Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje > Rastave

Rastave Read me first

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.02.2009., 13:00   #81
Quote:
bosonogi kaže: Pogledaj post
Uf, to dopisivanje mi trosi previse vremena... Kakvu glupost su ucinili tvoji roditelji? Mislis li da nisu imali pravo grijesiti? Ne tezis li previse idealima? Ja sam takodjer pobornik toga da se treba truditi na svakom polju jer samo tako imas nekakve sanse da ti bude dobro, ali netrebam nis ocekivat jer mi nis nije zagarantirano. Kod tebe mi sve nekako vodi k tome da ti ocekujes da ti se sve vrati. Mislis li tako i zasto?
Volio bih da te vidim gdje si za 30 godina. Ako uspijes i ti ali i tvoj partner rechi da vam je super i da ste si super, svaka cast.
Da jos samo nadodam, nismo svi isti, znam i nece svi imati iste oziljke, no znam nesto cura koji teze perfekcionizmu upravo zbog nezadovoljstva odnosom njihovih roditelja. Zato te malo tu testiram
kakvu glupost? pa svo nezadovoljstvo koje su imali u sebi zbog odnosa prenosili su na nas... uvijek tmurni, ad ih god vidis dosta im je svega..
naravno, ni s nama nisu znali razgovarati kao ni sami sa sobom ni rjesavati probleme..


da, ocekujem da mi se vrati...zasto ne bi trebala ocekivati...
ne znam, hipotetska situacija.... ja ulazem puno u brak, trudim se, mislim na njega, stavljam ga na prvo mjesto...a on se ne sjeti nazvat, pa ode na put pa se ne javi, pa ne osjeti potrebu zagrliti me, pa se inati, ne zeli razgovarati o problemima, povlaci se u sebe, ne zeli otici u savjetovalist i takva je recimo situacija iz dana u dan...a njemu dobro

sad mi ti reci sto bi ti napravio u takvoj situaciji
little_devil is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2009., 13:10   #82
Quote:
Di-di kaže: Pogledaj post
Little devil zlato previše energije bacaš u ništa, a ono bitno ti prolazi ispred očiju.
nemoj se ljutit al to mi kaze netko tko cijeli zivot zivi u losem braku
Quote:
Di-di kaže: Pogledaj post
Nikad nećeš imati iste probleme kao tvoji roditelji, jer su jedinstveni, a ti si njihov spoj, spoj njihovih karaktera a tvoj budući spoj svojih roditelja. Prema tome nema šanse da imaš iste probleme kao tvoji roditelji.
probleme koji su oni imali ima 80 posto parova.....barem.... i ne brinema se ni najmanje, otkud ti to.......
Quote:
Di-di kaže: Pogledaj post
Kažeš da si pokušala pomoć roditeljima, koliko sam skužila, da se rastanu pa su se samo posvađali s tobom i bilo ti je još gore.
krivo si shvatila.... rekla sam im da se problemi ne mogu stavljat pod tepih i da moraju pocet razgovarati

Quote:
Di-di kaže: Pogledaj post
Ja bi ti rekla drugo nisi ni zaslužila, tvoji roditelji su jako puno uložili u tebe, samo dok su te školovali na niskim pa na visokim školama, a mogu si misliti koliko su trpili tvoja uredovanja njihovog života. Da si moja ja bi ti dodala dali smo ti sve i još ti daju uživaj ako možeš ako ne dovoljo si odrasla da počneš svoj život, a u moj brak se ne mješaj jer nećeš dozvoliti ni da se njeko mješa u tvoj.
da, stvarno su trpili ni ne razgovaram s njima... vec godinama
bliza sam s deckovom mamom nego svojom vlastitom
Quote:
Di-di kaže: Pogledaj post
Možeš mi samo malo objasniti kako ti gledaš u budućnosti, ako ti jedan muž više nije prema tvojim kriterijima interesantan, potražiti ćeš drugoga, šta kad ti i taj dojati trećega itd.
i to je neka tragedija
Quote:
Di-di kaže: Pogledaj post
Ne čini ti se da si malo previše samoljubna, bitno da si ti sretna, dragi će se morati promjeniti ova ti je dobra. Imaš 26 godina i nisi još skopćala da se ljudi ne mogu promjeniti po naruđbi. Zašto se ti nebi promjenila, nama koji smo dugo godina u braku, postavljaš život toliko smješno da pucamo od
Hajde se ti malo promjeni pa nas malo poslušaj.
bez brige, pametni ljudi se mijenjaju itekako, a moj decko je pametan covjek...
promijenio je bas svako ponasanje koje je meni smetalo(tipa...hm.. kad bi se posvadjali pukao bi i zbog povrijedjenosti rekao 100 stvari koje ne stoje) vise to ne radi, vac 2 godine...... jer je shvatio da nije u redu jer ja njemu to ne radim, a radio je to oduvijek
Quote:
Di-di kaže: Pogledaj post
Još si ti mlada, neki od nas imaju više braćnog staža nego ti godina i znaju da je sreća u malim stvarima, a ti ćeš to naučiti milom ili preko svoje grbače.
tjesi se
mozda bude dobro, mozda ne
stariji ljudi nikad nece shvatiti da netko mladji moze biti pametniji i mudriji od njih... i da zivot moze provesti 10 puta bolje jer je donosio bolje odluke
za tebe je moje planiranje i analiza tracenje energije i bacanje vremena, za mene je ulog u buducnost....

Zadnje uređivanje little_devil : 18.02.2009. at 13:15.
little_devil is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2009., 13:20   #83
LITTLE DEVIL - Ničiji život nije bajka, to si mogla naučiti na primjeru svojih roditelja. Ali zašto jednostavno ne prihvatiš činjenicu da su oni izabrali takav život, bez obzira da li nisu znali ili htjeli mijenjati bilo što u njemu. Poštujem tvoj stav da se treba izboriti za sebe i svoju sreću. Tvoja majka je svoju sreću pronašla u odgoju djece i žrtvovanju za njih, pa joj barem duguješ poštovanje zbog toga. Nemamo svi iste prioritete u životu. Nije rečeno da se i tvoji prioriteti neće s vremenom promijeniti. Di - di ti je postavila pitanje, i baš me zanima tvoj odgovor!(
Quote:
Možeš mi samo malo objasniti kako ti gledaš u budućnosti, ako ti jedan muž više nije prema tvojim kriterijima interesantan, potražiti ćeš drugoga, šta kad ti i taj dojati trećega itd.
)
O.N.P. is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2009., 13:25   #84
Quote:
O.N.P. kaže: Pogledaj post
LITTLE DEVIL - Ničiji život nije bajka, to si mogla naučiti na primjeru svojih roditelja. Ali zašto jednostavno ne prihvatiš činjenicu da su oni izabrali takav život, bez obzira da li nisu znali ili htjeli mijenjati bilo što u njemu. Poštujem tvoj stav da se treba izboriti za sebe i svoju sreću. Tvoja majka je svoju sreću pronašla u odgoju djece i žrtvovanju za njih, pa joj barem duguješ poštovanje zbog toga. Nemamo svi iste prioritete u životu. Nije rečeno da se i tvoji prioriteti neće s vremenom promijeniti. Di - di ti je postavila pitanje, i baš me zanima tvoj odgovor!()
moja majka nije pronasla svoju srecu uopce, ona je jedna vrlo nesretna zena...
jer zivi doma s kamenom oko vrata koji je utapa i mi djeca joj ne mozemo nadomjestiti bliskost i ljubav koju bi trebala dobivati od supruga...

tko kaze da ju ne postujem... volim je, uvijek cu biti uz nju...

sto se tice pitanja odgovorila sam indirektno na njega...zasto je takav problem nakon godina loseg braka, kad vidis da ne ide izaci iz njega i potraziti drugog partnera...

zivimo 80 godina, ne zivimo 15

uvijek uvijek je bolje biti sam i znati da nemas otkuda dobivati bliskost nego zivjeti s nekim, ocekivati bliskost svaki dan, nadat se i svaki dan patiti jer ju nemas...
a znas da je nadohvat ruke
little_devil is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2009., 13:33   #85
Quote:
little_devil kaže: Pogledaj post
i to je neka tragedija
Ooooooooo da, to je velika tragedija

Zašto se ne čudim što ne razgovarš sa svojim roditeljima

Da stariji ljudi shvaćaju, bez brige, da su mladi pametniji, ali mladi ne shvaćaju da bez učenja na iskustvu starijih rade nepotrebne greške.
Di-di is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2009., 13:42   #86
Quote:
Di-di kaže: Pogledaj post
Ooooooooo da, to je velika tragedija

Zašto se ne čudim što ne razgovarš sa svojim roditeljima

Da stariji ljudi shvaćaju, bez brige, da su mladi pametniji, ali mladi ne shvaćaju da bez učenja na iskustvu starijih rade nepotrebne greške.
pa kad ne znaju razgovarati, nije da nisam probala milion puta al 0 bodova..
pricamo samo o glupostima.... a svaki problem ishisteriziraju tako da mi se uopce ne da dijet ista... a normalne svakodnevne stvari ih ne zanimaju jer je mama u depresiji vrlo vjerojatno i vise nema volje za nista..... nije da nisam pokusala pomoci milion puta, razvedriti je, odvesti je nekud al ne ide, jer nema pomoci......jer joj ne mogu ja nadomjestiti manjak partnerske ljubavi

kao prvo, da su moji na 5 min "stali na loptu" i rekli -brak nam je u banani, moramo nesto napraviti, grijesimo u tome, tome i tome i moramo to ispraviti, ne zamo kako? idemo usavjetovaliste....sve bi bilo ok... njihovo problemi su nesto sto bi se dalo rijesiti u mjesec dana..al stvarno...... al nece, nikad nece
jer je najlakse pravit se da ne postoje, inatit se jedno drugome i radit gluposti

tragedija je razvest se? zasto, ajde molim te, jedan zdravorazumski razlog... racionalan
little_devil is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2009., 13:49   #87
Kažeš da voliš svoju mamu i da ćeš uvijek biti uz nju, a ne razgovaraš s njom godinama? Molim te, objasni!
Mislim da si za svoje godine jako zrela osoba s čvrstim stavom o svemu, ali toliko čvrstim da nisi u stanju mijenjati se ni zbog koga a očekuješ da se drugi tebi prilagođavaju. Mislim da brak nipošto nije za tebe, jer on podrazumijeva uzajamno prilagođavanje, a mislim da ti nisi spremna na to.
O.N.P. is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2009., 13:53   #88
Quote:
O.N.P. kaže: Pogledaj post
Kažeš da voliš svoju mamu i da ćeš uvijek biti uz nju, a ne razgovaraš s njom godinama? Molim te, objasni!
Mislim da si za svoje godine jako zrela osoba s čvrstim stavom o svemu, ali toliko čvrstim da nisi u stanju mijenjati se ni zbog koga a očekuješ da se drugi tebi prilagođavaju. Mislim da brak nipošto nije za tebe, jer on podrazumijeva uzajamno prilagođavanje, a mislim da ti nisi spremna na to.
pa ne razgovaram, razgovaram o glupostima, ne razgovaram o sebi, o vaznim stvarima, o problemima...

kako si zakljucila da se ja ne zelim mijanjati? na temelju cega?
little_devil is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2009., 13:58   #89
Zdrav razum ti govori da su se oni naučiti tako komunicirati, zamisli brak bez komunikacie, to je još veća tragedija, da je lijepo nije, ali i vikanje je dio terepije izbacuju negativnu energiju. Šta bi tvoja majka radila sama, misliš da joj je stalo da traži novog partnera i veselila bi se novoj zdravoj vezi. Curo to bi ju dotuklo nemoj joj to nikad željeti. Pozovi svoju majku na kavu u kafić u koji ti odlaziš, kupi joj neki cvjetić koji će uzgajat, odvedi je na frizuru ili masažu i sjeti se toga često i to će tvojoj majci biti najljepši poklon. Nazovi je češće pa ju pitaj kako je kako zdravlje i nikad joj ne drži predavanja i taj osmjeh tvoje mame nek ti bude nagrada.

se odnosio na mjenjanje brakova ko cipela, kad se istroši.
Di-di is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2009., 14:04   #90
Quote:
Di-di kaže: Pogledaj post
Zdrav razum ti govori da su se oni naučiti tako komunicirati, zamisli brak bez komunikacie, to je još veća tragedija, da je lijepo nije, ali i vikanje je dio terepije izbacuju negativnu energiju. Šta bi tvoja majka radila sama, misliš da joj je stalo da traži novog partnera i veselila bi se novoj zdravoj vezi. Curo to bi ju dotuklo nemoj joj to nikad željeti. Pozovi svoju majku na kavu u kafić u koji ti odlaziš, kupi joj neki cvjetić koji će uzgajat, odvedi je na frizuru ili masažu i sjeti se toga često i to će tvojoj majci biti najljepši poklon. Nazovi je češće pa ju pitaj kako je kako zdravlje i nikad joj ne drži predavanja i taj osmjeh tvoje mame nek ti bude nagrada.

se odnosio na mjenjanje brakova ko cipela, kad se istroši.
da, bi, jer je vrlo privlacna zena i uvijek je imala musaraca oko sebe koji su joj se nabacivali, znam jer sam radila s njom neko vrijeme
ne bi je dotuklo, poznajem je, pao bi joj kamen s ledja...
oni ne pricaju uopce, ne provode dnevno 15 min zajedno....
svatko je u svojoj sobi....
posvadjaju se nedjeljom na zajednickom rucku jer dodju u kontakt i to je to...

odvedem ja nju, svuda kad pristane, na kavu, na rucak, u shopping al kao sto sam rekla, nesretna je,nema vise volje ni za to....
da nema nas vjerujem da je davno vise ne bi ni bilo, strasno zvuci al uvjerena sam, zato i jesam stalno uz nju
little_devil is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2009., 14:06   #91
Quote:
Di-di kaže: Pogledaj post

se odnosio na mjenjanje brakova ko cipela, kad se istroši.
zar je neka tragedija da u 50 godina promjenis 3 braka?
little_devil is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2009., 14:08   #92
Quote:
little_devil kaže: Pogledaj post
moja majka nije pronasla svoju srecu uopce, ona je jedna vrlo nesretna zena...
jer zivi doma s kamenom oko vrata koji je utapa i mi djeca joj ne mozemo nadomjestiti bliskost i ljubav koju bi trebala dobivati od supruga...
Nemoj to tak gledati, nije zdravo. Da nema njih, ne bi bilo tebe, brache. Mozda bi dosla na svjet kao bumbar ili krokodilica Nemoj misliti za svoju mamu. Ako ona zeli nesto promjeniti onda to mora doci iz nje same. Mislim da si tvrdoglava i da se petljas gdje ti nije mjesto Sto se tice oziljaka koji djeca steknu u losim brakovima, oni mogu ujedno biti velik dar jer sigurno nece to ici ponavljati u svojim zivotima ako su vidjeli da ne valja. Tako npr. ja nikad ne bi pusio jer sam ko klinac morao boraviti u istim prostorijama gdje su roditelji pusili. Nekad nije bilo za sendvich djetetu, al je bilo za cigarete. Vidis, tu sam svoju nesrecu pretvorio u vlastitiu snagu. Nesreca tvojih roditelja ti je dala jak smisao za smjer kud zelis ici, samo nemoj pretjerati u tome.
bosonogi is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2009., 14:11   #93
Quote:
bosonogi kaže: Pogledaj post
Nemoj to tak gledati, nije zdravo.
eto ga, to je opet zavaravanje sebe i spremanje problema pod tepih

gledala ja to tako il ne to je nepobitna cinjenica....

i tko kaze da im se petljam u zivot, imala sam pokusaje razgovora 2, 3 puta prije 5 godina....

i ne tjesi me uopce cinjenica da ja mogu uciti na njihovoj nesreci kao ni da su se odrekli svega zbog nas, ja ih to nisam trazila...a divno je kad ti to roditelji pocnu nabijat na nos... manipulacija..
little_devil is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2009., 14:13   #94
Ej, vidim i da se stavljas na stranu mame, prirodno jer si zensko. A sto je s gosp. tatom? Mislis da ti je tata bad guy u cijeloj prici?
bosonogi is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2009., 14:15   #95
Quote:
little_devil kaže: Pogledaj post
eto ga, to je opet zavaravanje sebe i spremanje problema pod tepih
pa ako je lijep tepih, zasto ne

Oprosti na uzrujavanju, problem komunikacije i razumjevanja. Mislio sam da se slucajno ne krivis sto ti mama nije sretna odnosno sto nisi mogla nis promjeniti (osim sebe same )
bosonogi is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2009., 14:18   #96
Quote:
bosonogi kaže: Pogledaj post
Ej, vidim i da se stavljas na stranu mame, prirodno jer si zensko. A sto je s gosp. tatom? Mislis da ti je tata bad guy u cijeloj prici?
nije prirodno, sestra ce stati na tatinu, a sto se tice njihovog odnosa - ona je vise kriva za njihov los brak, ali i on jer je bio mamim sincic i dopustao da mu stara terorizira moju mamu... to je bio od starta najveci problem. sto se tice roditeljstva, on je kreten....

zbog njegove mame skoro su se rastali dok smo sestra i ja bile male, zao mi je sto nisu
little_devil is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2009., 14:32   #97
Quote:
bosonogi kaže: Pogledaj post
Shtefy, kakav je tvoj bracni status? Kazes imas djete, jedno ako se ne varam Ja sam razveden, jedno djete.
Ja sam u dugom i sretnom divljem braku, također s jednim djetetom.

Quote:
Di-di kaže: Pogledaj post
Zašto se buniš kad potvrđuješ ono što sam i ja rekla. Tvoje djete je tebi centar svjeta i to je to, naravno od te ljubavi živiš samo u srcu i treba nam svima i sve ono ostalo da bi bili zadovoljni.
Ne potvrđujem ja ni slučajno ono što si ti rekla.

Quote:
Svaka majka živi za svoju djecu, naglasak je na majka.
Ja je obožavam i ona jest centar mog svijeta, ali ona nije čitav moj svijet. Ja živim za sebe, jer tek kada sam ja definirana i zadovoljna kao osoba, mogu biti i dobra majka. Jer dobra majka nije samo ona koja svoje djete mazi, pazi i sl., dobra majka treba djete odgojiti u zrelu i samosvojnu osobu, a za to treba ipak imati malo šire poglede.

Quote:
Još si ti mlada, neki od nas imaju više braćnog staža nego ti godina i znaju da je sreća u malim stvarima, a ti ćeš to naučiti milom ili preko svoje grbače.
Evo, ja nisam tako mlada kao LD. Ali ni ja ne mislim da je sreća samo u malim stvarima. Sreća je nešto individualno, ako nekoga usrećuje već samo to što je u braku - njemu dobro, ali ja isto želim daleko više od toga. Isto kao i moj partner. Uostalom, ono što je nekome mala stvar, nekome drugome je možda vrhunski užitak i obratno. Ali pomiriti se sa nekakvim plutanjem u životu, sa brakom koji je manje brak, a više farsa za rodbinu, prijatelje i selo, u tome ne vidim ništa dobro. To je jedino inertnost, nedostatak samopoštovanja i spretnost u pronalaženju izgovora. A upravo takvi ljudi su vrlo često defanzivni i životna im je misija naći opravdanje zašto su zadovoljni (jesu li?) s onim što imaju.

I moja iskustva su (iako iz različitih razloga) slična sa Little devil, i ja sam molila mamu da ode od tate. I zato znam o čemu ona priča. A zbog moje mame, koja je ostala u dreku od braka, razumijem i tu drugu, maminu stranu. I da, u pitanju je samo inertnost, nisko samopoštovanje i lijenost da se upusti u borbu za vlastitu (a i moju) sreću.
__________________
Hazen: "Kad vola stavis u palacu, ne postane on kralj nego palaca postane stala".
shtefy is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2009., 14:32   #98
Quote:
little_devil kaže: Pogledaj post
zbog njegove mame skoro su se rastali dok smo sestra i ja bile male, zao mi je sto nisu
mislis valjda zbog toga kako su oni dozvolili da njegova mama utjece na njih.
tata=kreten, a joj nemoras se slagat s njime, al ne osudjuj
bosonogi is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2009., 14:41   #99
Quote:
bosonogi kaže: Pogledaj post
mislis valjda zbog toga kako su oni dozvolili da njegova mama utjece na njih.
tata=kreten, a joj nemoras se slagat s njime, al ne osudjuj
da, tata je kreten koji je cijeli zivot podjebavao, omalovazavao sestru i mene, govorio da smo glupe, dizao u zrak sve druge a nama govorio da nad nitko nece htjeti, da ce nas muzevi mlatiti..da u poduzecu trebamo sutjeti jer samo cekaju da nas izbace itd..

jasnije?
little_devil is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2009., 14:44   #100
Quote:
little_devil kaže: Pogledaj post
da, tata je kreten koji je cijeli zivot podjebavao, omalovazavao sestru i mene, govorio da smo glupe, dizao u zrak sve druge a nama govorio da nad nitko nece htjeti, da ce nas muzevi mlatiti..da u poduzecu trebamo sutjeti jer samo cekaju da nas izbace itd..
Jebote, da nije moj stari negdje imao skrivenu drugu obitelj...
__________________
Hazen: "Kad vola stavis u palacu, ne postane on kralj nego palaca postane stala".
shtefy is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:48.