Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo

Gospodarstvo Novac, profit, blagostanje. Kako doći do toga?
Podforumi: Kriptovalute, Dionice, Ostali oblici investiranja, Banke, osiguranja, krediti, Poduzetništvo, računovodstvo i porezi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 31.07.2008., 14:37   #1
Nekretnine na moru

Recimo da imam početni kapital od cca 200 000 eur. I sad stara navalila, ona bi kupila kuću/apartmane na moru itd itd. Jel moguće, osobno mislim da je to malo para. dajte mi neku računicu.
Afrofeet is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2008., 14:56   #2
http://www.gohome.hr/

dosta je to love može se svašta
HuberRotomat is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2008., 19:43   #3
Quote:
Afrofeet kaže: Pogledaj post
Recimo da imam početni kapital od cca 200 000 eur. I sad stara navalila, ona bi kupila kuću/apartmane na moru itd itd. Jel moguće, osobno mislim da je to malo para. dajte mi neku računicu.
Može se jako dobar apartman uzeti za tu lovu....vrlo isplativo.
Randall Flagg is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2008., 20:14   #4
Quote:
Afrofeet kaže: Pogledaj post
Recimo da imam početni kapital od cca 200 000 eur. I sad stara navalila, ona bi kupila kuću/apartmane na moru itd itd. Jel moguće, osobno mislim da je to malo para. dajte mi neku računicu.
a koliko bi tebe novca zadovoljilo?

šala, to je dovoljno za neku pristojnu nekretninu, možeš očekivat lipu svoticu nakon nekog vremena!
__________________
Kako oblikovati potpise
dennis_9 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2008., 20:27   #5
Quote:
dennis_9 kaže: Pogledaj post
a koliko bi tebe novca zadovoljilo?

šala, to je dovoljno za neku pristojnu nekretninu, možeš očekivat lipu svoticu nakon nekog vremena!
200 000 € može biti i puno i malo, ovisi gdje i kakva se nekretnina kupuje.

Ja bi definitivno išao u ulaganje negdje na obali sa kakvim apartmanom, no prije toga se dobro dobro raspitaj o pravoj lokaciji.

Ni poslovni prostor nije loša ideja, ali to je daleko rizičnija investicija , posebno ako nije riječ o nekoj super lokaciji.
Randall Flagg is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2008., 23:37   #6
Quote:
dennis_9 kaže: Pogledaj post
a koliko bi tebe novca zadovoljilo?

šala, to je dovoljno za neku pristojnu nekretninu, možeš očekivat lipu svoticu nakon nekog vremena!
ma nije stvar kolko bi mene zadovoljilo, nego nemam pojma o tome ništa, još studiram, nisam razmišljao o nekom biznisu (još), a moja stara je zapela, pa reko da se raspitam, ovo je prvi korak. Ne razmišljamo samo o tome, nego čisto istražujem mogućnosti. A kolko se isplati stavit pare u neki fond(ove)?
Mislim da se ne bi zajebo, uložio pare a ono na kraju pušing.
Afrofeet is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2008., 00:47   #7
jedan od glupljih načina za bacit 200 000 eura..

no ako imate još koju milju negdje zašto ne.. za to možeš kupiti lijepu kuću na moru a ne apartman..
__________________
istina o EU
neobanned is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2008., 01:00   #8
nisam nigdje spomenio apartman, kuća, poslovni prostor, dionice, fondovi, sve je otvoreno, prvo što mi je na pamet palo je kuća na obali pa me zanimalo jer se to uopće isplati.
Afrofeet is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2008., 02:29   #9
zavisi koliko ju platiš (kuću)..


fondovi i dionice... heh, možda je dobar trenutak za to (puno bolji nego prošle godine u ovo vrijeme) a možda vrlo loš (puno gori nego sljedeće godine u ovo vrijeme)...

kuća na moru se po meni u većini slučajeva ne isplati nešto financijski iako se nisam tu ne znam koliko informirao, ali malo sam gledao oglase i svega ima..
__________________
istina o EU
neobanned is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2008., 09:38   #10
Quote:
Afrofeet kaže: Pogledaj post
nisam nigdje spomenio apartman, kuća, poslovni prostor, dionice, fondovi, sve je otvoreno, prvo što mi je na pamet palo je kuća na obali pa me zanimalo jer se to uopće isplati.
Moj savjet...kupio bih kuću u nekom manjem mjestu koje se još razvija...malo preuredio, platio nekom da sredi okoliš i za koju godinu prodao.... vjeruj mi dobit ćeš više novca nego da ulažeš u kojekakve nazovi fondove! Sada kakvo je stanje na turbulentnom tržištu, isplati se ulagat ako si u duši kockar...
__________________
Kako oblikovati potpise
dennis_9 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2008., 11:44   #11
ma da... cijena nekretnina ti može samo rasti
__________________
istina o EU
neobanned is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2008., 12:53   #12
Quote:
Afrofeet kaže: Pogledaj post
Recimo da imam početni kapital od cca 200 000 eur. I sad stara navalila, ona bi kupila kuću/apartmane na moru itd itd. Jel moguće, osobno mislim da je to malo para. dajte mi neku računicu.
Mislio si kupiti kuću/apartman u svrhu iznajmljivanja ili radi daljnje prodaje ako cijena nekretnina poraste?
Ima jako puno neprodanih apartmana i još se grade tako da nije za očekivati da će cijene rasti štoviše vjerojatnije je da će padati a iznajmljivanje onih mjesec dana koliko traje glavna sezona također je bespotrebna gnjavaža.

Prava stvar bi bila kupiti "mrak" teren, i sagraditi isto takvu "mrak" vilu ali onda su u igri puno veće cifre...
neno1966 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2008., 17:11   #13
Apartman za iznajmljivanje je najbolja stvar, pogotovo ako nisi opterećen kreditom za financiranje istog.

Tada je samo pitanje vremena kad ćeš povratiti uloženi kapital . Ako ga vratiš recimo za 10 godina (ili 5 ili 20) imat ćeš opet tih 200 000 € + apartman. A apartman nastavljaš iznajmljivati ili ga prodaš Nema bolje zarade
Randall Flagg is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2008., 17:23   #14
Quote:
Randall Flagg kaže: Pogledaj post
Apartman za iznajmljivanje je najbolja stvar, pogotovo ako nisi opterećen kreditom za financiranje istog.

Tada je samo pitanje vremena kad ćeš povratiti uloženi kapital . Ako ga vratiš recimo za 10 godina (ili 5 ili 20) imat ćeš opet tih 200 000 € + apartman. A apartman nastavljaš iznajmljivati ili ga prodaš Nema bolje zarade
Mislim da je preeoptimistično očekivat povrat uloženog novca(200 000€) u 20 godina za jedan apartman, razlog tome je sezonalnost turističke ponude u RH, naime ograničeni smo na 3 eventualno 4 mjeseca iznajmljivanja...zar ne?
__________________
Kako oblikovati potpise
dennis_9 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2008., 17:34   #15
Quote:
dennis_9 kaže: Pogledaj post
Mislim da je preeoptimistično očekivat povrat uloženog novca(200 000€) u 20 godina za jedan apartman, razlog tome je sezonalnost turističke ponude u RH, naime ograničeni smo na 3 eventualno 4 mjeseca iznajmljivanja...zar ne?
E prijatelju moj, znam ja iz prve ruke koliko se love može zaraditi na iznajmljivanju. To su strašne cifre. I to bez interneta i bilo kakve promocije.Jedino treba pronaći prave ljude koji će ti ubacivati goste. Ako znaš takve , na konju si..... A kad nije sezona možeš apartman iznajmljivati studentima koje izbaciš u 6. mjesecu

Posebno jer dotični ima već lovu bez ikakvih kredita....da ja imam toliko love odmah bi išao ulagati u nekretnine. Ne postoji bolja investicija.
Randall Flagg is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2008., 18:35   #16
Quote:
Randall Flagg kaže: Pogledaj post
E prijatelju moj, znam ja iz prve ruke koliko se love može zaraditi na iznajmljivanju. To su strašne cifre. I to bez interneta i bilo kakve promocije.Jedino treba pronaći prave ljude koji će ti ubacivati goste. Ako znaš takve , na konju si..... A kad nije sezona možeš apartman iznajmljivati studentima koje izbaciš u 6. mjesecu

Posebno jer dotični ima već lovu bez ikakvih kredita....da ja imam toliko love odmah bi išao ulagati u nekretnine. Ne postoji bolja investicija.
Slažem se s tobom što se tiče nekretnina, što se tiče ostalog apartman za recimo 4 osobe ne možeš naplaćivat višeod 90 €( povrat uloženog za više od 20 godina) davanja za porez su strašna, što se tiče studenata treba tražit neku frekventivnu sredinu, kažem ti iz prve ruke..pozz
__________________
Kako oblikovati potpise
dennis_9 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2008., 18:50   #17
Quote:
dennis_9 kaže: Pogledaj post
Slažem se s tobom što se tiče nekretnina, što se tiče ostalog apartman za recimo 4 osobe ne možeš naplaćivat višeod 90 €( povrat uloženog za više od 20 godina) davanja za porez su strašna, što se tiče studenata treba tražit neku frekventivnu sredinu, kažem ti iz prve ruke..pozz
A čuješ oko poreza se dosta toga može iskemijati Studente , naravno u sredinama gdje postoje fakulteti. Split, Zadar, Dubrovnik.....

Apartman za 4 osobe možeš naplatiti daleko više od 90€, posebno ako je s kuhinjom i mjestom za parkiranje. Industrija "domova za odmor (iznajmljivanje)" je jako razvijena, može se osigurati jako dobra popunjenost tijekom sezone , a bogami i izvan sezone.Naravno treba i raditi , dobro izreklamirati apartman....ali manje više je easy money.

Pa čak da uzimaš i kredit od 200 000 € isplatio bi ga 100% za 20 godina (po mojoj procjeni daleko prije) samo uz ljetno iznajmljivanje gostima, a i zimi nekim stanarima ili studentima ili radnicima.Svake godine bi dovoljno zaradio da pokriješ godišnju ratu kredita. Pa ima li što bolje od toga Vratiš lovu , a ostane ti nekretnina koja teško gubi na vrijednosti.

U svakom slučaju , moja je preporuka ulganje u bilo koji oblik nekretnine. I to prvenstveno na obali.......rentanjem će se to nabrzinu isplatiti.

Pošto kredit nije u pitanju , odluka je jednostavna. Koju god nekretninu kupiš nakon nekog vremena (bilo to 5 ili 20 godina) vratit ćeš natrag lovu i imat ćeš nekretninu.

Slatke su ovo brige, kad imaš 200k € na raspolaganju
Randall Flagg is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2008., 19:19   #18
Quote:
Randall Flagg kaže: Pogledaj post
A čuješ oko poreza se dosta toga može iskemijati ...

apartman za 4 osobe ja obično naplaćivam max 90 € regija sjeverna Dalmacija!
s ostalim se slažen, al možda on ni nema te pare a mi se raspisali...
__________________
Kako oblikovati potpise

Zadnje uređivanje Lavica02 : 01.08.2008. at 20:46. Reason: quote
dennis_9 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2008., 22:40   #19
90 eura dnevno popunjenost 100 dana (puno sam reko) jest 9000 eura

zaokružimo na 10.. ako ga platiš 100 000 eura i turisti nastave dolaziti okej.. ako dođe recesija i kihne koja sezona popušit ćeš paru jednako kao na dionicama..

a ovih 10 000 je prihod a ne dobit..
__________________
istina o EU
neobanned is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2008., 23:33   #20
Quote:
neobanned kaže: Pogledaj post
90 eura dnevno popunjenost 100 dana (puno sam reko) jest 9000 eura

zaokružimo na 10.. ako ga platiš 100 000 eura i turisti nastave dolaziti okej.. ako dođe recesija i kihne koja sezona popušit ćeš paru jednako kao na dionicama..

a ovih 10 000 je prihod a ne dobit..
Alo čovjek ne mora uzeti kredit, a ima 200 000 € Savršeno vrijeme za kupiti nekretninu, bez obzira na trenutno lošu gospodarsku situaciju koja će kad tad se vratiti na dobre staze.
Randall Flagg is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:04.