Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Svijet

Svijet Zbivanja u svijetu

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 27.06.2012., 17:34   #21
U Americi se svi muškarci obrezuju i nema veze s religijom, u Europi baš i ne,ali svakako, ne treba to gledati onda smao kao vjerski
__________________
Everybody Makes Fun Of The Redneck-Until the Zombie Apocalipse!
Kyle Reese is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2012., 17:36   #22
Quote:
Kyle Reese kaže: Pogledaj post
U Americi se svi muškarci obrezuju i nema veze s religijom, u Europi baš i ne,ali svakako, ne treba to gledati onda smao kao vjerski
otkud to tebi da se u americi svi muškaric obrezuju? ima ih koji to rade, ali je to još uvijek velika manjina.
u svakom slučaju to bi trebalo zabranit da se radi djeci.
divizija is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2012., 17:39   #23
Quote:
Kyle Reese kaže: Pogledaj post
U Americi se svi muškarci obrezuju i nema veze s religijom, u Europi baš i ne,ali svakako, ne treba to gledati onda smao kao vjerski
to je odluka koju za sebe donosi odrasla osoba. pa ne znam kakve veze ima to s temom.
Tinkerbell 8 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2012., 17:39   #24
Quote:
divizija kaže: Pogledaj post
svaka sloboda, pa tako i sloboda vjeroispovijesti, završava tamo gdje počinje sloboda drugog čovjeka. svatko ima pravo sam izabrati hoće li mu se rezuckat po onoj stvari, kad je dovoljno odrastao da odluči!
true.

Quote:
U Americi se svi muškarci obrezuju i nema veze s religijom, u Europi baš i ne,ali svakako, ne treba to gledati onda samo kao vjerski
nego kako?
Grazia is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2012., 17:42   #25
Quote:
Grazia kaže: Pogledaj post
kakve medicinske prednosti? one koje su laici obzervirali prije 2000 godina kada nije ni bilo medicine to speak of?
kozica na penisu je tamo sa razlogom...a fora zenskog 'obrezivanja' tj. ushivanja vagine i rezanja klitorisa...pa o tome se ni nema sto pricati valjda.

rezu ih ne zbog medicinskih prednosti obrezivanja nego zbog uvjerenja koja imaju. zbog obicaja/tradicije i slicno.
Ja nisam medicinar i nemam pojma. Zato i pitam ako ima netko na forumu tko zna što o medicinskim posljedicama.

Ono što znam da je svojedobno (50-ih i 60-ih) bilo popularno obrezivanje u Australiji (još uvijek se dobar dio djece tamo obrezuje i to iz ne-vjerskih i ne-običajnih razloga), koja nije ni židovska ni islamska ni nerazvijena država. Ono što mene zanima je utemeljenost toga.
Usput sam naišao i na slijedeće podatke:
U SAD-u je više od polovice muškaraca obrezano. U J. Koreji gotovo svi (u S. Koreji manjina).

Inače, medicina postoji oduvijek. Suludo je reći da je nije bilo prije 2000 godina. Možda misliš na to da je bila slabije razvijena, s čim se slažem.
LordSauron is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2012., 17:59   #26
Šteta što trendovi idu u tm smijeru. Baš sam se nadao da ću moči svoju djecu malo modificirati nakon rođenja. Baš sma htio od njih napraviti male vulkance...
__________________
Zli zeleni kefir
Ego is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2012., 18:10   #27
Quote:
LordSauron kaže: Pogledaj post
Ja nisam medicinar i nemam pojma. Zato i pitam ako ima netko na forumu tko zna što o medicinskim posljedicama.

Ono što znam da je svojedobno (50-ih i 60-ih) bilo popularno obrezivanje u Australiji (još uvijek se dobar dio djece tamo obrezuje i to iz ne-vjerskih i ne-običajnih razloga), koja nije ni židovska ni islamska ni nerazvijena država. Ono što mene zanima je utemeljenost toga.
Usput sam naišao i na slijedeće podatke:
U SAD-u je više od polovice muškaraca obrezano. U J. Koreji gotovo svi (u S. Koreji manjina).

Inače, medicina postoji oduvijek. Suludo je reći da je nije bilo prije 2000 godina. Možda misliš na to da je bila slabije razvijena, s čim se slažem.
to je bila jedno vrijeme moda, ko yebeni DDT, rentgen kod svakog pada, zamatanje djece do guše i slične gluposti.
povijest nas uči da djecu treba branit od takvih pomodarskih gluposti. zaista, ja bi osobno zabranio čak i bušenje ušiju. nek si na 18. rođendan curice počaste tim ako žele, ali dok su male, ne bi n ito dopustio.

roditeljima treba zabranit da vrše nepromijenjive korekcije na dječjem tjelu, osim iz medicinskih razloga. sutra može doć moda tetovaža, pa će pola djece biti istetovirano.
divizija is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2012., 18:13   #28
Quote:
divizija kaže: Pogledaj post
to je bila jedno vrijeme moda, ko yebeni DDT, rentgen kod svakog pada, zamatanje djece do guše i slične gluposti.
povijest nas uči da djecu treba branit od takvih pomodarskih gluposti. zaista, ja bi osobno zabranio čak i bušenje ušiju. nek si na 18. rođendan curice počaste tim ako žele, ali dok su male, ne bi n ito dopustio.

roditeljima treba zabranit da vrše nepromijenjive korekcije na dječjem tjelu, osim iz medicinskih razloga. sutra može doć moda tetovaža, pa će pola djece biti istetovirano.
Najsmješnije što ovaku odluku ( koja je po meni ima logike ) prozivaju "fašističkom" i rehabilitacijom nacizma .
Achtung_1990 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2012., 18:16   #29
Quote:
Achtung_1990 kaže: Pogledaj post
Najsmješnije što ovaku odluku ( koja je po meni ima logike ) prozivaju "fašističkom" i rehabilitacijom nacizma .
gle, dio židovske zajednice naziva fašizmom sve što je u suprotnsti s bilo ćim židovskim. i kad kritiziraš npr. neke izraelske ratne zločine, to je za njih nacizam.
ne treba se tome čudit, nitko niej stradao od nacizma kao židovi. ali baš zato ni ne treba od njih očekivat realnost.
divizija is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2012., 18:20   #30
Quote:
divizija kaže: Pogledaj post
to je bila jedno vrijeme moda, ko yebeni DDT, rentgen kod svakog pada, zamatanje djece do guše i slične gluposti.
U Americi i Južnoj Koreji je još uvijek "moda", a i u Australiji se oko 30-40% još uvijek obrezuje (60-ih je to bilo oko 60%)

Quote:
divizija kaže: Pogledaj post
roditeljima treba zabranit da vrše nepromijenjive korekcije na dječjem tjelu, osim iz medicinskih razloga.

Nego da te pitam, jesi li medicinske struke? Upravo sam ja bio postavio to pitanje, ima li obrezivanje pozitivnih učinaka na zdravlje ili ne?
LordSauron is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2012., 18:20   #31
Quote:
divizija kaže: Pogledaj post
gle, dio židovske zajednice naziva fašizmom sve što je u suprotnsti s bilo ćim židovskim. i kad kritiziraš npr. neke izraelske ratne zločine, to je za njih nacizam.
ne treba se tome čudit, nitko niej stradao od nacizma kao židovi. ali baš zato ni ne treba od njih očekivat realnost.
Meni je glupo "unakazit" dijete osim ako to nije potrebno zbog medicinskih razloga i ne dat mu pravo izbora . Naravno "borci za ljudska prava " to neće vidit kao oduzimanja prava ditetu nego kao fašizam . Ja kao fašista sigurno neću oduzet ditetu pravo na izbor , pa ako mu se obrezuje ili tetovira kad bude svjestan toga neka to radi .

Zadnje uređivanje Achtung_1990 : 27.06.2012. at 18:34.
Achtung_1990 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2012., 18:34   #32
Quote:
LordSauron kaže: Pogledaj post
Nego da te pitam, jesi li medicinske struke? Upravo sam ja bio postavio to pitanje, ima li obrezivanje pozitivnih učinaka na zdravlje ili ne?
Craig Ferguson on Circumcision

Električni is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2012., 18:36   #33
Quote:
LordSauron kaže: Pogledaj post
U Americi i Južnoj Koreji je još uvijek "moda", a i u Australiji se oko 30-40% još uvijek obrezuje (60-ih je to bilo oko 60%)




Nego da te pitam, jesi li medicinske struke? Upravo sam ja bio postavio to pitanje, ima li obrezivanje pozitivnih učinaka na zdravlje ili ne?
ta se moda i u americi znanto smanjila.
nisam medicinske struke, no općenito gledano samo obrezivanje koliko znam nema ni pozitivan ni negativan efekt na zdravlje, iako može dovesti do bolnih erekcija. ima "pozitivan efekt" kod onih koji se ne drže osobne higijene, jer smanjuje vjerojatnost zaraze.

to je više estetska, vjerska, tradicijska mjera, niakd i nije opravdavana zdravstveno dok se nisu pojavili kritičari sakaćenja djece.
divizija is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2012., 18:38   #34
Quote:
8T8 kaže: Pogledaj post
Članke o manjoj vjerojatnosti za pokupiti HIVi /ili HPV sam pročitao na dosta portala, međitim nigdje, ali nigdje nisam našao link na medicinska istraživanja.
Ima ovdje:
Quote:
Obrezivanje bi trebalo odsad biti dio strategije sprečavanja širenja zaraze, preporučila je Svjetska zdravstvena organizacija...
http://dalje.com/hr-zivot/obrezivanj...je-hiv-a/30511
zenodor is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2012., 18:41   #35
tko je sud u njemackoj da odlucuje o tome?

to je tradicija muslimana i zidova i njihovo je pravo da rade to

u svakom slucaju to nije sakacenje,medicina je pokazala da obrezivanje ima smisla

jedan za njemacki sud
balkanunited is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2012., 19:01   #36
Medicina ili ne, odluka je kretenska.
Samo će doprinjeti zbijanju redova onih koji taj obred smatraju posebnim.
Kao što i svaki udarac na kršćanske tradicije tjera zbijanju redova.
Samo što je liberalna filozofija već odavno slijepa na važnost zajedničkih rituala (a i na štošta drugoga).

Jednom rječju: budale. Dugoročno ne mogu pobjediti.
mestar is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2012., 19:04   #37
Quote:
balkanunited kaže: Pogledaj post
tko je sud u njemackoj da odlucuje o tome?

to je tradicija muslimana i zidova i njihovo je pravo da rade to

u svakom slucaju to nije sakacenje,medicina je pokazala da obrezivanje ima smisla

jedan za njemacki sud
Tradicija nekih muslimanskih zemalja je i obrezivanje žena.
Odsjecanje ruke zbog krađe i kamenovanje zbog preljuba.
Tu i tamo koriste kiselinu za uljepšavanje.

Sad ću iskoristiti argument koji meni neki forumaši nabacuju kad spominjem Hrvatsku kao katoličku zemlju. Znači, Njemačka je SEKULARNA država i trebalo bi joj se blago je... za bilo čije vjerske tradicije.
fulcrum is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2012., 19:10   #38
Quote:
fulcrum kaže: Pogledaj post
Tradicija nekih muslimanskih zemalja je i obrezivanje žena.
Odsjecanje ruke zbog krađe i kamenovanje zbog preljuba.
Tu i tamo koriste kiselinu za uljepšavanje.

Sad ću iskoristiti argument koji meni neki forumaši nabacuju kad spominjem Hrvatsku kao katoličku zemlju. Znači, Njemačka je SEKULARNA država i trebalo bi joj se blago je... za bilo čije vjerske tradicije.
ja imam misljenje da je to odluka obitelji dal ce to uraditi svojem djetetu iz vjerskih ili nekih drugih uvjerenja

samo znam da obrezivanje ima dosta prednosti

slazem se da joj se treba blago je... ali ne bi trebali zabranjivat to nikome
balkanunited is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2012., 19:36   #39
Quote:
LordSauron kaže: Pogledaj post
Ja nisam medicinar i nemam pojma. Zato i pitam ako ima netko na forumu tko zna što o medicinskim posljedicama.

Ono što znam da je svojedobno (50-ih i 60-ih) bilo popularno obrezivanje u Australiji (još uvijek se dobar dio djece tamo obrezuje i to iz ne-vjerskih i ne-običajnih razloga), koja nije ni židovska ni islamska ni nerazvijena država. Ono što mene zanima je utemeljenost toga.
Usput sam naišao i na slijedeće podatke:
U SAD-u je više od polovice muškaraca obrezano. U J. Koreji gotovo svi (u S. Koreji manjina).
ne vjerujem bas svakom izvoru...profesionalna deformcija ili sto ne znam, ali kod mene pale samo relevantni i OK izvori jer for all we know to moze biti podatak sa sajta koji propagira obrezivanje ili zapravo moze biti bilo sto/tko.

Quote:
Inače, medicina postoji oduvijek. Suludo je reći da je nije bilo prije 2000 godina. Možda misliš na to da je bila slabije razvijena, s čim se slažem.
zato sam i koristila frazu nista to speak of..u smislu bilo je, ali nista posebno. sorry na nesporazumu...
Grazia is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2012., 19:45   #40
Quote:
Nego da te pitam, jesi li medicinske struke? Upravo sam ja bio postavio to pitanje, ima li obrezivanje pozitivnih učinaka na zdravlje ili ne?
ti polazis od pretpostavke tj. imas kontra argument da ima pozitivnih strana obrezivanja (valjda mislis na musko obrezivanje da budemo specificni i ne na sashivene vagine bez klitorisa ala made in Somalia) pa onda izvoli dati neke linkove ili nesto. mislim koja je uopce onda poanta toga sto pises, ne kuzim...
Grazia is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:06.