Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Astrologija

Astrologija Astrološka edukacija, razmjena mišljenja, diskusije...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 30.05.2011., 22:18   #201
Quote:
Fish 1968 kaže: Pogledaj post
Često 12. polje također može imati jake veze s nasljednim obiteljskim "životnim pitanjima" ili "darovima" koje su naši predci (roditelji naših roditelja...) dobili ali su ih "odbili" jer su bili emocionalno nesposobni za svjesno izražavanje ili rad s takvim energijama tijekom svojih života. A sada u ovom životu osoba, njihovo dijete to nasljeđuje i rješava te energije za roditelje (ovdje bi ti "darovi" imali veze s Merkurom i Venerom). .

Čisto da predočim kako stvari funkcioniraju s 12. poljem...čitala sam više puta o istraživanjima kako glazba utječe na djecu dok su još u trbuhu majke. Znanstvenici vele da istraživanja pokazuju da dijete u maternici reagira na glazbu...e pa astrološki to bi bila djeca s Merkur/Venerom u 12. polju. .
... razumijem, a nije li i to dijete na određeni način onemogućeno izraziti i "rješiti tu svoju energiju za roditelje" ako je Me0Ve u 12. polju (12. polje je nemogućnost izražavanja, zar ne?). Ja sam nekako shvatila da osoba sve što ima u 12. polju jednostavno ne može nigdje izraziti, da zbog toga pati i da se treba naučiti nositi s tim jer nikada neće biti " sasvim prepoznata u javnosti " jer je energija 12. polja energija zarobljenosti i njezino djelovanje je retrogradno - prema nutrini umjesto na van?

Quote:
Fish 1968 kaže: Pogledaj post
Nisam sigurna da li sam te dobro razumjela....ali ako i misliš na "preslikavanje" tuđih emocija onda ne jer to je domena blizanca (Merkura). Jer iako ono što je u 12. polju uvijek skriveno, ne iskazuje se direktno a često i posve iracionalno - planeta iz 12. polja uvijek priča iz sebe, iz "vlastite suštine" pa makar to bilo iz najdubljih snova ili mašte...
... ovdje sam više mislila da je osoba sposobna percipirati tuđe emocije (ono što je u zraku) i da se zna kapacitetima 12. polja ispoljiti u skladu s tom "neosobnom emocijom mase", stavljajući vlastitu emociju u drugi plan?
12.kuća is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2011., 00:02   #202
Quote:
12.kuća kaže: Pogledaj post
... razumijem, a nije li i to dijete na određeni način onemogućeno izraziti i "rješiti tu svoju energiju za roditelje" ako je Me0Ve u 12. polju (12. polje je nemogućnost izražavanja, zar ne?). Ja sam nekako shvatila da osoba sve što ima u 12. polju jednostavno ne može nigdje izraziti, da zbog toga pati i da se treba naučiti nositi s tim jer nikada neće biti " sasvim prepoznata u javnosti " jer je energija 12. polja energija zarobljenosti i njezino djelovanje je retrogradno - prema nutrini umjesto na van?
Merkurova temeljna simbolika jest izražavanje, on je glasnik i prenosnik informacija pa u 12. polju u konjunkciji s Venerom on prenosi unutrašnja stanja (plodove duha).

Merkur/Venera u 12. polju rekla bih - jest urođeno znanje o umjetnosti i kulturi komunikacije na mnogim razinama. To je i vječna želja za učenjem kako komunicirati putem simboličkog svijeta. Takav način možda jest racionalnijim i zatvorenijim umovima težak ili nedovoljno jasan za kompletno razumjevanje...ali način komuniciranja ovdje nikada nije grub, neprihvatljiv ili ružan. Kao što napisah ovdje je element neverbalne komunikacije važan bez obzira uključuje li ili ne glasovne/neglasovne aspekte ponašanja, ona-komunikacija ovdje se uvijek odvija u socijalnoj interakciji (Merkur/Venera).

Osnovna funkcija jezika (Merkur) ovdje je prenošenje finijih, suptilnijih, apstraktnijih i iracionalnijih ideja, dok neverbalnom komunikacijom osoba može lakše prenositi emocionalna stanja i stavove (Venera) ili pak regulirati i obogatiti međuljudsku interakciju (Merkur/Venera).


Hoću reći Merkur/Venera je sam po sebi "živahan aspekt" a u 12. polju nalazi sebi cijeli niz raznih "neverbalnih" ili bolje rečeno manje verbalnih načina da se izrazi ovisno o znaku u kojem se nalazi, i ti putevi nisu blokirani...blokiranost bi dolazila od Saturnova upliva.

Ovdje i izraz lica (orijentiranost prema ASC-U) govori sugovorniku.
Quote:
... ovdje sam više mislila da je osoba sposobna percipirati tuđe emocije (ono što je u zraku) i da se zna kapacitetima 12. polja ispoljiti u skladu s tom "neosobnom emocijom mase", stavljajući vlastitu emociju u drugi plan?
To da (sposobna je percipirati) kao i to da vlastitu emociju stavlja u drugi plan ali ona emocije proživljava, njene emocije nisu "lažne" ili "tuđe".
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2011., 00:14   #203
... hvala, Fish, sada mi je svakako jasnije. Kako smo na temi o Merkuru, upitala bih još nešto. Ako je Merkur vladar ASC i nađe se u konjunkciji sa jakom Venerom u sporom Biku, jel ju on (Merkur) kao vladar ASC na određeni način dinamizira, umanjuje li njezinu pasivnost (jer ta Venera je u Biku)?

Znam da je konjunkcija uvijek prožimanje energija i da su i Merkur i Venera benefici, ali kada se "spoje" brzi Merkur ( u Bliznacima k tomu i vladar ASC) i spora Venera (u Biku) kakav je konačni ishod takve konjukcije? Tko naposlijetku barem malo dominira - on ili ona?
12.kuća is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2011., 13:30   #204
Da li je polozaj Merkura u Strijelcu i 6. kuci, dobar polozaj ?
Ice_scorpio is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2011., 14:13   #205
Quote:
Ice_scorpio kaže: Pogledaj post
Da li je polozaj Merkura u Strijelcu i 6. kuci, dobar polozaj ?
Merkur u strijelcu je u izgonu što je loš položaj, ali u 6 k. je u sjedištu (kuća djevice) što je dobro..dakle tu imamo suprotnost..sa jedne strane osoba mora naučiti ispoljavati merkur u strijelcu koji ide u široko i gubi se u filozofiranjima i suvišnim objašnjenjima što je sve u suprotnosti sa merkurom koji je brz, točan i analitičan..pa kad to nauči (da se ubrza i što manje gubi vrijeme u komunikaciji i razmišljanjima) će napredovati u poslu i općenito svakodnevici jer će privlačiti povoljne okolnosti (jer je to tako kad je planet u sjedištu u kući)
zvjezdoznanac is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2011., 20:06   #206
Quote:
zvjezdoznanac kaže: Pogledaj post
Merkur u strijelcu je u izgonu što je loš položaj, ali u 6 k. je u sjedištu (kuća djevice) što je dobro..dakle tu imamo suprotnost..sa jedne strane osoba mora naučiti ispoljavati merkur u strijelcu koji ide u široko i gubi se u filozofiranjima i suvišnim objašnjenjima što je sve u suprotnosti sa merkurom koji je brz, točan i analitičan..pa kad to nauči (da se ubrza i što manje gubi vrijeme u komunikaciji i razmišljanjima) će napredovati u poslu i općenito svakodnevici jer će privlačiti povoljne okolnosti (jer je to tako kad je planet u sjedištu u kući)
a tako znaci..
sve mi se cini da nemam nista dobro u natalu hahah

uglavnom hvala puno na objasnjenju
Ice_scorpio is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2011., 21:23   #207
Quote:
Fish 1968 kaže: Pogledaj post
Inače konjunkcija Venera/Merkur može općenito pokazivati da osoba "voli jezike" iliti stručno - filologija "ljubav prema riječi".

lingvistika - serija 3. (Merkur)

Lingvisti koji su dobri gramatičari često imaju aspekt Merkur (jezik) - Saturn (struktura, pravila).
... zapelo mi je ovo za oko pa da upitam, a vezano za Me0Ve, ali u 12.polju, kako se ovakav položaj konjunkcije (u 12.) odražava na ovo "voli jezike"? Jel možda osoba već ima nekakva znanja iz prošlosti vezana za jezike pa ih zbog toga lako uči ili baš obrnuto - ima poteškoća u savladavanju jezika ili ...?

Da još napomenem, Me120(Sa0Ju) u 04 ...
12.kuća is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2011., 12:13   #208
Quote:
12.kuća kaže: Pogledaj post
... zapelo mi je ovo za oko pa da upitam, a vezano za Me0Ve, ali u 12.polju, kako se ovakav položaj konjunkcije (u 12.) odražava na ovo "voli jezike"? Jel možda osoba već ima nekakva znanja iz prošlosti vezana za jezike pa ih zbog toga lako uči ili baš obrnuto - ima poteškoća u savladavanju jezika ili ...?

Da još napomenem, Me120(Sa0Ju) u 04 ...
Prije će biti da ima poteškoća u savladavanju jezika kada bi se gledala samo Merkur/Venera konjunkcija u 12. polju.


Zato jer Merkur jest tijelo koje služi artikuliranju onoga što se nalazi u mislima, bilo jezikom, bilo pisanim putem, bilo ručicama....ali on to uvijek čini i uvijek na način koji se tiče znaka u kojem se nalazi. Kada je u konjunkciji s Venerom onda je takva potreba za artikulacijom urođeno diplomativna jer u njoj živi potreba da se stvori skladna atmosfera komunikacije. Kada se ova konjunkcija nalazi u 12. polju onda je taj jezik često manje čujan, često liči slici bez tona. Ovo je i "jeka prošlih misli" koja ometa normalnu komunikaciju s drugima.

Ne bih rekla da su ikakvi "stari jezici" ovdje u pitanju, ovdje je prije u pitanju ona da je osobi u prošlom životu bilo "zabranjeno da priča" pa se ona sada toga sjeća i na jednoj psihičkoj razini uvijek postoji barijera u njenom izražavanju. Zato kada se obraća drugima uvijek se obraća preko sebe, ovdje bi ovo "voli jezik" bilo poput pisca koji svoje najljepše i najintimnije misli piše u tajni dnevnik bez želje da se njegovo djelo ikada objavi.
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2011., 14:08   #209
Quote:
Fish 1968 kaže: Pogledaj post
Prije će biti da ima poteškoća u savladavanju jezika kada bi se gledala samo Merkur/Venera konjunkcija u 12. polju.

Zato jer Merkur jest tijelo koje služi artikuliranju onoga što se nalazi u mislima, bilo jezikom, bilo pisanim putem, bilo ručicama....ali on to uvijek čini i uvijek na način koji se tiče znaka u kojem se nalazi. Kada je u konjunkciji s Venerom onda je takva potreba za artikulacijom urođeno diplomativna jer u njoj živi potreba da se stvori skladna atmosfera komunikacije. Kada se ova konjunkcija nalazi u 12. polju onda je taj jezik često manje čujan, često liči slici bez tona. Ovo je i "jeka prošlih misli" koja ometa normalnu komunikaciju s drugima.

Ne bih rekla da su ikakvi "stari jezici" ovdje u pitanju, ovdje je prije u pitanju ona da je osobi u prošlom životu bilo "zabranjeno da priča" pa se ona sada toga sjeća i na jednoj psihičkoj razini uvijek postoji barijera u njenom izražavanju. Zato kada se obraća drugima uvijek se obraća preko sebe, ovdje bi ovo "voli jezik" bilo poput pisca koji svoje najljepše i najintimnije misli piše u tajni dnevnik bez želje da se njegovo djelo ikada objavi.
... nemam baš problema sa savladavanjem jezika, vjerojatno zbog toga jer je ta konjunkcija u ovom slučaju dobro položena (Me u Bliz., Ve u Biku 120 Sa0Ju), ali postoji jedna pojava zbog koje sam postavila pitanje. Naime, nakon dužeg čitanja, pisanja ili komuniciranja stranim jezikom događa se da počinjem razmišljati na tom jeziku, uhvatim se kako sama sa sobom " u glavi" komentiram nešto na tom jeziku iako je to isključivo karakteristika materinjeg jezika, a ovaj mi to sigurno nije. I to je dosta nekontroliran proces, a i opterećujući. Isto tako, kada učim jezik, dobijem osjećaj kao da sve to već odnekud znam, kao da osvježavam poznato i s lakoćom se uči. I sva sam ushićena dok učim bilo koji od stranih jezika. Čak i sama doma učim bez ikakvog vanjskog cilja, jednostavno me to ispunjava. Zbog takvog načina komuniciranja jezikom (razmišljanjem na tom jeziku) i zbog toga osjećaja tijekom samog učenja sam upitala za nekakva naslijeđa iz prošlih vremena ... pa htjedoh to astrološki opisati.
12.kuća is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2011., 11:41   #210
Quote:
12.kuća kaže: Pogledaj post
... nemam baš problema sa savladavanjem jezika, vjerojatno zbog toga jer je ta konjunkcija u ovom slučaju dobro položena (Me u Bliz., Ve u Biku 120 Sa0Ju), ali postoji jedna pojava zbog koje sam postavila pitanje. Naime, nakon dužeg čitanja, pisanja ili komuniciranja stranim jezikom događa se da počinjem razmišljati na tom jeziku, uhvatim se kako sama sa sobom " u glavi" komentiram nešto na tom jeziku iako je to isključivo karakteristika materinjeg jezika, a ovaj mi to sigurno nije. I to je dosta nekontroliran proces, a i opterećujući. Isto tako, kada učim jezik, dobijem osjećaj kao da sve to već odnekud znam, kao da osvježavam poznato i s lakoćom se uči. I sva sam ushićena dok učim bilo koji od stranih jezika. Čak i sama doma učim bez ikakvog vanjskog cilja, jednostavno me to ispunjava. Zbog takvog načina komuniciranja jezikom (razmišljanjem na tom jeziku) i zbog toga osjećaja tijekom samog učenja sam upitala za nekakva naslijeđa iz prošlih vremena ... pa htjedoh to astrološki opisati.
Eto jesi jako lijepo...ne znam samo zašto nisi odmah sve to napisala.

Ovdje jako dolazi do izražaja ona Merkurovska dovitljivost i prilagodljivost, njegova karakteristika da usvaja uočeno ali i da kopira pretvarajući se u to "drugo". Udružen s Venerom on to čini posve prirodno i bez otpora čineći osobi zadovoljstvo. A ovo što pišeš da je to nekontrolirani proces pa te opterećuje je zbog toga što se nalazi u 12. kući koja je tako autistična kada je komunikcija prema van u pitanju. Zato ne bi bilo loše da svoje misli zapisuješ ili ostavljaš u bilo kakvom vidljivom obliku gdje ih poslije možeš "pronaći". To je važno jer one na taj način izlaze vani, a Merkuru je to silno potrebno.
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2011., 12:03   #211
mercury conj. venus -tako

je i kod mene.od ranog doba pisem dnevnik,tek kad je napisano ko da je stvarno,to mozda sto mi je i neptun na ascendentu pa je stvarnost relativna.ali pisanje i cinjenica da se svaka misao napise je kod mene sto posto.uvjek lakse pisem,zaglibim nekad u mislima kad govorim a jako mi je vazno da lijepo se izrazavam,tu mi je uvjek potreban nivo.
shopgirl is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2011., 15:40   #212
Quote:
Fish 1968 kaže: Pogledaj post
Eto jesi jako lijepo...ne znam samo zašto nisi odmah sve to napisala.

Ovdje jako dolazi do izražaja ona Merkurovska dovitljivost i prilagodljivost, njegova karakteristika da usvaja uočeno ali i da kopira pretvarajući se u to "drugo". Udružen s Venerom on to čini posve prirodno i bez otpora čineći osobi zadovoljstvo. A ovo što pišeš da je to nekontrolirani proces pa te opterećuje je zbog toga što se nalazi u 12. kući koja je tako autistična kada je komunikcija prema van u pitanju. Zato ne bi bilo loše da svoje misli zapisuješ ili ostavljaš u bilo kakvom vidljivom obliku gdje ih poslije možeš "pronaći". To je važno jer one na taj način izlaze vani, a Merkuru je to silno potrebno.
... nisam se odmah snašla u svom pitanju, imala sam viziju što bih htjela pitati, a tek kada si mi odgovorila kao da mi je došlo ovo dodatno čime sam opisala svoj Merkur. To mi se često događa, nekakva nedorečenost i mislima dokle god one ne krenu na papir.
Bila sam vodila dnevnik jedno vrijeme, ali sam nakon toga odustala jer me bilo strah da mi ga netko ne pročita, ne volim otkrivati svoje misli, neugodno mi je ...

Hvala na odgovoru, Fish.

Evo, još nešto, ako stigneš: jel se Merkuru u 12. općenito pored pisanja, lakše izraziti pogledom, mimikom lica negoli samom riječju, glasom? Spada li i takvo izražavanje u 12. polje (pogledi, mimka, a opet šutljivost)?
12.kuća is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.07.2011., 11:29   #213
Vidim da se spominje Merkur u 12 kući
Imam stelij u 12 kući između ostalog i Merkur. Toliko sam puta primijetila da se zbog njega teško izražavam. Kada razmišljam o tome što reći i kako nešto reći, u mislima sve teče glatko. Kada to treba artikulirati i glasno izgovoriti - koma. Pobrkam rečenice, skačem sa jedne teme na drugu, govorim prebrzo ( Me0Ur) ili nerazumljivo. To mi stvara neprilike prilikom javnih nastupa koji su dio mog posla. Iako mi mozak radi Urana radi ne 100 nego 500 na sat, doista mi je teško nekad lijepo se izraziti i reći što želim.
Zanimljivo je ovo sto velite za prosle zivote i jezik, i kod mene je bio slucaj da sam neobicno dobro i brzo naucila jedan jezik upravo u simbolici znaka u kojem mi je Merkur. Također imam Ve0Me
nemesiss is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2011., 12:41   #214
"Fajt 2 Merkura"

zanima me da li je Me0Ve0Ne u 12. polju u škorpionu jači od Me u 7(8'). u blizancima?
da pojasnim
Muž i ja često vodimo verbalne ratove i po svemu bi trebala ja biti u pravu (budimo realni ipak mi je Me u 7.) ali ja se iz nekog razloga (dal Mo180Sa ili neaspektirane Ve il zbog tradicionalnog odgoja "žena sluša muža!!!") povućem i samo ko zadnja tupača samo klimam "da dragi"
ili sam odustala od dokazivanja kak sam u pravu

btw on nema ni zamuckivanja ni dvojbe dal da neš kaže ili ne. što na umu to na drumu (i to pesimistično, negativno i crnjak - j..o škorpiju )
srcelence is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2011., 23:34   #215
Merkur u raku u 7.kući?
stella25 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.08.2011., 17:46   #216
Quote:
stella25 kaže: Pogledaj post
Merkur u raku u 7.kući?
Najbolje je da stavis natalnu...to merkur u raku i merkur u sedmoj kuci mozes lako da nadjes znacenje..ali to ti je ono uopsteno i po meni nije to to
Felikitas is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.08.2011., 20:42   #217
Quote:
S.C. kaže: Pogledaj post
A Merkur je zapravo tradicionalno oduvijek bio egzaltiran u Djevici (tako i kod Ptolomeja), a argumente za to valjda znas. S jedne strane element zemlje - metodicnost, ustrajnost, koncentracija, preciznost te s druge strane cinjenica da je priroda Merkura sasvim suprotna od prirode Venere (um, racio vs. ljubav) pa je tako mjesto egzaltacije Merkura ujedno i mjesto pada Venere (Djevica) i obrnuto.

Vec smo o tome nesto sitno raspravljali na ovoj temi.
A kakav je onda položaj merkura u biku po tome? Nisam našla na forumu opis merkura u biku, pa evo , ako tko zna....
BELIRA is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.08.2011., 01:14   #218
Quote:
BELIRA kaže: Pogledaj post
A kakav je onda položaj merkura u biku po tome? Nisam našla na forumu opis merkura u biku, pa evo , ako tko zna....
Logicko razmisljanje je jaca strana. Polagano prikupljaju cinjenice i agrumente i tek onda donose svoje zakljucke i stavove. U tome su izdrzljivi i strpljivi. Svoje stavove veoma tesko menjaju, pa spadaju u velike skeptike. Nove ideje sporo i tesko prihvataju. Tek kada se licno uvere u njihovu vrednost onda ih postepeno prihvataju. Zainteresovani su iskljucivo za prakticne stvari i nemaju sklonost ka filozofiranju ili praznom verbalizmu. Sporo se izrazavaju, tako da odaju utisak nemarnosti, nezainteresovanosti i lenjosti. Najvise veruju u ono sto vide svojim ocima i najlakse uce vizuelnim putem. Medjutim, i pored svoje konzervativnosti, ovo su veoma uvidjavne i osetljive osobe. Naklonost ka muzici, umetnosti, provodu. Jaka zelja za sticanjem materijalnih dobara i drustvenog polozaja.
Felikitas is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.08.2011., 21:51   #219
Quote:
srcelence kaže: Pogledaj post
"Fajt 2 Merkura"

zanima me da li je Me0Ve0Ne u 12. polju u škorpionu jači od Me u 7(8'). u blizancima?
da pojasnim
Muž i ja često vodimo verbalne ratove i po svemu bi trebala ja biti u pravu (budimo realni ipak mi je Me u 7.) ali ja se iz nekog razloga (dal Mo180Sa ili neaspektirane Ve il zbog tradicionalnog odgoja "žena sluša muža!!!") povućem i samo ko zadnja tupača samo klimam "da dragi"
ili sam odustala od dokazivanja kak sam u pravu

btw on nema ni zamuckivanja ni dvojbe dal da neš kaže ili ne. što na umu to na drumu (i to pesimistično, negativno i crnjak - j..o škorpiju )
škorpijon te ubije u pojam svojom mračnom prodornom energijom, neverbalno te podčini, da raspravljate preko foruma bila bi puno uspješnija jer bi manje upijala taj crnjak.
bipolar is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.08.2011., 15:37   #220
Ok, hvala, ima puno smisla i svarno je tako.

Al, upravo gledam još jednog zanimljivog Me u Sco u 12. polju. Našla sam ga kod svoje kćeri. Zar je isti takav Me mogao neverbalno podčinit natjecatelje i suce na velikim svjetskim pravnim debatama? Gdje se priča na više stranih jezika u istom izlaganju?
srcelence is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:56.