Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Audio i video tehnika

Audio i video tehnika HiFi, TV, HD, satelitska, kamere i ostala potrošačka elektronika
Podforum: Sam svoj elektroničar

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.02.2018., 11:27   #101
Quote:
The Best F1 Driver kaže: Pogledaj post
Nisam siguran za DVB-T, no kod satelita je tak...
Iako pitanje je koliko kanala zbilja može snimat istovremeno, ja sam probal 4 komada najviše.
A ak može toliko na disk kod satelita, onda vjerojatno može i kad je u pitanju DVB-T...

Problem sigurno nebi bio USB, al bi itekak mogao bit veličina RAM-a/brzina pisanja na HDD...
jer pitanje je može li HDD istovremeno snimat recimo 10 kanala ili više...
jer po logici stvari mogao bi bit problem snimit 10 zapisa istovremeno na 10 različitih mjesta na disku ako nema dovoljno RAM-a da pospremi privremeno tih 9 zapisa u RAM dok se onaj 1 snima na disk
A čuj, prosječni USB 2.0 disk može zapisivati random, recimo konzervativno, 20-25 MB/s, to je 160 mbps +...ajde, USB stickovi su druga priča, većina dosta sporo zapisuje...što se tiče RAM-a, alociraju se neki sitni bufferi, vjerojatno, kako bi paralelno ekstrahirao TV kanale iz demodulatora (onoliko paketa koliko čini jedan GOP) ali ne toliko da bi ozbiljno načeo RAM - to je prosti stream dump, prema mojoj logici, tj ništa se ne gomila u RAM-u ...davno sam testirao takve stvari, al mislim da sam mogao snimati više od dva satelitska kanala na USB disk na Nytroboxu, ne mogu se sjetiti koliko...možda opet probam ovih dana...
MytByte is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2018., 13:37   #102
Meni je tu jedino upitno kak disk fizički može zapisivat podatke sa 10 izvora istovremeno na isti disk, samim tim mi je logično da mora nekaj spremat u RAM pa onda iz RAM-a na disk...jer ne vidim kak bi inače mogel pisat 10 različitih fajlova istovremeno

Ovo za 4 sam ziher da radi na Vu+ Solu, probal sam to i to mi se čini da sam čak probal HD kanale iz istog muxa(TP-a)...
The Best F1 Driver is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2018., 14:20   #103
@TBF1D: naravno da nije istovremeno nego distibuirano u nekim intervalima, nije u smislu da jedan stream u trajanju od, recimo minute, čeka u memoriji dok se drugi zapisuje....sasvim sigurno možeš zapisivati na disk više fileova istovremeno, blok od jednog, blok od drugog, blok od trećeg itd pa ukrug...
MytByte is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2018., 14:30   #104
To nije 10 streamova, nego jedan MPEG-TS. Dakle, mogao bi svih 10 pohraniti u jedan .ts fajl, onako kako su i u mux-u. Ali onda bi to trebalo naknadno obraditi (razdvojiti PS-ove) ili gledati s playerom koji zna čitati takav mux-ani fajl.
Mephisto is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2018., 15:49   #105
Znači to je u stvarnosti jedan .ts ?
to fakat nisam imal pojma, zvuči kao prilično zanimljivo rješenje.

u čemu je onda caka
Kaj onaj pid/sid ili kak se već zovu su u biti podatak kaj konkretno se nalazi unutar tog .ts-a...tj. kaj konkretno treba rec odabrat da bi prikazao određeni kanal.
I kak onda izvedu da je dio kanala unutar istog mux-a kodiran, a dio nije
The Best F1 Driver is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2018., 15:56   #106
Meph je u pravu, to je jedan .TS i, viš, mogu probat capturirat cijeli TS preko one Technisat DVB-S karrice...Mislim da je recu potreban PAT i PID da poveže programe, tak je nekak valjda riješeno i kodiranje, povezano je s određenim PID-ovima...
MytByte is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2018., 10:55   #107
Quote:
Mephisto kaže: Pogledaj post
To nije 10 streamova, nego jedan MPEG-TS. Dakle, mogao bi svih 10 pohraniti u jedan .ts fajl, onako kako su i u mux-u. Ali onda bi to trebalo naknadno obraditi (razdvojiti PS-ove) ili gledati s playerom koji zna čitati takav mux-ani fajl.
Quote:
The Best F1 Driver kaže: Pogledaj post
Znači to je u stvarnosti jedan .ts ?
to fakat nisam imal pojma, zvuči kao prilično zanimljivo rješenje.

u čemu je onda caka
Kaj onaj pid/sid ili kak se već zovu su u biti podatak kaj konkretno se nalazi unutar tog .ts-a...tj. kaj konkretno treba rec odabrat da bi prikazao određeni kanal.
I kak onda izvedu da je dio kanala unutar istog mux-a kodiran, a dio nije
Quote:
MytByte kaže: Pogledaj post
Meph je u pravu, to je jedan .TS i, viš, mogu probat capturirat cijeli TS preko one Technisat DVB-S karrice...Mislim da je recu potreban PAT i PID da poveže programe, tak je nekak valjda riješeno i kodiranje, povezano je s određenim PID-ovima...
Na HDD-u su dva posebna foldera i u svakome je jedan .ts file i dva manja .dvr filea (000 i info3), bez problema svakog za sebe mogu dignuti i pogledati na kompu u najobicnijem GOM playeru, bez ikakvog kemijanja i razdvajanja.

Stari Strong SRT5203 je snimao tako da si za svaki cca 23 minute (924 MB) snimke imao jedan file, pa je tako serija od cca 45 - 50 minuta imala tri .dvr faila i INFO fail (000; 001; 002; INFO) kojeg si onda na kompu ako si zelio gledati u komadu prilikom dizanja morao sve oznaciti, player kad je dosao do kraja prvog filea i prebacivao na drugi file je za sekundu zastao pa prebacio i krenuo sa prikazivanjem.
Na ovom Strongu SRT 8112 je jedan .ts file velicine koja se snimala i nema tih prebacivanja i zastajkivanja.
__________________
Preporucam se, sa stovanjem!
Cilim is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2018., 11:19   #108
@cilim: rec je napravo tu ekstrakciju i razdvajanje pojedinih kanala u pojedinačne .TS -ove za tebe...
MytByte is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2018., 23:08   #109
Quote:
MytByte kaže: Pogledaj post
@Foxy: mislim da može snimati onoliko programa koliko ih ima u muxu, zar ne...? USB 2.0 ima i više nego dovoljno protoka za trenutne muxeve
Ne nužno, dosta prijemnika ima ograničenje na simultano snimanje samo 2 programa. Npr. LG HR500 iako je twin tuner na ugrađeni hard odjednom može snimati samo 2 programa, dok Avermedia USB kartica za PC može snimati sve programe na istom MUX-u.

Poslano sa mog BLN-L21 koristeći Tapatalk
__________________
Foxy
Foxy44 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2018., 09:12   #110
Quote:
Foxy44 kaže: Pogledaj post
Ne nužno, dosta prijemnika ima ograničenje na simultano snimanje samo 2 programa. Npr. LG HR500 iako je twin tuner na ugrađeni hard odjednom može snimati samo 2 programa, dok Avermedia USB kartica za PC može snimati sve programe na istom MUX-u.
Ali zato doticni uredjaj koji ima twin tuner ima prednost, moze snimati dva razlicita programa sa dva razlicita MUX-a.
__________________
Preporucam se, sa stovanjem!
Cilim is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2018., 14:05   #111
Smile Upit

Pozdrav, ekipa... Imam pitanje koje možda je, a možda i nije vezano za ovu temu... Zanima me može li se ikako zaobići reciever davatelja usluge za TV, u ovom slučaju VIP, tako da se usluga izvodi direktno preko smart TV-a i da se svi potrebni kablovi poveži direktno na taj TV? Hvala...
Jojo4389 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2018., 16:54   #112
Quote:
Jojo4389 kaže: Pogledaj post
Pozdrav, ekipa... Imam pitanje koje možda je, a možda i nije vezano za ovu temu... Zanima me može li se ikako zaobići reciever davatelja usluge za TV, u ovom slučaju VIP, tako da se usluga izvodi direktno preko smart TV-a i da se svi potrebni kablovi poveži direktno na taj TV? Hvala...
nisam čuo za nešto takvo za IPTV uslugu...nekad se moglo krasti maxtv pakete preko wiresharka i plejati na PC-ju, ne znam kak je sad...međutim, možeš uzeti satelitsku varijantu s CI modulom ...isto tako Evo TV iam CI modul za prijem preko obične antene (DVB-T)
MytByte is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2018., 17:50   #113
Myt kaj i Vip ima Ci CAM modul ?
ili si ti to mislil na MaxTV samo nisi napisal

Legalni IPTV je (bio) moguć na TV-u, ali ziher nije moguć kod nas...
Znam da sam davnih dana na svojem Panasonicu V10 u uputama našel da na njemu rade IPTV kanali nekih određenih operatera u čini mi se danskoj i norveškoj...
jel to još uvjek tak nemam pojma, no nije ni bitno s obzirom da mi to ziher nebumo imali baš nikad.
The Best F1 Driver is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2018., 18:53   #114
Ma da, govoril sam općenito....mislil prvenstveno na MaxTV...stalno se ti sat provideri komešaju, pojavljuju, nestaju, bog zna više kaj nude dok dobro ne istražiš...
MytByte is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2018., 09:09   #115
Quote:
Jojo4389 kaže: Pogledaj post
Pozdrav, ekipa... Imam pitanje koje možda je, a možda i nije vezano za ovu temu... Zanima me može li se ikako zaobići reciever davatelja usluge za TV, u ovom slučaju VIP, tako da se usluga izvodi direktno preko smart TV-a i da se svi potrebni kablovi poveži direktno na taj TV? Hvala...
Ako govoris o VIP-u, dali si na optici, kabelu ili zici (koji paket), koja bi bila svrha zaobilazenja STB-a, znaci imao bi router (internet) ali bi htio zaobici STB i kabela za gledanje TV programa spojiti direktno na TV.
__________________
Preporucam se, sa stovanjem!
Cilim is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2019., 11:15   #116
Kupio bi STRONG SRT 8211, pa me zanima kod snimanja koliko mb ili GB, potroši na prvi file prije nego napravi drugi file (u kontinuitetu kad snimam) i da li ima opcija u settings-u da sam odredim kolika će biti veličina prvog file-a, prije nego mi napravi drugi file i ako da, kolika je maximalna veličina koju mogu odrediti.

Ako neko zna, unaprijed zahvaljujem!
bulebubuleja is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2019., 17:38   #117
Prvi "ts" fail je 4 GB, nakon toga pocne raditi drugi "ts" fail, mislim da nema mogucnosti odredjivanja velicine "ts" faila.

https://www.strong.tv/downloads/manuals/8211_UM_HR.pdf

Jedino sto mozes staviti koliko dugo hoces da ti vremenski snima 1, 2, 3 ili vise sati, orginalno snima 2 sata u komadu i nakon tog vremena se automatski iskljucuje.
__________________
Preporucam se, sa stovanjem!
Cilim is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2019., 12:21   #118
Hvala Cilim.
Narucio u Linksu, pa cekam da dode.
Imao sam Xwave Digital One (riknuo nekidan nakon vise od 4 godine) Kod njega je nakon 1GB pravio drugi file bez mogucnosti podesavanja.
Imam jos Xwave STB1 i kod njega se moze podesavati velicina file-a prije pravljenja drugog (timeshift size) 1GB, 1,5GB, 2GB, 2,5GB, 3GB, 3,5GB i 4GB.
Ne znam da li uopće ima neki prijemnik koji podrzava vise od 4 GB?

Pozdrav!
bulebubuleja is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2019., 16:41   #119
Ako ti skuzis da STRONG SRT 8211 moze raditi i drugacije, u jos nekim opcijama, napisi nam da i mi onda znamo.
__________________
Preporucam se, sa stovanjem!
Cilim is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2019., 18:42   #120
Ok
bulebubuleja is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:18.