Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje > Rastave

Rastave Read me first

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.10.2013., 13:53   #81
Evo imam nekih novosti...

Napokon sam se odvažila i poslala prijavu na CZSS - samo za ova "svježa" uznemiravanja malog.


Ročište će za koji dan.


I još nešto, bivši i mali su se vidjeli zadnji put prije dva tjedna. U međuvremenu sam ga vodila u kino zajedno sa sestričnom (curica od moje sestre) i kako su dosta vezani, navalili su, morale smo obećati da će jedan vikend biti dulje zajedno da se mogu dulje igrati. Tako je to ispalo za ovaj vikend. Javili smo bivšem i maleni mu je sam rekao da sad želi ići kod sestrične, ali ako tata želi, neka dođe po njega i odvede ga u park. Moja sestra stanuje 10- 15min od mog bivšeg. Mislite da je došao? NE.

I sad je i slijepcu jasno da su sve one priče protiv mene kada je sam sa djetetom upućene zato da preko djeteta mene pokoleba u odluci da se rastanem. A ja moram priznati da me prilično slama. NEĆU dozvoliti da me slomi, ali me slama i boli... A boli me čak i pomisao kako će jednog dana biti mom sinu kad za kojih 10 god ili i ranije shvati, koliko je njegovom tati stvarno do njega stalo. Još uvijek mu ni jednu riječ nisam rekla protiv tate i neću. Reći ću mu samo koliko bude potrebno kad i ako nas pozovu na socijalno.
__________________
1.. 2.. 3..
Pocahontas1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2013., 15:10   #82
Quote:
Pocahontas1 kaže: Pogledaj post
Evo imam nekih novosti...

Napokon sam se odvažila i poslala prijavu na CZSS - samo za ova "svježa" uznemiravanja malog.


Ročište će za koji dan.



I još nešto, bivši i mali su se vidjeli zadnji put prije dva tjedna. U međuvremenu sam ga vodila u kino zajedno sa sestričnom (curica od moje sestre) i kako su dosta vezani, navalili su, morale smo obećati da će jedan vikend biti dulje zajedno da se mogu dulje igrati. Tako je to ispalo za ovaj vikend. Javili smo bivšem i maleni mu je sam rekao da sad želi ići kod sestrične, ali ako tata želi, neka dođe po njega i odvede ga u park. Moja sestra stanuje 10- 15min od mog bivšeg. Mislite da je došao? NE.

I sad je i slijepcu jasno da su sve one priče protiv mene kada je sam sa djetetom upućene zato da preko djeteta mene pokoleba u odluci da se rastanem. A ja moram priznati da me prilično slama. NEĆU dozvoliti da me slomi, ali me slama i boli... A boli me čak i pomisao kako će jednog dana biti mom sinu kad za kojih 10 god ili i ranije shvati, koliko je njegovom tati stvarno do njega stalo. Još uvijek mu ni jednu riječ nisam rekla protiv tate i neću. Reći ću mu samo koliko bude potrebno kad i ako nas pozovu na socijalno.
Još si svježa i sve ti još nije sjelo na mjesto draga...ako hoćeš zaista savjet iz prve ruke....supreži se u ocrnjivanju na Centru da ti se to ne obije o glavu...a može...vjeruj mi
__________________
Osebujna
hardy is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2013., 16:10   #83
Quote:
harderfaster kaže: Pogledaj post
Još si svježa i sve ti još nije sjelo na mjesto draga...ako hoćeš zaista savjet iz prve ruke....supreži se u ocrnjivanju na Centru da ti se to ne obije o glavu...a može...vjeruj mi
Nije poanta da se nekog ocrni, nego da se kaže onako kako je. A to će oni ionako sami uvidjeti, nažalost jednog dana i samo dijete.
-honey- is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2013., 15:59   #84
Ne zamaraj se time da li će tvoj bivši doći po dijete ili neće...Isto tako, moj savjet ti je da ga na zoveš da dolazi po dijete..Neka on to sam radi, s time da se ne mijenjaš i prilagođavaš svoje planove prema njemu..Neka se on ravna po vama..Nemam te probleme, mi već imamo uhodano koje dane ga bivši muž uzima...ali često puta imamo dječje rođendane, odlaske na neke priredbe i sl..Jebaj ga, ja ne mogu micati rođendan zato što je tatin dan...Može ga vidjeti i sljedeči....
Ja na centru nisam rekla ništa loše protiv muža...štoviše, čak smo se i dogovorili da ćemo umotati sve u celofan da što prije s time završimo..Ne da mi se navlačiti po centru godinama s njim zbog npr. jedne neuplačene alimentacije...Mislim da svaka riječ koja vodi u nekom negativnom smjeru, utjeće i produžuje....Naravno, govorim ako ste u nekim normalnim odnosima...ako je on nasilnik, drogeraš, alkoholičar, debilčina, to je već drugi par...
Louissa is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2013., 11:37   #85
Quote:
-honey- kaže: Pogledaj post
Nije poanta da se nekog ocrni, nego da se kaže onako kako je. A to će oni ionako sami uvidjeti, nažalost jednog dana i samo dijete.

Ma jasno, nisam mislila ići u ocrnjivanja preko mjere, a pogotovo ne u izmišljanja i preuveličavanja... Radi se samo o tome da je situacija toliko bezvezna da bezveznija ne može biti jer se ne radi o direktnom vidljivom nasilju niti alkoholizmu niti ičem o čemu se naveliko priča..., meni samoj je teško definirati tu narav i kako je živjeti sa tim... jednostavno crnjak, sve je crno, budućnost crna, svi oko njega i on sam su loši ... pogotovo kada naiđe na problem koji se njemu ne da rješavati... To je nešto s čim živite godinama a niste svjesni da vas truje i psihički nevidljivo zlostavlja. Ako me tko razumije, ja moram sama sebe s vremena na vrijeme podsjetiti kako je bilo (dobro pa se ex pobrine i podsjeti me tj. iznervira) jer bih najradije sve odmah zaboravila. A tako sam i funkcionirala cijelo vrijeme - 3mj tuge, onda 3 mj. sve ok, ja sve zaboravim i vjerujem da će biti bolje i tako u krug bez prestanka...

E, da, nije došao na sud jer nije primio poziv. To sam i očekivala jer inače tako radi. Svu bitnu poštu sam morala ja podizati ili ga podsjećati da je dobio obavijest o prispijeću pošiljke i da treba podić (...) i otići do pošte po to
__________________
1.. 2.. 3..
Pocahontas1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2013., 11:44   #86
Quote:
Louissa kaže: Pogledaj post
Ne zamaraj se time da li će tvoj bivši doći po dijete ili neće...Isto tako, moj savjet ti je da ga na zoveš da dolazi po dijete..Neka on to sam radi, s time da se ne mijenjaš i prilagođavaš svoje planove prema njemu..Neka se on ravna po vama..Nemam te probleme, mi već imamo uhodano koje dane ga bivši muž uzima...ali često puta imamo dječje rođendane, odlaske na neke priredbe i sl..Jebaj ga, ja ne mogu micati rođendan zato što je tatin dan...Može ga vidjeti i sljedeči....
Ja na centru nisam rekla ništa loše protiv muža...štoviše, čak smo se i dogovorili da ćemo umotati sve u celofan da što prije s time završimo..Ne da mi se navlačiti po centru godinama s njim zbog npr. jedne neuplačene alimentacije...Mislim da svaka riječ koja vodi u nekom negativnom smjeru, utjeće i produžuje....Naravno, govorim ako ste u nekim normalnim odnosima...ako je on nasilnik, drogeraš, alkoholičar, debilčina, to je već drugi par...

Ne zamaram se, samo sam htjela reći koliko je komotan. Kad je mali kod mene, onda zove da mu ga dovezem, a sada kad je bio u susjednom kvartu nije došao da ga izvede malo u park.


A već sam odgovorila prije: nije nasilnik (ne pretjerano), drogeraš ni alkoholičar, ali je debil, samo kaj uredno živi, mislim uredno u granicama da preuzima odgovornost za svoj život koliko i 15 god dijete.... a takav debilizam je najteže dokazati. Zato ću dobro odvagnuti što ću a što neću reći. A razgovarati ne možemo jer ne razgovaramo - koji idiotizam - ja sam se izjasnila da ga ostavljam, a njegov odgovor je šutnja, odbijanje sporazumnog - i to je sve s njegove strane Nit miriši niti smrdi.
__________________
1.. 2.. 3..

Zadnje uređivanje Pocahontas1 : 23.10.2013. at 11:50.
Pocahontas1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2013., 11:49   #87
Quote:
harderfaster kaže: Pogledaj post
Još si svježa i sve ti još nije sjelo na mjesto draga...ako hoćeš zaista savjet iz prve ruke....supreži se u ocrnjivanju na Centru da ti se to ne obije o glavu...a može...vjeruj mi
E..., i o tome svemu razmišljam po čitave dane i noći
__________________
1.. 2.. 3..
Pocahontas1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2013., 14:34   #88
Quote:
Pocahontas1 kaže: Pogledaj post
E..., i o tome svemu razmišljam po čitave dane i noći
Bravo...vjerujem da će sve proći bez problema i da imaš realnu sliku svega pred sobom....
Moj mali savjet ....i na Centru i na sudu samo ponavljaj da želiš ono što je najbolje za tvoje dijete i da je ono najbitnije...ni u kojem slučaju nemoj reći JA više od dva puta i ON (tata)...ono što moraš znati da su oni tu da se brinu za dobrobit djeteta i ako osjete ogorčenost i patologiju sa bilo koje strane...ode sve to unedogled
Budi mirna, ne živčani , ne optužuj...i sve će biti u redu
__________________
Osebujna
hardy is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2013., 12:19   #89
Quote:
harderfaster kaže: Pogledaj post
Bravo...vjerujem da će sve proći bez problema i da imaš realnu sliku svega pred sobom....
Moj mali savjet ....i na Centru i na sudu samo ponavljaj da želiš ono što je najbolje za tvoje dijete i da je ono najbitnije...ni u kojem slučaju nemoj reći JA više od dva puta i ON (tata)...ono što moraš znati da su oni tu da se brinu za dobrobit djeteta i ako osjete ogorčenost i patologiju sa bilo koje strane...ode sve to unedogled
Budi mirna, ne živčani , ne optužuj...i sve će biti u redu

Iskreno se nadam da će tako biti, tj. da ću ostati mirna, a naravno - moram Hvala na savjetu
__________________
1.. 2.. 3..
Pocahontas1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2014., 12:25   #90
Pozdrav,

prijavljujem, obavili smo prvu raspravu, sve je prošlo ok, osim kaj je gospodin dao pismeni odgovor na tužbu totalno nelogičan, s bespotrebnim detaljima kao pokušaj da me ocrni, ali mislim da mu to ne bude prošlo, tj. nije niti bitno. On se protivi razvodu, ali pristaje da dijete živi sa mnom. Očigledno, ne želi imati obaveza. I na sva pitanja od strane Suca o okolnostima, gdje tko živi i od kada i o tome da li doprinosi u izdržavanju za dijete, odgovorio je fer, tj. po istini. To mi je bitno.

Na Centru isto tako. Pitali su osnovne stvari, popunili su onaj njihov upitnik za socioekonomsku anamnezu. Psihologinja me pitala ukratko za razlog razvoda. Nije tražila detalje. Onda je pitala njega kako on to vidi. I to je to. Šalju nam mišljenje pa s tim idemo na Sud. Opet je rekao da se ne protivi da mali bude sa mnom. Očito mu nitko nije objasnio taj dio, ali kaj mu ja mogu

Dakle, nikakva frka ni panika.
__________________
1.. 2.. 3..

Zadnje uređivanje Pocahontas1 : 15.01.2014. at 12:27. Reason: greška u tipkanju
Pocahontas1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2014., 15:07   #91
Quote:
Pocahontas1 kaže: Pogledaj post
osim kaj je gospodin dao pismeni odgovor na tužbu totalno nelogičan,
On se protivi razvodu, ali pristaje da dijete živi sa mnom.
Dakle, nikakva frka ni panika.
Da, ovo je fakat nelogično
Nego, jesi ti njima spomenula mogućnost života 100 km od dosadašnjeg mjesta? Jel "gospodin" uopće zna za tu mogućnost, s obz da je koliko se ja sjećam "frka i panika" bila baš zbog toga
-honey- is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2014., 16:17   #92
Quote:
-honey- kaže: Pogledaj post
Da, ovo je fakat nelogično
Nego, jesi ti njima spomenula mogućnost života 100 km od dosadašnjeg mjesta? Jel "gospodin" uopće zna za tu mogućnost, s obz da je koliko se ja sjećam "frka i panika" bila baš zbog toga
Ne nisam to još spomenula jer smo sad bili samo na posredovanju u vezi nas, a u vezi djeteta i s kime će biti slijedi drugi put Pa ti valjda znaš standardnu proceduru

A drugo, spomenula ili ne, nakon one 'paljbe' ovdje, savjetovala sam se sa dva odvjetnika i dobila jedinstveno mišljenje da selidba od 100km nije ništa strašno niti da sam ja dužna dovoziti dijete na susrete niti išta takvo jer se ne selim u Australiju pa da gospodin ne bi mogao potrošiti 100kn mjesečno i doći si vidjeti dijete. I da, u principu, ne moram to govoriti unaprijed, ali reći ću da bih kasnije imala mir.

To je općenito. Naravno da ću ja dijete dovesti kad god budem mogla. Snaći ćemo se, a i mama mi je tu, valjda ću si posjetiti mamu jednom na mjesec :P ali u principu, nije to nikakav problem niti bauk. Sam je rekao da se slaže da dijete bude sa mnom, ne trudi se češće ga viđati. Ja sam rekla da su ta viđanja uvijek na moj teret. Što više reći.

A ako misli da ću sjediti kod mame i tate kao ucviljena udovica to je problem u njegovoj glavi.

Poslat ću mu pismo pa da zna. A Bože moj, moramo se s time suočiti, ali mislim da je on svoje rekao.
__________________
1.. 2.. 3..
Pocahontas1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2014., 23:35   #93
Daklem, rasteglo se kao turska sapunica...

3 mj nas nitko nikud nije zvao. Napokon ročište prošli tjedan, ali se gospodin nije pojavio.

Ima li koja dobra duša da mi kaže koliko on može tako zavlačiti sa neurednom dostavom? I da li boravak u bolnici može biti opravdanje za nedolaske - radi se o liječenju s kojeg se može u dogovoru s doktorom izaći na par sati u grad.

I da, javila sam mu za sve novosti.

Hvala i lijep pozdrav svima!
__________________
1.. 2.. 3..
Pocahontas1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2014., 18:55   #94
Neuredna dostava - dokle?

Eh, upoznavanje ili ne?

Upravo su mi na Centru rekli da sam i prije i češće trebala odvoditi dijete kod novog partnera jer se definitivno selimo u lipnju.

Socijalna radnica je sve zapisala, kako je jednom prije napisala Louissa, konstatirala je da je dijete prihvatilo novog partnera, da je sve ok, gdje ćemo i od čega živjeti i da će on na jesen tamo krenuti u školu.

Jedino što se bivši uopće ne pojavljuje
On se ne bori za dijete, nego samo odugovlači jednostavno zato što je takav, tvrdoglav. Za dijete uopće ne pita tjednima.
__________________
1.. 2.. 3..
Pocahontas1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2014., 20:08   #95
Quote:
Pocahontas1 kaže: Pogledaj post
Eh, upoznavanje ili ne?

Upravo su mi na Centru rekli da sam i prije i češće trebala odvoditi dijete kod novog partnera jer se definitivno selimo u lipnju.

Socijalna radnica je sve zapisala, kako je jednom prije napisala Louissa, konstatirala je da je dijete prihvatilo novog partnera, da je sve ok, gdje ćemo i od čega živjeti i da će on na jesen tamo krenuti u školu.

Jedino što se bivši uopće ne pojavljuje
On se ne bori za dijete, nego samo odugovlači jednostavno zato što je takav, tvrdoglav. Za dijete uopće ne pita tjednima.
Ja bih tražila dostavu poziva putem sudskog dostavljača, a ako niti tako nejde-onda preko oglasne ploče. Sve se može riješiti i bez njega.
Pravnica Zg is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2014., 23:38   #96
Quote:
Pravnica Zg kaže: Pogledaj post
Ja bih tražila dostavu poziva putem sudskog dostavljača, a ako niti tako nejde-onda preko oglasne ploče. Sve se može riješiti i bez njega.
Hvala puno. Bitno mi je da znam što mogu tražiti i kako se to točno naziva, kao što ste i napisali. Nažalost, moj odvjetnik kojeg mi je dodijelila komora - puno se trudi, ali na jedno moje pitanje, odgovara po pola sata nekakvim monologom pa ga uopće ne mogu pratiti... Kažem, čovjek se trudi, ali se pomalo gubi ili nije dugo imao slučaj u Obiteljskom pravu, ne znam.
__________________
1.. 2.. 3..
Pocahontas1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2014., 13:37   #97
Quote:
Pravnica Zg kaže: Pogledaj post
Ja bih tražila dostavu poziva putem sudskog dostavljača, a ako niti tako nejde-onda preko oglasne ploče. Sve se može riješiti i bez njega.
A kaj se nemre dostava obaviti tamo gdje radi? Ili da ga ona obavijesti i izjavi da je obaviješten ali se nije htio pojaviti
To ignoriranje i tak i tak dovoljno govori o tome koliko mu je do svega toga stalo a to će se itekako uzeti u obzir .
-honey- is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2014., 14:06   #98
Quote:
-honey- kaže: Pogledaj post
A kaj se nemre dostava obaviti tamo gdje radi? Ili da ga ona obavijesti i izjavi da je obaviješten ali se nije htio pojaviti
To ignoriranje i tak i tak dovoljno govori o tome koliko mu je do svega toga stalo a to će se itekako uzeti u obzir .
Po mom iskustvu sud u ovakvim slučajevima uvijek ide preko osobne dostave-što znači da ne može ići preko radnog mjesta, nego preko dostavljača, pa na oglasnu ploču.

Slažem se s tobom da mu ignoriranje nije pametno
Pravnica Zg is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2014., 14:31   #99
Quote:
Pravnica Zg kaže: Pogledaj post
Po mom iskustvu sud u ovakvim slučajevima uvijek ide preko osobne dostave-što znači da ne može ići preko radnog mjesta, nego preko dostavljača, pa na oglasnu ploču.

Slažem se s tobom da mu ignoriranje nije pametno
Mislila sam na ono tipa- ak se nekog nemre uloviti doma (tj na adresi gdje je prijavljen a na kojoj možda ni ne živi pa zato ne prima poštu) da onda može na radnome mjestu.
Oglasna ploča je super ideja ak je to dovoljno. Jer, ko danas gleda oglasne ploče naokolo. Isto ko i objave u NN-u.
-honey- is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2014., 19:53   #100
Quote:
-honey- kaže: Pogledaj post
Mislila sam na ono tipa- ak se nekog nemre uloviti doma (tj na adresi gdje je prijavljen a na kojoj možda ni ne živi pa zato ne prima poštu) da onda može na radnome mjestu.
Oglasna ploča je super ideja ak je to dovoljno. Jer, ko danas gleda oglasne ploče naokolo. Isto ko i objave u NN-u.
Ovo s radnim mjestom može proći kad se ne radi o osobnoj dostavi.

Na zagrebačkim sudovima suci uredno objavljuju pismena na oglasnoj ploči ako se dostava drugačije ne može obaviti, sve sukladno Zakonu o parničnom postupku Poštu jednostavno moraš preuzimati, a ako to ne radiš-onda dođe do problema (npr. presuda zbog ogluhe)

Prvo obično provjere preko MUP-a prebivalište, pa ako tako nejde-onda preko dostavljača, a ako niti tako-onda oglasna ploča
Pravnica Zg is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:09.