Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Dječje zdravlje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 26.11.2008., 20:20   #81
naša bubica je dobila remenčiće sa 18 dana starosti. nosila ih je puna 4 mjeseca.
bilo je teško gledati je sa tim,ali mi je drago da smo išli tako rano ortopedu jer je imala iščašenje i što prije - to bolje u tom slučaju!
sad moramo ići na pregled kad prohoda samostalno.
uažsno s ebojim tog dana i nadam se da će sve biti u redu
__________________
neću potpis
m@m@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2008., 20:21   #82
naša bubica je dobila remenčiće sa 18 dana starosti. nosila ih je puna 4 mjeseca.
bilo je teško gledati je sa tim,ali mi je drago da smo išli tako rano ortopedu jer je imala iščašenje i što prije - to bolje u tom slučaju!
sad moramo ići na pregled kad prohoda samostalno.
užasno se bojim tog dana i nadam se da će sve biti u redu
__________________
neću potpis
m@m@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2008., 20:23   #83
naša bubica je dobila remenčiće sa 18 dana starosti. bilo je teško gledati je sa tim, al imala je iščašenje kukića i zato mi je drago da smo to tako rano počeli rješavati.
sad trebamo doći na kontrolu kad samostalno prohoda.
bojim se toga dana i nadam se da će sve biti ok
__________________
neću potpis
m@m@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2008., 20:25   #84
isuse!!!!!!!!!!!!!!! zašto toliko postova mojih. nek netko obriše to plizzzzzzzzzzzzzzz. oprostite.
__________________
neću potpis
m@m@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2008., 07:03   #85
Quote:
IpsyDipsy kaže: Pogledaj post
Javi ako si uspjela i obavezno kako je prošlo.

Mi smo išli na prvi pregled sa 2,5mj i bilo sve ok, ali i dalje nositi široko povijanje, slijedeći pregled je bio sa 3,5 ili 4mj (ne znam više točno) i opet sve ok, i opet nositi široko povijanje još mjesec dana. Meni se to činilo pre dugo.
Mislim da se dr htio osigurati od ko zna čega pa je napisao preporuku široko povijanje. Nakon prvog pregleda sam široko povijala još samo po noći, a nakon drugog više nisam uopće. Pa jadni bebač, vani 40 a on omotan do grla.
I to povijanje mi se čini kao totalna glupost. Frendica mi u Njem. ima dvije curice. Oni imaju UTZ kukova odmah nakon par tjedana i nema širokog povijanja. U kojem smo mi stoljeću?
Evo, jedva uspjela u ove rane sate ispričati ovo.

Ugl, odmah nakon što si mi napisala zvala Lovran. Nemaju mjesta, kaže ljubazna sestra, do kraja siječnja. Kažem, hvala, naručiti ću se negdje privatno. Sestra kaže da nema sigurno ni privatno mjesta, i budući mi mala već ima 5. mjeseci naruči me na svoju ruku početkom prosinca.

U međuvremenu, ja odnesem nalaze ortopeda sa Kantride kod svoje pedijatrice. ona kaže da po nalazima, maloj sa jednim kukom sve u redu, a drugi je malo, malo izvan normale. Kaže ona, pazi sad ovo, da neki doktori za takvu sitnu nepravilnost preporučuju samo široko povijanje, a neki čak ništa. Da su to samo različiti stilovi liječenja!
Pa ženo božja, nije to baš mala razlika u hebenom stilu- vezati bebu Hanibalskim remenima ili NIŠTA!

Na čudu, razmišljam šta ću! Nisam doktor, kako da znam! Na kraju odlučim, staviti ću joj remenčiće do Lovrana, ne može joj naškoditi, a onda zavisno o njihovom mišljenju, ostavljam ili ih bacam u smeće.

Odem na Kantridu, kod ortopeda. Da ortoped! Nezna on ni staviti to. Pošalje me u drugu zgradu sa dva para remenčića kod sestre da mi to stavi.
Sestra joj stavi, i pošalje me sa golom bebom nazad kod ortopeda da on vidi da li je dobro stavila! Ja po onoj hladnoći, ko luđak, nosim malu. Vratim se kod njega, i on kaže da idem nazad jer da je sestra glupa i neka stavi onaj drugi par remenčića, jer ovaj nije dobar (pobogu zašto si mi dao i taj?!?), i da i tako ona nema šta raditi. Ja već ljuta ko pas, al šutim i nosim. Dođem nazad, sestra poludi, skupe se sve, počnu srat po njemu, kako se on samo usuđuje, blablabla. Stave joj druge, i opet nazad. On kaže dobro, malo pomakne neke rupice i vrati me nazad da sestra označi rupice! Neš ti mudrosti! Sa kemijskom pošarati! Mala mi cijelo vrijeme gola, pokrivena dekicom. Došlo mi da vrištim.

Ali šta napraviti! Frku? Pa da mi nešto spetljaju sa bebom! Kakvo zdravstvo! Katastrofa! Dječja bolnica! Ajme! Umjesto da su im djeca na prvom mjestu, oni se prepucavaju preko njih! Dizaster!

Ugl, ja došla doma, mala sva u suzama, nijedan smješak cijeli dan. Noć cijelu vrišti. Ujutro muž uzeo remenčiće, skinuo ih i bacio. Do Lovrana neka dijete uživa. A ako mi tamo kažu da ih mora nositi, u što čisto sumnjam, bez pogovora ću joj staviti nazad.

Eto, toliko.
rona718 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2008., 14:02   #86
Quote:
nightfall kaže: Pogledaj post
Slično je bilo i nama, osim što je moja na kraju ipak nosila te gačice (kupljene kod dotičnog doktora također s tim da ih on nije znao ni postavit! , pa smo se mučili i raspitivali na sve strane kako to ispravno postavit). Tražila sam drugo mišljenje, na Šalati rekli sve ok, ali kako sam se bojala da kasnije ne bi ipak imala problema stavili smo te gačice i nosila ih je do 4. mj. Onda je sve bilo ok, i dotični doktor i na Šalati su se složili da su kukovi dobro. E sad...da li bi bili i da nije nosila gačice, ne znam. A pedica mi je rekla isto ko i vama..."eto vidite, išli ste prerano na prvi ultrazvuk i zato vam je nalaz takav, trebali ste čekati do 3. mj" A što da je tad već bilo prekasno za široko povijanje i gačice, da je dobila remenčiće? Pa živa bi se pojela da je tak ispalo.
i mene je mučio isti problem tj.,dvojba,no kako mi je M terapeut,rekao mi je da se tijekom života krivim ili pravim držanjem i vježbama pokvare dobri kukovi i isprave malo loši,da se tako izrazim..radi s ljudima,upravo pohađa i neko školovanje vani gdje mu je trener izvrsno namjestio kuk(koji godinama loše drži) i zapravo je bio ljut na 1.loptu kad sam kupila te gaće,rekao je da su to pizd.i da zar imam više povjerenja u dr.a nego u njega...kad je dr.u Klaićevoj rekao ok posula sam se pepelom..
sami is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2008., 14:19   #87
Svesami, meni je bilo najteže što je na kraju na meni tj. nama bilo da odlučimo koga ćemo slušati i kome vjerovati...privatniku koji nam je posvetio više vremena i detaljno pogledao kukove, ali nije znao namjestiti te abdukcijske gačice (To me je totalno zbunilo), ali mu je i u interesu da dođemo još koji put i kupimo gačice kod njega ili doktoru na Šalati koji ju je pogledao u roku tri sekunde oba kuka, ko na traci i rekao sve je u redu, široko povijati. Na nama je bila odluka što napraviti, staviti te gačice, kuhati je preko ljeta u tome ili široko povijati ko do tada (mada se kuhala i u jednom i u drugom, ali široko povijanje joj je bilo ugodnije jer je nije stezalo na ramenima ko te gačice). Pa nemam ja to medicinsko znanje da mogu donijeti takvu odluku, kome vjerovat a da se ne zeznemo i na kraju ne završi s remenčićima.

A vježbali jesmo,vjerujem da je i to pomoglo.
nightfall is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2008., 14:27   #88
vidim nightfall da spominješ abdukcijske gaćice i vrućinu - one su izvana platno,a iznutra plastika protiv promakanja - ona se lako može škarama izrezati i tako bebaćima ne bude vruće nego budu u čistom pamuku
na ramenima se isto ne bi trebale usijecati - to služi samo da drži te gaćice kao hozentregeri - ne treba stiskati da bi one obavile svoju funkciju
pikacu is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2008., 14:32   #89
inače,vidim da je netko ovdje napisao da su skinuli remenčiće doma jer je mala plakala - ljudi,nemojte to raditi,posljedice mogu biti dalekosežne,a ako se ne nose ortopedska pomagala koliko god bebice plakale,može se dovesti čak do gipsanja ili operativnog zahvata,a djeca ostati trajnim invalidima u smislu hoda

bolje je to sad nositi dok su mali kad realno još ničega nisu svjesni,kad brzo rastu,pa se sve i brzo ispravi nego se natezati kasnije po bolnicama sa već velikim djetetom
ti remenčići njih ne bole,niti abdukcijske,samo ih nerviraju pa zato plaču,ali to nije razog da se skinu

rona - ako ste stavrno bacili te remenčiće i ako ih ipak i na Lovranu potvrde da ih trebate nositi,onda ćete ih morati sami platiti (a poprilično su skupi),jer HZZO odobrava samo 2x godišnje ort. pomagalo kao što je to
pikacu is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2008., 14:40   #90
Quote:
pikacu kaže: Pogledaj post
inače,vidim da je netko ovdje napisao da su skinuli remenčiće doma jer je mala plakala - ljudi,nemojte to raditi,posljedice mogu biti dalekosežne,a ako se ne nose ortopedska pomagala koliko god bebice plakale,može se dovesti čak do gipsanja ili operativnog zahvata,a djeca ostati trajnim invalidima u smislu hoda

bolje je to sad nositi dok su mali kad realno još ničega nisu svjesni,kad brzo rastu,pa se sve i brzo ispravi nego se natezati kasnije po bolnicama sa već velikim djetetom
ti remenčići njih ne bole,niti abdukcijske,samo ih nerviraju pa zato plaču,ali to nije razog da se skinu

rona - ako ste stavrno bacili te remenčiće i ako ih ipak i na Lovranu potvrde da ih trebate nositi,onda ćete ih morati sami platiti (a poprilično su skupi),jer HZZO odobrava samo 2x godišnje ort. pomagalo kao što je to

- pa zar ne pise u doznakama da kada seneko ortopedsko pomagalo prestje koristit da se mora vratit
__________________
Thenebra :broj godina pomnozi sa brojem koliko ti puta pas dnevno jede. i toliko vrecica moras imati sa sobom! znaci npr.. 2(godine) X 2(dnevno puta jede) = 4 vrecice
Wedding is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2008., 14:41   #91
Quote:
Wedding kaže: Pogledaj post

- pa zar ne pise u doznakama da kada seneko ortopedsko pomagalo prestje koristit da se mora vratit
pojma nemam - prvi glas
pikacu is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2008., 14:56   #92
Quote:
pikacu kaže: Pogledaj post
pojma nemam - prvi glas
to sam sad slucajno vidla jer sam baki podizala doznake za slusni aparat koji se radi po narudbi i po otisku i pise da ako se prijevremena prestane koristit da se mora vratit.........znam da se sanc i stake takodjer vracaju
__________________
Thenebra :broj godina pomnozi sa brojem koliko ti puta pas dnevno jede. i toliko vrecica moras imati sa sobom! znaci npr.. 2(godine) X 2(dnevno puta jede) = 4 vrecice
Wedding is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2008., 15:12   #93
Quote:
pikacu kaže: Pogledaj post
vidim nightfall da spominješ abdukcijske gaćice i vrućinu - one su izvana platno,a iznutra plastika protiv promakanja - ona se lako može škarama izrezati i tako bebaćima ne bude vruće nego budu u čistom pamuku
na ramenima se isto ne bi trebale usijecati - to služi samo da drži te gaćice kao hozentregeri - ne treba stiskati da bi one obavile svoju funkciju
A ne, ove abdukcijske gačice koje smo mi kupili bile su cijele od gume,majku im njihovu ko je još vidio takve radit! Neke Nivea plave boje, još mi je muka kad se sjetim. A pedica nam je pokazala kako bi nogice trebale stajati kad ih stavimo, pod 90 stupnjeva u odnosu na tijelo, mi to nikak nismo mogli postići, ma kako ja to zategnula. pop...sam i napravila neku kombinaciju tih gačica i širokog povijanja (koristila onaj uložak između nogu od gačica i povija je švedskom pelenom, stajalo je isto kako smo mogli postići i s gačicama). A to da ih ne treba stegnuti...a treba, da drže nogice što bliže 90 stupnjeva, znači moraju se dosta stegnuti i ramena definitivno pate. E još mi se kosa diže kad se sjetim...mala je baš tad se počela oslanjati na podlaktice na tibici ali te dane dok smo se patili s gačicama nije htjela ni glavu dići, usjecale su joj se naramenice
nightfall is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2008., 17:29   #94
Night i naše su bile gumene cijele,tirkizne i taj tj. što smo ih nosili isto sam uložak stavljala u švedsku i tetru.a nama je rekao da ne vježbamo..ma ja sam imala povjerenja u ovog u Klaićevoj,da tako olako pregledaju odavno bi se posljedice uočile a i pročitala sam na zidu imaju kao neku tablicu nalaza i pored piše-obavezno liječenje,liječenje,uredan nalaz.ono što je T.napisao nama na nalaz pored piše uredan!!a čovjek uči dok je živ..
sami is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2008., 20:09   #95
Quote:
pikacu kaže: Pogledaj post
inače,vidim da je netko ovdje napisao da su skinuli remenčiće doma jer je mala plakala - ljudi,nemojte to raditi,posljedice mogu biti dalekosežne,a ako se ne nose ortopedska pomagala koliko god bebice plakale,može se dovesti čak do gipsanja ili operativnog zahvata,a djeca ostati trajnim invalidima u smislu hoda

bolje je to sad nositi dok su mali kad realno još ničega nisu svjesni,kad brzo rastu,pa se sve i brzo ispravi nego se natezati kasnije po bolnicama sa već velikim djetetom
ti remenčići njih ne bole,niti abdukcijske,samo ih nerviraju pa zato plaču,ali to nije razog da se skinu

rona - ako ste stavrno bacili te remenčiće i ako ih ipak i na Lovranu potvrde da ih trebate nositi,onda ćete ih morati sami platiti (a poprilično su skupi),jer HZZO odobrava samo 2x godišnje ort. pomagalo kao što je to

Ma naravno da ih nismo bacili u smeće! Hello, toliko ludi nismo! U žaru sam napisala tako, bacili- mislila u stranu!

I naravno da remenčići ne bole, i naravno da ih mi ne bi skinuli, ma ne bi nam palo ni na kraj pameti, da nam naša pedica nije rekla da su defakto bebini kukovi sasvim u redu! Neznam pikacu odakle si ti, ali iz puno, puno, puno izvora tu kod nas u Rijeci čujemo da ortopedi na Kantridi 90% bebicama propisuju remenčiće.

A pregled u Lovranu je za manje od tjedan dana! Pa ako nije nosila pet mjeseci, ovih tjedan dana joj neće sigurno biti kobnih!

A ako oni kažu- stavljaj remenčiće... ma stavljam ih odmah, bez imalo oklijevanja. Pa ja sam mater, svom djetetu želim samo najbolje.
rona718 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2008., 20:38   #96
Ma sve 5,nisam mislila ništa loše,ali ima svakakvih roditelja - baš su na pregledu na Šalati jednu curicu od 8 mj morali zagipsati jer joj nisu redovito stavljali ortoze na stopala - jadno dijete

Jedno mi samo nije jasno - kako pedijatrica može išta reći za kukove jer to se može vidjeti samo na uzv-u kako se krivulje poklapaju - pregledom rukama se ne može ama baš ništa konkretno vidjeti.

nightfall - evo kako izgledaju one koje sam ja vidjela a mogu se kupiti u "Nova Ortopedija" prekoputa traumatološke bolnice u Draškovićevoj
Vidiš da se ne treba jako stegnuti - i bez stezanja i urezivanja moguć je položaj od 90 stupnjeva
http://inlinethumb10.webshots.com/32...425x425Q85.jpg
Treba ih samo dobro dole poriktati pa se ne treba stezati kod ramena
pikacu is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2008., 21:05   #97
Quote:
pikacu kaže: Pogledaj post
Ma sve 5,nisam mislila ništa loše,ali ima svakakvih roditelja - baš su na pregledu na Šalati jednu curicu od 8 mj morali zagipsati jer joj nisu redovito stavljali ortoze na stopala - jadno dijete

Jedno mi samo nije jasno - kako pedijatrica može išta reći za kukove jer to se može vidjeti samo na uzv-u kako se krivulje poklapaju - pregledom rukama se ne može ama baš ništa konkretno vidjeti.

nightfall - evo kako izgledaju one koje sam ja vidjela a mogu se kupiti u "Nova Ortopedija" prekoputa traumatološke bolnice u Draškovićevoj
Vidiš da se ne treba jako stegnuti - i bez stezanja i urezivanja moguć je položaj od 90 stupnjeva
http://inlinethumb10.webshots.com/32...425x425Q85.jpg
Treba ih samo dobro dole poriktati pa se ne treba stezati kod ramena

Pa naravno da ima uzv! Nemam pojma o medicini, ali da mi pregledom rukama ustanovi da je nešto dobro, a drugi uzv-om vidi da je loše, zna se kome bi povjerovala.
Mislim čak da naša pedijatrica ima nešto (diplomu kakvu, tečaj ili šta već) povezano sa ortopedijom.
rona718 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2008., 21:31   #98
Quote:
nadicab kaže: Pogledaj post
potpisujem weding.
Kako prije nije postojao UZV, djeci su se kukovi kontrolirali samo putem RTG-a: dijete na leđima leži, roditelj mu raširi nogice u koljenima + zaštita spolnih organa i dijete bi trebalo biti mirno.
Pošto je to ipak dosta teško kod male djece,a UZV je dostupan pregled u svim bolnicama, već duži niz godina se kukovi kontroliraju UZV.
Curke su ti objasnile kako se to snima; ne boli zasigurno.
I u Klaićevoj se obavlja na uputnicu, ne znam koliko se dugo čeka.
U Klaićevoj se čeka po tri mjeseca i to je strašno jer djeca moraju obaviti pregled pa pitam se tko nema tristo kuna za privatan pregleda kako će dijete odvesti na pregled. kad bude godinu dana.
mbrebr16 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2008., 00:36   #99
Ajoj Rona pa ovi dolje stvarno nisu normalni. Bebu toliko šetati po ovoj zimi jer je dr nesposoban staviti remenčiće. Stvarno njegova stručnost postaje upitna.
Samo ti pričekaj Lovran, to je ionako brzo, pa češ vidjeti šta će oni reći. Ako i mora nositi remenčiće, bolje provjeriti nego ju vezivati bespotrebno. Ma držim fige da bude sve ok i da ti je pedijatrica u pravu.
I ja sam pred malo imala ful loše iskustvo sa nekom prepotentnom kozom na Kantridi. Stvarno ima doktora koji definitivno nisu za rad sa djecom.
Javi nalaz.
IpsyDipsy is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2008., 10:14   #100
Quote:
mbrebr16 kaže: Pogledaj post
U Klaićevoj se čeka po tri mjeseca i to je strašno jer djeca moraju obaviti pregled pa pitam se tko nema tristo kuna za privatan pregleda kako će dijete odvesti na pregled. kad bude godinu dana.
istina, to je starsno..zato su se moje frendice narucivale prije nego su rodile (istinito i zalosno)...... ja sam ih bila zvala u 7 mjesecu i mene su narucili u 12, pa sam rekla hvala lijepo, otisla privatno i sve rjesila u miru, ali svakako razumijem da je jako tesko onim starcima koji to ne mogu....bas sam prosli tjedan slala frendici 400 kuna da ima za gin. pregled i to me rastuzi jer ima rizicnu trudnocu a oni je narucuju svako 3 mjeseca
__________________
Thenebra :broj godina pomnozi sa brojem koliko ti puta pas dnevno jede. i toliko vrecica moras imati sa sobom! znaci npr.. 2(godine) X 2(dnevno puta jede) = 4 vrecice
Wedding is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:12.