Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje > Rastave

Rastave Read me first

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.08.2014., 00:02   #121
Ivo mozda tvoja zena se grize u sebi jer misli da ona ne moze ostati trudna. Pa samo suti o toj temi jer se osjeca krivom.
vanessa1982 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.08.2014., 03:26   #122
Quote:
manchild kaže: Pogledaj post
sory ali jedno je skrivati tajni račun a drugo je ovo što ti radiš

znam kolegicu kojoj je nakon 8 godina braka muž priznao da ima hemofiliju. malo je falilo da ne dođe do rastave
Neobična je ta kolegica kad razmišlja da se rastane od čovjeka kojeg navodno valjda voli zbog genetske bolesti koju nit je skrivio nit nju može zaraziti niti može utjecati na nju kod prenošenja, ikako, a izgleda da ju je sasvim opravdano skrivao čim je razmišljala da se rastane.
Dobro, nije joj dao pravo na izbor. Njegova greška. Ružno. Trebao je zaista biti iskren sa njom. Trebala je imati pravo na izbor u početku, da može odabrati ostaje li ili odlazi. Ali ga ipak treba razumjeti jer je vjerovatno naučio težim putem da te lako odbace kad čuju, jbg. Hoću reći, razumijem ga. Lose-lose situacija kako god.
Ali čini mi se da razlika između te kolegice i ove ivine žene leži u tome što je to tvojoj kolegici bilo nešto bitno, dok ivinu ženu očito poporilično boli briga.

Quote:
vanessa1982 kaže: Pogledaj post
Ivo mozda tvoja zena se grize u sebi jer misli da ona ne moze ostati trudna. Pa samo suti o toj temi jer se osjeca krivom.
Grize ju? Krivom? Pa dobro, nije da je to grijeh i stvarno sumnjam. Valjda bi zucnula neko slovce o tome u 20 godina. U protivnom, onda i ona njega mulja i drži ga u zabludi.

Quote:
Na žalost ta žena živi laž, uz manipulativnog muža i ne sluteći koliko se poigrao njezinim životom i pravom na izbor
Pa, imala je izbor cijelo vrijeme. Odabrala je ne zamarati se s time. Nevjerovatno je, da, ali postoje žene koje to ne doživljavaju pretjerano bitnim. Znam da je teško za povjerovati, ali tako je. Zaista postoje. Ne lažem. Nije im bitno. Pa se ne pokrenu oko tog pitanja.


Quote:
Otkud vi znate kakvog će si partnera autorica naći i kakva će joj biti veza/brak?
Kao što vidiš kod kvotanog, napisala sam"možda": Dakle, možda, moguće je da će se jednom probuditi i zaključiti da je onaj bio bolji i da je moglo biti bolje da je ostala s njim usprkos neimanju djece. Što ne mora značiti nužno da će i biti tako.
Možda naleti na još i boljega od ovoga kojega očito cijeni, PLUS što će možda uspjeti imati zdravu bumbastu dječicu sa peticama u školi.

Sama autorica je napisala da se sad osjeća ponukano da požuri i traži dalje zbog "biološkog sata" i da je pitanje kako će to završiti i da ne zna kako će biti sa idućim, itsl, itd.

Ja samo velim da, kad se tako žuriš i imaš u glavi neki "rok" (dokad uopće ima rok?? Kako zna koliko vremena joj preostaje, dovraga, uopće?), sklon si lakše pogriješiti u odabiru partnera samo prokreacije radi.
No, voljela bih da nađe fenomenalnog i očinski raspoloženog. Al sad će grčevito tražiti pa ne znam baš...
Plus još period tugovanja radi "pokapanja" mrtve veze mora biti "odrađen", tj neće vjerovatno moći đipnuti odmah k drugom frajeru nego se mora prvo malo srediti u mislima, dojmovima i osjećajima. Što će uzeti dodatno vremena i stvoriti dodatnu nervozu, a već sad joj se žuri. Recept za loš početak roditeljstva.
__________________
Moj mol ima više stupića.

Zadnje uređivanje Hedera : 16.08.2014. at 03:38.
Hedera is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.08.2014., 09:56   #123
Quote:
ivo55 kaže: Pogledaj post
ponekad je bolje da netko odluči umjesto nas, netko tko je sposoban odlučiti na racionalan način i netko kome hormoni i biološki sat ne utječu na sposobnost rasuđivanja

baš kao što roditelji nekad odlučuju umjesto djeteta tako i nekad muškarac treba odlučiti umjesto žene, a bome u puno slučajeva i žena umjesto muškarca
Mucki i podmuklo.
da vjerujem u nebo i pakao, tjesila bih se time sto takvi kao ti sigurno gore.
ali ovako...mucki i podmuklo i strasno i okrutno.
Imaj muda pa joj reci kako si za nju odlucio.
Uzas.
OneHitWonder is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.08.2014., 14:01   #124
Quote:
ivo55 kaže: Pogledaj post
ponekad je bolje da netko odluči umjesto nas, netko tko je sposoban odlučiti na racionalan način i netko kome hormoni i biološki sat ne utječu na sposobnost rasuđivanja

baš kao što roditelji nekad odlučuju umjesto djeteta tako i nekad muškarac treba odlučiti umjesto žene, a bome u puno slučajeva i žena umjesto muškarca
Da nisi napisao ovo, čak bih te na naki način i razumjela.
Ljudski si se uplašio da ćeš ju izgubiti i napravio si što si napravio njoj iza leđa. Kukavički, ali svi smo krvavi ispod kože.

No ovo što sam quoatala mi je skroz promijenilo sliku. Uvijek mi smrdi na patologiju kada ljudi partnerske odnose poistovjećuju tj. uspoređuju s odnosom djeteta i roditelja. I kada partnera uspoređuju s djetetom. Razumljivo bi mi bilo da si priznao da si se usrao i postupio kako jesi, a sada joj to kriješ da je ne izgubiš, ali ovakvo nepoštivanje partnerice je dno dna, po mom. Toliko gledanje na nju s visine, na njenu mogućnost donošenja odluka, sposobnost rasuđivanja, je nešto što NIJE dio svakog odnosa i ne, ne rade to svi. Ali vjerujem da ti je tako lakše živjeti.
__________________
...Free your mind and the rest will follow...
mrafica is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.08.2014., 14:23   #125
Eto, mene baš kopka koji su ti "slučajevi" (kojih ima puno) u kojima žena treba odlučiti umjesto muškaraca, i bilo bi lijepo kad bismo saznali o čemu je to hormonima ograničeno i oštećeno biće kvalifikovano da odlučuje...

... kompozicija boja za svadbu, recimo?
Incongruity is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.08.2014., 16:26   #126
Quote:
vanessa1982 kaže: Pogledaj post
Ivo mozda tvoja zena se grize u sebi jer misli da ona ne moze ostati trudna. Pa samo suti o toj temi jer se osjeca krivom.
Ma ona se grize sigurno, ali on i igra na tu kartu. Što se ona više grize ima manje samopouzdanja, niža je , a samim time i lakša za oblikovanje. Naravno naš Ivo samo raste u cijeloj priči i velikodušno joj oprašta njen nedostatak, jer eto, on je jednostavno takva ljudina da joj čak i to ne zamjera (koliko li se on jadan žrtvuje zbog nje).Nije moguće da ste toliko naivne pa ne vidite što se iza brda valja?
svetipatrik is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.08.2014., 16:51   #127
Quote:
anin1 kaže: Pogledaj post
A zašto ne bi bila sretna?? Iz čega izvire taj stav da žena može biti sretna samo ako ima djecu???
Ne, ja to nisam rekla. Ako imanje djece nekome nije od toliko velike važnosti, naravno da se može biti sretan. Razlog zašto ne vjerujem da je ivina žena sretna, jeste taj što je on manipulator i što je podcjenjuje.
Puno stvari koje je izrekao, odražava njegov generalni stav prema njoj, koji vjerujem da se ne odnosi samo na ovu situaciju, već i na mnoge druge.
Mrafica je to jako dobro objasnila.

I da, znala sam da dolazi do hormonskih promjena za vrijeme trudnoće, no da dolazi do disbalansa hormona i od same želje za majčinstvom, to mi je moram priznati novost.
BlueMoon1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.08.2014., 17:04   #128
Quote:
Hedera kaže: Pogledaj post
Neobična je ta kolegica kad razmišlja da se rastane od čovjeka kojeg navodno valjda voli zbog genetske bolesti koju nit je skrivio nit nju može zaraziti niti može utjecati na nju kod prenošenja, ikako, a izgleda da ju je sasvim opravdano skrivao čim je razmišljala da se rastane.
Dobro, nije joj dao pravo na izbor. Njegova greška. Ružno. Trebao je zaista biti iskren sa njom. Trebala je imati pravo na izbor u početku, da može odabrati ostaje li ili odlazi. Ali ga ipak treba razumjeti jer je vjerovatno naučio težim putem da te lako odbace kad čuju, jbg. Hoću reći, razumijem ga. Lose-lose situacija kako god.
Ali čini mi se da razlika između te kolegice i ove ivine žene leži u tome što je to tvojoj kolegici bilo nešto bitno, dok ivinu ženu očito poporilično boli briga.
nju je najviše ljutillo to da zašto joj nije rekao odmah, nego čekao tak dugo

no kriza prevladana i dalje su zajedno
__________________
Confluence of sounds
manchild is online now  
Odgovori s citatom
Old 16.08.2014., 17:09   #129
Prvo ,nije iskren,kako nastaviti život sa nekim tko je bio neiskren prema tebi u

tako bitnim životnim pitanjima,kao što su zasnivanje obitelji? Drugo,za sobom

odmah vuče pitanje,što mi je još prešutio i što možda skriva,3.Jako je 'zelen' ono

baš nezreo.Znam da ga voliš,i lako je pametovati,ali teško zatvoriti srce,i

okrenuti novu stranicu. Reci mu kako se osjećaš..kaže se da je ključ dobre

komunikacije onaj gdje ne optužujemo drugoga tipa'ti si me iznevjeri''..već ''ja se

osjećam iznevjerenom'' Ja nemam povjerenja više u tebe''ja jako patim jer želim

djete'' itd..
Mickella is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.08.2014., 17:26   #130
Quote:
ivo55 kaže: Pogledaj post
da i ja podijelim svoje iskustvo s vama

imam 56 godina i dvoje (sad već odrasle) djece iz prvog braka
prije dvadesetak godina sam upoznao djevojku deset godina mlađu od mene i našli smo se u praktički identičnoj situaciji iako definitivno ne ovako intenzivnoj
ona nije imala ništa protiv toga da samnom ima djecu, a ja to nisam htio iako joj to nisam davao do znanja nego sam uvijek bio više kao ''u redu, ako se dogodi, dogodit će se''

kako sam često poslovno putovao u švicarsku, jednom prilikom sam u privatnoj klinici odlučio napraviti vazektomiju i to joj nikad nisam rekao

dvadeset godina kasnije (danas) živimo prekrasnim životom i volimo se više nego ikad
djeca joj ni najmanje ne nedostaju, imamo nekretninu u zagrebu, dvije nekretnine u moru i možemo si priuštiti tri godišnja odmora na godinu
more, skijanja, prijatelji itd. - ne nedostaje nam apsolutno ništa i uopće ne sumnjam da ćemo zajedno sretni doživjeti duboku starost ukoliko nam zdravlje to dozvoli
padobranac, ali kako je ovo drugacije od zene koja "pije" kontracepcijeke i ipak "slucajno" zatrudni?
Rhaego is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.08.2014., 21:17   #131
to je još gore
eto, može i gore od ive
polly is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2014., 20:32   #132
Quote:
Rhaego kaže: Pogledaj post
padobranac, ali kako je ovo drugacije od zene koja "pije" kontracepcijeke i ipak "slucajno" zatrudni?
Isto govnarstvo ali sa jos gorim posljedicama. Poluzeljeno dijete
noaccount is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2014., 19:40   #133
Quote:
Hedera kaže: Pogledaj post
Neobična je ta kolegica kad razmišlja da se rastane od čovjeka kojeg navodno valjda voli zbog genetske bolesti koju nit je skrivio nit nju može zaraziti niti može utjecati na nju kod prenošenja, ikako, a izgleda da ju je sasvim opravdano skrivao čim je razmišljala da se rastane.
Jedna neobicna na prijavak.
Ta frendica je za mene normalna.
Meni bi supce koje bi mi tako nesto skrilo bia dobar materijal za rastavu.
Opravdanje laganja njenom naknadnom reakcijom je kukavicki i nikakav argument.
Da, bas se ljuti jer je bolestan, a ne zato jer je 8 godina sustavno lagao.
A ono "nije zarazno, pa sto da rece" mi je jos veca smijurija.
Nije ni dusevna bolest zarazna, pa je fina osnova za ponistenje braka.
Mislim, po ovoj analogiji svasta moze proci.
Nek ima dicu iz prijasnje veze, neka slaze o svom imenu i porijeklu, eventualnom krvnom srodstvu, ma eto o svemu osim zaraznim bolescugama, its okej.
Ja se toplo nadam da vecina ljudi nije toliko podmukla da bi ciljano skrivala bitne stvari o sebi i potencijalne dealbreakere prije ozbiljnijeg uparivanja.

A ivo mi se cini trolcina kakve nema.
Ili si denialam mogucnost da ljudi voljenima mogu ciniti takve gnjusobe iz cistog egoizma.
On je za sebe fino odlucia stvoriti potomke, a onda odlucia za svoju po njemu ocito priglupu i nahormoniziranu zenu da ih sto se njega tice ona nece imati.
Da napravia vani vazektomiju.
I jos relativizirati svoje da s biblijski izrazim,, brvno sa tudim truncicama, za to tribas stvarno biti "poseban".
Scenarij za cirkus.
choupette is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:33.