Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Europska unija

Europska unija Ujedinjeni u različitosti

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 28.01.2018., 17:06   #581
:confused:

Quote:
Hlebyn kaže: Pogledaj post
Kakve su sad ove promjene švedskih zakona o tome što zakonski znači pristanak na seks:
http://www.government.se/press-relea...ed-on-consent/
Ima li tko kompetentan?
Septembar?

Na tom vladinom linku pišu kao da je do sada bilo moguće imati legalni seks bez pristanka:


New sexual offence legislation based on consent

The Government has presented a proposal to the Council on Legislation concerning new sexual offence legislation that is based on consent.

The incidence of sexual offences is increasing in Sweden, with younger women facing the greatest risk. At the same time, too few of these offences are reported. Reversing this negative trend requires both new legislation and changes in attitudes. In the legislative proposal, the Government therefore proposes introducing new sexual consent legislation based on the obvious: sex must be voluntary. Accordingly, convicting a perpetrator of rape will no longer require that violence or threats were used, or that the victim's particularly vulnerable situation was exploited.

The Government also proposes introducing two new offences, 'negligent rape' and 'negligent sexual abuse', with a maximum prison sentence of four years. The negligence aspect focuses on the fact that the other person did not participate voluntarily. This means that it will be possible to convict more people of abuse than at present, for example when someone should be aware of the risk that the other person is not participating voluntarily but still engages in a sexual act with that person.

Below are other proposals the Government is referring to the Council on Legislation for consideration:

increasing the minimum penalty for gross rape and gross rape of a child from four to five years imprisonment;
enhancing the protection provided under criminal law concerning sexual offences against children where the perpetrator displayed negligence with regard to the child's age. One of the aims of these amendments is to avoid the problem of excessive emphasis being placed on the child's physical development; and
providing support to victims of sexual offences at an earlier stage of the process. When a preliminary investigation on a sexual offence is initiated, a request for a counsel to represent the injured party is to be made immediately.

It is proposed that the legislative amendments enter into force on 1 July 2018.
Contact
Miriam Abu Eid
Press Coordinator, Ministry of Justice
Phone +46 (0)72 216 95 65
email to Miriam Abu Eid
Shortcut

Fact sheet: Consent – the basic requirement of new sexual offences legislation

Published 21 December 2017 · Updated 21 December 2017
Hlebyn is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2018., 17:08   #582
Valjda ćeš prije svakog jebanja morati imati kod javnog bilježnika ovjeren dokument da tu i tu osobu u točno određeno vrijeme smiješ, uz pristanak dotične, je li... nategnuti.

Nego baš na jednoj temi od prije koji dan, ne sjećam se više kojoj, forumašica koja živi u Švedskoj kaže da su zbog tih nametnutih feminističkih pizdarija tamošnji muškarci doslovno uškopljeni i ne usude se uopće prilazit ženama, osim u slučajevima kada se za vikende dobrano naroljaju.
__________________
T. 20.11.2004.-1.12.2013. S. 2014?-7.1.2023. Sometimes maybe good, sometimes maybe shit
JKD01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2018., 17:11   #583
S druge strane, Breitbart piše da je novinar-veteran dobio otkaz iz "uglednih" novina Aftonbladet
jer se usudio zucnuti nešto protiv, tj. da se ovim promjenama do kraja derogira presumpcija nevinosti:
http://www.breitbart.com/london/2017...ual-relations/
Hoće li muškarci u Švedskoj uopće moći imati seks bez straha da bi mogli biti gonjeni policijski i sudski ako dama promijeni mišljenje?
Hlebyn is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2018., 17:13   #584
Quote:
JKD01 kaže: Pogledaj post
Valjda ćeš prije svakog jebanja morati imati kod javnog bilježnika ovjeren dokument da tu i tu osobu u točno određeno vrijeme smiješ, uz pristanak dotične, je li... nategnuti.

Nego baš na jednoj temi od prije koji dan, ne sjećam se više kojoj, forumašica koja živi u Švedskoj kaže da su zbog tih nametnutih feminističkih pizdarija tamošnji muškarci doslovno uškopljeni i ne usude se uopće prilazit ženama, osim u slučajevima kada se za vikende dobrano naroljaju.
Da, u linkanom Breitbartu netko komentira da je to bilo pod utjecajem feministkinja kojima je cilj uništiti normalne odnose između žena i muškaraca. To se čini sve realitičnijim ...
Hlebyn is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2018., 18:07   #585
Evo nešto pozitivnije iz Švedske

Jeste li znali da Švedska ustavom jamči "slobodu lutanja"? Evo o čemu se radi
Quote:
ALLEMANSRATTEN vjerojatno nije riječ za koju ste dosad čuli, osim ako živite u Švedskoj. No ovu riječ, koja u prijevodu znači “pravo svakog čovjeka” ova skandinavska zemlja ima u svom ustavu.

A “pravo svakog čovjeka” na koje se odnosi je, ukratko - pravo da lutate švedskom prirodom do mile volje, dok god se ne držite jednostavnih pravila koja se mogu svesti na: Ne ometajte i ne uništavajte. Švedska je to ustavno pravo iskoristila prošle godine i za turističku kampanju, kada je čitavu zemlju “oglasila” na Airbnbu.

“Allemansratten - ili sloboda lutanja - načelo je zaštićeno švedskim zakonom koje daje svim ljudima pravo da budu slobodni u švedskoj prirodi. Drugim riječima, švedska priroda nije samo komad zemlje sa stablima i jezerima i liticama - ona je dom sa svim potrepštinama koje bi svaki odličan dom trebao imati. To je mjesto gdje možete jesti bobice sa zemlje, spavati pod zvijezdama, plivati u jezerima i slobodno lutati.

Kao što piše stranica Treehugger, u Švedskoj vas, za razliku od SAD-a, nitko ne može upucati zato što nezakonito prolazite preko njegove zemlje. Dakle, možete slobodno prolaziti i preko javne i privatne zemlje, bilo pješice, na biciklu, skijama, konju ili čamcu. Osim toga, možete slobodno brati bobice, cvijeće i gljive. Možete i kampirati na jednu noć, a u nekim slučajevima možete zapaliti i vatru u svom kampu.

“Ali to je isto tako i obveza da se brinete o prirodi i, ako dođete do nečije parcele, da budete van vidokruga i van dometa zvuka”, objašnjava vodič u Nacionalnom parku Tyresta, Peder Curman. Dopušten vam je pristup bilo kojoj zemlji osim privatne kuće, neposredne blizine kuće za stanovanje i kultivirane zemlje. Osim toga, možete se voziti privatnim cestama (ako znak ne pokazuje drukčije), doći na bilo koju plažu ako se držite dalje od privatnih kuća, loviti ribu i kupati se u jezerima.
__________________
T. 20.11.2004.-1.12.2013. S. 2014?-7.1.2023. Sometimes maybe good, sometimes maybe shit
JKD01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2018., 19:42   #586
Quote:
JKD01 kaže: Pogledaj post
Valjda ćeš prije svakog jebanja morati imati kod javnog bilježnika ovjeren dokument da tu i tu osobu u točno određeno vrijeme smiješ, uz pristanak dotične, je li... nategnuti.

Nego baš na jednoj temi od prije koji dan, ne sjećam se više kojoj, forumašica koja živi u Švedskoj kaže da su zbog tih nametnutih feminističkih pizdarija tamošnji muškarci doslovno uškopljeni i ne usude se uopće prilazit ženama, osim u slučajevima kada se za vikende dobrano naroljaju.
Estonci, Finci i Šveđani....svi su takvi. Finiji, mirniji i dosta tihi.
Mislim da nije do feminističkih pizdarija nego do mentaliteta. Feminizam je samo posljedica tog mentaliteta.
Inžinjer ekonom is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2018., 21:00   #587
To su cure pisale u Zenskom kutku, a i moji frendovi (bilo kao turisti u SE ili zive tamo) potvrdjuju da su cure te koje su inicijativne, muski se vise nista ne usude .

Nema veze mentalitet, kad su bili i oni brutalni kroz povijest .. A i priroda i klima su bili takvi da nisi mogao opstati ako nisi sirov i zestok. Ekonomija, klima, prostor i jos stosta formiraju "mentalitet"..
To je samo cista dekadencija drustva.

Inace, prica mi frend u Oslu da Oslo prednjači u broju narkica i da postoji par tocaka u gradu gdje mogu dobiti besplatnu dozu, jer vlada misli da je bolje dati im dozu, nego da narkici kradu, upuste se u kriminal itd.
Sto reci, dekadencija.
__________________
"Bog je s tugom znao reći: anđeli oko nogu imaju kuglu, đavli krila na leđima." (Alexandre Romanes)
"Ako vam je težak stijeg čestitosti, utaknite ga u zemlju gdje počivaju naše kosti - mi ćemo ga držati."
"Bolje zapaliti i najmanju šibicu u mraku, nego se pjeniti i/ili piskarati o tami."
nasmijanonebo is online now  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2018., 22:12   #588
U Oslu ima dosta narkomana od kojih je vecina 20+ godina u til vodama.
Ne dobijaju gratis heroin, Norveska je prekonzervativna za to, ali postoje mjesta gdje mogu dobit cisti pribor.
Loth_lorien is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2018., 23:21   #589
Quote:
JKD01 kaže: Pogledaj post
Valjda ćeš prije svakog jebanja morati imati kod javnog bilježnika ovjeren dokument da tu i tu osobu u točno određeno vrijeme smiješ, uz pristanak dotične, je li... nategnuti.

Nego baš na jednoj temi od prije koji dan, ne sjećam se više kojoj, forumašica koja živi u Švedskoj kaže da su zbog tih nametnutih feminističkih pizdarija tamošnji muškarci doslovno uškopljeni i ne usude se uopće prilazit ženama, osim u slučajevima kada se za vikende dobrano naroljaju.
U Skandinaviji ako zelis biti musko imas dvije opcije A) posatani policajac pa se kad nitko ne vidi izivljavaj kad koga uhapsis, a krikanje i standardno dovikivanje policije kao zadnji pijani huligan je gotovo normala. Nisu svi ali vecina je. Jer ih zakon stiti skroz na skroz. Vjerovatnoca da ces na sudu dobiti postupak protiv policije je gotovo pa ravan nuli. B) postani bajker tj. da se uclanis u neki harli-davidson klub gdje ima onih tkz. rokera, kiminalaca i sl. Alternativa ovom je da se jednostavno iselis ili da ne jebes ( ) niskog niti koliko je dva odsto ali bukvalno.
Ambientt is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2018., 07:35   #590
Quote:
Ambientt kaže: Pogledaj post
U Skandinaviji ako zelis biti musko imas dvije opcije A) posatani policajac pa se kad nitko ne vidi izivljavaj kad koga uhapsis, a krikanje i standardno dovikivanje policije kao zadnji pijani huligan je gotovo normala. Nisu svi ali vecina je. Jer ih zakon stiti skroz na skroz. Vjerovatnoca da ces na sudu dobiti postupak protiv policije je gotovo pa ravan nuli.
U Švedskoj inače u zadnje vrijeme policajci jako puno daju otkaze i odustaju od karijere u policiji. Za predpostaviti je da su to oni 'normalni' kojima se zgadilo da dobivaju po nosu svaki puta kad privedu krivu osobu ili interveniraju u krivim kvartovima. Nego bi trebali provoditi strogoću protiv mirnih građana.
Čini se da to vodi u smjeru da će u policiji prevladati mentalitet da su oni samo još jedna od huliganskih skupina.


Quote:
B) postani bajker tj. da se uclanis u neki harli-davidson klub gdje ima onih tkz. rokera, kiminalaca i sl. Alternativa ovom je da se jednostavno iselis ili da ne jebes ( ) niskog niti koliko je dva odsto ali bukvalno.
Drugim riječima, postani dio divlje grupe čiji će se članovi osvetiti ako te netko prijavi za neko nedjelo. A pogotovo ako se neka partijanerica premisli da joj se nije sviđao seks.

Evo, sada samo treba krenuti razvoj 'no go' zona u kojima vladaju bande 'motoriziranih Vikinga'.

Baš divna budućnost za švedske žene.

Moći će birati tri vrste zona - No go zone u kojima vladaju imigrantske skupine, no go zone u kojima vladaju motirizirane bande i zone u kojima vlada anarhistička policija za koju se zakoni ne primjenjuju...


Go Sweden!
thortwins is online now  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2018., 23:47   #591
Možda moguće, ali sve je to još "na dugom štapu" ... ali što je konkretno s tim promjenama zakona, o čemu se zapravo radi? Jer onaj naš zakon protiv "seksa bez pristanka" je navodno rađen upravo po švedskom uzoru, a ovo mi zvuči to isto ... ... Što je dakle novo, te hoće li i to opet doći nama?
Hlebyn is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2018., 00:00   #592
Quote:
thortwins kaže: Pogledaj post
U Švedskoj inače u zadnje vrijeme policajci jako puno daju otkaze i odustaju od karijere u policiji. Za predpostaviti je da su to oni 'normalni' kojima se zgadilo da dobivaju po nosu svaki puta kad privedu krivu osobu ili interveniraju u krivim kvartovima. Nego bi trebali provoditi strogoću protiv mirnih građana.
Čini se da to vodi u smjeru da će u policiji prevladati mentalitet da su oni samo još jedna od huliganskih skupina.



Drugim riječima, postani dio divlje grupe čiji će se članovi osvetiti ako te netko prijavi za neko nedjelo. A pogotovo ako se neka partijanerica premisli da joj se nije sviđao seks.

Evo, sada samo treba krenuti razvoj 'no go' zona u kojima vladaju bande 'motoriziranih Vikinga'.

Baš divna budućnost za švedske žene.

Moći će birati tri vrste zona - No go zone u kojima vladaju imigrantske skupine, no go zone u kojima vladaju motirizirane bande i zone u kojima vlada anarhistička policija za koju se zakoni ne primjenjuju...


Go Sweden!
U pet deka gore dole ali u ovom pravcu Svedjani idu Mada druge Skandinavske zemlje nisu nisto bolje. Danska mozda do neke mjere je najmaskularnija od druge dvije ali i to je sitno.
Ambientt is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2018., 01:10   #593
Najbolje je pogledati YouTube videouratke Angry Foreignera koji argumentirano kritizira Švedsku tj. ono u što se pretvara.
Zanimljivost je da je Angry Foreigner zapravo Bosanac (i navjerojatnije musliman) koji se kao dijete s roditeljima za vrijeme rata doselio u Švedsku.
__________________
T. 20.11.2004.-1.12.2013. S. 2014?-7.1.2023. Sometimes maybe good, sometimes maybe shit
JKD01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2018., 14:03   #594
Ne znam, meni Šveđani kao narod nisu nikako sjeli. Ali baš nikako. Ni ostali skandinavci mi nisu baš omiljeni ali kod šveđana me živcira ta njihova politička korektnost, uglađenost, a u biti ispod svega toga su jedna stvarno grozno rasistička nacija koja te gleda s visoka i drži ti moralne prodike o tome kako su oni napredni, civilizirani...a ti govno iz vukojebine koje je eto došlo u Švedsku po dozu civilizacije.

I naravno, nitko ravan njima i njihovoj toleranciji, izmislili ljudi civilizaciju cijele Europe, maltene su najnaprednija nacija na svijetu.

Ako ćemo generalizirati do kraja - krajnje hladni ljudi, svi prepristojni ali nigdje iskrenog osmjeha ili pogleda. Ako malo glasnije pričaš na cesti ili otvoreno pokazuješ frustraciju ili ljutnju gledaju te kao da si luđak. Sve drže u sebi, svi drže distancu, na cesti te nitko ne gleda u oči kad s tobom priča, izbjegavaju bilo kakav nepotreban fizički kontakt, užasavaju se prepirki ili svađa u javnosti.

A možda sam ja previše vremena provela na Mediteranu.
Laurette is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2018., 02:38   #595
Quote:
Laurette kaže: Pogledaj post
Ne znam, meni Šveđani kao narod nisu nikako sjeli. Ali baš nikako. Ni ostali skandinavci mi nisu baš omiljeni ali kod šveđana me živcira ta njihova politička korektnost, uglađenost, a u biti ispod svega toga su jedna stvarno grozno rasistička nacija koja te gleda s visoka i drži ti moralne prodike o tome kako su oni napredni, civilizirani...a ti govno iz vukojebine koje je eto došlo u Švedsku po dozu civilizacije.

I naravno, nitko ravan njima i njihovoj toleranciji, izmislili ljudi civilizaciju cijele Europe, maltene su najnaprednija nacija na svijetu.

Ako ćemo generalizirati do kraja - krajnje hladni ljudi, svi prepristojni ali nigdje iskrenog osmjeha ili pogleda. Ako malo glasnije pričaš na cesti ili otvoreno pokazuješ frustraciju ili ljutnju gledaju te kao da si luđak. Sve drže u sebi, svi drže distancu, na cesti te nitko ne gleda u oči kad s tobom priča, izbjegavaju bilo kakav nepotreban fizički kontakt, užasavaju se prepirki ili svađa u javnosti.

A možda sam ja previše vremena provela na Mediteranu.

Nisi ti previse provela na Mediteranu vec je to samo Svedska. Danska je skoro ista samo za razliku od Svedjana odvje se usudjuju javno reci sto misle o ostalima. Po ovom pitanju su Danska i Norveska jako srodne.
Ambientt is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2018., 18:31   #596
Molim ljude koji žive u Švedskoj da daju svoje mišljenje o videu u quotanom linku:
Quote:
zokster kaže: Pogledaj post
... - izbjeglice iz švedskog multikulti raja počele dolaziti u Mađarsku - link
Bi li taj video mogao odgovarati realnim doživljajima ove žene koja se zato odlučila na odlazak iz Švedske,
ili se radi o protušvedskoj propagandi?

Ako je to propaganda, koliko može biti istine, a koliko bi po vašem mišljenju bilo potpuno iskonstruirano?
I tko bi mogao stajati iza te i takve propagande, i zašto?
Hlebyn is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2018., 00:43   #597
Quote:
Hlebyn kaže: Pogledaj post
Molim ljude koji žive u Švedskoj da daju svoje mišljenje o videu u quotanom linku:

Bi li taj video mogao odgovarati realnim doživljajima ove žene koja se zato odlučila na odlazak iz Švedske,
ili se radi o protušvedskoj propagandi?

Ako je to propaganda, koliko može biti istine, a koliko bi po vašem mišljenju bilo potpuno iskonstruirano?
I tko bi mogao stajati iza te i takve propagande, i zašto?
Poznajem Svedsku jako dobro, kao domovina 2 mi je. Svedjani imaju medijsku cenzuru 100% tj. ne mozes u Svedskoj pisati u medijima sto zelis. Mozes po nekim portralima, blog itd. No mislim na neke ozbiljne velike medijske kuce, ne. Tu se gleda svaki detalj i vaga sve da bi bilo sto vise sterilno i politicki korektno. Jednostavno Svedjani po tom pitanju imaju 100% mentalni sklop. Ponasaju se kao neki teski vjernici koji vagaju svaki svoj pokret i kao ako sto pogreno kazu negdje ih ceka kazna. Malmö je doslovno preko puta mene, kad je vedro cak mogu i svjetla grada da vidim doslovno. Problematike ima ogromne s kojom Svedske vlasti na neki meni jos ne razjasnjiv nacin kao izlaze na kraj s istim. Za doktroe takodje mogu da potvrdim, jer u Danskoj u zadnjih deceniju imamo more svedskih ljecnika, djelimicno zbog jezika te sto su diplome priznate 1 na prema 1, ali iskreno receno brojka je tako velika da jednostavno je pocela izbacivati stvari iz balansa na tom podruciju. Ona kao polu Madzarka polu Svedjanka u mojim ocima ono sto ja znam je 100% istina sto je rekla. Za neke detalje oko incidenata u Stokholmu to vec nebi znao reci, jer nisam tako cesto istom. Znam da je Malmö jako kritican grad i da je u neku ruku poceo biti kao East Harlem ili djelovi Bronx-a u NYC. Rekao bi da svi veci svedski gradovi bar sto mogu u danskim medijima da procitam postaju jako problematicni i tolikom brzinom da vlasti i organi koji su duzni za sigurnost jednostavno nemaju resursa i vremena da uhite trend.

U Svedskoj se vise ne radi satistika bar ne za javnost o kriminalitetu. 2005 je zadnji raport napravlje koji je pokazao tada da medju emigrantima je dva puta vise kriminala nego medju Svedjanima. Kod Afrikanaca je bio cak pet puta visi.
Ambientt is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2018., 21:51   #598
Hvala na odgovoru, Ambientt!

Ima li još mišljenja?

Recimo, gdje je Septembar, glavni forumski rezident u Švedskoj: "Zemlja zove Dr. Rujanku, javi se!"
Hlebyn is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2018., 17:33   #599
Quote:
Hlebyn kaže: Pogledaj post
Hvala na odgovoru, Ambientt!

Ima li još mišljenja?

Recimo, gdje je Septembar, glavni forumski rezident u Švedskoj: "Zemlja zove Dr. Rujanku, javi se!"
Ja sam ti dosta za Švedsku pratio, imaš njihov forum "flashback se" pa ono ako baš ne razumiješ švedski možeš preko google prevoditelja pokušati...Inače ljudi baš otvorenu pišu o migracijama makar je i tamo cenzura velika i svaka tema se zaključava. Teme ti idu ovako "Kada će pasti Malmo", "Kada će biti rat u Švedskoj", "Somalijci u Švedskoj i kriminal" , " 7 bombi u 5 dana u Malmou " "Bačena bomba na policijsku postaju u Stockholmu " itd.

Granate su većinom sa prostora bivše Juge, naravno šverc i služe za sukobe tamo lokalnih bandi makar ima sve više nevinih žrtava. Ako se ne varam prošle godine ih je bilo baćeno oko 30-ak do rujna...Ja ne znam šta za Švedsku kažem osim kolektivno samoubojstvo nacije. To su toliko apsurdi da je švedska desnica se zalagala za gay paradu kroz muslimanske četvrti u Malmou dok je ljevica govorila kako je to rasizam prema migrantima muslimanske vjere...Kad ti se desnica zalaže za gay populaciju, a ljevica se izgubi u ludostima da gay paradu kroz muslimanske četvrti etiketira rasizmom znaš koliko je sve puklo i na što je država spala.
U zadnje 3 godine preko 350 000 migranata, ime Muhamed kod novorođene djece skočilo na 35 mjesta 2016 na 21 mjesto 2017 dok unatrag par godina za više od 50 mjesta itd.
O financiranju svega toga da ne govorim...Uglavnom Šveđani barem dio očajan, no pranje mozga kod njih preveliko i nemaju čvrstoću da se tome odupru jer ih više boli da ih neko ne etiketira nego da svi odu u propast.
arizin is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2018., 18:11   #600
Quote:
Ambientt kaže: Pogledaj post
.
A imate i vi u Danskoj po zgradama masu satelitskih tanjura bez obzira što svaki stan ima kabelsku.
__________________
Politically Incorrect - And Always Right
Hugh Mungus is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:54.