Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Audio i video tehnika

Audio i video tehnika HiFi, TV, HD, satelitska, kamere i ostala potrošačka elektronika
Podforum: Sam svoj elektroničar

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.11.2017., 08:47   #21
Pretpostavljam da je interesantno i vezano uz nove TV prijemnike.
Pitao Max TV da dobijem umjesto standardnog satelitskog CI modul za dekodersku karticu (ide u TV te sluzi dekodiranju kanala na satelitu)
Odbili i najcesce ni ne znaju tocno kako, sta i gdje..?
No kada sam zaprijetio sugovornici T-coma da smo presli na satelit zbog katastrofalne veze s internetom i da cu otkazati ugovor jer ne isporucuju zakonski propisani minimum u odnosu na obecanu minimalnu brzinu u momentu potpisivanja ugovora...
Promijena price i stava predstavnika t-coma te se sama predlozila da napise prigovor i vidi sta se mozenapraviti.
Dakle ne racunajte na jednostavno koristenje satelitskog prijeknika u TVu jer vamtreba CI modul i to ne bilo koji nego bas od providera usluga...
Angelbyu is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2017., 09:25   #22
Pa smisao je MAXtv sat ponude da se može imati MAXtv tamo gdje je bakar preloš za IPTV/internet kombinaciju... To često i sami nude u takvim slučajevima...a što ćeš, i sam znaš tko sve priučen, radi u call centru

Sent from my GM 5 Plus d using Tapatalk
MytByte is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2017., 11:20   #23
Samo kratak osvrt na vikend kupovinu.

Kupio Philips 49PUS6501 u Emmezeti za 4360 kn (15% njihovih + 5% mojih s bodovne kartice).
Montirao, nakon sat vremena panel izdahnuo, a skoro i moje srce.
Spakirao ga, vratio i odmah preuzeo novi.

Dojam nakon dan gledanja je poprilično dobar. Spojio Bnet preko HDMI-a.
Zadovoljan slikom, čak i kad se gleda HRT. HD programi su fenomenalni, Youtube na 1080 vrhunski, a iduće dane moram još testirati i napraviti kalibracije.

Sve u svemu, jako zadovoljan, samo da ne bude više neugodnih iznenađenja.
sbara7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2017., 12:36   #24
Quote:
Tiki kaže: Pogledaj post
Neka si ti uzeo 55", da si uzeo manje bi ti se stalno motalo po glavi zašto nisi uzeo veći.

Nisu mi jasne te priče oko "prevelikog" tv-a. Dok god ne moraš okretati glavu da bi pohvatao sve titlove i sve što je na ekranu, nije prevelik. I tako je sad u modi imati što veći tv, odnosno spuštanjem cijena sve više ljudi ide na što veće tv-e.
Čudno da se ljudi boje većeg televizora ali im se sviđa u kinu gledati na 10-metarskom platnu.
Meni je gornja granica za veičinu televizora - cijena. A da nije već bih imao 100" u dnevnom boravku, i ne bi mi bio prevelik sa nekih 3,3m udaljenosti. Moj savjet: ako si u dilemi koji kupiti, uvijek kupi veći
tekac is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2017., 12:59   #25
Sa koje udaljenosti u kinu gledaš film? kada već radiš usporedbu koja nimalo ne drži vodu.
teac-tascam is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2017., 13:11   #26
Quote:
teac-tascam kaže: Pogledaj post
Sa koje udaljenosti u kinu gledaš film? kada već radiš usporedbu koja nimalo ne drži vodu.
Udaljenost nije presudni faktor nego veličina slike u vidnom polju...
MytByte is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2017., 13:15   #27
Bez obzira.Ne mogu zamisliti kako bi na 2 metra udaljenost gledao u tv od 160 ili više cm.
teac-tascam is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2017., 13:40   #28
Quote:
teac-tascam kaže: Pogledaj post
Bez obzira.Ne mogu zamisliti kako bi na 2 metra udaljenost gledao u tv od 160 ili više cm.
Zapravo 2.2 metra je prepručena imerzivna udaljenost za toliki ekran...sad, tko si može zamisliti a tko ne može je druga stvar...ja pak ne mogu zamisliti da gledam film veličine poštanske marke...zato je optimalno rješenje imati najveći ekran moguće, čime se povećava udaljenost od ekrana ako osjećaj blizine "kutije" stvara nelagodu(!)...
MytByte is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2017., 13:42   #29
Quote:
sbara7 kaže: Pogledaj post
Samo kratak osvrt na vikend kupovinu.

Kupio Philips 49PUS6501 u Emmezeti za 4360 kn (15% njihovih + 5% mojih s bodovne kartice).
Montirao, nakon sat vremena panel izdahnuo, a skoro i moje srce.
Spakirao ga, vratio i odmah preuzeo novi.

Dojam nakon dan gledanja je poprilično dobar. Spojio Bnet preko HDMI-a.
Zadovoljan slikom, čak i kad se gleda HRT. HD programi su fenomenalni, Youtube na 1080 vrhunski, a iduće dane moram još testirati i napraviti kalibracije.

Sve u svemu, jako zadovoljan, samo da ne bude više neugodnih iznenađenja.
Juuuj !!!!!
....@Majstor2 bu se ve samoranil......
olif is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2017., 13:47   #30
Quote:
teac-tascam kaže: Pogledaj post
Bez obzira.Ne mogu zamisliti kako bi na 2 metra udaljenost gledao u tv od 160 ili više cm.
Kako? Vrlo jednostavno. Odi u neku trgovinu pa pogledaj, imaš u skoro svakom većem shopu bar 65" tv, odnosno oko 165cm. Stani na 2m pa pogledaj neki materijal u 4k rezoluciji. Sigurno ćeš moći gledati bez napora jer to je gotovo optimalna udaljenost za tu veličinu. Ne vjeruješ? A s kolike udaljenosti gledaš u monitor na kompjuteru? Ako je dijagonala 22", a često je i veća, udaljenost je recimo 60cm, to ti je otprilike kao da sa 2m gledaš 75" televizor, znači onog od 190cm. I nitko se ne žali da mu je monitor prevelik
tekac is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2017., 13:50   #31
Quote:
tutek kaže: Pogledaj post
I nitko se ne žali da mu je monitor prevelik
Ili preblizu...
MytByte is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2017., 14:12   #32
Quote:
tutek kaže: Pogledaj post
Kako? Vrlo jednostavno. Odi u neku trgovinu pa pogledaj, imaš u skoro svakom većem shopu bar 65" tv, odnosno oko 165cm. Stani na 2m pa pogledaj neki materijal u 4k rezoluciji. Sigurno ćeš moći gledati bez napora jer to je gotovo optimalna udaljenost za tu veličinu. Ne vjeruješ? A s kolike udaljenosti gledaš u monitor na kompjuteru? Ako je dijagonala 22", a često je i veća, udaljenost je recimo 60cm, to ti je otprilike kao da sa 2m gledaš 75" televizor, znači onog od 190cm. I nitko se ne žali da mu je monitor prevelik

A inače tržište pršti od 4K materijala, pa i ne gledaš FHD?
teac-tascam is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2017., 14:26   #33
Quote:
olif kaže: Pogledaj post
Juuuj !!!!!
....@Majstor2 bu se ve samoranil......
Hehe...jadan Majstor2 svi ga na pik uzeli

Nisam to toliko uzeo k srcu jer uvijek postoji greška kod masovne proizvodnje...ni prvi, ni zadnji...
Čak su bili jako korektni i ispričali se u trgovini.
Nisam morao ni ton povisivat
sbara7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2017., 14:35   #34
Quote:
teac-tascam kaže: Pogledaj post
A inače tržište pršti od 4K materijala, pa i ne gledaš FHD?
Nisi komentirao zadnju rečenicu. Što se tiče same oštrine i rezolucije, ni ljudsko oko nije savršeno. Za nekakav prosječni ispravan vid (koji znači da možeš pročitati slova kod okuliste na 100%) sa udaljenosti iz koje ja gledam, 3,3-3,4m kvalitetan FHD materijal može biti i na 65" ekranu. Trenutno imam na žalost samo 55" FHD. Kupnjom UHD televizora od 75" (veći su preskupi) za tu udaljenost dobivam malo više ali ne koristim svu oštrinu koju 4k rezolucija pruža i zato planiram tv smjestiti malo bliže, na nekih 3m od mjesta gledanja. A imam solidnu količinu UHD materijala, skupljam... Televizor, kad kupim novi, ću gledati bar slijedećih 5 godina a UHD materijala ima sve više....
tekac is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2017., 14:35   #35
Ja sam zadovoljan sa količinom 4k sadržaja i činjenicom da sve novo izlazi u 4k.
https://www.whats-on-netflix.com/lis...es-on-netflix/
https://hd-report.com/list-of-4k-ult...-amazon-video/
grga84 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2017., 14:44   #36
Quote:
grga84 kaže: Pogledaj post
Ja sam zadovoljan sa količinom 4k sadržaja i činjenicom da sve novo izlazi u 4k.
https://www.whats-on-netflix.com/lis...es-on-netflix/
https://hd-report.com/list-of-4k-ult...-amazon-video/
Kako gledaš (ako gledaš) Amazon, preko app-a u TV-u ili...? Dođe mi da uzmem radi GT-a, ali nema appa na Panasonicu (vjerojatno zato jer je zemlja postavljena na HR)
MytByte is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2017., 14:47   #37
Quote:
testing123 kaže: Pogledaj post
nekak odgravitiravam od philipsa i gledam ili sony ili TCL. ovaj 55 7006 je kopija americkog 706 sa ROKU tvom ili? jel imaju oni vise od 60hz panele?
Što se tiče TCL televizora sam več nešto napisao..Ukratko. Za gledanje SD i HD sadržaja nije" najbolji, a največi mu je problem pokretna resolucija, tu je stvarno osjetno lošiji na konkurenciju.. TCL televizor, jedino ako se gleda 4K i HDR sadržaji, u ostalim parametrima nikako..
majstor2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2017., 15:11   #38
Quote:
majstor2 kaže: Pogledaj post
Što se tiče TCL televizora sam več nešto napisao..Ukratko. Za gledanje SD i HD sadržaja nije" najbolji, a največi mu je problem pokretna resolucija, tu je stvarno osjetno lošiji na konkurenciju.. TCL televizor, jedino ako se gleda 4K i HDR sadržaji, u ostalim parametrima nikako..
onda je out, mora imat 100hz najmanje. kakav je 4682, u cemu je losiji od 7502?
testing is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2017., 15:38   #39
Quote:
MytByte kaže: Pogledaj post
Kako gledaš (ako gledaš) Amazon, preko app-a u TV-u ili...? Dođe mi da uzmem radi GT-a, ali nema appa na Panasonicu (vjerojatno zato jer je zemlja postavljena na HR)
Na apu... GT izgleda bomba u hdr-u. opčenito mi HDR bolje izgleda na Amazonu nego Netflixu.
Još promjenim lokaciju na Ameriku i sve je otključano.
Neću ni spominjati da sa jednom karticom možeš produživati 30 dana trial koliko želiš, samo mora biti drugi email.
Amazon freee
grga84 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2017., 15:42   #40
Ej ali koliko sam vidio Amazon ima puno manje naslova nego Netflix.Ili je to zato što nemam account, pa vidim samo dio?

Zar nije free 7 dana?

Može i na pm detalji
teac-tascam is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:16.