Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Na rubu znanosti

Na rubu znanosti Istraživanja bez granica

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.07.2010., 18:37   #301
Quote:
chembro kaže: Pogledaj post
Ma nećemo, haj sad i ti

vidi: GOOD NEWS! Universe singularity now emanating pre-wave energy for ‘enlightened unity consciousness’

ide ide ... dvi iljade i dvanajsta, a do tad ima da nam slože i more i nebo kemijom pa će da se brčkamo u kiselim juhama i udišemo plinove i smrad ... sve 'naki osviješteni i mutirani

sad i ja o'šo od teme
ubij me....al ovaj crtež na ovoj vijesti me podsjeća na delijine crteže monada.

Nako, na prvu što mi je palo na pamet kad sam ga pogledao.

Ma neka, i treba tako nismo ni zaslužili bolje svojim ponašanjem na ovom planetu.

A inače da se vratim na temu, odličan tekst u novoj svjetlosti a vidim da ga jima i na netu

http://www.teledisk.hr/svjetlost/ind...jesti/citaj/27
DiogenBalkanski is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.07.2010., 17:18   #302
Quote:
DiogenBalkanski kaže: Pogledaj post
ubij me....al ovaj crtež na ovoj vijesti me podsjeća na delijine crteže monada.

A inače da se vratim na temu, odličan tekst u novoj svjetlosti a vidim da ga jima i na netu

http://www.teledisk.hr/svjetlost/ind...jesti/citaj/27
Da zgodno, zar ne!

I tekst je jedan dobar sažetak. A ima i jedan poduži

Nego; there are reports that a second oil well could have been leaking for the past seven weeks.

Dakle, drugi izvor koji čini se curi već sedam tjedana a tek sada se o njemu progovara.
__________________
"Just look at us. Everything is backwards; everything is upside down. Doctors destroy health, lawyers destroy justice, universities destroy knowledge, governments destroy freedom, the major media destroy information and religions destroy spirituality"- Michael Ellner
chembro is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2010., 13:53   #303
Quote:
chembro kaže: Pogledaj post
Djeco, mislim da vas je malo zelo, ovo je bila tema o naftnoj i ekološkoj katastrofi u meksičkom zaljevu!
A za temu o obnovljivim energijama u Hrvata predlažem da se otvori zasebna tema. Jedna u kojoj će se temeljito pretresti dugoročna strategija HEP-a i vlade koja govori o gradnji termoelektrana (DA, istina živa) i to jedne OPET u Istri!!?!! Te nuklearne kao posljednje opcije. I to su gotove stvari, ili bar na nekih 90%. A to gdje će se nabavljati energenti, od ugljena do plutonija zaista treba raspravljati i pitati na drugom mjestu. HVALA
A bila je jedna na pdf-u svijet oko nas, ali nakon par početnih postova tamo postali samo pobornike nuklearaka, dosadilo mi se svađati s njima, pa sam prestala gledati tu temu.
Begemotica is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2010., 14:36   #304
Quote:
Begemotica kaže: Pogledaj post
A bila je jedna na pdf-u svijet oko nas, ali nakon par početnih postova tamo postali samo pobornike nuklearaka, dosadilo mi se svađati s njima, pa sam prestala gledati tu temu.
Quote:
chembro kaže: Pogledaj post
Da, dobro je da se ovdje ipak mogu lijepo razmjenjivati novosti i komentirati događaji od općeg (globalnog) značaja. Dok mi je ista tema na "svijet oko nas" prebačena tek kao post u temu- paradoksalno - : svijet u medijima!

Ali tamo se prema odluci moderatora vrte druge, njima važnije teme poput; "našao sam vjevericu i šta sad"
Sad eto vidimo i kakva je klima i čime se oni bave samo par koraka dalje. I onda se čudimo svijetu a sami smo sebi najgori neprijatelji.

Zaista predlažem otvaranje zasebne teme ovdje (mogla bi i ti Begi?) meni se jednostavno neda. Ali evo materijala ne nedostaje;
Najnovije:
U Rijeci je 12. srpnja boravio predsjednik Uprave HEP-a Leo Begović, koji je tom prilikom najavio raspisivanje javnog natječaja za izgradnju TE Plomin 3. Riječ je o termoelektrani na ugljen snage 500 MW koja bi trebala zamijeniti Plomin 1.

A ugljen ne samo da ga nemamo nego je teški zagađivač. I to još u turističkoj Istri!!! Šaka u oko.
I još naslova za google:
HEP ne odustaje od TE Plomin na ugljen,Jakovčić protiv ...‎ - 4 srp 2008
TE Plomin 3 na ugljen, LNG terminal u Omišlju - Gospodarstvo ...‎ - 8 ožu 2008
Za TE Plomin 3 na ugljen NEMA opravdanja, a HEP vrši pritisak ...‎ - 8 velj 2008
TE Plomin 3 na ugljen, sve ostale nove termoelektrane na plin ...‎ - 10 sij 2008

A što je novo u vezi s ovom temom...:

Neki stručnjaci upozoravaju da sredstvo koje se baca u more da pomogne razgradnju nafte šteti ljudima koji žive duž obale:

Experts: Health Hazards in Gulf Warrant Evacuations
__________________
"Just look at us. Everything is backwards; everything is upside down. Doctors destroy health, lawyers destroy justice, universities destroy knowledge, governments destroy freedom, the major media destroy information and religions destroy spirituality"- Michael Ellner
chembro is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2010., 15:40   #305
malo sci-fi beletristike vezano uz temu ,neslužbene informacije

http://www.val.hr/index.php?option=c...pte&Itemid=108
DiogenBalkanski is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2010., 16:20   #306
Quote:
DiogenBalkanski kaže: Pogledaj post
malo sci-fi beletristike vezano uz temu ,neslužbene informacije

http://www.val.hr/index.php?option=c...pte&Itemid=108
Quote:
P: (L) Dobro, dakle u idućih 5 godina, koja je vjerojatnost da eruptira vulkan Yellowstone?

O: 58%


ne zvući li to malo gluparasto -?
grizli is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2010., 16:25   #307
Quote:
grizli kaže: Pogledaj post


ne zvući li to malo gluparasto -?
pa zvuči

zato sam i naveo da je sci-fi.

al opet dio koji mene muči i koji jest realan je da nafta dođe golfskom strujom do pozicija di se stvaraju oblaci iz kojih kiša pada po evropi. Za to i ne trebaju gatare nit išta samo informacija kolike su statistički šanse da se to dogodi. Ono što je frustrirajuće jest da je statistika protiv nas kako trenutno stvari stoje.

Ovi tutekaren kažu da će za to trebati 3 mjeseca. Sad ako netko stručan može baciti analizu na takvu mogućnost, mene bi zanimalo koje su realne šanse za takav jedan scenario.
DiogenBalkanski is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2010., 16:29   #308
i mi kretene za trku imamo:

http://www.index.hr/vijesti/clanak/e...ti/503258.aspx
DiogenBalkanski is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2010., 17:18   #309
Quote:
DiogenBalkanski kaže: Pogledaj post
Ako nesto funkcionira kod Amera onda to treba preuzeti!!
skip-e is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2010., 19:29   #310
Ide Bonnie a nije Tyler

Ravno u sridu?!?





UNC Physicist: Hurricane will leave “an oily residue on everything”

VIDEO
__________________
"Just look at us. Everything is backwards; everything is upside down. Doctors destroy health, lawyers destroy justice, universities destroy knowledge, governments destroy freedom, the major media destroy information and religions destroy spirituality"- Michael Ellner
chembro is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2010., 19:44   #311
jesu li oni to sranje više začepili?
__________________
Začin mora teći
BUBICAMA is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2010., 20:08   #312
Quote:
BUBICAMA kaže: Pogledaj post
jesu li oni to sranje više začepili?
Da ali u Photoshopu i igricama , u stvarnosi šefe ne... CENZURA kakvoj bi pozavidili najgori diktatorski sistemi...
Busolavk is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2010., 21:24   #313
Predlažem vrlo jednostavno i jeftino rješenje - začepiti tu tupu kompletnim menagementom BP-a
Begemotica is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2010., 23:36   #314
Quote:
chembro kaže: Pogledaj post
Ravno u sridu?!?




UFOGOVERMENT is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2010., 10:29   #315
Digging on relief well suspended as Bonnie heads toward Gulf


klik na link - video
UFOGOVERMENT is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2010., 12:54   #316
Quote:
Begemotica kaže: Pogledaj post
Predlažem vrlo jednostavno i jeftino rješenje - začepiti tu tupu kompletnim menagementom BP-a
Ja predlažem da ih pošaljemo raketom u svemir. Ali da budu u zaštitnim odijelima.

I onda na komandu sa Zemlje, raketa ispusti njih u svemir u zaštitnim odijelima, a na zaštitnim skafanderima da piše VELEIZDAJNIK na svim glavnim svjetskim jezicima. Pa da se zna, kakvo smeće tu orbitira. Jest skupo rješenje, ali nek im je na vječnu sramotu.
__________________
Neka svi grijesi odu od mene. Neka sva sreća, stečena pravednim sredstvima, dođe k meni. - Atharva Veda 10.1.10
piskavac is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2010., 01:57   #317
http://www.vecernji.hr/vijesti/briti...-clanak-171757

Katastrofa u Meksičkom zaljevu
British Petroleum pokušava kupiti šutnju znanstvenika

Naftna kompanija nudi satnicu od 250 dolara znanstvenicima koji istražuju posljedice izlijevanja nafte, ali uz uvjet da o rezultatima šute tri godine
sto is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2010., 02:01   #318
Quote:
sto kaže: Pogledaj post
http://www.vecernji.hr/vijesti/briti...-clanak-171757

Katastrofa u Meksičkom zaljevu
British Petroleum pokušava kupiti šutnju znanstvenika

Naftna kompanija nudi satnicu od 250 dolara znanstvenicima koji istražuju posljedice izlijevanja nafte, ali uz uvjet da o rezultatima šute tri godine
Ima nas ima, noćnih ptica!

A glede BP-a, P''ka im m't''''a!!!

Nadma se samo da se ipak neće moći svi znanstvenici potkupit.
__________________
Neka svi grijesi odu od mene. Neka sva sreća, stečena pravednim sredstvima, dođe k meni. - Atharva Veda 10.1.10
piskavac is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2010., 07:12   #319
Subota, 24 Juli 2010 19:49


British Petroleum otvara novu bušotinu u Libiji


Britanska naftna kompanija British Petroleum (BP) počet će s bušenjem morskog dna nedaleko od obale Libiije, u roku od nekoliko sedmica, usprkos ekološkim i sigurnosnim strahovanjima nakon katastrofalnog curenja nafte u Meksičkom zaljevu, prenosi u subotu više britanskih listova.

Do ovoga dolazi u trenutku kad je BP suočen i s pitanjima u vezi s dobivanjem prava na eksploataciju ove oblasti, prije tri godine, piše Financial Times na svojoj naslovnici. Bušotina će se nalaziti na 1.700 metara dubine u libijskom zaljevu Sirta, što je čak 200 metara dublje nego bušotina Macondo u Meksičkom zaljevu.

Direktor BP-a Tony Hayward potpisao je 900 milijuna dolara vrijedan sporazum s Libijom za uspostavljanje podvodnih bušotina 2007., ocijenivši ga kao najveći pothvat British Petroleuma te vrste.

Ova kompanija je također otkrila da je iste godine lobirala kod britanske vlade u korist transfera libijskog zatvorenika, lokerbijskog bombaša Alija Al-Megrahija.

Stručnjaci za zaštitu prirodne sredine izražavaju nezadovoljstvo planovima da se počne s novom bušotinom prije nego što se okonča istraga o incidentu u Meksičkom zaljevu, dok BP tvrdi da će djelovati s "izuzetnom pažnjom" i u skladu s lekcijama naučenim u Meksičkom zaljevu.

Moratorij Baracka Obame na eksploataciju morskog dna u zagađenom zaljevu izbacio je u prvi plan potragu za novim nalazištima u sredozemnom bazenu, piše Financial Times; Italija je požurila izdati 21 dozvolu za bušenje morskog dna oko Sicilije.

Stručnjaci kažu da je Sredozemno more, koje je poput džinovskog jezera, i čijim je vodama potrebno do 90 godina da se pomiješaju s vodama Atlantika, kroz uzan Gibraltarski prolaz, već jedno od najzagađenijih na svijetu. Manja curenja nafte - iz tankera, rafinerija, luka i naftovoda - događaju se svake godine i posljedice katastrofe poput one u Meksičkom zaljevu bile bi neizlječive.

Kada se ima u vidu da Libija nije zemlja poznata po slobodi tiska, a da je reputacija BP-a već ozbiljno narušena, ne čudi što mnogi njihov zajednički pothvat vide kao potencijalnu katastrofu ogromnih razmjera, piše Financial Times.


klik na link
UFOGOVERMENT is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2010., 11:00   #320
Quote:
UFOGOVERMENT kaže: Pogledaj post
Subota, 24 Juli 2010 19:49


British Petroleum otvara novu bušotinu u Libiji


Britanska naftna kompanija British Petroleum (BP) počet će s bušenjem morskog dna nedaleko od obale Libiije, u roku od nekoliko sedmica, usprkos ekološkim i sigurnosnim strahovanjima nakon katastrofalnog curenja nafte u Meksičkom zaljevu, prenosi u subotu više britanskih listova.

Do ovoga dolazi u trenutku kad je BP suočen i s pitanjima u vezi s dobivanjem prava na eksploataciju ove oblasti, prije tri godine, piše Financial Times na svojoj naslovnici. Bušotina će se nalaziti na 1.700 metara dubine u libijskom zaljevu Sirta, što je čak 200 metara dublje nego bušotina Macondo u Meksičkom zaljevu.

Direktor BP-a Tony Hayward potpisao je 900 milijuna dolara vrijedan sporazum s Libijom za uspostavljanje podvodnih bušotina 2007., ocijenivši ga kao najveći pothvat British Petroleuma te vrste.

Ova kompanija je također otkrila da je iste godine lobirala kod britanske vlade u korist transfera libijskog zatvorenika, lokerbijskog bombaša Alija Al-Megrahija.

Stručnjaci za zaštitu prirodne sredine izražavaju nezadovoljstvo planovima da se počne s novom bušotinom prije nego što se okonča istraga o incidentu u Meksičkom zaljevu, dok BP tvrdi da će djelovati s "izuzetnom pažnjom" i u skladu s lekcijama naučenim u Meksičkom zaljevu.

Moratorij Baracka Obame na eksploataciju morskog dna u zagađenom zaljevu izbacio je u prvi plan potragu za novim nalazištima u sredozemnom bazenu, piše Financial Times; Italija je požurila izdati 21 dozvolu za bušenje morskog dna oko Sicilije.

Stručnjaci kažu da je Sredozemno more, koje je poput džinovskog jezera, i čijim je vodama potrebno do 90 godina da se pomiješaju s vodama Atlantika, kroz uzan Gibraltarski prolaz, već jedno od najzagađenijih na svijetu. Manja curenja nafte - iz tankera, rafinerija, luka i naftovoda - događaju se svake godine i posljedice katastrofe poput one u Meksičkom zaljevu bile bi neizlječive.

Kada se ima u vidu da Libija nije zemlja poznata po slobodi tiska, a da je reputacija BP-a već ozbiljno narušena, ne čudi što mnogi njihov zajednički pothvat vide kao potencijalnu katastrofu ogromnih razmjera, piše Financial Times.


klik na link
Bušit će u sredozemlju ? to je zatvoreno more ak kaj procuri idemo svi k vragu
grizli is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:29.