Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo

Gospodarstvo Novac, profit, blagostanje. Kako doći do toga?
Podforumi: Kriptovalute, Dionice, Ostali oblici investiranja, Banke, osiguranja, krediti, Poduzetništvo, računovodstvo i porezi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 03.05.2007., 17:48   #1
POSLOVNO PITANJE?

Ovak, ako ja dignem jedan websajt i na njemu prodajem...recimo cd-s nekim programom koji je moje vlasnistvo znaci ja sam autor, dal trebam imati kakvu firmu ili obrt za tu prodaju i dali moram di platiti kakav porez?????
MOLIM DA SAMO OZBILJNI LJUDI DOBRE VOLJE OVDJE ODGOVARAJU!
actimel84 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2007., 22:48   #2
Ne moraš otvarati firmu ili obrt ali porez ipak moraš platiti.
__________________
"When a crisis hits, the key is, never be afraid to improvise."
johnnyBlack is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2007., 00:14   #3
moraš otvoriti ili firmu ili obrt jer kako ćeš inače izdavati račune. i da se nadovežem na post prije kako bi platio porez na osnovu čega ako ne računa. jedino ako želiš prodati ili ustupiti autorsko pravo to možeš putem ugovora pa onda da ti tantijeme isplačuju na žiro pa na osnovu ugovora plaćaš porez ali ti misliš sam prodavati svoje cd-e vjerojatno i proizvoditi(pržiti)
Preporuka ako već nisi zaštiti svoje programe pri zavodu za zaštitu intelektualnih prava
boky majstor is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2007., 21:34   #4
Kaj kompliciraš, napravi stranicu, napravi to da ti mogu ljudi platiti Paypalom ili kreditnom karticom ii slanjem love i to ti je to. Kako ce drzava znati da ti prodajes CD-e?
Ustvari, ovo pije vodu ako je za krajnjeg korisnika, ako je za firme onda moras izdati racun.

Ili nadjes nekog tko ima firmu vani da izdaje racune i podijelis lovu i svi sretni. Ima nacina, javi se na PM ako te zanima.
__________________
Znam, hocu, mogu, ali nemam s kim...
facasplaca is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2007., 22:53   #5
Quote:
boky majstor kaže: Pogledaj post
...i da se nadovežem na post prije kako bi platio porez na osnovu čega ako ne računa...
Npr. ugovor o djelu. Naravno da je najlakše otvoriti obrt ili poduzeće, no pitanje u uvodnom postu je bilo da li je to nužno.
__________________
"When a crisis hits, the key is, never be afraid to improvise."
johnnyBlack is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:00.