...

No, "šampion" ovog Ferala mi je inace simpaticni Drago Hedl sa nevjerojatnom idejom:

Statisticki obraditi kandidate stranaka na izborima, i to po izbornim jedinicama, s obzirom na broj pojavljivanja na googleu!!!!

Ne znam moze li se smisliti nesto besmislenije. Je li moguce napisati dosadniji tekst ? Je li bilo potrebno sto prije popuniti dvije stranice novina nekakvim slovima ?
Gugenheim is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2007., 16:18   #8
Quote:
lund kaže: Pogledaj post
Da, priča se dosta o tome, jebiga, ja nisam insider i ne znam , al da čovjek piše dobro, piše.
ne moraš biti insajder, moš samo čitati medije pisalo se o tome, među ostalima, baretić
__________________
On je nesretan – bit ću malo grub – ako ne dobije bombon od svakoga za čijim stolom recitira. - Slobodan Šnajder o građaninu R.Š.
kokakoka is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2008., 01:31   #9
Viktor Ivančić

Od posljednjih desetak Viktorovih napisa u Feralu, barem 8-9 me, ono, istinski oduševilo. Tip piše izvrsno, obrazovan je, načitan, teoretski potkovan, aktualan, diskretno duhovit, a često vidi i uočava ono što uglavnom promiče mainstreamu kritičke javnosti. Unatoč svemu navedenom, tekstovi mu nisu nimalo lišeni one prave novinarske oštrine, a i zabavni su. Kad ga čitaš imaš i pikanterije i materijal koji možeš koristit za znanstveni rad.
Evo link na zadnji tekst o aferi Butković-Zahtila-Sanader, koji ispunjava (i premašuje) sve kriterije o kojima sam gore blebetao.
http://feral.mediaturtle.com/look/we...AS1=1&ST_max=1
__________________
lundov parkić
lund is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2008., 01:50   #10
Meni je isto jako dobar. Pise vrlo jednostavno, pregledno, "americki". Doduse, ne slazem se sa nekim stavovima iz ovog texta. Pomalo cehovski reagira na cijelu stvar (vise o tome na Butkovic temi).
__________________
teenage dreams/so hard to beat...
zhabotinsky is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2008., 11:24   #11
Pih, ne bih rekao cehovski nego plaćenički, ipak je sada nakon svega isisavanja na jaslama Nina Pavića.
__________________
Some men you just can't reach. So you get what we had here last week, which is the way he wants it... well, he gets it. I don't like it any more than you men.
zamiel is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2008., 11:52   #12
Meni se čini da u linkanom članku, ako i ima cehovskih i plaćeničkih natruha, ipak prevladava ton profesionalnosti u kojemu se dotadašnji razvoj događaja i prevladavajućih kritika stavlja pred još jedno ogledalo. I ne vidim da je igdje pogriješio, u toj fenomenologiji politike i proizvođenja informacija. Zar bi taj njegov pristup, fenomenološki recimo, bio vjerodostojniji da je usput iscipelario Butkovića, umjesto što ga je, kolegijalno, stavio u drugi plan? Mislim da ne bi.
liar is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2008., 12:55   #13
Recimo da je Ivančić u svijetu kolumnistike ono što je Monty Python u svijetu sitkoma. Jedinstven i neponovljiv. I kad je najslabiji, par kopalja je ispred sljedećeg.
__________________
dr. Lebowski
walter is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2008., 13:51   #14
Clanci mu nisu losi.
Gugenheim is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2008., 15:22   #15
Quote:
zamiel kaže: Pogledaj post
Pih, ne bih rekao cehovski nego plaćenički, ipak je sada nakon svega isisavanja na jaslama Nina Pavića.
Pročitaj početak teksta pažljivije. Plaćenički tekstovi ne počinju temom plaćeništva.
Ali poanta teksta (i siguran dokaz da nema veze s nekakvim partikularnim intetresima) baš i jest da to nimalo nije tekst o Butkoviću ili Zahtili, o Jutarnjem, Večernjem, EPH ili Paviću, nego o političkom sustavu, političarima i krizi demokracije općenito. Ivančić dobro uočava da mediji, naposlijetku, nisu ništa drugo do - mediji i ništa više od toga.
__________________
lundov parkić
lund is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2008., 18:53   #16
Quote:
lund kaže: Pogledaj post
Ivančić dobro uočava da mediji, naposlijetku, nisu ništa drugo do - mediji i ništa više od toga.
Ne cita mi se ponovo, ali sto je pisac (Ivancic, lund?) ovim htio reci? Ako se vec pise o ovom skandalu i onda se tvrdi da je problem u politickom sustavu, krizi demokracije...., onda je itekako problem i u medijima.
__________________
teenage dreams/so hard to beat...
zhabotinsky is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2008., 23:22   #17
Quote:
lund kaže: Pogledaj post
Plaćenički tekstovi ne počinju temom plaćeništva.
Ti si jedan tako drag dečko. Ja te naprosto obožavam.
__________________
Listen to the thunder
Mr Smoogj is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2008., 23:51   #18
Quote:
zhabotinsky kaže: Pogledaj post
Ne cita mi se ponovo, ali sto je pisac (Ivancic, lund?) ovim htio reci? Ako se vec pise o ovom skandalu i onda se tvrdi da je problem u politickom sustavu, krizi demokracije...., onda je itekako problem i u medijima.
Vrlo jednostavno, 95 posto analiza dotičnog "skandala" bilo je u znaku zgražanja Butkovićem, novinarstvom uopće, i razmatranjima tko je koga zapravo zajebo i tko iza čega stoji. Ivančić, međutim, jedini uviđa što je u cijeloj priči zapravo najvažnije: to da u političkom sustavu u kojem dominira blebetanje, premijer može biti (ili se njime prikazivati) baš svatko.
__________________
lundov parkić
lund is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2008., 23:52   #19
Quote:
Mr Smoogj kaže: Pogledaj post
Ti si jedan tako drag dečko. Ja te naprosto obožavam.
Ma znam, znam...
__________________
lundov parkić
lund is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2008., 00:16   #20
Quote:
lund kaže: Pogledaj post
Vrlo jednostavno, 95 posto analiza dotičnog "skandala" bilo je u znaku zgražanja Butkovićem, novinarstvom uopće, i razmatranjima tko je koga zapravo zajebo i tko iza čega stoji. Ivančić, međutim, jedini uviđa što je u cijeloj priči zapravo najvažnije: to da u političkom sustavu u kojem dominira blebetanje, premijer može biti (ili se njime prikazivati) baš svatko.
Slazem se, ali isto tako je dio poante da bas svatko moze biti vodeci hrvatski opinion maker. I Butkovic blebece. I hrvatska politika i hrvatski mediji imaju glavne uloge u ovoj prici.
__________________
teenage dreams/so hard to beat...
zhabotinsky is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:31.