Natrag   Forum.hr > Društvo > Religija

Religija Religija u društvu
Podforum: Teologija i religijska praksa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 26.04.2015., 11:39   #921
Pasivni pojedinci su skloni molitvama koja je kompezacija za ljenost.
EliEliLama is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2015., 14:16   #922
Quote:
Srebrni-medvjed kaže: Pogledaj post
Ali Bog UVIJEK uslišuje molitve kad ga pitamo da nam pomogne na duhovnom putu
Pa sad...
__________________
Čarolija... Svratište
Nemruth Dagi is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2015., 14:36   #923
Quote:
Nemruth Dagi kaže: Pogledaj post
Istina. Samo je bolno željeti a tek kasnije to isto dobiti.
Rekao bi da nisu toliko problem zakašnjele želje, već posljedice tih želja, posljedica ispunjenja...
__________________
Europske vrijednosti https://www.youtube.com/watch?v=4_vC...ature=youtu.be
pukovnikz is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2015., 14:39   #924
Quote:
pukovnikz kaže: Pogledaj post
Rekao bi da nisu toliko problem zakašnjele želje, već posljedice tih želja, posljedica ispunjenja...
Pa naša želje i ne razmišljaju o posljedicma, ili vrlo rijetko...pogotovo one koje su okupane strastima svih vrsta.
__________________
Čarolija... Svratište
Nemruth Dagi is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2015., 14:43   #925
Quote:
Srebrni-medvjed kaže: Pogledaj post
Bog ne daje egoističnim željama, osim ako nam nije karma da se omastimo, a to bi došlo i bez molitve

Ali Bog UVIJEK uslišuje molitve kad ga pitamo da nam pomogne na duhovnom putu
Pa kompletan neoliberalizam je zasnivan na egoističnim željama.

Često se cinički priupitam, koliko "dobrog" su ovi moderni milijarderi napravili da sad ne samo što broje milijarde, nego pljačkaju i truju narod. Jučer bio dokumentarac o modnoj industriji koja ima pogone u Indiji i Bangladešu, bojanje tkanina toksičnim bojama, plaća 30 eura, rade djeca, farbaju tkaninu bez ikakve zaštite, industriju vode bivše manekenke di novca ne fali, otpadne vode pune toksične boje bacaju se u rijeku uiz koje se napajaju ljudi i stoka, odjeli za rak u Indiji izgledaju gore od pakla.... Pitam se kakvu dobru karmu su napravili takvi vlasnici modne industrije da sad mogu trovat sirotinju radi profita?
__________________
Europske vrijednosti https://www.youtube.com/watch?v=4_vC...ature=youtu.be
pukovnikz is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2015., 14:44   #926
Quote:
Nemruth Dagi kaže: Pogledaj post
Pa naša želje i ne razmišljaju o posljedicma, ili vrlo rijetko...pogotovo one koje su okupane strastima svih vrsta.
Slažem se, tek kad se duhovno osvijestimo, onda razmišljamo o posljedica i više se bojimo ispunjenih, nego neispunjenih želja, ali treba doć do tog stanja.
__________________
Europske vrijednosti https://www.youtube.com/watch?v=4_vC...ature=youtu.be
pukovnikz is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2015., 14:58   #927
molim se, odnosno pričam s Bogom..
dugo sam se preispitivala, odnosno analizirala naučene, napamet izgovorene molitve, i od kad sam shvatila da mi nemaju previše smisla,
od tada samo pričam s Bogom...onako, ko s prijateljem
vjerujem da mi on je prijatelj, otac, čuvar...
ma sve...

najveća molitva je dakako misa, al to je sad nešto drugo...
netko mi je baš s foruma citirao nešto tipa
"željeti moliti je isto kao i moliti"... e od tad ne nabrajam...
__________________
...čuvan te...na dnu srca šta san šakon stiska samo za tebe....
Nevka is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2015., 15:09   #928
Ponekad bi se uslisile, a ponekada ne, pa postavio se ja na trepavice.
Znao sam biti onak deprimiran do ljut zbog toga sve do jedne situacije koja me osvijestila.
Molio sam za nesto sto sam smatrao da mi je izuzetno vazno. Molio sam i disciplinirano, usrdno i od svega srca, cinio i pokoru.
Nista, sve se odvijalo upravo suprotno. To me bas pogodilo i onako poljuljalo vjeru u molitvu.
Mjesecima nakon se pokazalo da bi ono za sto sam molio, da se ostvarilo bilo ebeno pogubno po mene. Kada sam dosao doma, pao sam na koljena, pogledao gore i rekao :"Ajme oprosti sto sam toliko glup!"
Sada mi svaka molitva obavezno zavrsi...ako ti smatras da je to u redu, neka bude tvoja volja.
I ne molim klasicne molitve jer ih ne dozivljavam i recitiram ih kao robot. Vise je to razgovor, da...
I nikada ne molim za materijalne stvari, to mi je totalno nisko.
__________________
History says, don't hope on this side of the grave. But then, once in a lifetime, the longed-for tidal wave of justice can rise up and hope and history rhyme.
bubi mir is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2015., 17:23   #929
Svaka misao ima um unutar sebe i što više udruženih sličnih misli to višu snagu ima ta misao odnosno sam um kojeg ljudska misao kreira iz priašnje misli ili uma.
Tako čovjek može kreairati svojim mislima untar sebe entit koji će da ga zaposjedne i da mu postaje robom i takvo nešto čovjek najčešče naziva bogom koji ga čak sudi i sugerira što da radi jer kako sam rekao svaka misao ima i um unutar sebe zasebna od drugih misli ukoliko nisu ujedinjene u cjelinu i ima istu funkciju kao um kojeg sam koristiš ali ovoga puta odvijen od tvoje volje.

Što je čovjek više podjela uradio svojim mislima nesistemaizirajući ih u cjelinu to više problema sebi je zapravo nakrcao na teret i boriti će se s samim sobom a misliti će da se bori s tko zna kime,možda će da pomisli da ga je djavo zaposjeo a sam je iskreirao takvu stvarnost.
EliEliLama is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2015., 19:29   #930
Quote:
bubi mir kaže: Pogledaj post
Sada mi svaka molitva obavezno zavrsi...ako ti smatras da je to u redu, neka bude tvoja volja.
Da, kažu ljudi 'neka bude volja Tvoja'....

a kad im staviš original Božje volje na uvid (1.Kornćanima 6:9-10)

- tada iznenada Božja volja više nije u igri
Pravi Život is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2015., 20:11   #931
Quote:
pukovnikz kaže: Pogledaj post
Pitam se kakvu dobru karmu su napravili takvi vlasnici modne industrije da sad mogu trovat sirotinju radi profita?
Lošu karmu su napravili, samo treba biti strpljiv i čekat da nagrabuse.

To ti je prokletstvo maje, vidiš džubre kako je bogat i uživa pa ti se poljulja vjera
__________________
Čovjek nije drvo, i vezanost je njegova nesreća, oduzima mu hrabrost, umanjuje sigurnost. Vežući se za jedno mjesto čovjek prihvata sve uslove, čak i nepovoljne, i sam sebe plaši neizvjesnošću koja ga čeka. Promjena mu liči na napuštanje, na gubitak uloženog, neko drugi će zaposjesti njegov osvojeni prostor, i on ce počinjati iznova. Ukopavanje je pravi početak starenja, jer je čovjek mlad sve dok se ne boji da započinje. Ostajući, čovjek trpi ili napada. Odlazeći, čuva slobodu, spreman je da promijeni mjesto i nametne uslove. Kuda i kako da ode? (Derviš i smrt, Meša Selimović)
Srebrni-medvjed is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2015., 20:19   #932
Ima i ljubomornih mnogo ....
EliEliLama is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2015., 20:34   #933
Quote:
Pravi Život kaže: Pogledaj post
Da, kažu ljudi 'neka bude volja Tvoja'....

a kad im staviš original Božje volje na uvid (1.Kornćanima 6:9-10)

- tada iznenada Božja volja više nije u igri
Ako volju tražiš u spisima, onda možeš naći i stvari tipa kamenovanje, pa 77 djevica...

Neka bude volja Tvoja, je molitva koja traži povjerenje, a to znači odricanje od slobodne volje, jerbo ako nemaš znanja, ne rabi ti slobodna volja. Rečemo, nađeš se u nepoznatom gradu i neznaš di ćeš skrenuti, i nebi ti bilo ugodno da umjesto informacije dobiš odgovor u obliku da si slobodan krenut bilo kojim smjerom.
__________________
Europske vrijednosti https://www.youtube.com/watch?v=4_vC...ature=youtu.be
pukovnikz is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2015., 20:36   #934
Quote:
Srebrni-medvjed kaže: Pogledaj post
Lošu karmu su napravili, samo treba biti strpljiv i čekat da nagrabuse.

To ti je prokletstvo maje, vidiš džubre kako je bogat i uživa pa ti se poljulja vjera
Ali ono što ne mogu sebi objasniti je, to vrijeme, koliko je nekom dozvoljeno raditi tako lošu karmu, zamisli da se usljed dobre karme rodiš kao nasljednik tvornice koja jako dobro zarađuje, trujući sirotinju negdje u Africi ili Indiji?
__________________
Europske vrijednosti https://www.youtube.com/watch?v=4_vC...ature=youtu.be
pukovnikz is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2015., 21:08   #935
Quote:
EliEliLama kaže: Pogledaj post
Svaka misao ima um unutar sebe i što više udruženih sličnih misli to višu snagu ima ta misao odnosno sam um kojeg ljudska misao kreira iz priašnje misli ili uma.
Tako čovjek može kreairati svojim mislima untar sebe entit koji će da ga zaposjedne i da mu postaje robom i takvo nešto čovjek najčešče naziva bogom koji ga čak sudi i sugerira što da radi jer kako sam rekao svaka misao ima i um unutar sebe zasebna od drugih misli ukoliko nisu ujedinjene u cjelinu i ima istu funkciju kao um kojeg sam koristiš ali ovoga puta odvijen od tvoje volje.

Što je čovjek više podjela uradio svojim mislima nesistemaizirajući ih u cjelinu to više problema sebi je zapravo nakrcao na teret i boriti će se s samim sobom a misliti će da se bori s tko zna kime,možda će da pomisli da ga je djavo zaposjeo a sam je iskreirao takvu stvarnost.
Je li se ovdje misli na nesto sto se u okultizmu naziva egregor?
Ako da ,ne svida mi se. Vise mi se svida ova druga mogucnost...da je to jednostavno nasa podsvijest, vise ja i sl.
Btw, mislim da si ti jako duboko i imas dosta znanja koje nije siroko rasireno, pa ponekada nije lako iskomunicirati.
Je li rijec o kabali?
__________________
History says, don't hope on this side of the grave. But then, once in a lifetime, the longed-for tidal wave of justice can rise up and hope and history rhyme.
bubi mir is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2015., 21:10   #936
Quote:
Pravi Život kaže: Pogledaj post
Da, kažu ljudi 'neka bude volja Tvoja'....

a kad im staviš original Božje volje na uvid (1.Kornćanima 6:9-10)

- tada iznenada Božja volja više nije u igri
A sto da ti kazem...
Mozda da procitas i koju drugu svetu knjigu.
__________________
History says, don't hope on this side of the grave. But then, once in a lifetime, the longed-for tidal wave of justice can rise up and hope and history rhyme.
bubi mir is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2015., 21:38   #937
Uslišanje-što to točno znači uslišanje? Ovaj dio s molitvom još i kužim, ali to uslišanje mi nikako nije jasno. Da li je to dogovor, događa li se do nekog datuma? Valjda to sve spada u kategoriju čuda u ovisnosti o jačini vjere: kao postepeno uslišanje - tako nešto? Jer mislim uglavnom se kaže da čovjek svjedoči nekom čudu, a ne uslišanju
__________________
kakav potpis?
mrmlj is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2015., 21:40   #938
Quote:
bubi mir kaže: Pogledaj post
A sto da ti kazem...
Mozda da procitas i koju drugu svetu knjigu.
Što je bilo, nije ti se svidjelo što piše u Korinćanima?

Znaš, tamo što piše - piše svima, bez obzira pasalo to ljudima ili ne.
Jer,
kad si to vidio da se Biblija dodvorava ljudima?

Iznenadio bi se kad bi znao kakve su sve knjige pročitane, ne, tim znanjem se ne hvali, vidiš i sam da se čak izbjegava i rječnik stranih riječi, govorna područja, ovo-ono, a sve u cilju da se zbori ljudskošću, jer, mišljenja sam da badava čovjeku sve knjige ovoga svijeta ako nezna pričati kako pričaju ljudi.

Ne postoji druga neka sveta knjiga osim Biblije. Ili što si mislio, koliko ima 'svetih' knjiga? Sve su one posvećene svetinje?
A molitve u njima? Sve su redom dobrodošle za ispunjenje po knjižnim sadržajima?
Znaš,
u drugim knjigama ćeš pronaći da 'bilokakva molitva dopire do Boga, ili barem nečeg božanskog' i 'u svima njima ćeš pronaći odgovor na svoju molitvu'.... Ali, u Bibliji pronaći nećeš. Zato je Biblija jedinstvena knjiga, bez obzira što bi rekao ti ili netko drugi. Bibliji se vjeruje ili se ne vjeruje, s Biblijom kompromisa nema.
Pravi Život is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2015., 21:55   #939
Quote:
bubi mir kaže: Pogledaj post
Je li se ovdje misli na nesto sto se u okultizmu naziva egregor?
Ako da ,ne svida mi se. Vise mi se svida ova druga mogucnost...da je to jednostavno nasa podsvijest, vise ja i sl.
Btw, mislim da si ti jako duboko i imas dosta znanja koje nije siroko rasireno, pa ponekada nije lako iskomunicirati.
Je li rijec o kabali?
Ja govorim o vlastitom kreiranju misli kad sam čovjek kreira unutar sebe svijet svojim mislima a ne o utjecaju iz vana a ako se ne varam Egregori ili teorija o njima je s vana utjecaj.

Evo moja stranica nedavno otvorena koju ažuriram ima tu svega raznih pravaca...https://www.facebook.com/alephvavtau
EliEliLama is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2015., 22:13   #940
Quote:
Pravi Život kaže:
Što je bilo, nije ti se svidjelo što piše u Korinćanima?

Znaš, tamo što piše - piše svima, bez obzira pasalo to ljudima ili ne.
Jer,
kad si to vidio da se Biblija dodvorava ljudima?

Iznenadio bi se kad bi znao kakve su sve knjige pročitane, ne, tim znanjem se ne hvali, vidiš i sam da se čak izbjegava i rječnik stranih riječi, govorna područja, ovo-ono, a sve u cilju da se zbori ljudskošću, jer, mišljenja sam da badava čovjeku sve knjige ovoga svijeta ako nezna pričati kako pričaju ljudi.

Ne postoji druga neka sveta knjiga osim Biblije. Ili što si mislio, koliko ima 'svetih' knjiga? Sve su one posvećene svetinje?
A molitve u njima? Sve su redom dobrodošle za ispunjenje po knjižnim sadržajima?
Znaš,
u drugim knjigama ćeš pronaći da 'bilokakva molitva dopire do Boga, ili barem nečeg božanskog' i 'u svima njima ćeš pronaći odgovor na svoju molitvu'.... Ali, u Bibliji pronaći nećeš. Zato je Biblija jedinstvena knjiga, bez obzira što bi rekao ti ili netko drugi. Bibliji se vjeruje ili se ne vjeruje, s Biblijom kompromisa nema.
Ma sve 5.
NE pricamo istim jezikom..

Quote:
EliEliLama kaže: Pogledaj post
Ja govorim o vlastitom kreiranju misli kad sam čovjek kreira unutar sebe svijet svojim mislima a ne o utjecaju iz vana a ako se ne varam Egregori ili teorija o njima je s vana utjecaj.

Evo moja stranica nedavno otvorena koju ažuriram ima tu svega raznih pravaca...https://www.facebook.com/alephvavtau
Da...iz vana.
Hvala na linku, posjetit cu.
__________________
History says, don't hope on this side of the grave. But then, once in a lifetime, the longed-for tidal wave of justice can rise up and hope and history rhyme.
bubi mir is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:36.