Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje > Rastave

Rastave Read me first

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 30.06.2014., 09:55   #1
Izuzece centra za socijalnu skrb

Ne znam da li je ova tema otvorena ali evo nakon 7 god braka suprug i ja smo se odlučili za rastavu,imamo 5 god sina i sad mene zanima moj muž ima mamu,ujaka i novu djevojku koja radi u centru i sada su zapučele prijetnje da će me proglasiti ludom i oduzeti dijete i sad me zanima ja bi tražila izuzeće Centra u Zagrebu pošto imam i njihove poruke pa me zanima da li je netko bio u slučnoj situaciji?da li je to lako tražiti izuzeće?
slavonka 77 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2014., 09:59   #2
Pa može se to tražiti, samo mislim da to moraš tražiti od Ministarstva.
Mislim da to ne bi trebao biti neki veliki problem.
peggy-nely is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2014., 12:24   #3
Prijetnje svakako prijavi, pogotovo ako imaš dokaze, a za više informacija pitaj na Pravu - Radno, socijalno i obiteljsko pravo.
__________________
PIČKA!
Nica is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2014., 13:40   #4
hvala cure,prijetnje imam na mobitelu i na mailu,pa ću sve prijaviti.Prvo smo se dogovorili da ćemo se dogovorit radi maloga a sada su krenule prijetnje i zaključak da je malom bolje kod njega

Zadnje uređivanje slavonka 77 : 30.06.2014. at 13:50.
slavonka 77 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2014., 13:49   #5
Izuzeće Centra kao takvog ne možeš, no službenu osobu možeš.
__________________
Nobody cares. Work harder.
Miss Hyde is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2014., 14:23   #6
Quote:
Miss Hyde kaže: Pogledaj post
Izuzeće Centra kao takvog ne možeš, no službenu osobu možeš.
Ne znam za izuzeće ali znam za slučaj di je sud odredio CZSS u drugom gradu kao nadležan jer je u ovom previše posla, dakle možda sud može odlučiti da će nadležan centar biti u susjednom gradu.
__________________
Kad narastem bit ću jeftina fufa baš kao ja zločesta
mogla bi još koju metlu polomiti na nečijim leđima
BitchyWitch is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2014., 12:16   #7
Ja radim u Centru pa znam da možeš tražit izuzeće.
Odeš fino na Općinski sud i predaš zahtjev za izuzećem s navedenim razlozima..
Nevka is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2014., 07:38   #8
Nevka znam da je off topic, ali pitanje ako nije problem?
Znači ja i bivši smo predali sporazumni zahtjev za razvod braka, u kojem je predloženo da se djeca povjere meni na odgoj i čuvanje, da li je česta praksa da sudac zatraži mišljenje od Centra kome bi se djeca trebala "dodijeliti" iakop smo ja i bivši sporazumni u vezi toga?
__________________
Kad narastem bit ću jeftina fufa baš kao ja zločesta
mogla bi još koju metlu polomiti na nečijim leđima
BitchyWitch is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2014., 10:56   #9
Quote:
BitchyWitch kaže: Pogledaj post
Nevka znam da je off topic, ali pitanje ako nije problem?
Znači ja i bivši smo predali sporazumni zahtjev za razvod braka, u kojem je predloženo da se djeca povjere meni na odgoj i čuvanje, da li je česta praksa da sudac zatraži mišljenje od Centra kome bi se djeca trebala "dodijeliti" iakop smo ja i bivši sporazumni u vezi toga?
Ovisi o sucu, ali ukoliko ste se zbilja dogovorili i tako to sve na ročištu prezentirate; definirate susrete i druženja s ocem, ne bi trebao slati ništa Centru.
Nevka is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.07.2014., 09:37   #10
znam da je meni u onim papirima od suda gdje se trazi misljenje czss pisalo da se idredjuje taj i taj czss ali da mozes predloziti drugi.... nisam siguran koja je bila formulacija ali mi se ucinilo da to i nije nek big deal... ja nisam trazio promjenu czss jer mi se to cinilo kao odugovlacenje ali moje je shcacanje bilo da cak nemoras nesto posebno obrazloziti zasti hices drugi czss.... procitaj papire....
gooo is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.07.2014., 10:01   #11
Quote:
gooo kaže: Pogledaj post
znam da je meni u onim papirima od suda gdje se trazi misljenje czss pisalo da se idredjuje taj i taj czss ali da mozes predloziti drugi.... nisam siguran koja je bila formulacija ali mi se ucinilo da to i nije nek big deal... ja nisam trazio promjenu czss jer mi se to cinilo kao odugovlacenje ali moje je shcacanje bilo da cak nemoras nesto posebno obrazloziti zasti hices drugi czss.... procitaj papire....
Meni je sud u Zagrebu nakon predaje sporazumnog poslao papir da se sami očitujemo koji centar želimo za posredovanje i obavijestimo sud u tom i tom roku.
Čak nisu sami ništa ni predložili.
Možda ovisi i o sucu
__________________
Majka Tereza Kesovija
harpy is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.07.2014., 14:39   #12
Quote:
Nevka kaže: Pogledaj post
Ovisi o sucu, ali ukoliko ste se zbilja dogovorili i tako to sve na ročištu prezentirate; definirate susrete i druženja s ocem, ne bi trebao slati ništa Centru.
nije istina, roditelji maloljetne djece moraju ići na postupak posredovanja i centar mora dati stručno mišljenje o posredovanju, dakle bez obzira na dogovor.
Inače se CZSS za posredovanje određuje prema mjestu tj. općini zadnjeg zajedničkog prebivališta ili prema dogovoru stranaka, npr. ako su živjeli na Trešnjevki, a sad su se preselili u Maksimir i Dubravu, ovi na Trešnjevci nemaju sad kaj raditi.
MishekPi is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.07.2014., 13:33   #13
Quote:
MishekPi kaže: Pogledaj post
nije istina, roditelji maloljetne djece moraju ići na postupak posredovanja i centar mora dati stručno mišljenje o posredovanju, dakle bez obzira na dogovor.
Inače se CZSS za posredovanje određuje prema mjestu tj. općini zadnjeg zajedničkog prebivališta ili prema dogovoru stranaka, npr. ako su živjeli na Trešnjevki, a sad su se preselili u Maksimir i Dubravu, ovi na Trešnjevci nemaju sad kaj raditi.
istina je...
Postupak posredovanja je jedno, a stručno mišljenje o povjeri djeteta i kontakti djeteta s roditeljem s kojim ne žive je sasvim drugi postupak.

Posredovanje prolaze svi, a ovo drugo samo oni koji se nisu dogovorili o prethodnom pitanju.
Nevka is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2014., 18:44   #14
da, ali se u tijeku razvoda s maloljetnom djecom mora ići na Centar, prvenstveno na posredovanje, ne može se ne ići na Centar uopće. Naglasila sam da se ide na posredovanje, za drugi odlazak, nakon što je posredovanje riješeno, se ne mora ići ako se stranke dogovore.
MishekPi is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2014., 19:08   #15
Quote:
MishekPi kaže: Pogledaj post
da, ali se u tijeku razvoda s maloljetnom djecom mora ići na Centar, prvenstveno na posredovanje, ne može se ne ići na Centar uopće. Naglasila sam da se ide na posredovanje, za drugi odlazak, nakon što je posredovanje riješeno, se ne mora ići ako se stranke dogovore.
tako je...s tim da na postupak posredovanja ne idu samo oni s mal. djecom već i oni koji su brakorazvodni postupak započeli tužbom.
Nevka is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2014., 18:25   #16
a što se tiče konkretnog pitanja ovog topika - ako još niste upućeni u posredovanje, imaš pravo prelagati drugi CZSS za posredovanje, raspitaj se, u nekim slučajevima ne mora biti ni CZSS.
MishekPi is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.08.2014., 16:23   #17
ono kaj meni nije jasno u cijeloj toj priči, je da nije predviđena mogućnost prigovora/žalbe na mišljenje CZSS??? ono valjda su nepogrešivi? Možeš na sudu prigovarati ali na samo mišljenje se ne možeš žaliti nazad CZSS-u ako se mišljenje oslanja na netočne činjenice...
gooo is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 20:17.