Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje > Rastave

Rastave Read me first

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 15.06.2014., 21:22   #1
Specifičan slučaj-potencijalni razvod

Dakle sam naslov kaže.
19 godina braka.Preko 40 godina života.Jedno dijete drugi razred srednje ,te jedno osnovnoškolac-dijete s pos.potrebama.Oboje radimo,te živimo na katu obiteljske kuće (vlasništvo roditelja -oni su u prizemlju).

S strane muža nema aloholizma ni nasilja.Ne vara.Žena ne želi imati odnose s mužem,te joj odgovara činenična situacija gdje se muž brine za djecu,brine o obitelji(posebno o djetetu s pos.potgrebama).

Ona radi na određeno,familija njezina je u Zagorju i nema se uvjeta vratiti(a i nije ja je njezini žele ponajviše zbog djeteta s posebnim potrebama.

Ona je tu radi djece samo kako kaže,u kuću nije gotovo ništa osim suđa i sitnica uložila.Došla je praktički s dvije torbe.

U glavi vjetovatno ima nekakav plan kad ostanemo sami(nakon roditelja) te računa na pola ili na isplatu.Gotovo ništa nije uložila.
napominje da njoj odnosi uopće netrebaju.Nema nikog sigurno.Malo mjesto radi blizu.
U slučaju pokretanja razvoda od strane muža zbog specifične situacije

-da li ona ima pravo ostati(ne želi nikamo jer nema gdje,njezini je neće,na stan s dvoje djece od kojih jedno treba praktički 24 sata nadzor i brigu )

-da li djeca mogu ostati uz njega
bikonja is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.06.2014., 22:12   #2
Tebi ovdje treba pravnik i najbolje bi bilo da se obratis na pravo mjesto pa da imaš prave informacije jer ovako mi svi možemo iznositi svoja mišljenja

Što se tiče kuće napravi sa roditeljima da ti daruju kuću (obavezna solemnizacija).
Što se tiče djece, mislim da te tu čeka sud, to nece biti lako. Majke su te koje uvijek dobiju djecu ukoliko otac ne dokaže da je nepodobna i nesposobna brinuti o djeci.
Radije se mirnim putem probajte dogovoriti oko djece, ona ce tu najvise propatiti a krajnje rješenje će sigurno biti bolje od rješenja suda.
Želim ti sreću!
ljuska is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.06.2014., 23:08   #3
Pa ne mora kuća nužno biti u njegovom vlasništvu. Ionako ne ulazi u bračnu stečevinu i supruga nema pravo potraživati polovinu nakon razvoda. Isto tako nema pravo ostati u kući protiv volje vlasnika.

Što se tiče skrbništva, praksa je takva da sudovi djecu najčešće dodijele majkama, no nije pravilo. Treba naći dobrog odvjetnika koji će okrenuti prilike slučaja (naročito činjenicu da se uglavnom otac brine za djecu, pogotovo za dijete s posebnim potrebama kojemu treba njega 24/7) u očevu korist.
__________________
Nobody cares. Work harder.
Miss Hyde is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.06.2014., 11:16   #4
Quote:
bikonja kaže: Pogledaj post
Dakle sam naslov kaže.
19 godina braka.Preko 40 godina života.Jedno dijete drugi razred srednje ,te jedno osnovnoškolac-dijete s pos.potrebama.Oboje radimo,te živimo na katu obiteljske kuće (vlasništvo roditelja -oni su u prizemlju).
u kuću nije gotovo ništa osim suđa i sitnica uložila.Došla je praktički s dvije torbe.
U glavi vjetovatno ima nekakav plan kad ostanemo sami(nakon roditelja) te računa na pola ili na isplatu.Gotovo ništa nije uložila.
Kad sam počela čitati, nije mi baš bilo jasno ko se želi razvesti, al iz ovog pretpostavljam da to želiš ti, da bi je preduhitrio da traži pola kuće jednog dana.
Ako se razvedeš, ona nema pravo ni na što jer je kuća u vlasništvu tvojih roditelja.

Quote:
bikonja kaže: Pogledaj post
S strane muža nema aloholizma ni nasilja.Ne vara.Žena ne želi imati odnose s mužem,
napominje da njoj odnosi uopće netrebaju.Nema nikog sigurno.
te joj odgovara činenična situacija gdje se muž brine za djecu,brine o obitelji(posebno o djetetu s pos.potgrebama).
Ak sam dobro skužila, ti zapravo želiš razvod jer ti žena "ne ispunjava bračne obaveze" unatoč tome kaj smatraš da si kvalitetan muž i brižan otac.

Quote:
bikonja kaže: Pogledaj post
Ona radi na određeno,familija njezina je u Zagorju i nema se uvjeta vratiti(a i nije ja je njezini žele ponajviše zbog djeteta s posebnim potrebama.Ona je tu radi djece samo kako kaže,
A gdje bi inače mogla biti, s obz da radi na određeno a familija je ne želi?


Quote:
bikonja kaže: Pogledaj post
U slučaju pokretanja razvoda od strane muža zbog specifične situacije
Jel mi možeš pliz objasnit kaj ti to znači- zbog specifične sitaucije? Ja ne vidim nikaj specifično Nema seksa, želiš razvod i to je to. Valjda

Quote:
bikonja kaže: Pogledaj post
-da li ona ima pravo ostati(ne želi nikamo jer nema gdje,njezini je neće,na stan s dvoje djece od kojih jedno treba praktički 24 sata nadzor i brigu )

-da li djeca mogu ostati uz njega
Ne kužim ovo- ako se rastanete i ona ostane, onda ostaju i djeca ali onda vaš razvod nema svrhe (da sad ne pišem zakaj al ak treba napisat ću ak treba).
Ako je ona prijavljena na toj adresi onda ima pravo ostati tamo sve do pravomoćne sudske presude o iseljenju i u vašem slučaju bilo bi najbolje da tvoji roditelji pokrenu tužbu s obz da su vlasnici kuće, a tkđ da ti djeca ne bi zamjerala jednog dana takav postupak ti se od tog dijela "ogradi". Nisi vlasnik kuće i slijedom toga nisi kompetentan ni da je izbaciš na ulicu.
Djeca mogu ostati kod tebe ako sud odluči na temelju mišljenja CZSS-a da je to u njihovom najboljem interesu, a kako se čini iz svega kaj si tu napisao- ispada da je to najbolje za njih.
Quote:
ljuska kaže: Pogledaj post
Što se tiče kuće napravi sa roditeljima da ti daruju kuću (obavezna solemnizacija).
Zakaj? To smatram nepotrebnim. Ako je on jedini nasljednik (a možda nije, možda ima braće i sestara) kuća je njegova jer se nasljedstvo ne dijeli s obz da nije bračna stečevina.

Quote:
Miss Hyde kaže: Pogledaj post
nema pravo ostati u kući protiv volje vlasnika.
Vlasnici su njegovi roditelji. 1. Ne znamo kakva je njihova volja 2. Ako je ona prijavljena na toj adresi, za to joj je trebao njihov pristanak 3. Ako oni više ne žele da ona tamo živi, a ona se ne želi sama odjaviti s te adrese na kojoj ima pravo biti jer je to pravo stekla njihovim pristankom (na MUP-u su potpisali da su suglasni), zakonski je mogu udaljiti jedino pravomoćnom sudskom odlukom.

Zadnje uređivanje -honey- : 16.06.2014. at 11:25.
-honey- is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.06.2014., 17:14   #5
Quote:
-honey- kaže: Pogledaj post
Vlasnici su njegovi roditelji. 1. Ne znamo kakva je njihova volja
Nekako imam osjećaj da nakon razvoda neće biti baš poželjna u toj kući.
__________________
Nobody cares. Work harder.
Miss Hyde is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.06.2014., 10:17   #6
Quote:
Miss Hyde kaže: Pogledaj post
Nekako imam osjećaj da nakon razvoda neće biti baš poželjna u toj kući.
Pa normalno da neće , i vjerojatno već dugo nije poželjna, (njima ziher još manje nego njemu al su im valjda napravili uslugu), al ne može je se tek tak izbaciti, ak su joj dali suglasnost, onda je nažalost moraju tužiti. Jedino ak nije prijavljena na toj adresi, onda nema pravne osnove za biti tamo.
Al nije mi baš jasan cijeli taj "slučaj", kaj ona tamo uopće radi
-honey- is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.06.2014., 11:55   #7
Quote:
Miss Hyde kaže: Pogledaj post
Pa ne mora kuća nužno biti u njegovom vlasništvu. Ionako ne ulazi u bračnu stečevinu i supruga nema pravo potraživati polovinu nakon razvoda. Isto tako nema pravo ostati u kući protiv volje vlasnika.

Što se tiče skrbništva, praksa je takva da sudovi djecu najčešće dodijele majkama, no nije pravilo. Treba naći dobrog odvjetnika koji će okrenuti prilike slučaja (naročito činjenicu da se uglavnom otac brine za djecu, pogotovo za dijete s posebnim potrebama kojemu treba njega 24/7) u očevu korist.
Meni se gadi sto ovaj lik napominje da je ona dosla sa dvije torbe i nije nista ulozila! staa?? Pa majka je njegove djece u braku su 19 god i zena radi!
I onda lik ima obzira srat kako samo on brine o djeci i "ulaze"!! Po meni je on nesposoban jer također zivi u tuđem, dakle nis nije sam stekao i onda sere po zeni. Da sam ja sudac lijepo bi dala djecu majci a on neka placa uzdrzavanje!
leana28 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.06.2014., 12:27   #8
Quote:
leana28 kaže: Pogledaj post
Meni se gadi sto ovaj lik napominje da je ona dosla sa dvije torbe i nije nista ulozila! staa?? Pa majka je njegove djece u braku su 19 god i zena radi!
I onda lik ima obzira srat kako samo on brine o djeci i "ulaze"!! Po meni je on nesposoban jer također zivi u tuđem, dakle nis nije sam stekao i onda sere po zeni. Da sam ja sudac lijepo bi dala djecu majci a on neka placa uzdrzavanje!
A i ti si s te strane u pravu samo - gdje će ta žena živjeti s djecom, alimentacija za dvoje djece je nedovoljan prihod za neko podstanarstvo i ostale troškove, ne znamo kakve posebne potrebe ima jedno dijete i jel ona to u stanju isfinancirat, btw. ona nema kamo ni sama, a pogotovo s djecom. I još radi na određeno vrijeme, pa ni s te strane nije baš u nekoj zavidnoj situaciji. A sudac, osim o moralnoj strani mora vodit računa i o tome da djeca imaju sigurnost, da imaju gdje i s kim biti, i da imaju sve kaj im treba. Vjerojatno će se u priču umiješat i djed i baka koji čuvaju djecu i brinu o njima dok je on na poslu, dok s druge strane ona nema nikog.
Zanima me epilog ove priče, al vjerojatno se autor više neće pojaviti.
-honey- is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2014., 02:02   #9
Quote:
bikonja kaže: Pogledaj post
Dakle sam naslov kaže.
19 godina braka.Preko 40 godina života.Jedno dijete drugi razred srednje ,te jedno osnovnoškolac-dijete s pos.potrebama.Oboje radimo,te živimo na katu obiteljske kuće (vlasništvo roditelja -oni su u prizemlju).

S strane muža nema aloholizma ni nasilja.Ne vara.Žena ne želi imati odnose s mužem,te joj odgovara činenična situacija gdje se muž brine za djecu,brine o obitelji(posebno o djetetu s pos.potgrebama).

Ona radi na određeno,familija njezina je u Zagorju i nema se uvjeta vratiti(a i nije ja je njezini žele ponajviše zbog djeteta s posebnim potrebama.

Ona je tu radi djece samo kako kaže,u kuću nije gotovo ništa osim suđa i sitnica uložila.Došla je praktički s dvije torbe.

U glavi vjetovatno ima nekakav plan kad ostanemo sami(nakon roditelja) te računa na pola ili na isplatu.Gotovo ništa nije uložila.
napominje da njoj odnosi uopće netrebaju.Nema nikog sigurno.Malo mjesto radi blizu.
U slučaju pokretanja razvoda od strane muža zbog specifične situacije

-da li ona ima pravo ostati(ne želi nikamo jer nema gdje,njezini je neće,na stan s dvoje djece od kojih jedno treba praktički 24 sata nadzor i brigu )

-da li djeca mogu ostati uz njega
S obzirom da ona radi neko mora da se brine o djeci,mozda da muz radi ona bi se brinula o djeci. Otkud muz zna sta je u njenoj glavi. Meni sve ovo lici na to da se muz zasitio supruge i da je zeli lagano otpisati a da on ne bude kriv. Tolike godine biti u braku i doci do ovoga
Laraxxx is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2014., 14:44   #10
A sve zato jer nema "odnosa".
Dok zena daje pikse, nema problema...pa i ako ih ima.
choupette is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2014., 17:04   #11
A vdis da jadna, nakon skoro dvadeset godina braka, ni na sta nema pravo.
Osim na sebe.
Jedino je s'ega tela gospodar!

Tuzno, pretuzno...
Marica Carica is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2014., 17:06   #12
Mislim da nije specifican slucaj >> potencijalni razvod.

Nego je autor topica specifican slucaj.
Marica Carica is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2014., 11:35   #13
Quote:
Marica Carica kaže: Pogledaj post
Mislim da nije specifican slucaj >> potencijalni razvod.

Nego je autor topica specifican slucaj.
Frajer mi se ni malo ne sviđa, da ne govorim gore...
Pretužno je kad netko za ženu s kojom je 20 godina kaže da nije ništa uložila.
Blesane, uložila je sebe i svoj život, a od toga nema veće vrijednosti!
Kresimir Fly is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:25.