Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Svijet

Svijet Zbivanja u svijetu

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.01.2013., 19:13   #121
Quote:
The Avenger kaže: Pogledaj post
Kao prvo, moji stavovi se nikako ne mogu karakterizirati kao ljevičarski. Takva procjena očito proizlazi iz vrlo površnog čitanja mojih upisa.

S druge strane nisam ni "desničar", a bome niti "negdje između"... Moje sistemičko kibernetičke paradigme daleko prevazilaze takve lijevo-desne djetinjaste filozofske razine.

Iako nisi u krivu da ima i pomaganja, treba sagledati stvarnost u cjelini, a ne selektivno, i vidjeti kamo ide svijet.

No nije mi jasno zašto još uvijek misliš da sam protiv tržišta, iako sam nekoliko puta rekao da nisam.

Ja sam protiv SVOĐENJA DRUŠTVA na tržište... ("Društvo" koje, nota bene, ne može biti reducirano niti na ekonomiju, nego predstavlja kibernetički/sistemički fenomen čiji je ekonomija samo dio.)

Prije no što mi dalje odgovoriš, pročitaj ponovo, i puno pozornije moje upise.
Da, stvari treba sagledati u cjelini. A u cjelini je višak regulacije, višak poreza doveo do krize. O porezima je i suvišno pričati zašto razaraju zdravo tkivo gospodarstva, ali pogledajmo regulaciju.

U RH, da se država samo nije miješala u stambeno zbrinjavanje nekretninski balon bio bi daleko manji - umjesto toga država je poticala nekretninski balon jer je on privremeno značio rast bdp-a i pad nezaposlenosti.

U tvojim postovima se cijelo vrijeme spominje potreba za regulacijom. Kad imaš regulaciju, imaš i korupciju, te uništavanje zdravog dijela tržišta da bi se podobni obogatili. Mnogi ljudi u RH to ne kuže i traže još veću regulaciju i poreze što će im u konačnici samo donijeti još veću bijedu.

Kibernetika nije moguća čisto zbog ljudske prirode.
krcmije is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2013., 16:30   #122
Quote:
krcmije kaže: Pogledaj post
Da, stvari treba sagledati u cjelini. A u cjelini je višak regulacije, višak poreza doveo do krize. O porezima je i suvišno pričati zašto razaraju zdravo tkivo gospodarstva, ali pogledajmo regulaciju.

U RH, da se država samo nije miješala u stambeno zbrinjavanje nekretninski balon bio bi daleko manji - umjesto toga država je poticala nekretninski balon jer je on privremeno značio rast bdp-a i pad nezaposlenosti.

U tvojim postovima se cijelo vrijeme spominje potreba za regulacijom. Kad imaš regulaciju, imaš i korupciju, te uništavanje zdravog dijela tržišta da bi se podobni obogatili. Mnogi ljudi u RH to ne kuže i traže još veću regulaciju i poreze što će im u konačnici samo donijeti još veću bijedu.

Kibernetika nije moguća čisto zbog ljudske prirode.
Zapravo krizu nije proizvela ni regulacija ni deregulacija, nego nešto što sam drugdje nazvao "globalizacijska (ne)jednadžba". No da ne ulazim sada u to.

Što se tiče doprinosa regulacije ili deregulacije krizi, deregulacija je ta koja je doprinjela krizi, a ne regulacija.

A miješanje države u stambeno zbrinjavanje (na način koji je to činila!) nije uopće pitanje regulacije ni deregulacije.

Mislim da ne razlikuješ regulaciju od poreza i državnog trošenja novca, to uopće nije ista stvar.

A za ocjenu da li je kibernetika moguća ili ne, trebaš prvo razumjeti o čemu govorim, a ne koristiti tvoje, tko zna kakve pojmove o kibernetici (kladim se da misliš da zagovaram kompjuterski upravljanu privredu, zar ne?).
A da bi razumio ono o čemu govorim, trebaš sa pozornošću (i doista) pročitati ono što sam napisao.
The Avenger is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2013., 12:43   #123
Quote:
The Avenger kaže: Pogledaj post
Zapravo krizu nije proizvela ni regulacija ni deregulacija, nego nešto što sam drugdje nazvao "globalizacijska (ne)jednadžba". No da ne ulazim sada u to.

Što se tiče doprinosa regulacije ili deregulacije krizi, deregulacija je ta koja je doprinjela krizi, a ne regulacija.

A miješanje države u stambeno zbrinjavanje (na način koji je to činila!) nije uopće pitanje regulacije ni deregulacije.

Mislim da ne razlikuješ regulaciju od poreza i državnog trošenja novca, to uopće nije ista stvar.

A za ocjenu da li je kibernetika moguća ili ne, trebaš prvo razumjeti o čemu govorim, a ne koristiti tvoje, tko zna kakve pojmove o kibernetici (kladim se da misliš da zagovaram kompjuterski upravljanu privredu, zar ne?).
A da bi razumio ono o čemu govorim, trebaš sa pozornošću (i doista) pročitati ono što sam napisao.
Pročitao sam tvoje postove i sve što govoriš je o kibernetskom upravljanju, bez ikakvih konkretnih informacija o tome kako to implementirati. Sve dobro začinjeno kritikom slobodnog tržišta i ljevičarenjem, društvu svedenom na tržište i sličnim provalama.

"Ljudi i ljudska društva stvarno dugoročno dobro funkcioniraju i reproduciraju se samo ako žive u dovoljno skladnom društvu s osjećajem ljudskosti. Čim se društvo pretvori u divlji zverinjak, sve u konačnici odlazi do vraga."
krcmije is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:13.