Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Banke, osiguranja, krediti

Banke, osiguranja, krediti Ja ne radim za novac. Ja radim za kamatu.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 06.11.2016., 10:49   #2661
Quote:
tunger410 kaže: Pogledaj post
Pozdrav
Dali je netko odlučio štedjeti na način da je uplatio jednokratno policu životnog osiguranja i kako to funkcionira tj kakva je očekivana dobit ? Molim navesti primjer.Naime izlazi mi ovih dana bankovno oročenje a vidim da su bankovne kamate drastično pale. Negdje sam čuo da bi ta varijanta mogla biti povoljnija.
Pa ja cijelo vrijeme govorim o tome. btw. tu se ne radi o očekivanoj nego fiksnoj dobiti.
__________________
I don't spend a nickel, if I can help it, unless it somehow profits my mileage account ... The miles are the goal.
neno1966 is online now  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2016., 11:16   #2662
Quote:
neno1966 kaže: Pogledaj post
Pa ja cijelo vrijeme govorim o tome. btw. tu se ne radi o očekivanoj nego fiksnoj dobiti.
može primjer,30 000 e na 3 god ? kolika bi odprilike bila fiksna dobit ?
tunger410 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2016., 11:35   #2663
Quote:
tunger410 kaže: Pogledaj post
može primjer,30 000 e na 3 god ? kolika bi odprilike bila fiksna dobit ?
Pa recimo ovdje je 2,75% umanjeno za paket dopunskog osiguranja:

http://www.agramlife.hr/zivotno-osig.../alife-garant/
__________________
I don't spend a nickel, if I can help it, unless it somehow profits my mileage account ... The miles are the goal.
neno1966 is online now  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2016., 11:56   #2664
Quote:
neno1966 kaže: Pogledaj post
Pa ja cijelo vrijeme govorim o tome. btw. tu se ne radi o očekivanoj nego fiksnoj dobiti.
Pripisana dobit nije fiksna, a neka osiguranja ju imaju(ili su ju makar imala). Dakle, imaš zagarantiranu svotu+pripisanu dobit.
__________________
Razmišljam o tome da razmišljam manje...
rocket86 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2016., 12:11   #2665
Quote:
rocket86 kaže: Pogledaj post
Pripisana dobit nije fiksna, a neka osiguranja ju imaju(ili su ju makar imala). Dakle, imaš zagarantiranu svotu+pripisanu dobit.
Da kako gdje ali tamo gdje dobit nije zagarantirana to nije alternativa za štednju.
__________________
I don't spend a nickel, if I can help it, unless it somehow profits my mileage account ... The miles are the goal.
neno1966 is online now  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2016., 12:19   #2666
Quote:
neno1966 kaže: Pogledaj post
Pa recimo ovdje je 2,75% umanjeno za paket dopunskog osiguranja:

http://www.agramlife.hr/zivotno-osig.../alife-garant/
tko ti jamči da agaram neće propast,a kamoli da će zaradit dovoljno za isplatiti tu dobit?
Kserks is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2016., 12:37   #2667
Oko čega se i vi prepucavate da boli glava. Ja sam samo kao klinjo oročio nešto na pola godine ili godinu i to mi je sve. Ako nemaš par stotina tisuća eura minimalno za oročiti tu nema nikakve dobiti. I onda kvartalno tražiti isplatu kamata i to je onda nešto. Govoriti o nekakvoj zaradi od oročenja da se ima i 100000 kuna meni nema smisla. Bio sam i taj iznos jednom oročio na pola godine i nisam baš nešto dobio. Tako da dok ne uštedim veći iznos o oročenju niti ne razmišljam.
Mr-Whatever is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2016., 13:01   #2668
Quote:
Kserks kaže: Pogledaj post
tko ti jamči da agaram neće propast,a kamoli da će zaradit dovoljno za isplatiti tu dobit?
Osiguranja su dužna imati matematičku pričuvu a poslovanje je pod nadzorom Hanfe.
btw. ne treba zaboraviti da se osiguranje može platiti Amex-om što na 30.000 eura znači još zaradu od 1,5 karte po Europi ako se skupljaju milje ili mr bodova u vrijednosti preko tisuću kuna.
__________________
I don't spend a nickel, if I can help it, unless it somehow profits my mileage account ... The miles are the goal.
neno1966 is online now  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2016., 13:03   #2669
Quote:
Mr-Whatever kaže: Pogledaj post
Oko čega se i vi prepucavate da boli glava. Ja sam samo kao klinjo oročio nešto na pola godine ili godinu i to mi je sve. Ako nemaš par stotina tisuća eura minimalno za oročiti tu nema nikakve dobiti. I onda kvartalno tražiti isplatu kamata i to je onda nešto. Govoriti o nekakvoj zaradi od oročenja da se ima i 100000 kuna meni nema smisla. Bio sam i taj iznos jednom oročio na pola godine i nisam baš nešto dobio. Tako da dok ne uštedim veći iznos o oročenju niti ne razmišljam.
Pa povrat ti je uvijek isti imao stotinu ili milijun (osim neke minimalne razlike ako na veće iznose daju stimulativnu kamatu) a da se isplati ne isplati se bez obzira na iznos.
__________________
I don't spend a nickel, if I can help it, unless it somehow profits my mileage account ... The miles are the goal.
neno1966 is online now  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2016., 13:34   #2670
Quote:
neno1966 kaže: Pogledaj post
Pa recimo ovdje je 2,75% umanjeno za paket dopunskog osiguranja:

http://www.agramlife.hr/zivotno-osig.../alife-garant/
Ova je bolja 3.2%

EDIT: sad vidim da nije,ne dobiješ nazad dopunsko osiguranje.
Kserks is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2016., 13:39   #2671
Quote:
neno1966 kaže: Pogledaj post
Osiguranja su dužna imati matematičku pričuvu a poslovanje je pod nadzorom Hanfe.
btw. ne treba zaboraviti da se osiguranje može platiti Amex-om što na 30.000 eura znači još zaradu od 1,5 karte po Europi ako se skupljaju milje ili mr bodova u vrijednosti preko tisuću kuna.
dok god adiko banka daje 3.29% za višekratne fiksne uplate,ovo se ne isplati.
Kserks is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2016., 13:39   #2672
Quote:
Kserks kaže: Pogledaj post
Ova je bolja 3.2%

EDIT: sad vidim da nije,ne dobiješ nazad dopunsko osiguranje.
To je na minimum 10 godina.
__________________
I don't spend a nickel, if I can help it, unless it somehow profits my mileage account ... The miles are the goal.
neno1966 is online now  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2016., 13:43   #2673
Quote:
Kserks kaže: Pogledaj post
dok god adiko banka daje 3.29% za višekratne fiksne uplate,ovo se ne isplati.
Imaš link na to? Pretpostavljam da je to u kunama a osiguranje je u eurima i ovo je bruto. I ono najvažnije ne možeš platiti karticom.
__________________
I don't spend a nickel, if I can help it, unless it somehow profits my mileage account ... The miles are the goal.
neno1966 is online now  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2016., 13:47   #2674
Quote:
neno1966 kaže: Pogledaj post
Pa povrat ti je uvijek isti imao stotinu ili milijun (osim neke minimalne razlike ako na veće iznose daju stimulativnu kamatu) a da se isplati ne isplati se bez obzira na iznos.
Ovo je relativno. Povrat jest isti u %, stim da moraš gledati i investiciju.
Recimo ako oročiš 1000 kuna, ne isplati ti se to uopće raditi iz razloga što će te gorivo do banke (ili kalorije ako pješačiš) više izaći nego što ćeš dobiti. Da ne govorim o vremenu uloženo u traženje kamate i banke.
Za veće iznose to baš i ne vrijedi.

Naravno, post je šaljive naravi.
Quorgyle is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2016., 14:14   #2675
Quote:
neno1966 kaže: Pogledaj post
Imaš link na to? Pretpostavljam da je to u kunama a osiguranje je u eurima i ovo je bruto. I ono najvažnije ne možeš platiti karticom.
da u kunama..
Kserks is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2016., 14:18   #2676
Quote:
Kserks kaže: Pogledaj post
Samo ovdje govorimo o novcu koji već imaš i na koji ćeš dobiti neku kamatu, ovo je nešto skroz drugo.
__________________
I don't spend a nickel, if I can help it, unless it somehow profits my mileage account ... The miles are the goal.
neno1966 is online now  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2016., 14:38   #2677
Quote:
neno1966 kaže: Pogledaj post
Samo ovdje govorimo o novcu koji već imaš i na koji ćeš dobiti neku kamatu, ovo je nešto skroz drugo.
sve je meni jasno...ali sljedeće tri godine imam kamatu od 3.29%, jednostavno razmišljanje unaprijed, s obzirom na trenutni pad kamata.
Kserks is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2016., 14:44   #2678
koja je finta s tom premijom ovdje je 3.25% a standardno je kod njih 2%

Zadnje uređivanje Krkimir : 06.11.2016. at 15:07.
Krkimir is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2016., 18:16   #2679
Quote:
Kserks kaže: Pogledaj post
dok god adiko banka daje 3.29% za višekratne fiksne uplate,ovo se ne isplati.
Na evriće je 2% kod njih za 3 godine oročenja i to mi je bolje od 2,75 nakon 5 godina u osiguranju...
mtm is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2016., 20:01   #2680
Quote:
neno1966 kaže: Pogledaj post
Da kako gdje ali tamo gdje dobit nije zagarantirana to nije alternativa za štednju.
Dok je bio Allianz prospero imao si:
-ugovorenu svotu uglavnom veću od premije(ne mogu se sjetiti kako je točno izgledalo)
-21,5% mislim da je bila zajamčena dobit na 7godina
-plus pripisana dobit(ono što se pripisuje svakom OŽ kao pozitivan rezultat poslovanja).


Ima ponešto sitnih osiguranika, ali većinom su to koristili veliki, koji bi uplatili po par stotina tisuća kuna(u ekstremnijim slučajevima €), kako bi ih sklonili(država ne može plijeniti taj novac, i tu su neki vidjeli prednost).






Prednost je bila što si, u slučaju potrebe, na osnovu te police mogao odmah dići pozajmicu, ako je bila potrebna, a OŽ i dobit ti svejedno teku.



Trenutno je to ukinuto i zamijenjeno Allianz Portfoliom.
__________________
Razmišljam o tome da razmišljam manje...
rocket86 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:30.