Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Banke, osiguranja, krediti

Banke, osiguranja, krediti Ja ne radim za novac. Ja radim za kamatu.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.01.2015., 07:08   #1841
DA, staž u Dinersu, platna lista...
boky1979 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2015., 08:47   #1842
Pozdrav! Ovaj mjesec su mi se naredali neki nepredvidivi troškovi pa neću bit u mogućnosti platit račun od dinersa, te će mi se dva računa spojit. Drugi mjesec ću plati oba dva računa i to već početkom mjeseca. Kakve su posljedice oće mi odblokirat karticu kad platim račune?
daiw is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2015., 08:16   #1843
Danas sam napravio račun, nešto mi treba zbog skrilla. Skrill uzme random cifru od kartice (1-3 eura) i sad ja kao za potvrdu moram napisati koliko su uzeli. Kad ću moći vidjeti račun i hoće li prije moći se vidjeti ako nazovem?
__________________
Heat Culture
Kockar :D is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2015., 23:55   #1844
Pozdrav.
09.01. sam koristila Diners karticu na rate, znaci rate su na 6 mjeseci. Formiranje računa mi je svakog 23. u mjesecu. Sada kod iznosa koji sam potrosila mi pise 0/6 i ispod da ce mjesec dana od kupnje (dakle 09.02.) rata dobiti oznaku 1 i da ce biti iskazan iznos rate koja ce se fakturirati na sljedecem racunu.
Po ovome prvi iznos rate ce se onda fakturirati tek na racunu za 3 mjesec ili?

Hvala
__________________
.. sunce moje to si ti, dar sa neba najvećii ...

http://lmtf.lilypie.com/LvjGp2.png
shinny is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2015., 11:10   #1845
Quote:
shinny kaže: Pogledaj post
Pozdrav.
09.01. sam koristila Diners karticu na rate, znaci rate su na 6 mjeseci. Formiranje računa mi je svakog 23. u mjesecu. Sada kod iznosa koji sam potrosila mi pise 0/6 i ispod da ce mjesec dana od kupnje (dakle 09.02.) rata dobiti oznaku 1 i da ce biti iskazan iznos rate koja ce se fakturirati na sljedecem racunu.
Po ovome prvi iznos rate ce se onda fakturirati tek na racunu za 3 mjesec ili?

Hvala
koliko ja koristim Diners prva rata ti neće biti zaračunata na računu od 23.1., već na onom od otprilike 23.2., znači prvi slijedeći račun nakon mjeseca kupnje
barem kod mene to tako funkcionira, nikad nisam dobila prvu ratu odmah na prvom računu zaračunatu
__________________
Cash Only
PennyPenny is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2015., 11:28   #1846
Quote:
PennyPenny kaže: Pogledaj post
koliko ja koristim Diners prva rata ti neće biti zaračunata na računu od 23.1., već na onom od otprilike 23.2., znači prvi slijedeći račun nakon mjeseca kupnje
barem kod mene to tako funkcionira, nikad nisam dobila prvu ratu odmah na prvom računu zaračunatu
znam da nece na prvom jer ce rata dobiti oznaku s brojem 1 tek mjesec nakon kupnje dakle 09.02. a tamo na ecc online mi pise kada ona dobije oznaku 1 da se iznos fakturira na sljedecem racunu. to mi nije jasno, dali je to onda taj isti racun koji ide od 23.1.- 23.2. ili ondaj koji ide od 23.2.-23.3.?
ako je prvi iduci onda je nekako logicno da ce se fakturirati na ovom za 3 mjesec? ili ja nesto krivo kontam
__________________
.. sunce moje to si ti, dar sa neba najvećii ...

http://lmtf.lilypie.com/LvjGp2.png
shinny is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2015., 11:37   #1847
Quote:
shinny kaže: Pogledaj post
znam da nece na prvom jer ce rata dobiti oznaku s brojem 1 tek mjesec nakon kupnje dakle 09.02. a tamo na ecc online mi pise kada ona dobije oznaku 1 da se iznos fakturira na sljedecem racunu. to mi nije jasno, dali je to onda taj isti racun koji ide od 23.1.- 23.2. ili ondaj koji ide od 23.2.-23.3.?
ako je prvi iduci onda je nekako logicno da ce se fakturirati na ovom za 3 mjesec? ili ja nesto krivo kontam
prvi račun ti se formira sada 23.1. i tu ti se neće vidjeti
drugi račun ti se formira 23.2. i tu bi ti se prva rata trebala vidjeti, neovisno o brojkama 0 ili 1 za rate
znači 9.1. si napravila ratu, prođe mjesec dana znači 9.2., i prošlo je mjesec dana i onda dođe na račun i račun se formira 23.2. i tu ti se vidi prva rata
sad neki puta ti se neke rate i računi ne vide do samog formiranja računa dok ti se mjesečni račun ne izblokira, meni se to znalo deštavat, a ecc pratim svakodnevno
__________________
Cash Only
PennyPenny is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2015., 11:52   #1848
Quote:
PennyPenny kaže: Pogledaj post
prvi račun ti se formira sada 23.1. i tu ti se neće vidjeti
drugi račun ti se formira 23.2. i tu bi ti se prva rata trebala vidjeti, neovisno o brojkama 0 ili 1 za rate
znači 9.1. si napravila ratu, prođe mjesec dana znači 9.2., i prošlo je mjesec dana i onda dođe na račun i račun se formira 23.2. i tu ti se vidi prva rata
sad neki puta ti se neke rate i računi ne vide do samog formiranja računa dok ti se mjesečni račun ne izblokira, meni se to znalo deštavat, a ecc pratim svakodnevno
Hvala ti
Ma malo su blesavo napisli to. a da se ne zna vidjeti nista cudno
__________________
.. sunce moje to si ti, dar sa neba najvećii ...

http://lmtf.lilypie.com/LvjGp2.png
shinny is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2015., 19:33   #1849
Imam i ja pitanje.Da li zna netko gdje je najblizi bankomat u madjarskoj na kojem se mogu podici euri s dinersa.Bio sam u barcu kod virovitice i na nijednom bankomatu ne radi diners.
E na online pretrazi pise pecuh da ima 3 bankomata koji rade,ali me zanima da li netko zna gdje ima mozda blize,a i jel to sigurno,ako pise u pecuhu ta tri bankomata.
Male Mage is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2015., 20:16   #1850
Quote:
Kockar :D kaže: Pogledaj post
Danas sam napravio račun, nešto mi treba zbog skrilla. Skrill uzme random cifru od kartice (1-3 eura) i sad ja kao za potvrdu moram napisati koliko su uzeli. Kad ću moći vidjeti račun i hoće li prije moći se vidjeti ako nazovem?
Na online.erstecardclub.hr se isto može vidjeti kad transakcija dođe na naplatu.

Quote:
Male Mage kaže: Pogledaj post
Imam i ja pitanje.Da li zna netko gdje je najblizi bankomat u madjarskoj na kojem se mogu podici euri s dinersa.Bio sam u barcu kod virovitice i na nijednom bankomatu ne radi diners.
E na online pretrazi pise pecuh da ima 3 bankomata koji rade,ali me zanima da li netko zna gdje ima mozda blize,a i jel to sigurno,ako pise u pecuhu ta tri bankomata.
Hm, u Mađarskoj su me blijedo gledali kad su vidjeli Diners tako da baš i nisu na 'ti' s njima... Koliko vidim, bankomati Euroneta i Citibanka nude mogućnost isplate gotovine.
boky1979 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2015., 00:08   #1851
Znaci onda za tih 500 eura sto imam nda dinersu mogu u pecuhu dici.Pa ne bi valjda bili na popisu bankomata da se ne moze podic jel tako?


Sent from my iPhone using Tapatalk
Male Mage is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2015., 06:09   #1852
Ali u Pečuhu bankomat isplaćuje forinte...


(via Tapatalk)
STIB is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2015., 11:56   #1853
Da, dobijaš forinte u Mađarskoj, ne eure... samo pripazi, ograničenja na cash se ne zbrajaju (ne znam koliki ti je limit u kunama - 4000 ili 6000 kn). Znači ako ti je npr limit 4000 kn u zemlji i 500 eura u inozemstvu, ne možeš koristit oba već samo jedan (u ovom slučaju je kunski veći pa ti je max zaduženje casha 4000 kn). Koliko dugo imaš karticu?
boky1979 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2015., 15:50   #1854
Pa imam diners vec dosta dugo ,2god.nozda i imam2000 kn u hr i 500 eura u inozemstvu.Tako mi i pise na onom online i tako mi je rekla i teta preko telefona


Sent from my iPhone using Tapatalk
Male Mage is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2015., 22:41   #1855
2000 kn nakon 2 godine korištenja??? Početni limit je bio 2000 kn i 300 eur, pa su to promijenili na 4000 kn i 500 eur. Nakon 6 mjeseci se podiže na 6000 kn i 500 eur, a nakon 2 godine korištenja limit gotovine ide na 6000 kn i 1000 eur.

Koju karticu uopće imaš? Standardnu ili?
boky1979 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2015., 04:33   #1856
Osnovna standardna.Pa od pocetka imam tako.Mislim ne kuzim ja uopce kako to ide tocno,posto malo malo pa me iskljuce,onda ja nazovem pa mi kaze teta da sam dosegao neki limit potrosenje ,nemam pojma.Recimo sad imam 2720 kn za platit i 1390 nefakturirano,a karticu ne mogu koristit ,dok ne platim ovih 2700 koliko kuzim.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Male Mage is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2015., 07:09   #1857
Šta se tiće kupovine, zatraži povećanje parametara potrošnje, ali ovo s gotovinom mi baš i nije jasno jer ona ide sa stažom u Dinersu... Jesi možda mijenjao karticu ili nešto slično? Npr. sa studentske prešao na standardnu?
boky1979 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2015., 11:56   #1858
Da li je možda netko ponovno tražio Diners karticu nakon sporazumne otplate dugovanja i kakav je bio ishod?
bluebunny is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2015., 14:22   #1859
bok

Quote:
bluebunny kaže: Pogledaj post
Da li je možda netko ponovno tražio Diners karticu nakon sporazumne otplate dugovanja i kakav je bio ishod?
i mene također ovo zanima,ja sam odjednom otplatila cijeli dug oko 20 tisuća ostalo mi je 600kn kamate mislim nisam ni znala dok ih nisam nazvala
ako netko zna bila bih jako zahvalna
lp
tija54 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2015., 14:33   #1860
U principu nakon 6 mjeseci od otplate dugovanja.
voditeljica1 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:40.