Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa

Alternativa Noetički pristup stvarnosti.
Podforumi: Astrologija, Na rubu znanosti, Magija i mistika, Alternativno liječenje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.12.2011., 22:45   #1
Kozmičkih 432hz - najvažnija informacija za sve koji glazbu stvaraju i slušaju



432hz je frekvencija savrseno uskladjena sa zlatnim rezom i samim time harmonica sa prirodom oko nas..stari narodi su to znali stoga je koristena tisucama godina kao standardna frekvencija za tuniranje instrumenata.. na toj tunazi su svirali bach i mozart npr.. kao i stari grci, egipcani, maye, sadasnji narodi u skladu sa prirodom itd.. da sada ne nabrajam bezveze..

stari kinezi su jos prije 4500 godina to znali.. car je slao svoje ljude diljem carstva u sve regije da provjeravaju tuniranost instrumenata.. jer je znao da kriva frekvencija muzike koju narod slusa i pjeva moze dovesti do nemira, ratova, pa cak i bolesti..

tridesetih godina proslog stoljeca nacisti su tu prirodnu frekvenciju odlucili promjeniti kao standard u disharmonicnih 440hz iako je preko 23 000 profesionalnih glazbenika potpisalo peticiju da zele zadrzati onu prirodnu.. harmonicnu sa zemljom i svim zivotom na zemlji ukljucujuci nas ljude..
nazalost od onda do danas 99% glazbe koju slusamo radjena je u disharmonicnih 440hz.. kako to utjece na nas kao civilizaciju u globalu danas?

pogledajte ove linkove i zakljucite sami..

http://youtu.be/xqliNMfapwQ

cujete li razliku? na prvom linku ima primjer tihe noci u 440 i 432hz..
na drugom linku nalazi se 10 pjesama u 432 i 440..

http://www.omega432.com/music.html
http://terugnaar432hz.org/music.html


covjek pojasnjava tocno sto gdje kako i zasto?
http://youtu.be/9e9-P_zbjbY
http://youtu.be/lOUprf8C-7E

isti lik iz prva 2 videa sa rezultatima medicinskih istrazivanja 432 frekvencije na ljude i biljke! rezultati su fascinantni..

http://youtu.be/QDRaCTVO67w
http://youtu.be/cEtyKSeYUBM
http://youtu.be/Tplnh-hUmdQ
eneron is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2011., 13:53   #2
Tnx na linkovima...vrlo zanimljivo i korisno.Kad smo već kod kozmičke glazbe poslušaj ovo...iako nekako sumnjam da već nisi! Bubanj,bass,gitara,a pogotovo tekst teško da su iz naše dimenzije.

Aha...treba i link http://www.youtube.com/watch?v=8ThYVnzBnHk
__________________
Father blessed you with reason.. and this is what you choose!?

Zadnje uređivanje Bat Kol : 20.12.2011. at 19:33.
Am I me? is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2011., 15:30   #3
Sad sam pogledo na wikipediji 'concert pitch' i nista od toga sto ti pricas tamo ne pise. Uopce se ne spominje da je frekvencija od 432Hz ikad bila standard. Mozda mislis na 'French pitch' od 435Hz? Postoji i neki manje poznati 'scientific pitch' od 430.54Hz. Kroz cijelu povijest su se koristile razne frekvencije. Ni ISO standard od 440Hz nije univerzalno prihvacen.
Jat is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2011., 15:33   #4
frekvencija ko frekvencija, nekome se možda više sviđa, kajaznam, samo nemojte pisat bedastoće da je štim na 440 Hz štetan i slično, alternativa je gore malo više. tijekom povijesti se štimalno na razne frekvencije, nije ni danas samo 440, to je samo nekakav standard il kaj već, ali štima se na razne frekvencije, ovisno o samim glazbenicima, tome kaj se svira, bla bla.
Snowcrowned is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2011., 15:43   #5
moja omiljena frekvencija

mada mi se u zadnje vrijeme sviđaju i 584hz i 366hz, dok mi 680hz više baš i nije nešto
canex is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2011., 16:08   #6
Čitaj malo o psihoakustici prije nego što mistificiraš/glorificiraš stvari
Chansomps is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2011., 18:30   #7
tko je pogledao linkove koje sam prilozio definitivno je nesto naucio.. a wikipedia nije bas najsretniji izvor informacija.. uvjerio sam se u to u bezbroj slucajeva trazeci malo sofisticiraniji specijalizirani tip znanja..
no ako zelite saznati nesto o pink ili lady gagi wiki moze posluziti..

prije nego sudite i donesete zakljucak pogledajte materijal u cijelosti.. a pod time mislim makar ova 2 linka..

http://youtu.be/9e9-P_zbjbY
http://youtu.be/lOUprf8C-7E

vrijedi uloziti tih par minuta obzirom na informacije koje dobijete zauzvrat.. pogotovo ako vam glazba nesto znaci u zivotu..


hvala jesamlija? podsjetio me tvoj nick na ovaj klip
http://youtu.be/hlxoyw_8I7I

fora je tool stvar.. mada sad slusam sve u 432.. iz gore navedenih razloga.. tko osjeca suptilnost muzike razlika je ogromna.. ranije me sva vrsta glazbe znala eventualno blago "iznervirat".. bez obzira na žanr.. nakon par sati slusanja javila bi se.. neznam kako to drukcije nazvat nego iritacija bas.. no na 432 nemam takvih problema.. sve je harmonicno, glatko i slusno..

evo primjer glazbe radjene u 432hz
http://youtu.be/Yr4P4hUttso
eneron is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2011., 18:33   #8
a evo sto kaze i jedan covjek koji se profesionalno bavi glazbom kada je informacija do njega dosla..

Quote:
Wow...neznan odakle počet, al definitivno prilazin na 432Hz.


Btw provea san eksperiment sa gitaron i programon AP Guitar Tuner koji među ostaloga može namištat tonove i po frekvenciji..npr A je 440 Hz i onda sve ostale štima po tome; e pa ja san taj A postavia na 432 Hz i onda san namistia sve žice prema toj i jebate zvučalo je ka Led Zeppelin (o tome kasnije malo više).Potom san vratia na frekvenciju od 440Hz za A na tome programu a žice san ostavia prema ref. frek. od 432Hz i na grafičkoj skali u tuneru mi je pokazalo da mi je ton A na gitari odstupa tačno za 25% od A(440) koji bi ka triba bit prema programu.
E sad, imaš tonove i polutonove,da ne duljin, između G i A imaš isto ton(G sharp ili A flat - svejedno kako zoveš, u muzičkoj terminologiji,valjda- ne kužin se ni ja baš u te pojmove ,to se zovu polutonovi ti šta su između) i ovaj taj ton A od 432 Hz u biti spada na 1/4 puta na toj skali od A(440) do tona G#(ref.A440)...u biti to reduciranje iznosi četvrtinu tona.
Mogu ti kazat da je muzika puno drukčija,nije direktna ka ona od 440 koja te ka opizdi šakon u glavu, kod ove od 432Hz možeš odma razaznat instrumente koji su (gitara 1, gitara 2, bass, bubnjevi, vokal, razni instrumenti ....svak za sebe a opet u toj cjelini kad slušaš) dok kod 440Hz imaš gitaru ,bubnjeve vokal bass i svi su slipljeni nekako jedan priko drugog- pa jebate meni je tribalo 3 godine slušanja muzike da bi uspia razaznat te druge i treće gitare šta bi Jimmy Page ubacia priko prve gitare koja je priko 440Hz kad bi je sluša do tek donedavno, zvučala isto- mislin ne bi moga ništa skužit dok ovde kod 432Hz, se uopće ne triban trudit nego jednostavno mogu omda ubrat a čak i čujen neka sranja prvi put nekih pozadinskih stvari šta jednostavno 440Hz zakamuflira u tom neredu.
Jednostavno je 432Hz ugodnije slušat,zvuk je puniji, jasnije je sve na snimci,čak više nije problem ni probavit neke teže stvari di ima pun k. distorzije na gitari.
Bia san prije godinu dana sluša u nekon intervjuu da su ovi iz Led Zeppelin koristili na live nastupima standardni E štimung (A440Hz) samo bi smanjili za četvrtinu tona sve žice (odnosno to je početak od ref. štimunga kod A432), a live nastupi su bili uvik kickass.


Ja mislin da tih 8Hz razlike jednostavno pojede "bandwidth" šta imaju npr. istrumenti i onde kod 432 di bi mogli ""živit" u suživotu jedan sa drugin" oni se kod 440 jednostavno pokolju jer ...u biti kod 440Hz tonovi,muzika koja se svira je jednostavno zgusnuta te nastaju viši harmonici...i onda npr. čuješ instrumente jače nego šta bi triba, odnosno svjetliji su, - kad su dva sigurno -kad ih je više pogotovo.

To bi bia moj elaborat na tu temu koja se dijelom zasniva na činjenicama i subjektivnom mišljenju....zapravo više na ovom drugom al nema veze :P .
eneron is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2011., 18:48   #9
dobra je i 28hz
canex is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2011., 19:27   #10
bravo mod..

ovo nema veze sa glazbom.. sva sreca da si u alternativu premjestio

jaoo.. nije ni cudo da nam svijet izgleda kako izgleda..
eneron is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2011., 17:12   #11
Ovaj zadnji post u kojem se spominju Zeppelini je poprilična glupost. Tak koji je to pisao i koji se poziva na Zeppeline sbe naziva muzičerem? Svašta...
Biljka is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2011., 22:10   #12
Quote:
Biljka112 kaže: Pogledaj post
Ovaj zadnji post u kojem se spominju Zeppelini je poprilična glupost. Tak koji je to pisao i koji se poziva na Zeppeline sbe naziva muzičerem? Svašta...
Nije nikakva glupost nego je čovjek u pravu, stvarno su im žice malo opuštene ispod standardnog tuninga.
Afrofeet is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.12.2011., 12:38   #13
432 <33333333333333333333
__________________
▲▲▲
apollo. is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.12.2011., 13:31   #14
Frekve na akustičnim gornjim i donjim pragovima percepcije (područje 8-14 Hz i 15-20 kHz za ljude) su dosta iritirajuće za ljude.Sa dugotrajnom primjenom vrlo vjerovatno i štetne ...
mozzila is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.12.2011., 03:52   #15
Mozart nije svirao na toj, kako sam čitao. Beethoven (mason) ga je upoznao sa novim tonalitetom nakon što se godinama prije u crkvi po odluci pape počeo pjevati/svirati drugi tonalitet. Opće znanje, ovo o promjeni ljestvice tonaliteta

Ako hoćete jednog klasičara koji je svirao na starom tonalitetu, najbolji primjer je Haydn. Iako, ako su kasnije zapisali njegova djela na do-re-mi...ljestvici, ništa od toga. Da bi se dobio taj zvuk, potrebno je svirati na staroj ljestvici uštimavajući zvukove na ispravan način. Možda čak sa posebno izrađenim instrumentima.

Novi tonalitet stvara posve drugačiji niz osjećaja, uključujući i tjeskobu, nemir i slično, mada ima iznimaka. Stari tonalitet je čista kreativnost u pokretu. Izaziva čak i nevjerojatne fizičke reakcije na neke stvari, pa i na bilje

Kada se pjevalo i sviralo stare pjesme na misama prije novog tonaliteta, imale su izrazito veseo i božanstven zvuk, slavile su boga i kreaciju time i ljudi su bili jako privučeni okupljanjima baš zbog toga. Oduvijek se okupljalo i pjevalo na taj način, dugo kroz povijest. Nakon novog tonaliteta i novih pjesama ne baš toliko. Poprimile su pre-sakralan i mračan zvuk

I idealna frekvencija je 528 Hz. Ostale su dio tonaliteta, ali 528 je upravo ta koja mijenja DNA. Neki ruski znanstvenici su radili istraživanja i potvrđeno je da zvuk izravno utječe na razvoj DNA. 528 Hz čisto i jasno izaziva razvoj DNA, a koje li slučajnosti, instrumentalna glazba starog tonaliteta koji su ukinuli u crkvi tijekom povijesti jednom odredbom, proizvodi zvuk na toj frekvenciji na jednom od tonova

Ako ste probali 432, probajte i 528. Mogli biste i osjetiti koliko je ugodan taj zvuk za razliku od drugih

Ne kažem da 432 nije izvrsna frekvencija, je. Dio je stare glazbene ljestvice, ali 528 doslovno mijenja DNA, što je potrebno za aktivaciju i duhovni razvoj. Zvuk je jedna od najmoćnijih stvari na ljude. Postoje štimeri po internetu za stari tonalitet, pa ako znate dobro svirati, kupite štimer i probajte nešto odsvirati, pa javite

Quote:
Additionally, as Dr. Puleo researched the tones further, he came across a book on Gregorian chants by Professor Emeritus Willi Apel who "argued that the chants being used today were totally incorrect, and undermined the spirit of the Catholic faith."1 Moreover, Professor Apel reported that "one-hundred fifty-two chants were apparently missing. The Catholic Church presumably "lost" these original chants. The chants were based on the ancient original scale of six musical notes called the Solfeggio."1 Trust me, nothing is lost, it’s just neatly put away; however, they cannot hide from the masses what is energetically placed within the Soul.

According to Professor Willi Apel,1 "The orgin of what is now called Solfeggio...arose from a Mediaeval hymn to John the Baptist which has this peculiarity that the first six lines of the music commenced respectively on the first six successive notes of the scale, and thus the first syllable of each line was sung to a note one degree higher that the first syllable of the line that preceded it. By degrees these syllables became associated and identified with their respective notes and as each syllable ended in a vowel, they were found to be peculiatly adapted for vocal use. Hence "Ut" was artificially replaced by "Do." Guido of Arezzo was the first to adopt them in the 11th century, and Le Marie, a French musician of the 17th century added "Si" for the seventh note of the scale, in order to complete the series."

Further research states that, "Pope Johannes later became a saint - Saint Iohannes - and then the scale was changed. The seventh note "Si" was added from his name. "Si" later became "Ti." These changes significantly altered the frequencies sung by the masses. The alterations also weakened the spiritual impact of the Church’s hymns. Because the music held mathmatic resonance, frequencies capable of spiritually inspiring mankind to be more "Godlike," the changes affected alterations in conceptual thought as well, further distancing humanity from God." In other words, whenever you sing a Psalm, it is music to the ears. But it was originally intended to be music for the soul as well or the "secret ear." Thus by changing the notes, high matrices of thought and to a great extent well being, was squelched. Now it is time to recover these missing notes."1
Hermo Diaktoros is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.12.2011., 00:06   #16
hermo 528hz do kojih je dosao horowitz krivo protumacivsi brojke nije frekvencija, vec energetska staza..

toplo te ohrabrujem da pogledas linkove koje sam ostavio da bi shvatio sustinu stvari..

432hz nije jedina povoljna frekvencija.. ostale se izvode iz nje pitagorijanskim tuniranjem, a sve to je sinkronizirano i uskladjeno sa zlatnim rezom..

528hz je dezinformacija.. i to kako mi se zasad cini nije namjerna dezinformacija, vec je proizasla iz nerazumijevanja od strane horowitza sa cime je tocno baratao kada je te brojke otkrio..

jos jednom kazem.. pogledaj navedene linkove.. neces pozaliti

namaste

http://youtu.be/bFjknQUhJl8

Zadnje uređivanje Bat Kol : 29.12.2011. at 15:06.
eneron is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.12.2011., 14:46   #17
Quote:
Hermo Diaktoros kaže: Pogledaj post
I idealna frekvencija je 528 Hz. Ostale su dio tonaliteta, ali 528 je upravo ta koja mijenja DNA. Neki ruski znanstvenici su radili istraživanja i potvrđeno je da zvuk izravno utječe na razvoj DNA.

Prvi put čujem za ovo.Kako to misliš "mijenja DNA"?
mozzila is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.12.2011., 18:01   #18
Nikako! Ako frekvencija zvuka može promijeniti DNA danas bi svi bili mutanti.
Biljka is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.12.2011., 22:51   #19
Naravno da može, ne znam zašto uopće raspravljati to kad i službena znanost to kaže...

Promjena DNA je očito nešto potpuno drugo od toga što vi mislite da je, a odnosi se na razvoj svjesnosti. Fizički se malo toga može promijeniti nakon završenog odrastanja. Dio koji nam je oduvijek potreban za fizički razvoj nije zakržljao tijekom vremena.

Zvuk jako utječe na razvoj lanaca DNA i to su potvrdila mnoga istraživanja, iako nisu došli do zaključka da ijedan zvuk toliko drastično utječe na sam DNA da bi se promijenila fizička svojstva. Radi se o eventualnoj aktivaciji junk DNA koji pohranjuje instiktivno znanje o Zemlji, koje je aktivno kod životinjskih vrsta. Naš dio DNA fizički razvoj je u potpunosti aktivan, ne da ćemo dobiti krila ili fireball spell lv. 20 ako ga razvijemo do kraja.

Sam zvuk vjerojatno neće učiniti instantno čudo, ali izaziva određene promjene u lancima DNA koji se mogu aktivirati pod utjecajem nekog zvuka tijekom izlaganja tome.
Hermo Diaktoros is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.12.2011., 23:18   #20
Zvuk također utječe na kristale vode što je potvrđeno znanstvenim pokusima puštanjem žestoke heavy metal glazbe i klasične od Mozarta i Bacha. Pod utjecajem klasične, kristali su zadržavali svoju strukturu dok pod utjecajem metala, kristali su se raspadali.
Naravno da su pokusi izvedeni zbog istraživanja na utjecaj čovjeka pošto većinu nas čini upravo voda.
__________________
Aliens exist!
LaserCut is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:28.