Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Astrologija

Astrologija Astrološka edukacija, razmjena mišljenja, diskusije...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.11.2008., 10:53   #41
E sad kako da vam to objasnim...

Neke planete da bi naprosto bile sretne moraju se integrirati. Integracija je kompromis. Dakle planeta je ipak nečime ograničena pa bio to i dobar aspekt. Recimo Mjesec bi trebao imati koji aspekt kako bi osoba projicirala svoje emocije, bila doživljena od drugih. Ego - Sunce se ne može manifestirati sam. No recimo Merkur, on je baš jak kad nema mnogo aspekata kad ga ništa ne ograničava. Neki kažu da se neaspektirana planeta ne može ispoljiti, no u biti previđaju važnu stvar da neaspektirana planeta ima punu slobodu. Evo klasični primjer je Proeski koji i nema toliko mnogo aspekata u svojoj karti, pogotovo Venera - pjevanje. I takvi horoskopi se izražavaju spontano i neograničeno u svom punom smislu. I takav je baš i on bio. Recimo ja sam isto mislio da žene koje imaju neaspektiranu Veneru da nemaju mnogo sreće u ljubavi, no baš sam naletio na dosta takvih koje su promiskuitetne.

Ako govorimo konkretno o Merkuru, Merkur ne želi imati mnogo utjecaja mnogo upliva. On voli djelovati sam. Vidjeti ćete koliko su genijalci povučeni ljudi i rijetko tko ih razumijem a to je baš zato što nemaju, neki od njih aspektiran Merkur.
Suspirium is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2008., 12:55   #42
Već sam pominjala - često vidim baš jak Merkur s puno pozitivnih aspekata da da osobu koja muca, mrmlja, ne izražava se jasno, svadljiva je ili nešto treće. Onda je ovaj moj crni Merkurije bombonica, a po aspektima i položaju je sav nikakav .
ista is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2008., 14:16   #43
meni se nekako čini da je za čovjeka najbolje da ima hladni merkur u jarcu i to angularan. recimo Nostradamus je imao Merkura kao vladar 3 u 10 u jarcu 0 Sunce

3 polje je sve ono što pišem. To je njemu baš merkur. Merkur 0 Sunce - nešto veliko slavno, - u Jarcu - nešto što se pamti kroz vrijeme.
Suspirium is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2008., 20:03   #44
Quote:
ista kaže: Pogledaj post
Već sam pominjala - često vidim baš jak Merkur s puno pozitivnih aspekata da da osobu koja muca, mrmlja, ne izražava se jasno, svadljiva je ili nešto treće. Onda je ovaj moj crni Merkurije bombonica, a po aspektima i položaju je sav nikakav .
da istina, moj merkur u 3 s dosta aspekata, a baš se ne znam izražavat
Dorée is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2008., 10:24   #45
Self portreit to samo znači da je tvoj Merkur super postavljen i aspektiran.
Suspirium is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2008., 22:40   #46
,meni je merkur u lavu 8. kuća, šta to značiii??
Dijaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2008., 12:57   #47
@ dijaa

Moi također imam Me u Lavu u 8. kući.

Što se položaja u znaku Lava tiče, kod mene se isti manifestira na način da stalno moram biti u pravu, volim izlaziti visoko uzdignute glave, kao pobjednik, i iz naj banalnijeg verbalnog okršaja i jako mi je važan dignitet mog intelekta i svih njegovih tvorevina. No, u zadnje sam vrijeme olabavila taj pritisak nad samom sobom, da uvijek moram biti u pravu. Eckhart Tolle i njegova knjiga Moć sadašnjeg trenutka su mi u tome veoma pomogli.

Što se položaja u 8. kući tiče, tu dolazi do izražaja utjecaj Škorpije, jer 8. kuća prirodno pripada znaku Škorpije, pa mi je um okupiran temama od dubljeg značenja, uvijek nastojim doprijeti do srži svega, a neki od vidova mog izražavanja obojani su temama 8. kuće, dakle poprilično morbidna tematika. No, morbidno nije nužno i loše. Eto, ne znam možeš li se prepoznati u nekom od tih opisa.
Hermione Granger is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2008., 23:26   #48
Quote:
Dorée kaže: Pogledaj post
da istina, moj merkur u 3 s dosta aspekata, a baš se ne znam izražavat
u čemu je problem
Dorée is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2008., 10:45   #49
Zato što je prenapregnut, kad su ga sa svih strana spopale planete . A onda Merkur ili pohisteriše kako samo on zna , ili se povuče.

No, nije ti taj Merkur izgovor. Vežbaj komunikaciju .
__________________
Ko čeka, taj jednom mora i da dočeka. :)
ista is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2008., 11:29   #50
Moj Merkur ima 8 aspekata, većina ih je loših, uronjen je u 8. kuću, a ja se svejedno poprilično vješto izražavam, pisano i usmeno, nikada nisam imala problema s tim.
Hermione Granger is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2008., 11:53   #51
@ Hermione

mogu se prepoznat o da da
Dijaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2008., 14:30   #52
U 10. kući ima sunce u lavu i merkur u raku, šta bi to trebalo značit može mi netko pojasnit?
Baba Jaga is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2008., 17:27   #53
saturn trigon merkur

Kako da razjasnim paradoks ovog trigona koji navodno daje intelektualnu snagu a istovremeno mentalnu ograničenost s obzirom na položaj (saturn je u trećoj kući u raku i merkur u 12-toj u ribama)

Merkur u ribama je navodno mutan, a u 12-toj i mutav, a za saturn u 3.kući piše: "problemi u obrazovanju, napuštanje škole i sl."
__________________
Rok za podnošenje prijava 10.10.2012.
CRKOTINA is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2008., 17:37   #54
Quote:
CRKOTINA kaže: Pogledaj post
Kako da razjasnim paradoks ovog trigona koji navodno daje intelektualnu snagu a istovremeno mentalnu ograničenost s obzirom na položaj (saturn je u trećoj kući u raku i merkur u 12-toj u ribama)

Merkur u ribama je navodno mutan, a u 12-toj i mutav, a za saturn u 3.kući piše: "problemi u obrazovanju, napuštanje škole i sl."
kao prvo - mislim da će ti cijela tema biti prebačena na temu -aspekti-

kao drugo, vrlo je lako za shvatiti taj trigon, ako shvatiš što je trigon - međusobna suradnja planeta, slobodan protok njihovih energija i međusobno podržavanje

da merkur u ribama i još u 12. kući malo 'pliva' u snovima, no on ima jaku potporu saturna iz 3. kuće - primarne kuće komunikacije i osnovnog obrazovanja - saturn je ograničenje, ali i trud, učenje
on te prisiljava da naporom i mukom pređeš prepreke, a tu stoji u službi 3. kuće (komunikacije) i služi kao uzemljenje i kanal za tvog sanjarskog merkura koji tamo nešto komunicira u 12 kući...
osim toga dobar aspekt između satruna i merkura daje preciznost i jako logičko razmišljanje, jedan drugog potiču
merkur saturna da olabavi svoju krutost, a satrun merkura da se fokusira i ne bude toliko lepršav
vlasnik ovog aspekta može biti sretan da njegov duplo vodeni merkur ima takvu podršku i to iz 3. kuće

i ne čitati te: problemi u obrazovanju, napuštanje škole, moguće šterecanje u lijevoj ruci i bubregu - opise položaja planeta
__________________
a možda su u šumi..
zvonkaaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2008., 17:49   #55
Quote:
zvonkaaa kaže: Pogledaj post
da merkur u ribama i još u 12. kući malo 'pliva' u snovima, no on ima jaku potporu saturna iz 3. kuće - primarne kuće komunikacije i osnovnog obrazovanja - saturn je ograničenje, ali i trud, učenje
on te prisiljava da naporom i mukom pređeš prepreke, a tu stoji u službi 3. kuće (komunikacije) i služi kao uzemljenje i kanal za tvog sanjarskog merkura koji tamo nešto komunicira u 12 kući...
osim toga dobar aspekt između satruna i merkura daje preciznost i jako logičko razmišljanje, jedan drugog potiču
merkur saturna da olabavi svoju krutost, a satrun merkura da se fokusira i ne bude toliko lepršav
vlasnik ovog aspekta može biti sretan da njegov duplo vodeni merkur ima takvu podršku i to iz 3. kuće

i ne čitati te: problemi u obrazovanju, napuštanje škole, moguće šterecanje u lijevoj ruci i bubregu - opise položaja planeta
wow, svaka čast na brzom i preciznom odgovoru
Iako je bolna činjenica da previše sanjarim i to mi otežava studij...
Zvonkaa, hmm, ako ti nije problem... da mi odgovoriš: Zašto bih trebao biti sretan sa "duplo vodenim merkurom"?
Koje su pozitivne strane takvog merkura?
__________________
Rok za podnošenje prijava 10.10.2012.
CRKOTINA is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2008., 18:04   #56
sretan si što taj duplo vodeni merkur ima dobru podršku od saturna...
čak i to što je saturn u raku (znači u egzilu, u znaku koji je nasuprotan njegovom domicilu - a to je jarac, znak kojim vlada)...baš takav saturn može razumjeti i izvući ono najbolje, tj ono skriveno u sanjarskom i pjesničkom merkuru u ribama
ja ti ne volim govoriti i gledati stvari na način pozitivnih i negativnih strana
merkur je merkur, u vodi tj u ribama je intuitivan više nego racionalan, emotivan više nego analitičan...pjesnički više nego ciničan, senzibilan, možda ne brz u nekom logičkom rezoniranju, ali to kempenziri intuitivnim bljeskovima, on više shvaća i osjeća, nego što zaključuje na temelju činjenica
što je iz svega toga 'dobro' a što je 'loše' ja niti znam, niti želim prosuđivati...ti ne bi imao takav merkur da ti to ne 'paše'...kužiš? i da je drugačiji to ne bi bio ti...to tako treba shvatiti i ne opterećivati se
__________________
a možda su u šumi..
zvonkaaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2008., 18:13   #57
Ok, puno hvala!
__________________
Rok za podnošenje prijava 10.10.2012.
CRKOTINA is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2008., 21:29   #58
glrdam sta si napisala za taj merkur u ribama(zvonka)
al kad je iskvadriran marsom i uranom nije bas tako
moja oba kvadrata su separacijski

pa može li ta dva kvadrata pojasnit i kako da se rijese(jer bojim se prekida karijere i sl jer merkur je vladar 10,a uran6)
Maddie is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2008., 22:22   #59
Quote:
Madonna01 kaže: Pogledaj post
glrdam sta si napisala za taj merkur u ribama(zvonka)
al kad je iskvadriran marsom i uranom nije bas tako
moja oba kvadrata su separacijski

pa može li ta dva kvadrata pojasnit i kako da se rijese(jer bojim se prekida karijere i sl jer merkur je vladar 10,a uran6)
u kojim znacima i u kojim kućama su ti mars, uran i merkur?...ok merkur je u ribama, ali u kojoj kući?
__________________
a možda su u šumi..
zvonkaaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2008., 22:40   #60
merkur mi je u 7 kuci u konjukciji sa suncem

a uran i mars u strijelcu u 4 kuci(marsi uran konjukcija)
Maddie is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:03.