Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje > Rastave

Rastave Read me first

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 03.09.2014., 21:35   #1
Kaj da radim - tužio da nisam odgovoran i brižan roditelj i hoće uzeti djecu?!

Napominjem da sam odgovoran roditelj.
10 godina sam se za njih brinula na svim razinama. Od poslova koje je radio, on ih je oprao i nekad uspavao navečer, kad bih ja pala s nogu i tu i tamo se poigrao. Zero brige, zero park, tu i tamo neko valjanje po krevetu i gledanje crtića na youtube-u.
Odgajam ih, čuvam, njegujem. Moj grijeh (uz obične ljudske slabosti, koje imaju svi), ako ga ima, je taj da radim puno jer imam svoju firmu. Ali, oni su kraj mene, ured mi je doma. Imam baby sittericu, koja dođe jednom tjedno kad treba pomoći. Dobri su u školi, sve štima.
Ex me tužio iz čistog inata, uz lažljive insinuacije.
E sad, uz emotivni šok i nevjericu (što ne bih ovdje razvlačila) - kaj da radim?! On ima bogate starce i svo vrijeme svijeta jer radi tu i tamo. Ja si mogu platiti odvjetnika, a također sam si od početka ovog mjeseca platila i full time baby sittericu (da sve kod mene bude čisto, uredno, skuhano, da mi pomogne) - jer ovaj neće pomoći kad ja eventualno zbog posla ne mogu... Njemu su djeca samo igračka da se sa mnom parbi
Ali, ono, imam dojam da radim zato da bi se prestolonasljednik igrao američkog filma o skrbnišvu
Al dobro.
Da onda barem taj proces, ako ga plaćam na svim razinama, donese najviše što može
Prijatelji i obitelj su rekli da žele svjedočiti u moju korist i ljuti su zbog same tužbe, tako da je to to.
Ali, fakat ne znam?! Što se radi u ovoj situaciji?! Što je kontrateza njegovoj tužbi?! Ja sam cijelo vrijeme živjela mir, suradnju, praštanje, dogovor. Svaki njegov dolazak sam obojala u - dolazi tata, nisam jednu ružnu riječ rekla. Fakat ne znam što se radi u tom mentalitetu debilane i tužbe?! Što da tražim - da ga viđaju minimalno?! Koliko je to minimalno? Openderiti ga nekim brutalnim tužbama koje ga mogu koštati?!
Help
Antiopejae is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2014., 22:36   #2
Quote:
Antiopejae kaže: Pogledaj post
Napominjem da sam odgovoran roditelj.
10 godina sam se za njih brinula na svim razinama. Od poslova koje je radio, on ih je oprao i nekad uspavao navečer, kad bih ja pala s nogu i tu i tamo se poigrao. Zero brige, zero park, tu i tamo neko valjanje po krevetu i gledanje crtića na youtube-u.
Odgajam ih, čuvam, njegujem. Moj grijeh (uz obične ljudske slabosti, koje imaju svi), ako ga ima, je taj da radim puno jer imam svoju firmu. Ali, oni su kraj mene, ured mi je doma. Imam baby sittericu, koja dođe jednom tjedno kad treba pomoći. Dobri su u školi, sve štima.
Ex me tužio iz čistog inata, uz lažljive insinuacije.
E sad, uz emotivni šok i nevjericu (što ne bih ovdje razvlačila) - kaj da radim?! On ima bogate starce i svo vrijeme svijeta jer radi tu i tamo. Ja si mogu platiti odvjetnika, a također sam si od početka ovog mjeseca platila i full time baby sittericu (da sve kod mene bude čisto, uredno, skuhano, da mi pomogne) - jer ovaj neće pomoći kad ja eventualno zbog posla ne mogu... Njemu su djeca samo igračka da se sa mnom parbi
Ali, ono, imam dojam da radim zato da bi se prestolonasljednik igrao američkog filma o skrbnišvu
Al dobro.
Da onda barem taj proces, ako ga plaćam na svim razinama, donese najviše što može
Prijatelji i obitelj su rekli da žele svjedočiti u moju korist i ljuti su zbog same tužbe, tako da je to to.
Ali, fakat ne znam?! Što se radi u ovoj situaciji?! Što je kontrateza njegovoj tužbi?! Ja sam cijelo vrijeme živjela mir, suradnju, praštanje, dogovor. Svaki njegov dolazak sam obojala u - dolazi tata, nisam jednu ružnu riječ rekla. Fakat ne znam što se radi u tom mentalitetu debilane i tužbe?! Što da tražim - da ga viđaju minimalno?! Koliko je to minimalno? Openderiti ga nekim brutalnim tužbama koje ga mogu koštati?!
Help
Nisi narkomanka, nemas kriminalnu proslost, zaposlena jesi i to doma, dakle uvijek dostupna djeci, ne vidim nikakav problem zasto bi dodijelili skrbnistvo njemu, kad je praksa takva da vecinom majci ostaju djeca.
Jedino ako je bas tako dobro podmazan i premrezen pa da isforsira nesto s te strane, ali nekako sumnjam da bi on htio djecu imat non stop ionako, vjerojatno mu je ego strahovito povrijeden pa se osvecuje tamo gdje si najosjetljivija - na djeci.
__________________
Watch for the sign of the Saint. He will be back.
Ruza2008987 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2014., 09:44   #3
Quote:
Ruza2008987 kaže: Pogledaj post
Nisi narkomanka, nemas kriminalnu proslost, zaposlena jesi i to doma, dakle uvijek dostupna djeci, ne vidim nikakav problem zasto bi dodijelili skrbnistvo njemu, kad je praksa takva da vecinom majci ostaju djeca.
Jedino ako je bas tako dobro podmazan i premrezen pa da isforsira nesto s te strane, ali nekako sumnjam da bi on htio djecu imat non stop ionako, vjerojatno mu je ego strahovito povrijeden pa se osvecuje tamo gdje si najosjetljivija - na djeci.
Nisam narkoman, nisam kriminalka, ali me i dalje brine što on to može izvesti?! Kako da se zaštitim?!
Antiopejae is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2014., 23:22   #4
ocito da on nema drugog posla... nego gnjavit tebe i djecu izludjivat.
kazes, brines o djeci 10 godina, znaci nisu ni djeca bas tako mala, pa valjda se i njih pita jel mama o njima brine i jesu li kod mame zadovoljni.

mozes platit odvjetnika - uzmi odvjetnika - ali dobro i razmisli, oni najcesce izazovu samo kavgu da zarade lovu.

ne znam, zivis li u Hrvatskoj... informiraj ustanove, djecije psihologe, nepadaminapametkogajos, da on narusava djeci dusevni mir - ali uglavnom da u tom smislu i iz djecije perspektive ti budes prva na potezu.

i ne pretjeruj sa protuoptuzbama, suti, onda on ne zna sta smjeras. em sto bi istom protureakcijom sve nepotrebno eskaliralo, em sto sebe stavljas u nevjerodostojnu poziciju tj. mozda cak i potvrdjujes njegove tvrdnje.

znam, lakse napisan scenarij nego odigran, ali sretno ti!
__________________
psihodelicna ;o)
biljcica is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2014., 13:55   #5
Ne kuzim bas, ti si se rastala kada tocno? Jeste li vec sve sredili pravno oko dice, pa sad ova nova tuzba dolazi naknadno ili ste jos uvik u postupku oko dodjele dice?
Uglavnom, stogod bilo uzmi odvjetnika i ne brini previse. Imas idealnu situaciju za to da dica i dalje tebi ostaju.
Imas misto za stanovanje, nikakvih naznaka da si los roditelj, posao (i to od kuce, sto je plus), dovoljno love da platis dadilju i ono najbitnije: dica su vec kod tebe...sve pet.
On ce to da ti zanemarujes dicu jako tesko, vidi nikako dokazati. Nazalost i stvarno zanemarivanje je nekad tesko dokazati, kamoli ne fiktivne slucajeve.
Necete sigurno biti prvi takav slucaj, a nisu ni suci toliko lakovjerni. Obicno se ovakve neosnovane tuzbe o zanemarivanju ili zlostavi podnose dok je u tijeku borba za to kome ce dica biti povjerena na odgoj i cuvanje, cisto da se izvrsi dodatni pritisak na glavni postupak.

To sto su mu starci bogati nece igrati nikakvu ulogu i to ti je najmanja briga.

Samo smireno, a njega pusti da "divlja". Sto vise bude radio cirkus to ocitije ce biti u kome je problem.

Savjet: Koliko ti je u moci, nemoj da se stvar prelama na dici. Daj mu da vida dicu kao do sada (ako je prema dici ok). Nemoj se dati isprovocirati od njega, a posebice nastoj suspregnuti poriv za uzvracanjem. To mu samo daje dodatno gorivo za daljnje zajebavanje.
Sritno.

Zadnje uređivanje choupette : 06.09.2014. at 14:00.
choupette is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2014., 18:08   #6
Ako je tako kako si opisala, fakat brineš za dječicu, nisi narkomanka, nemaš dosje... nemoj se niti brinuti. On mora imati konkretan dokaz i mora to dokazati na sudu. Pobrini se da imaš svjedoke i razgovaraj s djecom.

Sretno
__________________
"Nisam ti ja baš ko ovi tvoji snubeći veprovi, riba napisala da je zgodna i plava pa zvjerad digla obrvu." LBY
Retra is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2014., 18:46   #7
Jedna pametna latinska maksima: Actor incumbit probatio - Teret dokazivanja je na tužiocu
N3ssaya is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2014., 11:40   #8
uvjeti se nisu izmjenili,djeca imaju adekvatnu skrb,nevjerujem da ce djecu izuzimat od mame a sve ok. Prazne tlapnje. Al radi mira ti se ipak osiguraj pa raspitaj pravno.
__________________
"Gledam te kako stojiš,ljubiš me i zvijezde brojiš,kako kažeš da su naše sve.."
plavi-safir is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2014., 13:16   #9
nitko nema kristalnu kuglu da ti može 100% reći što će se dogoditi. ono što svi ovdje vidim imaju to je optimizam. na žalost to nije dovoljno. on naime ne mora dokazati da je bolji roditelj, samo da je jednako dobar. a ako naiđeš na nekog suca koji je za ravnopravnost spolova ode tvoja prednost u vjetar. iako mislim da će se i djecu kontaktirati , ukoiko to vi izričito tražite, a stariji su od 9 godina.ono što trebaš (na žalost )raditi je to da o svakom njegovom propustu (ne dolaženje prema dogovoru po djecu, neadekvatna briga dok su kod njega i sl.) obavjestiti CZSS. i tražiti sastavljanje službenog zapisnika.
vodainebo is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2014., 14:48   #10
Naravno da nitko ne moze nista znati 100%.
Ali sutra joj i cigla moze pasti na glavu. Nije 100% da nece...teoretski.
U slucaju zene koja vec neko vrime zivi rastavljena sa dicom, bivsi na totalno drugoj lokaciji i onda on odjednom trazi da se njemu dica povjere, to ne bi bila cigla nego valjda meteorit da sudac odluci dicu cupati van bez nekih ozbiljnih razloga ili ozbiljne volje odraslijeg diteta.


Zato se autorica prije svega triba smiriti jer vidim da je kao puska, a tada coviku svasta pada na pamet, mozda i ono sto bi drugoj strani islo u korist.

Svakako neka uzme odvjetnika i sa njime raspravi stvar.
choupette is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2014., 22:04   #11
Hvala svima, ljudi! Odvratno je kad shvatiš da osoba kojoj si poklonila srce ide raditi takve svinjarije i od jednom supružnika dobiješ osobu s kojom igraš triler i na oprezu si kao s nekim koljačem psihopatom. Koma
Antiopejae is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:37.