Natrag   Forum.hr > Društvo > Dijaspora > Emigracija

Emigracija Za sve emigrante i one koji to žele postati

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old Danas, 02:40   #9961
Quote:
Raphael Adolini kaže: Pogledaj post
Osobno nisam s kruske pao da bi isao 200 km koliko mi treba do najblizeg birackog mjesta glasat... bio radni ili ne radni dan

Izgubit cijeli dan zbog nicega.
Ja da idem pjeske bi imala možda 60 minuta do konzulata. Išla sam zbog poznate situacije parkiranja tu sa biciklom.


Inače ljudi znaju doći sa Bus-om. Neki svećenici to organiziraju. Znam da dok sam bila u odboru da je Saarbrucken znao doći sa 2-3 autobusa. Ono ujutra misa u bus i na glasanje. Njima je to bilo kao grupa zabavno.
__________________
I can't understand - What makes a man -Hate another man -Help me understand -People are people so why should it be -You and I should get along so awfully
MrsGahan is offline  
Odgovori s citatom
Old Danas, 02:41   #9962
Quote:
nadprosjecni kaže: Pogledaj post
Salio sam se za slobodan dan, u KArlovcu sam, bas mi nijedno veleposlanstvo nije u susjedstvu, cak ni Manheim mi nebi bio usput ako ima biraliste
Stuttgart ili Frankfurt, ali mislim moraš iz BAWÜ u Stuttgart.
__________________
I can't understand - What makes a man -Hate another man -Help me understand -People are people so why should it be -You and I should get along so awfully
MrsGahan is offline  
Odgovori s citatom
Old Danas, 15:18   #9963
Quote:
MrsGahan kaže: Pogledaj post
Sada je kasno , ali pomoć oib-a si mogao vidjeti gdje si upisan i trebao si se inače preregistrirari.
Danke

Imam pristup NIAS-u gdje vidim svoje glasačko mjesto i naravno stoji po prebivalištu lokacija u RH.

Nisam znao da se u inozemstvu u državi boravka može glasovati u I.-X. izbornim jedinicama.

Izgleda da može - najkasnije 10 dana prije izbora mora se ishodovati neki "zahtjev za prethodnu registraciju" u konzulatu

https://gov.hr/hr/glasovanje-u-inozemstvu/1566?lang=hr
juretherebel is online now  
Odgovori s citatom
Old Danas, 15:24   #9964
Quote:
juretherebel kaže: Pogledaj post
Danke



Imam pristup NIAS-u gdje vidim svoje glasačko mjesto i naravno stoji po prebivalištu lokacija u RH.



Nisam znao da se u inozemstvu u državi boravka može glasovati u I.-X. izbornim jedinicama.



Izgleda da može - najkasnije 10 dana prije izbora mora se ishodovati neki "zahtjev za prethodnu registraciju" u konzulatu



https://gov.hr/hr/glasovanje-u-inozemstvu/1566?lang=hr
Da tako je uvijek. Ispuniš obrazac i slikaš to i obe strane osobne i posaljes konzulatu. Ovu godinu nisam dobila odgovor ali sam online vidila da sam tu upisana.
__________________
I can't understand - What makes a man -Hate another man -Help me understand -People are people so why should it be -You and I should get along so awfully
MrsGahan is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 20:25.