Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Svijet

Svijet Zbivanja u svijetu

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 05.10.2011., 13:34   #81
Moram priznati da bi drage volje otišao raditi u arapske zemlje. Ovdje kod nas ljudi nemaju novaca za perverzije kojima se ja zanimam. Reklama se svugdje skupo plača, a rijetko koja donese neki isplativi posao. Kad i odem negdje raditi i predložim ljudima mrvicu ekstravagancije nitko niti ne pomišlja na to čak i kad ponudim pro bono ruke. Da ne povjeruješ. Mene HR doslovce guši i prvom prilikom bježim van.....
__________________
I ja sam mislio da sam majstor dok nisam završio školu. Sad znam koliki sam bio fušer!!!
Nadobudan is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2011., 16:18   #82
U Zaljevu radi puno Indijaca, no najvise primaju Indijce muslimane iz Kerale (najjuznija indijska drzava). Onda primaju krscane iz Kerale, a hinduse smatraju najnizim sljamom.
Vigo is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2011., 22:54   #83
Quote:
Phil Lynott kaže: Pogledaj post
U toj zemlji je stalno nekakva psihoza, to si u pravu. Moj frend je bio ops manager u jednom industrijskom postrojenju $200k godisnje plus house and car. Al jebes ti to.
Posipa se pepelom po glavi........

Pozdrav iz Jeddah!
__________________
Meh
Gordon Gekko is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2011., 22:58   #84
Quote:
happygoose kaže: Pogledaj post
imaju fintu navodno i sa zenama iz egipta i omana...no to zvuhi poput one priche sa onim francuskim klincem prije 4-5 godina kojeg su pokpili iz MOE i silovali u pustinji..pa ga optuzili da je homo i da je sam trazio..

Evo bilo neki dan kako se lokalne zene bune jer ce se dozvolit Marokankama da budu house maids. Bune se jer ..... pazi sad..... Marokanke su na glasu da koriste crnu magiju da zavedu muskarce da ih ozene.

Crna magija se sastoji od dostupnog mufa kako sam ja cuo. Marokanke su na glasu ne samo ovdje nego i u Bahrainu i u UAE.
__________________
Meh
Gordon Gekko is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2011., 23:53   #85
Quote:
Gordon Gekko kaže: Pogledaj post
Evo bilo neki dan kako se lokalne zene bune jer ce se dozvolit Marokankama da budu house maids. Bune se jer ..... pazi sad..... Marokanke su na glasu da koriste crnu magiju da zavedu muskarce da ih ozene.

Crna magija se sastoji od dostupnog mufa kako sam ja cuo. Marokanke su na glasu ne samo ovdje nego i u Bahrainu i u UAE.
Ako sam dobro shvatio trenutno zivis i radis U SA,pa ako imas vremena da malo napises kakav je zivot ne-arapa u SA...ne mislim samo na tebe nego na sve strance...jel se prema nekima bolje odnose,a prema nekima losije??
Kako su zadovoljni sa sistemom i kraljom i kakvo misljenje imaju o zapadu??
I jos neka pitanja koja me zanimaju koja se odnose bas na ovu temu
Luđak iz hrv is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2011., 12:46   #86
Quote:
Luđak iz hrv kaže: Pogledaj post
Ako sam dobro shvatio trenutno zivis i radis U SA,pa ako imas vremena da malo napises kakav je zivot ne-arapa u SA...ne mislim samo na tebe nego na sve strance...jel se prema nekima bolje odnose,a prema nekima losije??
Najgore prolaze jeftini sljakeri koji nemaju nikakva prava. Njima se oduzima pasos i za izlazak iz zemlje trebaju odobrenje sponzora (poslodavca), tzv exit viza. Zive u losim uvjetima i generalno ako se nadju u bilo kakvom sukobu sa lokalcima izvuci ce deblji kraj jer se zakon primjenjuje ad-hoc. Slicni zakoni glede oduzimanja putovnica i exit viza vrijede za sve medjutim prema strucnjacima firme se odnose drugacije i ne oduzimaju putovnice niti rade probleme oko exit viza. Zapadnjaci i visi sloj ostalih imigranata (Libanon / Pakistan / Egipt) uglavnom imaju odlicna primanja i zive u kompaundima u kojima ne vrijede striktna pravila i koji su dovoljno veliki da se moze imati solidan drustveni zivot, moze se kupiti ili praviti cuga, a religiozna policija ne zalazi tu. Srednji sloj imigranata zivi kako tako, mijesani sa srednjem slojem SAudijaca. Takvi ne zive po kompaunidma jer je preskupa pa su izlozeni full drustvenim limitacijama. Stoga zapadnjaci ne dolaze na takve poslove.

Kao i svugdje najbolje je ne kaciti se sas sirovinama kojih je ovdje jako puno. Primjer kanadskog para ranije sa ovog topica je dobar primjer kako se ne treba kaciti sa lokalcima bez obzira iz kojeg sloja poticu. Cijene u Ikei nisu niske za lokalne prilike i tamo ide srednja klasa (ajmo reci) pa kad su takvi u stanju razvaliti celjust trudnoj zeni onda ti to dosta govori o prevalentnom mentalitetu. Ok to se moze desiti svugdje, dakako ne treba generalizirati medjutim dovoljno je voziti se ulicama Jedde ili Rijada (koji je duplo gori) neko vrijeme da se vidi bahatost i nedostatak kurtoazije bez obzira na materijalno stanje.

Jednu stvar se mora znati o Saudijcima (i Arapima generalno samo Saudijci su najintenzivniji) jest da imaju uzasno veliko postovanje prema sebi, nesto manje prema porodici, jos nesto manje prema plemenu, nesto manje prema ostalim Saudijcima i najmanje prema ostalima. Tako se i ponasaju kako i u poslovnom zivotu tako i u privatnom zivotu. Pravilo je da ce ti se ugurati ispred tebe kada stojis u redu (i da ti nije palo na pamet prigovoriti - ako ti se to ne svidja nemoj zivjeti ovdje) u prometu itd. To je njima normalno, a ti si nenormalan ako prigovoris. Druga stvar je da im je jako bitno da za nista nisu krivi. Recimo kada su u prvom irackom ratu zbrisali iz jednog kuvajtskog gradica koji su trebali drzati, poslije su trazili pismo US generala da potvrdi da je on zatrazio evakuaciju. U projektu kojeg vodim imam takve situacije svakodnevno vise puta kada zbog klijentove nesposobnosti se krivnja prebacuje na nas. Takve situacije se moraju handlati sa puno takta. Generalno govoreci, jedan moj kolega sa mnogo medjunarodnog iskustva je rekao da sve nacije imaju some redeeming feature but Saudis have none.

Sto se drustvenog zivota tice, saudijsko drustvo je uglavnom prilicno zatvoreno. Medjutim medju liberalnijim mladjim poslovnim ljudima moze se naci kakvo-takvo drustvo. Oni privatno partijaju, cugaju itd, medjutim rijetko ce sa strancima imati bilo kakv odnos dublji od povrsnog poznanstva.

Uglavnom ako si bijeli zapadni srucnjak mozes ocekivati nesto vise respekta nego sto dobiju ostali, ali moras igrat po pravilima, nikoga ne eksponirati kao nesposobnog i ne buniti se previse protiv niza sitnih i krupnijih nepravdi kojima si izlozen.

Quote:
Luđak iz hrv kaže: Pogledaj post
Kako su zadovoljni sa sistemom i kraljom i kakvo misljenje imaju o zapadu??
I jos neka pitanja koja me zanimaju koja se odnose bas na ovu temu
Rijetko ce tko u javnosti govoriti protiv kralja i sistema. Neki dan sam bio u jednom provincijskom gradicu na sjeveru i jedan lokalac manager je poceo grintat protiv centralizacijske politike kralja (slicno ko sta grintaju u RH da ZGB dobija sve) medjutim bio je suptilno prekinut od strane klijenta, lokalca koji sa mnom dosao iz Jedde. 'You are talking politics now' rece frajer i diskusija je bila gotova. Privatno mnogi nisu zadovoljni medjutim grip vlasti je snazan i bilo kakav prkos se ugusi kao sto je bio primer na Istocnoj oboali kada su se Shie inspirirane pobunom u Bahrainu pobunile. To je bilo promptno uguseno i dobilo je jako malo prostora u medijima.

Misljenje o zapadu ovisi s kime pricas. Oni sa dna i sredine hranidenog lanca uglavnom su zadojeni i ne vole previse zapadnjake. Osobno, cesto primjetim sumnjicave poglede pogotovo kad si u manjim mjestima. Iako isto tako moram reci da me mladji Saudijci nekada radosno upitaju jesam li Amerikanac. Oni sta su vise u hranidbenom lancu uglavnom imaju otvorenije poglede. Oni koji su naputovani i inteligentni i cesto skolovani u UK ili US uglavnom imaju realisticnu sliku mada i medju njima ima fanatika. Usama Bin Laden je doduse nesto ekstremniji primer. Inace govoreci o Bin LAdenu njegova porodica je jako bogata i ima niz biznisa ovdje na zapadu Saudije. Najpoznatiji je construction business ali imaju i telecom biznis, resorte pa cak i kompaund u kojem zivim je u vlasnistvu jedne od bin Laden kompanija. Tko bi reko.

Promjene ce biti izuzetno spore jer ovo jest najkonzervativnije drustvo na svijetu.
__________________
Meh
Gordon Gekko is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2011., 14:11   #87
E i jos nesto da ti ocrta zivot ovdje. U mom kompaundu raj na zemlji, bazeni, shop, gym, restoran, djeca se igraju na igralistu i voze bicikle, a oko kompaunda bodljikava zica (doduse sakrivena grmljem) i na ulazu mitraljesko gnijezdo (sumnjive upotrebljivosti s obzirom da je staff KSA vojska) - naslijedje iz vremena 2004/2005 kada se desilo par napada na kompaunde i na US consulate u Jeddi. 5* hoteli imaju metal skenere na ulazu medjutim danas ih rijetki koriste jer je psihoza znacajno opala i nije bilo napada vec duugo vremena. Vlasti su se u zadnjih 6-7 godina surovo obracunale sa svim poznatim krilima Al-qaede dakako ne zato sto su ih natjerali Ameri nego zato sto je doticna ideologija bila prijetnja vladajucoj obitelji i stabilnoscu odnosa sa Zapadom koja odrzava dolarske prihode i vladajucu obitelj na vlasti. Usprkos tome ovdje je uglavnom sigurno, sigurnije nego nekim mojim kolegama u Africi.
__________________
Meh
Gordon Gekko is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2011., 00:44   #88
Hvala na iscrpnom odgovoru
Uglavnom potvrdio si vecinu stvari za koje sam cuo o SA...no ja sam cuo da ostali arapi(egipta,palestine,jemena itd.) su isto "diskriminirani" od saudijaca bez obzira sto su jedni i drugi arapi muslimani suniti
Luđak iz hrv is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2011., 00:49   #89
A cuj svi su ovdje diskriminirani na ovaj ili onaj nacin.
__________________
Meh
Gordon Gekko is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2011., 00:58   #90
Quote:
Gordon Gekko kaže: Pogledaj post
A cuj svi su ovdje diskriminirani na ovaj ili onaj nacin.

Nego jel jos uvjek vrijedi pravilo da roditelji sinu i kceri izabiru partnera i da je vecinom krvno povezani??
I jel se drze mladi arapi/kinje tih starih obicaja...mislim cuo sam svasta od slivanja filipinaca(znaci Gay) i od toga da idu na prostitutke u UAE
Luđak iz hrv is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2011., 10:58   #91
U Rijadu i provincijama brakovi su uglavnom dogovoreni i mladi Saudijci nemaju puno pristupa zenama prije braka, jerbo u javnosti se spolovi ne smiju mijesati osim rodbine i supruznika. Puno ih ide na prostituciju u UAE i Bahrain. Isto tako dosta njih su dvocijevke, a slucajevi silovanja u pustinji nisu tako cesti, barem ih nema u medijima. U Jeddi se organiziraju underground zabave gdje se mladi Saudijci i Saudijke mijesaju. Iznenadices se ali Jeddah ima stopu razvoda od 60% a na nivou drzave je 30%. Nakon razvoda zena se vraca rodbini ali muz ju je u principu obavezn i dalje uzdrzavati i traziti njenu pomoc u odgoju djece. Cesto to nije slucaj i razvedene zene (pogotovo one uhvacene u preljubu) zavrse na ulici. Na dosta raskrsca takve zene prose, a od mojih lokalaca sam upucen da im ne dajem lovu niti da se upustam u bilo kakvu konverzaciju jer te Mutawe mogu dovesti u vezu sa preljubnicom i onda najebes u zatvoru.
__________________
Meh
Gordon Gekko is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2012., 05:03   #92
Dobar razlog za podizanje stare teme: Policija u Saudijskoj Arabiji uhapsila veći broj građana zapadnih zemalja jer su slavili Božić, a budući da su njihovoj privatnoj proslavi nazočila i dva muslimana prijete im i smrtne kazne:

Quote:
Malobrojni kršćani koji su na privremenom radu u najkonzervativnijoj zemlji na svijetu, u Saudijskoj Arabiji, pokušaj skromnog slavlja Božića u tišini i daleko od očiju javnosti možda će platiti i svojim životima. Naime, saudijska vjerska policija u gradu Aljuf na sjeveru zemlje na Badnjak je uhitila 41 kršćanina, strane državljane, te jednog Saudijca i jednog Egipćanina koji su se pripremali slaviti Božić.

– Hvala Bogu što smo ih uhitili na vrijeme prije nego što su počeli slavlje – kazao je glasnogovornik vjerske policije Rezek Al-Mashi, napominjući kako su se među uhićenim kršćanima našla i dvojica muslimana koja su pod njihovim utjecajem bila u potpuno pijanom stanju.

– Osim što su učinili teško kazneno djelo pripremajući se za slavlje Božića, kršeći time šerijatske zakone i islamska načela u Svetoj zemlji, gdje Božić slave samo bogohulnici i nevjernici, otežavajuća okolnost im je i to što su utjecali na dva muslimana da konzumiraju alkohol te su ih poticali na nevjerništvo – istaknuo je Rezek.

Iako su uhićeni strani državljani, sudit će im se prema šerijatskom zakonu. A prema saudijskom šerijatskom zakonu, za ovakvo kazneno djelo, uz bičevanje, mogu biti osuđeni i na smrt jer, osim što su htjeli proslaviti Božić, konzumirali su i alkohol.

http://www.vecernji.hr/vijesti/saudi...-clanak-491916
Ono što dodatno zabrinjava u ovoj priči jest činjenica da je Policija raciju izvela na području stambene zone ("compound-a") za strance, i to u kući koju je koristilo diplomatsko osoblje jedne neimenovane azijske države - u vijesti od Associeted Press-a navodi se slijedeće:

Quote:
Saudi religious police stormed a house in the Saudi Arabian province of al-Jouf, detaining more than 41 guests for “plotting to celebrate Christmas,” a statement from the police branch released Wednesday night said.

The host of the alleged Christmas gathering is reported to be an Asian diplomat whose guests included 41 Christians, as well as two Saudi Arabian and Egyptian Muslims. The host and the two Muslims were said to be “severely intoxicated.”

The kingdom, which only recognizes Islamic faith and practice, has in the past banned public Christmas celebrations, but is ambiguous about festivities staged in private quarters.
Po iskazima zaposlenih i onih koji borave u Saudijskoj Arabiji, slične proslave Božića i drugih ne-islamskih događaja u prošlosti su uglavnom bile tolerirane ukoliko bi se odvijale unutar zona namijenjenih za boravak stranaca i u njihovim privatnim stanovima.
PowerLock is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2012., 06:48   #93
Quote:
Gordon Gekko kaže: Pogledaj post
Najgore prolaze jeftini sljakeri koji nemaju nikakva prava......
Bas ti hvala na iscrpnom postu.
Bili ti nama mogao reci kako si ti tamo stigao.
Ovo te pitam radi dva razloga
1-To je strasno zatvorena zemlja za krscane dakle bilo bi interesantno svakome to cuti.
2-Ima kod nas naroda kojemu je jako tesko i koji bi otisli bilo gdje, mozda bi mogli nesto nauciti.

Thanks

I jos nesto, ovaj tren sam po prvi put procitao tvoj post pa sam isao traziti i druge tvoje postove
dobro pises stari u svemu. Bilo bi veliki gubitak tebe izgubiti na ovom forumu na bilo koju temu.
Nadam se da ce administratori take notice.

Zadnje uređivanje znanost2000 : 29.12.2012. at 07:02.
znanost2000 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2012., 09:25   #94
Quote:
znanost2000 kaže: Pogledaj post
1-To je strasno zatvorena zemlja za krscane dakle bilo bi interesantno svakome to cuti.
Zapravo nije uopće zatvorena zemlja i jako puno ljudi tamo nalazi poslove, ja sam umalo tamo završio pred nekih desetak mjeseci, novac je bio jako primamljiv, ali sam se ipak odlučio ne upuštati u tu avanturu jer nisam tip koji bi se lako prilagodio, a još sam i zaključio da vjerovatno nebi ništa ni uštedio jer bi zbog neprilagodljivosti na život u SA vjerovatno plaćao enormne količine novca da barem jednom mjesečno iz nje izađem na vikend provod izvan te države, pa mi onda od moje velike plaće baš ništa spomena vrijednog nebi ostajalo.

Inače ako baš želiš ići raditi tamo trik je pronaći privatnu agenciju za zapošljavanje specijaliziranu za tvoju branšu i sa dobrim kontaktima u Saudijskoj Arabiji. A posla ima doslovno za svakoga, mislim da trenutno uzimaju nekih 20 stjuarda (muških izvršitelja, ne stjuardesa) za neku svoju low cost avio-kompaniju... vidio sam i oglase za sportske i kondicijske trenere (i općenito oni koji imaju diplomu kineziološkog faksa u Saudiji mogu naći sjajne poslove); pa osobe sa iskustvom u izdavaštvu (tiskanom i online) i još brdo drugih poslova koji nemaju veze sa inžinjerima u naftnoj industriji.

No utoliko ova priča sa Božićnom zabavom u al-Joufu djeluje još čudnije; sve mi se više čini da Policija tamo možda nije uopće upala zbog Božića nego zbog nečeg skroz desetog povezanog sa činjenicom da je vlasnik stana diplomat strane države, za koju se samo spominje da je "azijska" - dakle službeno nema niti imena o kojoj državi bi mogla biti riječ.

A nema ni prosvjeda iz te države zbog očiglednog narušavanja diplomatskog imuniteta nekretnine u kojoj je smješten diplomat te države
PowerLock is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2012., 11:13   #95
PL hvala ti i hvala svakom ubuduce tko moze dati vise informacija.
PL znam da je malo off topic sto sam pitao ali ovo je ipak bloody interesantno.
A to sto ti nisi zavrsio u SA to je zato jer tebi je dobro tu gdje si vec.
znanost2000 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2012., 11:19   #96
Quote:
PowerLock kaže: Pogledaj post
Dobar razlog za podizanje stare teme: Policija u Saudijskoj Arabiji uhapsila veći broj građana zapadnih zemalja jer su slavili Božić, a budući da su njihovoj privatnoj proslavi nazočila i dva muslimana prijete im i smrtne kazne:
Ovaj primjer, a i ne samo ovaj, pokazuje da je u Saudijskoj Arabiji na djelu jedan od najgorih diktatorskih režima u svijetu, a istobno su partneri i saveznici SAD-a.
I nitko nema namjeru skinuti i razbiti tu moćnu obitelj Al-Saud koja je pretvorila Saudijsku Arabiju u svoju privatnu državu.
__________________
Svijet neće biti uništen od strane zlih ljudi, već od strane onih koji gledaju i ništa ne poduzimaju!
zeljko_ri is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2012., 11:40   #97
Quote:
zeljko_ri kaže: Pogledaj post
Ovaj primjer, a i ne samo ovaj, pokazuje da je u Saudijskoj Arabiji na djelu jedan od najgorih diktatorskih režima u svijetu, a istobno su partneri i saveznici SAD-a.
I nitko nema namjeru skinuti i razbiti tu moćnu obitelj Al-Saud koja je pretvorila Saudijsku Arabiju u svoju privatnu državu.
Ne samo to, Amerikanci ne zelu uvesti za njih maginski zakon.
Rusi su njima trn u oku a ne neka ljudska prava jer da su ljudska prava njima prioritet oni bi poceli od svoje kuce i od svojih "vazala".
Ako ne znas sto je to maginski zakon
ima novi forum bas na tu temu.
znanost2000 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2012., 16:25   #98
Quote:
zeljko_ri kaže: Pogledaj post
Ovaj primjer, a i ne samo ovaj, pokazuje da je u Saudijskoj Arabiji na djelu jedan od najgorih diktatorskih režima u svijetu, a istobno su partneri i saveznici SAD-a.
I nitko nema namjeru skinuti i razbiti tu moćnu obitelj Al-Saud koja je pretvorila Saudijsku Arabiju u svoju privatnu državu.
Zašto je taj režim loš zbog ovoga? Jebem ti lebac, ako ti je lijepo rečeno, ne slavi Božić, onda ga ne slavi. Ako ti ne paše to što u tuđoj zemlji ne smiješ božićevat, e pa nitko te ne tjera da tamo budeš, zar ne?
Monsignor.m is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.12.2012., 15:46   #99
Quote:
O_D_E_Z kaže: Pogledaj post
Je samo Libija je bila trn u oku ....
I "strašni", "totalitarni" režim Bashara Al Assada. Gdje je kršćanin bio ministar obrane, dok ga Al-Qaida, saudijsko čedo, nije ubila u bombaškom napadu ljetos u Damasku.
Ne ideš u države gdje ti je zabranjeno slaviti Božić, ali se onda takve države u normalnom svijetu sa pravom prokazuju, a ne prodaju im se borbeni zrakoplovi.
Nije lako biti šijit ili kršćanin u zaljevskim despocijama, a o jadnim ilegalcima da niti ne pričamo.
Quote:
znanost2000 kaže: Pogledaj post
Ne samo to, Amerikanci ne zelu uvesti za njih maginski zakon.
Rusi su njima trn u oku a ne neka ljudska prava jer da su ljudska prava njima prioritet oni bi poceli od svoje kuce i od svojih "vazala".
Ako ne znas sto je to maginski zakon
ima novi forum bas na tu temu.
Valjda se zove Magnitski zakon.
Amerikancima nije bitno da li je režim banditski, već da li njima odgovara. Ronald Reagan je još davno rekao: Nije bitno da li je netko kurvin sin, već da li je naš kurvin sin. Pametnom dosta.
Quote:
Phil Lynott kaže: Pogledaj post
Jest vala dok iranski Suniti uzivaju masu povlastica. Npr to da imaju dva-tri ministra u vladi, dzamije di hoce, itd. Cek, cek, Teheran nema Suni dzamiju iako ima 1m Sunita, niti Suni ministara vec godinama, niti cak iole znacajnije zastupanje u lokalnoj vlasti cak ni u pokrajinama sa znacajnom Suni manjinom. Zbog takvog tretmana Sije u drugim zemljama skacu pred tenkove. De nek se u Iranu nesto pobune.
U Iranu milijun sunita na 70 milijuna šijita? I odmah bi htjeli ministra u vladi?
U Siriji je pak alavitska manjina, još od vremena francuskih kolonizatora vladala državom.

Živiš od vehabija pa moraš braniti nebranjivo.

Zadnje uređivanje rezon@tor : 17.01.2013. at 06:31. Reason: spajanje
sorin is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2013., 18:29   #100
Bahrein sudi princezi koju sumnjiči za mučenje demokratskih aktivista.Princeza Nora Bint E.al-Khalifa zaposlena u Odjelu za kontrolu droge,navodno je mučila prosvjednike 2011 godine.Tih dvoje su bili liječnici koji su priskočili u pomoć ranjenim prosvjednicima,do je treća 21-godišnja djevojka uhićena jer je čitala kritičku poeziju.
Kolaboracionist is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:43.