Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Fotografija > Foto natječaji

Pogledaj rezultate ankete: Tko je najbolje docarao srz zanimanja?
jutarnji amater 2 6.06%
daldowunder 0 0%
kyk@15 0 0%
*Deathless* 0 0%
Sabaa 0 0%
foto1957 0 0%
AlBali 0 0%
Broj jedan 1 3.03%
šatro gospon 0 0%
riumanka 1 3.03%
Volunteer 0 0%
Misha 2 6.06%
Anton 0 0%
androska 1 3.03%
Francesca 1 3.03%
dile 2 6.06%
Nikonist 10 30.30%
stunt46 9 27.27%
stars 0 0%
mljac1 0 0%
blade_8699 3 9.09%
Red Dwarf 1 3.03%
Glasovatelji: 33. Ne možete glasovati u ovoj anketi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 02.12.2010., 23:15   #21
ronilac



androska is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2010., 23:19   #22
meni najljepše zanimanje na svijetu - mama



Uploaded with ImageShack.us
__________________
Moj Zmajek je MPO beba :)

#nemrem
Francesca is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2010., 23:56   #23
barkajol

__________________
vremenska kapsula
dile is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2010., 18:50   #24
Artistkinja
[SLIKA OBRISANA]
Nikonist is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2010., 19:55   #25
"Majstor kamen"

__________________
Webić
stunt46 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2010., 21:33   #26
Na rubarnici

stars is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2010., 23:44   #27
Nešto malo drugačije...

mljac1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2010., 01:20   #28
__________________
w.
blade_8699 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2010., 12:27   #29
Otpravnik vlakova


Zadnje uređivanje Red Dwarf : 04.12.2010. at 12:56.
Red Dwarf is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2010., 12:29   #30
Crvenkapica...
mljac1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2010., 13:03   #31
kojih 10 minuta sam googlao () da bi nakraju saznao da se ta njegova "funkcija" zove otpravnik vlakova (sad kad sam još loše izguglao )
Red Dwarf is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2010., 13:30   #32
isprva nikako da fotke krenu a onda nikako da stanu (:

na slici od foto1957 su me fascinirali detalji samog izrezbarenog drveta i totalni win je ovaj "odkrhnuti" dio drveta preko alata, to je slag na kraju... jedna od ranih koja mi je impresionirala. vrlo lijep umjetnicki dojam!

na slici od jutarnjeg amatera je ima puno lijepih detalja (ogledalo i boje) od njegovog izraza lica, do same boje NA licu, i crna izolirajuca pozadina, vrlo lijepo...

daldowunder jedna od ranih i solidnih fotki. cjelokupna je okej, ima boljih i losijih strana kao npr brzina, drzanje tipa, konj, vidi se akcija i brzina ali je ovako sta tesko pravilno kadrirati, pogotovo u brzini. vjerujem da je vlasnik bio sretan s ulovom, ali je mozda ili trebalo probat jos koju put uslikat ili cropat bolje. zamucenost slike iza je ok ali se hlace stapaju s pozadinom.

riumanka je vrlo jednostavno i dobro uhvatila srz zanimanja okruzivsi aktera njegovim "poslom" u ovom slucaju portretima(: jednostavno nemozes promasiti, a vrlo je zanimljiva koncepcija. mali downside je pokoji odrezan dio slike ali poanta je tu.

kyk@15 jedna od zanimljivijih slika iako sam ne koristim ovakvu tehniku. the good: boje, duge, cak izvrsno kadriranje (lampe u liniji, znak!), the bad: lijevo gore crni kut mi je totalno unistio sliku i da je bar sve bilo za nijansu svijetlije, ovako mi je dosta tmurna fotka usprkos boji?

*Deathless* nema mi mesa fotka. preobicna jer, bez neke price ili umjetnickog feela. da je bilo recimo detalj tu lovit, ruke od zene ili lice dok radi, ovako je previse toga u slici i slika nema neki pozitivan feeling.

Sabaa meni ipak neshvatljiva fotka. tj sto si s njom htio reci. djeluje mi prekonfuzno i tesko odgonetljiva (in a bad way) (:

AlBali solidna fotka ali nedovoljno "osobita". smeta me znak desno dole, upada u oci kao drugi znak na slici. iako je sve tu (tip, znak, zvizdaljka) to se trebalo nekako naglasiti, ili boljim odvajanjem od okoline bilo blurom (bookeh) ili bojom...

Broj jedan isto kao death - preobicna fotka. bolja bi bila da je tip bio na poljani negdje i da je sam s ovcama nego ovako, vidi s put, djeluje mi kao da je minutu od glavne ceste negdje ali je fotka dobro kadrirana (djeluje mi malo malo pretamna? kao da je u sjeni bilo sve?) ps. pogledao sam tvoj dev art, imas stvarno vrlo dobrih fotki, steta sta nisi imao za temu nista prikladnije. morning I mi je famozna(:

šatro gospon vrlo solidna fotka, dobra kompozicija, dobro centrirano, samo su subjekti nedovoljno odvojeni od pozadine. sama ekipa mi je poznata pa me je valjda i to malo udaljilo od lajkanja ali kasnije sam i skuzio da je tip sa gajdama malo ovdje intruder (sto se tice izgleda) i to ponesto razbija fotku?

Volunteer perspektiva mi nekako ne pase ili je trebalo vise cucnut ili drugo mjesto uzet. ulicni je zabavljac ali se ne vidi toliko ta komunikacija sa publikom pa je cjelokupni dojam ostao malo prazan. generalno mislim da nije najlakse ljude slikati s ledja (ako nisu ciste siluete) jer lice puno daje fotografiji!

Misha dobar bookeh, dobre boje (da je mrvicu svjetlije) i onda na kraju tip s facom sve sje*** (((: ali bas zbog toga je interesantna slika (ali ne i reprezentativna)

Anton ova mi je prilicno atmosfericna, volim c/b i zaista i pase na ovoj slici. mozda da je malo bolje bilo napraviti kompoziciju (ovaj kran kao da ce ga objesit, i odrezan je - znam nemoze stat u sliku, ali da je mozda nesto drugo stavljeno oko njega da se vidi vise taj okolis). svejedno fina slika...

androska mozda prezahtjevno zanimanje za snimiti jer po defaultu, slika bi trebala za takvo zanimanje biti ISPOD vode a ne na povrsini. ostalo, boje i pokret dobro ulovljeni...

Francesca slazem se ta titlom posta, to je svakako istina. slika je simpaticna ali mislim da se nepotrebno islo na "beskonacnost" i tisinu na fotki. mislim da bi recimo za to, slika interakcije ili smijeha izmedju majke i djeteta bila puno bolja. ali slika je svakako simpa (mot od klinca je zakon) (:

dile kompozicija je tu (trecine), ali mi slika nema atmosferu. dosta toga je u slici, ali samu srz ne pipam bas): combo boja barke i vrha svjetionika je zamjecen i fora je(:

Nikonist, vrlo dobra fotka! previdjeti cu nick (mala sala jer sam Canonas^^) i reci kako je ovo vrlo atraktivna fotka, fino izolirana od pozadine, jedini minijaturni manjak je osvjetljenje koje je neravnomjerno, ali vjerujem da je to bilo as-is... na kraju, vrlo impresivna slika, cini mi se, ne najbolje uhvacena (crno bijelo nije toliko lose, ali mozda ne i najbolji odabir za sliku, gube se detalji nekako u tmini?)

stunt46 jos jedna od kasno pridoslih fotki koje su totalni win. JAKO dobra fotka, predivan detalj kao sto je i foto1957 vidi se tezina posla i snaga.

stars i mljac, relativno slicna tematika (zivot na trznici). obje prikazuju koliko je taj zivot tezak, stars to pokazuje kroz lice zene, a mljac kroz tesko vrijeme u kojem se radi jer... mora se uvijek raditi. cak i jako dobro pase sto je izbacena iz fokusa! problem kod obje (i slicnih slika) je kako zaokruziti kadar a da ne bude prenatrpan ili da se nesto ne izostavi. tesko je izolirati subjekt od ostatka slike da ne ovlaci paznju ostatka slike...

blade_8699 je vrlo elegantno i s lijepom tehnikom istaknuo posao mocnog bubnjara(: jedna od najboljih slika, s minijaturnim odrezivanjem tipa i kase...

red dwarf fino istice boju i tipa ali sve skupa mi je kompozicija nekako izvan balansa? tip je u sredini (sto nije tipicno) ali onda s lijeva ide vlak koji kao da prevaguje skroz u krivom smjeru... nisam ni sam siguran kako bi bilo ispravno slikati ovu sliku, da li dati vise u kadar tracnica s desna, pa bez vlaka, da se skuzi di je?

mali niz gg fotki koje su mi na prvu "sjele":

jutarnji amater, foto1957, riumanka, Nikonist, stunt46, blade_8699... te slike se izdvajaju od ostalih po kvaliteti...

na kraju (teska srca jer je odabir zaista bio tezak!) pobjednike proglasavam ovim redoslijedom:

TRECE MJESTO: riumanka! jedna od gotovo najjednostavnijih fotki ali i najdirektnijih u prenosenju ideje. kompozicija je okej i sveprisutnost posla majstora portreta zaokruzuje atmosferu na slici.



DRUGO MJESTO: foto1957! jedna od nekoliko "detalj" slika koja mi je genijalna. boje su iskoristene do maksimuma, detaljan pogled na djelo i alat, takoder fino prenosi pricu a vrlo je ugodna oku. jedna od nekoliko gotovo umjetnickih fotki, kakve i sam preferiram...



PRVO MJESTO: blade_8699! ova gotovo hipnoticna nakupina okruglosti; cinela i bubnjeva, uz pravilni odabir osi! (probao sam okrenuti vodoravno, i ne ispada toliko dobra slika!) vrlo cista i oku ugodna slika. djeluje impresivno zbog kompozicije i samog "posla".



cestitke!


ispricavam se ako sam nekima stogod rekao cudno ili krivo srocio, ovo mi je prvi put da ovako nesto pisem pa imajte obzira, ako treba jos stogod prokomentirat, trudit cu se to dobro odraditi. moram reci da sam imao jako puno dvojbi izmedju prva tri mjesta, sve gore navedene su bile "top material", samo su nijanse odlucile... hvala vam na lijepom odazivu (vecem nego sto sam mislio da ce biti!)...

ps. vjerovatno imam pun kufer typoa jer sa pisao brzo pa cu editat vjerojatno koji put post da to poredim...
__________________
(srdjanhulak.com)

Zadnje uređivanje PijunWeb : 04.12.2010. at 13:36.
PijunWeb is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2010., 14:07   #33
ovo je bilo brzo.. pa čestitke pobjednicima! moji favoriti su bili su bili: riumanka, nikonist i stunt. mislim da će glas ići stuntu. jako lijepo
ps. drago mi je da ti se sviđa moja crvena
jutarnji amater is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2010., 14:13   #34
Quote:
PijunWeb kaže: Pogledaj post
red dwarf fino istice boju i tipa ali sve skupa mi je kompozicija nekako izvan balansa? tip je u sredini (sto nije tipicno) ali onda s lijeva ide vlak koji kao da prevaguje skroz u krivom smjeru... nisam ni sam siguran kako bi bilo ispravno slikati ovu sliku, da li dati vise u kadar tracnica s desna, pa bez vlaka, da se skuzi di je?
Ma danas sam bio na kolodvoru pa sam se sjetio da si bio napisao "dočarati srž nekog zanimanja /cut/ kroz osobu"...a onda kad sam malo bolje razmislio shvatio sam da nijednom nisam vidio otpravnika u drugoj pozi osim ruke zabačene iza leđa, uspravno držanje, palica pod pazuhom i podignuta brada...ali ono to je baš bilo tipično za njih

A kompozicija što je da je je malo nesretna jer sam ga pokušao nabrzinu uhvatiti (došao dvije minute prije kretanja vlaka pa dok sam se ja sjetio izvaditi aparat), a i bilo je to oko 11 sati već pa da ne zakasnim uopće staviti svoj rad.

Samo eto tad mi je bilo više na pameti uhvatiti ga u "elementu" odnosno u prirodnoj pozi (da me nije opazio) nego kasnije kad sam išao opaliti landscape, a bio je svjestan da ga fotografiram pa onda više nije to to (uhođenje ).

btw. Čestitke pobjedniku. Stvarno mu je slika najbolja što je da je

Zadnje uređivanje Red Dwarf : 04.12.2010. at 14:19.
Red Dwarf is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2010., 14:21   #35
Quote:
Red Dwarf kaže: Pogledaj post
kojih 10 minuta sam googlao () da bi nakraju saznao da se ta njegova "funkcija" zove otpravnik vlakova (sad kad sam još loše izguglao )
I opet si krivo izguglo. Hrvatska riječ je "prometnik", a "otpravnik" je srpska/bošnjačka/crnogorska riječ.

Quote:
PijunWeb kaže: Pogledaj post
Anton ova mi je prilicno atmosfericna, volim c/b i zaista i pase na ovoj slici. mozda da je malo bolje bilo napraviti kompoziciju (ovaj kran kao da ce ga objesit, i odrezan je - znam nemoze stat u sliku, ali da je mozda nesto drugo stavljeno oko njega da se vidi vise taj okolis). svejedno fina slika...
Bilo je nemoguće drukčije kadrirati, a ovo mi je jedina gdje se baš ističe o kojem se zanimanju radi. Uostalom, ovakav tip fotografije je kao ratna fotografija, ne možeš baš previše birati oko kadriranja, jer se stalno radi, dinamično je, a ja ovo sve fotografiram sa TLR-om.

Čestitke pobjednicima.
__________________
"Nije mazohizam, nego autoagresija, sa razlogom, jel'da..."
Shine on Rick.
Vinkovci Staljingrad flickr
Anton is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2010., 14:24   #36
Quote:
Anton kaže: Pogledaj post
I opet si krivo izguglo. Hrvatska riječ je "prometnik", a "otpravnik" je srpska/bošnjačka/crnogorska riječ.
a jbga kad HŽ ne želi staviti opis osoblja na željezničkoj stanici, a susjedi se barem trude
Red Dwarf is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2010., 14:25   #37
Cestitke Duje
__________________
klikk
brda1986 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2010., 14:42   #38
Quote:
Red Dwarf kaže: Pogledaj post
a jbga kad HŽ ne želi staviti opis osoblja na željezničkoj stanici, a susjedi se barem trude
Pa, to mi je neko opće poznato zanimanje, čudi me da ne znaš za njega, ako se bar malo voziš vlakom.

http://mrav.ffzg.hr/zanimanja/book/part2/node3501.htm
__________________
"Nije mazohizam, nego autoagresija, sa razlogom, jel'da..."
Shine on Rick.
Vinkovci Staljingrad flickr
Anton is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2010., 14:42   #39
Čestitke svima, i hvala na komentarima
__________________
Webić
stunt46 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2010., 14:47   #40
stunt inace fotka ti je zaista mrak! i sam volim kamen, jedno vrijeme sam imao fazu rasturanja kamenja macolom po dvoristu^^ jednostavno u rangu detalja, opile su me boje od foto1957, a obje su vam zaista top...

@jutarnji - jea, jos jucer sam pripremio dio govora(;

@red dwarf - ma kuzim, jednom kad te tip vidio proso voz(((:
__________________
(srdjanhulak.com)
PijunWeb is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:14.