Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Rekreacija

Rekreacija Trčanje, teretana, plivanje, bicikl, joga, planinarenje, oprema, ostali načini dangubljenja

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.02.2018., 00:39   #3141
Danas je onda Dct pobjednik.

Ukupni skor

Lady D - 1 (gol razlika 2:1)
Dct - 1 (gol razlika 4:1)
Bug Lady - 10 (gol razlika 20:2)


-Stipe
Stipe23 is offline  
Old 21.02.2018., 04:40   #3142
Dct, čestitke.
__________________
...something wicked this way comes...
Lady_D is offline  
Old 21.02.2018., 05:36   #3143


Quote:
Stipe23 kaže: Pogledaj post

Svako jutro!

-Stipe


puštam vas ujutro da se takmičite.....javim se later

Quote:
Lady_D kaže: Pogledaj post
Dct, čestitke.
čestitke i od mene
__________________
Carpe diem
bug_lady is offline  
Old 21.02.2018., 05:59   #3144
Quote:
Stipe23 kaže: Pogledaj post
I ako si cijepljen, niska procijepljenost utječe na tebe.

Ako primiš 13 cjepiva,
i uzmemo da je 95% vjerojatnost za svako od njih da konkretno na tebi upali kako treba (razvije ti se imunost),
imaš 50% šanse da te barem jedno cjepivo od tih 13 ne štiti.

Ako je vjerojatnost 97%, na 13 cjepiva još uvijek imaš 33% šanse da na jednu zarazu nisi razvio imunost.

I da za neku bolest (a ne znaš koju) ovisiš o imunitetu krda, tj. neizlaganju virusu.

U HR je cijepljenje protiv 10 bolesti obavezno, a neka od njih primaju se (jer se moraju primati) u više doza, tj. više cjepiva.

Brojke i red veličine taman bi mogli izaći tako negdje.

Hahahahaha...

Gdje si izvukao tu informaciju?


Nije poanta cijepljenja da te štiti od svih bolesti, već da te u znatnoj mjeri štiti od pojedine bolesti (protiv koje si cjepljen).

Quote:
Dubrovcanka_25 kaže: Pogledaj post
biti bez tetovaže je ima bit totalno out,staro,mlado,debelo,mršavo...jedno 70% populacije je bilo tetovirano...
Ovo mi je nova informacija
Dugo nisam bila u Čatežu, Kada su cure bile male, znale smo otići preko vikenda ili za proljetne praznike. Dobra klopa
__________________
Prokletstvo na način jedne forumašice: "Ostani u svom znanju".
Notfunny is offline  
Old 21.02.2018., 06:13   #3145
Matere mi koja drama taj hokej!
Inace jutro.
Cehinja is offline  
Old 21.02.2018., 06:52   #3146

Jepte se Jenkijevi!
Cehinja is offline  
Old 21.02.2018., 08:11   #3147
Quote:
vorpatril kaže: Pogledaj post
Slažem se, ali ipak ima krivo (ili barem djelomično krivo) u jednoj stvari. Ne smije odbiti liječiti nikoga, bar dok ne promijene sadržaj zakletve koju je položila. Sve bolesti koje se preveniraju cijepljenjem, a pojave se kod necijepljenih, liječiti na trošak newage roditelja, ne iz solidarnog zdravstva. No dok do toga dođemo (ako ikada) treba jako puno napraviti. U potpunosti, jasno i nedvosmisleno upoznati, s pravom, znatiželjne roditelje sa sastavom cijepiva, zašto smatraju da je nužno, koje su eventualne posljedice necijepljenja, koje su možebitne neželjene nuspojave cijepljenja....

Nažalost, čitao sam i komentare ispod članka pa sam se samo iznervirao. Prestrašno mi je čitati i znati da se npr. autizam tako koristi u propagandne svrhe.

Edit: svjestan sam kako ono gore grubo zvuči, ali eto bašbaš su me nanervirali ti zaluđeni teorijama zavjere, mediokriteti koji vjeruju svakoj napisanoj riječi na internetima koja tjera vodu na njihov mlin, naravno.
Zašto bi roditelji morali znati točan sastav cjepiva?
Ljudi nemaju pojma o imunologiji i to bi izazvalo samo dodatne probleme.

Ali da treba dodatna edukacija na tom polju, to stoji. Jer trenutno idioti pobjeđuju. Ako se tako nastavi imat ćemo za 50ak godina opet epidemije kao nekoć.

Mislim da doktorima u ovo doba interneta i foruma nije uopće lako. Svi sve znaju jer su eto pročitali negdje na internetu. Ako je na internetu onda mora da je točno. A čak i da jest točna informacija, pitanje je koliko su se točno samodijagnosticirali i u kojoj mjeri su razumjeli napisano.

Evo članak na tu temu, statistika je prilično opasna ako se uzme u obzir da su zdravlje i život u pitanju.
https://blogs.scientificamerican.com...-the-internet/
(iako je pitanje koliko su točni podaci iz tog članka )

A doktoricu podržavam. Kao što je već rečeno, nije odbila intervenciju nekome nego ne želi kao stalne pacjente ljudi koji ne poštuju njeno znanje i stručnost. Sori ljudi ali gtfo.

Šteta samo što u cijeloj priči djeca ispaštaju, ni kriva ni dužna.


Quote:
Stipe23 kaže: Pogledaj post
I ako si cijepljen, niska procijepljenost utječe na tebe.

Ako primiš 13 cjepiva,
i uzmemo da je 95% vjerojatnost za svako od njih da konkretno na tebi upali kako treba (razvije ti se imunost),
imaš 50% šanse da te barem jedno cjepivo od tih 13 ne štiti.

Ako je vjerojatnost 97%, na 13 cjepiva još uvijek imaš 33% šanse da na jednu zarazu nisi razvio imunost.

I da za neku bolest (a ne znaš koju) ovisiš o imunitetu krda, tj. neizlaganju virusu.

U HR je cijepljenje protiv 10 bolesti obavezno, a neka od njih primaju se (jer se moraju primati) u više doza, tj. više cjepiva.

Brojke i red veličine taman bi mogli izaći tako negdje.


Svako jutro!


-Stipe

Provjerio sam i ispada da je šansa 32,6972909834425%.
Ali blizu je i tvojih 33%.
Nečovjek is offline  
Old 21.02.2018., 08:12   #3148
Dost dobar photosession
http://spadsky-damncoolpics.blogspot...eek-party.html
Nečovjek is offline  
Old 21.02.2018., 08:37   #3149
Hvala dobri ljudi. Ma nije to ništa Samo jako
dct4 is offline  
Old 21.02.2018., 08:48   #3150
Quote:
Nečovjek kaže: Pogledaj post
Z
Ali da treba dodatna edukacija na tom polju, to stoji. Jer trenutno idioti pobjeđuju. Ako se tako nastavi imat ćemo za 50ak godina opet epidemije kao nekoć.

dct4 is offline  
Old 21.02.2018., 09:19   #3151
Quote:
dct4 kaže: Pogledaj post
Prirodna selekcija. To su vecinom trgovci, limari, ekonomisti kojo daleko bolje poznaju imunologiju od samih doktora.
Bar ce se smanjite guzve u Dubrovniku :zubo:
@gČ
Dost pametna doktorica
Ps dost dobar tajnik u ministarstvu demografije danas. Kapa dole
a to kao lokalci uzrokuju gužve u DU?
ja imam sreću da moj dr opće prakse ne cijepi djecu....

Quote:
Notfunny kaže: Pogledaj post
Hahahahaha...
Ovo mi je nova informacija
Dugo nisam bila u Čatežu, Kada su cure bile male, znale smo otići preko vikenda ili za proljetne praznike. Dobra klopa
ovo za klopu se šališ,right? onaj self service restoran je nešto preloše, ali lukavci jedni ako izađeš van,opet plaćaš ulaz tako da smo bili prisiljeni jesti one splačine...
možda je meni oko prirodno bježalo na ove zgodnije,ali nije ih nedostajalo u oba spola,vidjela sam dosta vježbačkih guza u višestrukih mama...
Dubrovcanka_25 is offline  
Old 21.02.2018., 09:42   #3152
Quote:
Dubrovcanka_25 kaže: Pogledaj post
a to kao lokalci uzrokuju gužve u DU?
ja imam sreću da moj dr opće prakse ne cijepi djecu....
Naravno da ne, ali 3-4 epidemije bi smanjile dolazak cruisera možda
dct4 is offline  
Old 21.02.2018., 09:56   #3153
Quote:
darling kaže: Pogledaj post
malo me tesi sto mi je majka rekla da sam imala male boginje, ja sam generacija koja se nije vakcinisala uopste. al opet, ne znam ni koliko je verovati toj zeni
napraviš titar antitijela iz seruma krvi, pošalješ na analizu i dobiješ rezultate da li si prebolila sve postojeće zarazne bolesti ili nisi


napravila kad mi je starije dijete obolilo od vodenih kozica dok sam bila trudna s mlađim, a pojma nisam imala jesam li ih ja sama prebolila ili ne

btw. osipce sam imala negdje s pet godina i još uvijek se sjećam kako mi je bilo loše, smetalo me svjetlo i došao me posjetiti doma doktor
Tinkili is offline  
Old 21.02.2018., 10:27   #3154
da, znam. al nisam u strahu, neam dodira s decom, a i inace nisam hipohondricna (vise sam hidroponicna ). pitala sam majku vise iz dokonosti, rekla mi da sam prelezala, onda sam insitirala da mi opise kako izgledaju: "osula si se sva. a imala si one boginje sto su ko riza" ja se ne secam nijedne bolesti iz detinjstva, osm sto mi je u glavi da sam imala zauske.
darling is offline  
Old 21.02.2018., 12:40   #3155
Quote:
Nečovjek kaže: Pogledaj post
Zašto bi roditelji morali znati točan sastav cjepiva?
Ljudi nemaju pojma o imunologiji i to bi izazvalo samo dodatne probleme.

Ali da treba dodatna edukacija na tom polju, to stoji. Jer trenutno idioti pobjeđuju. Ako se tako nastavi imat ćemo za 50ak godina opet epidemije kao nekoć.

Mislim da doktorima u ovo doba interneta i foruma nije uopće lako. Svi sve znaju jer su eto pročitali negdje na internetu. Ako je na internetu onda mora da je točno. A čak i da jest točna informacija, pitanje je koliko su se točno samodijagnosticirali i u kojoj mjeri su razumjeli napisano.

Evo članak na tu temu, statistika je prilično opasna ako se uzme u obzir da su zdravlje i život u pitanju.
https://blogs.scientificamerican.com...-the-internet/
(iako je pitanje koliko su točni podaci iz tog članka )

A doktoricu podržavam. Kao što je već rečeno, nije odbila intervenciju nekome nego ne želi kao stalne pacjente ljudi koji ne poštuju njeno znanje i stručnost. Sori ljudi ali gtfo.

Šteta samo što u cijeloj priči djeca ispaštaju, ni kriva ni dužna.
Amen! Joj kak je lijepo kad ima ovako pametnih ljudi.

Sta meni u zivotu znaci sastav cjepiva kad sam tabula rasa za to.

Ja bi bila ful hepi da se i kod nas djeca cijepe ko u Njemackoj npr. I protiv pneumokoka, meningokoka, kozica.
__________________
I have seen the whole of the Internet
Ingrein is offline  
Old 21.02.2018., 13:13   #3156
Quote:
Nečovjek kaže: Pogledaj post
Zašto bi roditelji morali znati točan sastav cjepiva?
Ljudi nemaju pojma o imunologiji i to bi izazvalo samo dodatne probleme.
Zato što imaš pravo na punu informaciju. I neće to pitati svaki roditelj, a ako neko pita i dobije kvalitetan odgovor, i čuje sve argumente, na taj način podižu liječnici i sebi i svojoj struci rejting.

Meni osobno je bilo dovoljno znati protiv čega se cijepi. Nekome nije, želi znati više. I smatram da je to isto u redu.
__________________
"Ak' nemaš što pametno za reć' bolje šuti"
vorpatril is offline  
Old 21.02.2018., 13:17   #3157
Mislim da bi proizvođač cjepiva i potom kontrolor tog cjepiva bili adrese za pitanja o kemijskom sastavu.

Sestra koja injicira to neće znati.

Slažem se da je informacija o tome objektivno neupotrebljiva, a dramatiziranje na fejsbuku oko pojedinih elemenata je komično.

Inače, ni moj mehaničar ne zna sastav motornog ulja. Sve je to pod "razni agensi" i slično.


-Stipe
Stipe23 is offline  
Old 21.02.2018., 13:25   #3158
Quote:
vorpatril kaže: Pogledaj post
Zato što imaš pravo na punu informaciju. I neće to pitati svaki roditelj, a ako neko pita i dobije kvalitetan odgovor, i čuje sve argumente, na taj način podižu liječnici i sebi i svojoj struci rejting.
Ajd onda pitaj Coca Colu za točan kemijski sastav napitka. Reci da smatraš da imaš pravo na punu informaciju o tome što unosiš u sebe. Pa javi što su ti odgovorili
Nečovjek is offline  
Old 21.02.2018., 13:29   #3159
Quote:
Nečovjek kaže: Pogledaj post
Ajd onda pitaj Coca Colu za točan kemijski sastav napitka. Reci da smatraš da imaš pravo na punu informaciju o tome što unosiš u sebe. Pa javi što su ti odgovorili
ne pijem je i ne zanima me.

I paralela je razočaravujća.
__________________
"Ak' nemaš što pametno za reć' bolje šuti"
vorpatril is offline  
Old 21.02.2018., 13:29   #3160
Quote:
Nečovjek kaže: Pogledaj post
Ajd onda pitaj Coca Colu za točan kemijski sastav napitka. Reci da smatraš da imaš pravo na punu informaciju o tome što unosiš u sebe. Pa javi što su ti odgovorili
Coca Cola nije obavezna
Mada sam siguran da je protivnici cijepljenja redovno konzumiraju znajući da je štetna dok za cjepiva samo pretpostavljaju, ali hey morons
dct4 is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:20.