Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Svijet

Svijet Zbivanja u svijetu

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 29.08.2011., 17:56   #61
Quote:
Michael Collins kaže: Pogledaj post
kao i obrnuto zar ne?

Kažem, Libija je plivala u nafti i koliko god tiranin i ludi diktator Gadafi uzeo, ako bi dao mrvcie narodu, bilo bi dosta,a ni ovo mu nije teško.

U Libiji će sada nafta i dalje biti Libijska(koliko god vas razni teoretičari urota uvjeravali u usprotno),a koncesije su davale i Gadafijeve vlasti.

Libijci će brzo obnovti svoju zemlju,Gadafija jošp brže zaboraviti, naravno,prijelaz će biti trnovit,ali Libija ipak ima budućnost, u svakom lsučaju puno bolju,nego da je Gadafi umro prirodnim putem,i naslijedio ga je njegov sin,kao što se radi u Libiji i što se pokušalo u Egiptu.

Libija demokracijom postaje dio modernog doba i moraš biti teški rasist da kažeš da oni eto nisu sposobni za to
Libijska nafta i banke neće biti u libijskim rukama, to nisu teorije zavjere, to su činjenice koje se događaju i usred Europe. Nekoliko puta su se iznosili dokazi u vezi toga, ne znam koliko si htio čitati.

I nije problem u Libijcima i njihovoj sposobnosti, već u onome u čemu ne mogu utjecati. Naravno nisi uspio dati niti jedan valjan argument zašto bi bilo bolje...
__________________
Svijet neće biti uništen od strane zlih ljudi, već od strane onih koji gledaju i ništa ne poduzimaju!
zeljko_ri is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2011., 17:58   #62
Quote:
zeljko_ri kaže: Pogledaj post
Libijska nafta i banke neće biti u libijskim rukama, to nisu teorije zavjere, to su činjenice koje se događaju i usred Europe. Nekoliko puta su se iznosili dokazi u vezi toga, ne znam koliko si htio čitati.

I nije problem u Libijcima i njihovoj sposobnosti, već u onome u čemu ne mogu utjecati. Naravno nisi uspio dati niti jedan valjan argument zašto bi bilo bolje...
realno pola postova ne temi o Libiji bi trebalo biti na teorijama zavjer i Alternativi.
Mene zanima trenutni rat,negov tok i politička previrnja,a ne neke fantazije o naftnim carstvima
__________________
.
Michael Collins is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2011., 18:00   #63
Quote:
Michael Collins kaže: Pogledaj post
realno pola postova ne temi o Libiji bi trebalo biti na teorijama zavjer i Alternativi.
Mene zanima trenutni rat,negov tok i politička previrnja,a ne neke fantazije o naftnim carstvima
Ako ne želiš dublje zagrebati ispod površine, onda naravno da je sve iluzija i teorija zavjere. Politika i politička manipulacija su puno više od trenutnog rata i pobjede u ratu.
__________________
Svijet neće biti uništen od strane zlih ljudi, već od strane onih koji gledaju i ništa ne poduzimaju!
zeljko_ri is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2011., 18:06   #64
Quote:
zeljko_ri kaže: Pogledaj post
Ako ne želiš dublje zagrebati ispod površine, onda naravno da je sve iluzija i teorija zavjere. Politika i politička manipulacija su puno više od trenutnog rata i pobjede u ratu.
jedina teorija urote u koju vjerujem je ona o Frankfurtskoj Školi,ovo s naftom, da posotje velike i moćne tvrtke koje potlaćuju političare, da SAD jest zainteresiran za naftu i kako je dobiti.

ALi ne vjerujem da je Irak i sada Libija napadnuta da im se eto "ukrade nafta",više da kojekakvi luđaci i diktatori ne budu ti koji kontroliraju naftu
__________________
.
Michael Collins is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2011., 18:08   #65
Quote:
Michael Collins kaže: Pogledaj post
jedina teorija urote u koju vjerujem je ona o Frankfurtskoj Školi,ovo s naftom, da posotje velike i moćne tvrtke koje potlaćuju političare, da SAD jest zainteresiran za naftu i kako je dobiti.
Ajd i to je neki početak do konačne istine
__________________
Svijet neće biti uništen od strane zlih ljudi, već od strane onih koji gledaju i ništa ne poduzimaju!
zeljko_ri is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2011., 18:10   #66
Ili dijagnoze.
Hollow Point is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2011., 19:53   #67
ma ima da im ruže procvjetaju u pustinji,šta vam je...isto ko iraku i afganistanu...pametnom je jedan primjer dovoljan..priglupom dva.....kome treba još primjera,ima manji IQ od broja cipela koji nosi
__________________
neznam se potpisat...jel može samo X?
toncekk is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2011., 20:14   #68
Tzv pogubljenici neće nikako shvatiti da su pod Gadafijem sve imali i to besplatno a kaj će sada imati

samo pljačkaju i pale svoje sramota gade mi se
maksis is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2011., 20:25   #69
Quote:
maksis kaže: Pogledaj post
Tzv pogubljenici neće nikako shvatiti da su pod Gadafijem sve imali i to besplatno a kaj će sada imati

samo pljačkaju i pale svoje sramota gade mi se
imali su sve,ali bi ih režim eto žive zapalio ako se bune,kao što je onih 57 nesretnika
__________________
.
Michael Collins is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2011., 20:37   #70
"Najhrabriji" dio libijskog naroda je, uz parole "Skidaj gaće, Anglosasi dolaze", "preuzeo" "vlast" u novoj "državi" i sad će, kao i svi primati, kao nagradu za dobro obavljen posao dobiti bananu...

Kamis Gadafi idući na listi zločinaca

http://dnevnik.hr/vijesti/svijet/kam...zlocinaca.html

Taj je sud već odobrio uhidbene naloge za Gadafija, njegova sina Saifa al-Islama i šefa libijskih obavještajnih službi Abdulaha al-Senusija zbog zločina protiv čovječnosti.

Tužitelj Luis Moreno-Ocampo rekao je da bi se nalog mogao izdati i za Kamisa, nakon što je Human Right Watch objavio da su pripadnici brigade Kamis, kojom je zapovjedao Gadafijev sin, izveli masovnu egzekuciju zatočenika čija su tijela pronađena u skladištu u Tripoliju. (Hina)
__________________
Give Them Hell, Harry!
The_Rage is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2011., 20:46   #71
zašto postoje 2 iste teme:

https://www.forum.hr/showthread.php?t=623120&page=503
manchild is online now  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2011., 02:06   #72
Quote:
zeljko_ri kaže: Pogledaj post
Ovi što su glasali da će biti bolje, trebali bi malo to i argumentirati.
To uopće nije teško zaključiti, naftni prihodi će se povećati s dolaskom nove, moderne tehnologije, jer će se smanjiti troškovi eksploatacije. Libija će postati otvorenija zemlja, napraviti će turističke kapacitete kao i Tunis, razvit će se financije, trgovina, usluge.
Promjena vlasti će označiti i novu energiju u društvu, smijenit će se okorjele i korumpirane Gadafijeve elite, i doći će novi ljudi, sa novim idejama, kojima glavna karakteristika nije da su gluplji od Gadafija i bezuvjetno lojalni tom bolesnom kultu ličnosti.
Zbog Gadafija i njegovih nesposobnih i korumpiranih ljudi, Libija je bila tek prosječna država, a trebala je biti država sa BDP-om preko 30 000 dolara po stanovniku, kao recimo UAE, koji imaju sličan broj stanovnika i količine nafte.
Kanzas is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2011., 05:24   #73
http://standard.rs/vesti/41-svet/825...ripoliju-.html

Možda je samo ruska tlapnja, al ko će znat...
9arupa is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2011., 09:39   #74
Quote:
Michael Collins kaže: Pogledaj post
imali su sve,ali bi ih režim eto žive zapalio ako se bune,kao što je onih 57 nesretnika
Kladim se da nikad nisi bio u Libiji niti upoznao i jednog živog Libijca, ali ti neumorno dokazuješ da je tamo bio pakao!
__________________
Sve je uzalud.
McFuck is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2011., 13:18   #75
Quote:
McFuck kaže: Pogledaj post
Kladim se da nikad nisi bio u Libiji niti upoznao i jednog živog Libijca, ali ti neumorno dokazuješ da je tamo bio pakao!
dok si ti eto radio putopisne dokumnetarce o Libiji?

NE,nisam bio u Libiji,jedina Arapska zemlja u kojoj sam bio je UAE,a i to samo 7 dana.

i što sada, po tome moram podržavati Gadafija,antimerikaniste i novinare tipa Lazanski?
__________________
.
Michael Collins is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2011., 13:35   #76
Quote:
Michael Collins kaže: Pogledaj post
dok si ti eto radio putopisne dokumnetarce o Libiji?

NE,nisam bio u Libiji,jedina Arapska zemlja u kojoj sam bio je UAE,a i to samo 7 dana.

i što sada, po tome moram podržavati Gadafija,antimerikaniste i novinare tipa Lazanski?
Nisam snimao dokumentarce.
Montirao sam strojarsku opremu nekoliko puta na raznim radilištima.
I upoznao Libijce i vidio kako žive.
Pogledaj snimke i vidjet ćeš kakve stanove i kuće imaju i kakve aute voze.
Mi možemo samo maštati o tome.
A ti i pored svega pričaš o paklu u kojem su živjeli.
Zar ti to nije čudno?
__________________
Sve je uzalud.
McFuck is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2011., 13:44   #77
Quote:
McFuck kaže: Pogledaj post
Nisam snimao dokumentarce.
Montirao sam strojarsku opremu nekoliko puta na raznim radilištima.
I upoznao Libijce i vidio kako žive.
Pogledaj snimke i vidjet ćeš kakve stanove i kuće imaju i kakve aute voze.
Mi možemo samo maštati o tome.
A ti i pored svega pričaš o paklu u kojem su živjeli.
Zar ti to nije čudno?

E vidiš,a ja sam na početku prosvjeda vidio (ne sudim im niti se rugam) prljave,krezube i odrapano odjevene ljude na ulicama.

Nisu se nimalo razlikovali od raje u Egiptu,a ni infrastruktura baš i nije bila neka turbo svemirska kakvu su nam pro-Gadafijevci pokušali predstaviti Libiju
__________________
.
Michael Collins is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2011., 14:40   #78
Quote:
Michael Collins kaže: Pogledaj post
E vidiš,a ja sam na početku prosvjeda vidio (ne sudim im niti se rugam) prljave,krezube i odrapano odjevene ljude na ulicama.

Nisu se nimalo razlikovali od raje u Egiptu,a ni infrastruktura baš i nije bila neka turbo svemirska kakvu su nam pro-Gadafijevci pokušali predstaviti Libiju

Dovoljno je usporediti Abu Dhabi i Dubai s Tripolijem i Benghazijem, da se vidi koliko je loše Gadafi upravljao s naftnim bogatstvom. Emirati imaju 20 000 dolara po stanovniku više od Libije, ali uz novu vlast, vjerujem da će Libija udvostručiti BDP u vrlo kratkom razdoblju.
Kanzas is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2011., 14:48   #79
Svidja mi se rezultat ankete, jer pokazuje da i pored masovnih medijskih ispiranja mozgova ljudi ipak uspevaju sacuvati zdrav razum i cistu logiku


.
__________________
Pravila za oblikovanje potpisa
PFC is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2011., 14:54   #80
Quote:
PFC kaže: Pogledaj post
Svidja mi se rezultat ankete, jer pokazuje da i pored masovnih medijskih ispiranja mozgova ljudi ipak uspevaju sacuvati zdrav razum i cistu logiku
Ima dosta ljudi koji razmišljaju svojom glavom a ne glavom SAD-a, NATO-a, medijske propagande i Al Qaede. Kad sam pitao koja je to zemlja profitirala nakon američke agresije a nije ih bilo malo, nitko nije znao dati odgovor.
Sjajna je demokracija u Iraku i Afganistanu.
__________________
Svijet neće biti uništen od strane zlih ljudi, već od strane onih koji gledaju i ništa ne poduzimaju!
zeljko_ri is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:38.