Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Svijet

Svijet Zbivanja u svijetu

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 07.07.2012., 21:27   #61
Quote:
Alberto69 kaže: Pogledaj post
Svi su slucajevi razliciti, no s istim tragicnim zavrsetkom, eliminacijom autohtone ili neautohtone manjine.
Pa nije točno (slobodno obrazloži ako misliš da jeste), ali bez obzira, to nema veze s tvojim stavom o davanju neovisnosti "našim Srbima" npr.

Quote:
Alberto69 kaže: Pogledaj post
Osim kad se radi o komunistima. Njihova je politika davanje maksimalne slobode manjinskim narodima. Primjerice, u Kini je na snazi jedno dijete politika, za sve izuzev Tibetanaca koji mogu imati dvoje djece i muslimana troje.
I kakve to ima veze s cijenom krumpira - tvojom početnim stavom?
The Avenger is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2012., 22:24   #62
Quote:
nepostojeći kaže: Pogledaj post
ovom rečenicom završava svaka moja želja ne samo za sudjelovanjem u diskusiji
Javio si se na forum i naspammao ga samo da bi konstatirao kako ne zelis sudjelovati u raspravi. Nadam se da ces za vrijeme svojeg odsustva nauciti zapocinjati recenicu velikim pocetnim slovom, jer dok to ne naucis nitko nista ne gubi od tvog nesudjelovanja i ne zelim ni zamisljati kako bi tvoji postovi u ovom threadu izgledali. Ja nisam otvorio temu kako bi cuo razmisljanja bilo koga, neovisno koliko taj bio neuk, nego me zanimalo da li ce se pojaviti kakva zanimljiva i dosljedna argumentacijska linija o kojoj bi mogli popricati, i eventualno kakav zanimljiv link/komentar.
A stranger is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2012., 16:50   #63
Da su krscani, a bogme i muslimani, prvi stigli do Tibeta danas se o pravima Tibetanaca ne bi govorilo. Ne bi ih bilo. Sreca Tibetancima sto su im komunisti dosli, inace bi zavrsili kao Indijanci.
__________________
Pas koji laje, ima gazdu.
Alberto69 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2013., 23:00   #64
Tibet bi trebao imati status autonomne Republike poput Kalmikije

Quote:
President Vladimir Putin pledged on Tuesday to continue efforts to bring Tibet’s exiled spiritual leader, the Dalai Lama, to Russia.

Asked about the possibility of inviting the Dalai Lama to Russia’s Republic of Kalmykia whose residents profess Buddhism, Putin said that the government “will work in this direction.” “For those who are not familiar with the details of this issue, I can say that this problem is related to the fact that the Dalai Lama is viewed more as a political leader than a religious one,” Putin said during the annual pro-Kremlin youth gathering at the Lake Seliger camp in Tver region. http://en.rian.ru/russia/20120731/174886481.html
Putin je ljeti 2012 na susretu sa mladeži vladajuće Jedine Rusije u zapadnoj ruskoj Tverskoj regiji rekao da radi na posjetu Dalai Lame Rusiji i republici Kalmikiji koja je jedina budistička republika u Europi.
russianman is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2013., 23:24   #65
SAD podržava politiku jedne Kine

SAD će nastaviti podržavati politiku jedne Kine
Pusacx is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2013., 23:27   #66
Quote:
Alberto69 kaže: Pogledaj post
Da su krscani, a bogme i muslimani, prvi stigli do Tibeta danas se o pravima Tibetanaca ne bi govorilo. Ne bi ih bilo. Sreca Tibetancima sto su im komunisti dosli, inace bi zavrsili kao Indijanci.
Reci to svim zrtvama Komunizma.
Koem is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2013., 00:03   #67
Quote:
Koem kaže: Pogledaj post
Reci to svim zrtvama Komunizma.
Amerika se bori za opstanak a Kineski komunisti su im največi kreditor ako Kina odbije nastaviti ulagati u Američki dug SAD i Dolar će propasti,ako se to dogodi onda će UN imati protektorat nad SAD-om i stvorit će se NWO o kojem je upozoravao Ron Paul.
Pusacx is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2013., 00:35   #68
Evo baš bilo prije par sati na HRT-u:

http://www.youtube.com/watch?v=l_IGypkra3E
Cromanst is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2013., 22:20   #69
Quote:
Cromanst kaže: Pogledaj post
Evo baš bilo prije par sati na HRT-u:

http://www.youtube.com/watch?v=l_IGypkra3E
Ah, čak i SS Oberscharführeri postanu simpatični kraj simpatičnog Dalai Lame.

Inače, Ameri imaju puno slabije argumente za držanje Havaja, nego Kinezi za Tibet.
ZloPrase is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2013., 23:34   #70
Baš sam dobio razglednicu od jedne simpa Kineskinje prije nekih 2 mjeseca...a razglednica je prelijepa slika prirode u Tibetu, ona sama je oduševljena Tibetom ali tužno je vidjeti te Kineske poštanske marke na razglednici Tibeta...
još je tužnije što ta Kineskinja smatra Tibet dijelom Kine kao i svaku drugu pokrajinu u Kini....
da li je ikad itko pitao te jadne Tibetance kak je njima? prokleta nepravda prema malim narodima....ovih je milijardu i nešto i dalje se rađaju punom parom.... di će svi ti Kinezi stati???
citiram njenu poruku sa razglednice:

Hello, nice greetings from China. This postcard is the scenery of Tibet, a place which is situated in southwest China.....
....I visited Tibet last year, it was unforgetable! If you (ja) visit China, you can't miss Tibet.

ma fak of ako želim ići u Tibet onda ne želim da mi vizu udaraju u Pekingu nego u Lasi. imam magnet za frižider sa Tibetanskom zastavom i natpisom FREE TIBET ponosan sam na njega, kupljen u Tibetanskom dućanu u Salzburgu.
Divim se Butancima, ima ih oko milijun ili dva, stisnuti su između milijardu Kineza i Indijaca...jesu dosta izolirani od ostatka svijeta, u državu godišnje smije ući ograničeni broj turista, možda nemaju sva čuda od moderne tehnologije kao Kinezi ali na kraju su ipak svoji i slobodni...to je ono najvažnije...sloboda.

Nažalost Tibet nije interesna sfera Amerikanaca i zato su najebali od Kineza...srećom pa Tajvan je na vrijeme zatražio pomoć od Amerike inače bi komunisti iz Pekinga već izvršili invaziju i na taj otok.
silvan is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2013., 02:37   #71
Quote:
silvan kaže: Pogledaj post
da li je ikad itko pitao te jadne Tibetance kak je njima?
Je, i prosjecni Tibetanac seljak je rekao da mu je bolje sa Kinezima nego sa Lamama.

Quote:
možda nemaju sva čuda od moderne tehnologije kao Kinezi ali na kraju su ipak svoji i slobodni...to je ono najvažnije...sloboda.
Nije sloboda najvaznija, Hrvati su najbolji dokaz toga.

S druge strane, jedna Kalifornija nije bila nikad slobodna, a niti jedna Florida nije slobodna, pa im je deset puta bolje.

Quote:
Nažalost Tibet nije interesna sfera Amerikanaca i zato su najebali od Kineza...
Netocno, Tibet je bio interesna sfera Amerikanaca, ali su Kinezi isprasili pobunjenike naoruzane i istrenirane od CIA-e.

Quote:
srećom pa Tajvan je na vrijeme zatražio pomoć od Amerike inače bi komunisti iz Pekinga već izvršili invaziju i na taj otok.
Samo zato jer se radi o otoku pa Kinezi nisu mogli izvrsiti invaziju jer nisu imali mornaricu. Ali nista se ti zato ne brini, Tajvan ce milom ili silom biti i prakticno ujedinjen sa ostatkom Kine.


PS: A sto se druzis s tim opakim komunistkinjama iz Kine, zasto si ne nadjes neku Tibetanku? Daj ti njoj napisi "Free Tibet" da vidi ona koliko cijenis nju i njenu zemlju. Reci joj da je tebi draze da je Tajvan okupiran od Amerike nego da je kineski. Jel tako doma imas isto natpis na frizideru: "Free Krajina"? Ili "Free Dubrovnik"?
A stranger is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2013., 03:14   #72
ja ne mrzim Kinu i Kineze, imam poštovanje prema njima jer imaju oni i dobre strane.

ne družim se s Kineskinjama iz Kine, to je bila samo trampa za običnu razglednicu....ja njoj iz Kroešie ona meni iz Kine ali umjesto Kine dobih 2 s Tibeta.

e sad Free Krajina i Free Dubrovnik...

zašto ovaj narod nebi imao pravo na svoju državu ili još veću automomiju?

kak bi tebi bilo da ti sad dođu Kinezi, poruše na stotine crkvi i spomenika koji te čine Hrvatom i stave svoje kineske veličine na trg Bana Jelačića i na glavni kolodvor.
i još moraš učit njihov jezik i sjebano pismo....a sve to ti je silom nametnuto...

šta fali Tajvanu pod tzv američkom okupacijom ili Japanu ili Njemačkoj?
znači Ameri su bili napadnuti od strane Japana ničim ih nisu izazvali, ovi su uzvratili vojno ih porazili, istina atomske bombe su bile zločin nad civilima, promijenili su im ustav da car postane samo figura a ne božanstvo, dali im financijsku pomoć. Japanci prihvatili američku pomoć tj morali su je jer su potpisali bezuvjetnu kapitulaciju, svojim radom ali i američkim utjecajem postali su treća ekonomska sila svijeta donedavno su bila druga sila. sličan primjer i Njemačke koja je četvrta ekonomska sila svijeta.

bolje bit pod tzv američkom okupacijom nego kineskom....nema Kina muda za napast Tajvan, pokušali su s nekim vojnim vježbama na koje imaju pravo u svom moru...Ameri odmah nosač poslali...jedan od razloga je jer je Tajvan nepotopivi nosač aviona i jako blizu matične Kine...znači oni će držat svoju vojnu prisutnost blizu Kine jako jako dugo...za svaki slučaj ako nešto krivo krene tj ako im interesi budu ugroženi

Zadnje uređivanje silvan : 24.01.2013. at 03:22.
silvan is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2013., 03:57   #73
Quote:
silvan kaže: Pogledaj post
zašto ovaj narod nebi imao pravo na svoju državu ili još veću automomiju?
Odgovorit cu obrnutim pitanje: a zasto bi?

Ne zezam se, ozbiljno je pitanje. Zasto bi? I gdje je kraj drzavama i autonomijama. Zasto ne bi neko selo moglo biti drzava za sebe ako to hoce, kao San Marino? Ili, zasto ne bi jedno imanje jedne obitelji bilo samostalna drzava?

A jos se postavljaju i pitanja sto je to narod; da li su Zagorci narod i zasto ne? Te, da li bi drzava nekog naroda trebala obuhvacati svako podrucje gdje je taj narod vecina, i da li to znaci da bi se teritorij trebao stalno mijenjati, a ako ne zasto ne?

Quote:
kak bi tebi bilo da ti sad dođu Kinezi, poruše na stotine crkvi i spomenika koji te čine Hrvatom i stave svoje kineske veličine na trg Bana Jelačića i na glavni kolodvor.
Napravio bi festu i pozvao hrpu Kineza doma, te ih posteno pocastio sa svime sto imam.

Quote:
i još moraš učit njihov jezik i sjebano pismo....a sve to ti je silom nametnuto...
A kao mogao sam birati sa 6 mjeseci zivota sto hocu uciti, hrvatski ili francuski? Naravno da mi je silom nametnuto. Isto kao sto mi je silom nametnuto da moram pisati sluzbenim hrvatskim jezikom i pismom. Sigurno se ne bih sam sjetio od svih jezika na svijetu najbolje uciti onaj kojeg govori zanemariva kolicina ljudi, nego bi kao materinji odabrao engleski. A uostalom, sto mislis da u skoli mozes odabrati ne uciti engleski jezik? Ne mozes, nego je silom nametnuto, pa klinci moraju meni na instrukcije dolaziti.

Quote:
šta fali Tajvanu pod tzv američkom okupacijom ili Japanu ili Njemačkoj?
Opet cu postaviti obrnuto pitanje, sto fali Tibetu kao pokrajini Kine? Deset puta je ljudima tamo bolje nego za vladavine Lama.

Quote:
znači Ameri su bili napadnuti od strane Japana ničim ih nisu izazvali
Jesu, izazvali su ih. Prekinuli su Japanu dotok nafte pa su Japanci bili primorani traziti druge izvore, a nisu bas imali izbora osim vojno. A SAD su napali preventivno, jer su s pravom ocekivali napad SADa kad krenu u juznopacificka osvajanja.

Quote:
bolje bit pod tzv američkom okupacijom nego kineskom
Kako kada. Ne mozes uzeti jedan povijesni period, vrhunac moci neke drzave, i reci kako je dobro tada biti u toj drzavi. To nitko ne spori. Prije toga je bilo bolje biti pod kineskom "okupacijom", i sad ce isto biti bolje pod kineskom okupacijom ako vec nije.

Quote:
nema Kina muda za napast Tajvan
To su tinejdzerska promisljanja. Niti Kinezi niti Amerikanci ne razmisljaju na takav hormonalni nacin, nego kalkulirano i racionalno.

Zbog cega bi Kina unistavala svoju vlastitu pokrajinu Tajvan koji je trenutacno izvan njene vlasti, ako moze pricekati i tamo se mirno usetati? Ili bas osvojiti otok uz daleko manje truda nakon sto SAD kolabira.

Quote:
pokušali su s nekim vojnim vježbama na koje imaju pravo u svom moru...Ameri odmah nosač poslali...
Uopce ne kuzis igre koje se tamo odvijaju. Nisu Kinezi nikad pokusali osvojiti Tajvan. Cak nisu htjeli osvojiti niti onih par malih otocica ispred Tajvana kada su to mogli, jer je (cini mi se) Mao Zedong rekao da ako ih osvoje onda nece moci s cime uznemiravati Tajvan, a ovako mogu te otocice granatirati svako malo.

Sto se tice americkog slanja nosaca, Kinezi su svako malo isprovocirali neki sukob oko Tajvana da vide kako ce Amerikanci reagirati. Zasto? Pa zato da vide koje su im jake tocke, u sto se uzdaju. I nakon toga krecu u proizvodnju protu-oruzja. Rezultat tog americkog slanja nosaca aviona je kineska proizvodnja Dong Feng balisticke rakete, onaj tip koji je dobio nadimak "aircraft carrier killer". A ne znam da li znas za onaj slucaj kada su Kinezi isli demonstrirati Amerikancima koliko su im nosaci aviona ranjivi. Poslali su podmornicu koja je izronila na povrsinu usred americke formacije brodova koji prate nosaca aviona, u dometu za gadjanje nosaca aviona. Amerikanci tu podmornicu uopce nisu detektirali dok nije isplovila na povrsinu. Ista stvar je sa laserskim anti-satelitskim oruzjem. Vide koliko se Ameri uzdaju u satelite i naprave anti-oruzje.

Quote:
znači oni će držat svoju vojnu prisutnost blizu Kine jako jako dugo...za svaki slučaj ako nešto krivo krene tj ako im interesi budu ugroženi
Ta vremena su prosla, Kina vec i sad moze povratiti Tajvan, ali joj se ne zuri jer preferira to napraviti na mirni nacin. A i vrijeme joj ide u korist jer ce americka vojna moc sad opadati. Uostalom, Mao Zedong je rekao da ce Kina cekati do sto godina na Tajvan, ali ne dulje od toga.
A stranger is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2013., 06:39   #74
Procitao sam mnoge komentare, vidim ima ideoloskog prepucavanja, ali ovo mi se svidilo


-Možda nemaju sva čuda od moderne tehnologije kao Kinezi ali na kraju su ipak svoji i slobodni...to je ono najvažnije...sloboda.

-Nije sloboda najvaznija, Hrvati su najbolji dokaz toga.

--------------------------------------------------------------------------
Yebes ga pa ovo vrijedi posebni podforum.
Eto palo mi je na pamet slijedece
- Koliko ima na svijetu danas drzava koje su slobodne, recimo tipa slobode kao Hrvatska, pa sto?
Zar ljudi nisu bez posla, zar ne napustaju svoju zemlju, zar nema, korupcije, nepravde, muljanja i kradje?

Zadnje uređivanje Horvatija : 24.01.2013. at 06:47.
Horvatija is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2013., 15:11   #75
Quote:
A stranger kaže: Pogledaj post
Odgovorit cu obrnutim pitanje: a zasto bi? (...)
Budući da si u daljnjem tekstu zapravo potpuno relativizirao pravo naroda na samostalnost, nadam se da shvaćaš da si ga logički, ipso facto, upravo tim istim postupkom potvrdio, jednako koliko si ga negirao.

Ne kažem naravno da si to pravo uspio negirati u stvarnosti, nego samo da ga unutar vlastite logike jednako toliko potvrđuješ koliko i negiraš.

Zadnje uređivanje The Avenger : 24.01.2013. at 15:20.
The Avenger is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2013., 16:55   #76
Quote:
The Avenger kaže: Pogledaj post
Budući da si u daljnjem tekstu zapravo potpuno relativizirao pravo naroda na samostalnost, nadam se da shvaćaš da si ga logički, ipso facto, upravo tim istim postupkom potvrdio, jednako koliko si ga negirao.

Ne kažem naravno da si to pravo uspio negirati u stvarnosti, nego samo da ga unutar vlastite logike jednako toliko potvrđuješ koliko i negiraš.
Uopce ne shvacam sto si htio reci. Pravo naroda na samostalnost ne postoji, pa ne znam kako sam mogao nesto sto ne postoji potvrditi. Cime bi potvrdio nesto sto ne postoji, kad nemam i ne mogu imati dokaza za to?

Medjutim, mozda grijesim, pa takvo nesto postoji. U tom slucaju ces mi znati reci kojem se to sudu Kurdi mogu obratiti da dobe samostalnost. Postoji li uopce sud na koji bi oni mogli doci, a koji bi uopce razmotrio njihov zahtjev, bez obzira na finalnu presudu?
A stranger is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2013., 18:03   #77
Ja se pitam jel uopce postoji neka skolasticka univerzalno prihvacena definicija sto je narod i odgovor nikad nisam dobio koji bi mi bio prihvatljiv.
Horvatija is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2013., 18:49   #78
Quote:
Horvatija kaže: Pogledaj post
Ja se pitam jel uopce postoji neka skolasticka univerzalno prihvacena definicija sto je narod i odgovor nikad nisam dobio koji bi mi bio prihvatljiv.
U svakom slucaju nema prihvacene pravne definicije "naroda".
A stranger is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2013., 22:03   #79
Prestanite sa tim citatima i govorima velikog Mao Ce Tunga il kak se već piše. Taj čovjek je pokazao koliko je glup kad je naredio da se pobiju svi vrapci u Kini, rezultat milijuni ljudi gladni jer je poremećena prirodna ravnoteža čiji su vrapci vrlo važan dio.

Da su Kinezi ostali dosljedni politici tog velikog "vođe", narodnog heroja ili šta već, ostali bi izolirani i gladni i dan danas. Srećom skužili su na vrijeme da Mao Ce Tung ih vodi u pogrešnom smjeru pa su uveli nekakav komunistički kapitalizam ili kak nazvat društveno uređenje Kine...

Dug je put Kine do svjetske velesile...još uvijek što se tiče naoružanja debelo kaskaju za Amerima pa čak i za Rusima...
Jebiga Tibet je u kineskoj interesnoj sferi ne američkoj. Neka ravnoteža između velesila mora postojati i dobro je da je postoji...da nije sve onak kak Ameri žele.
silvan is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2013., 23:06   #80
Strašno glup nacin argumentiranja. Kao da ja navedem jednu stvar u kojoj si ti pogrijesio u zivotu, kao argument da si sve krivo govorio i radio.

Da nije bilo Mao Ce Tunga ne bi bilo ni danasnje Kine.

A Mao Ce Tung je bio dvadeset i pet puta pametniji od prosjecnog Hrvata, ukljucujuci vodje koje su si Hrvati postavili zadnjih 15 godina.



Ostatak tvog posta mi se ne da komentirati. Kina je vec dan-danas svjetska velesila. U stvari, Kina je vec danas najbitnija sila svijeta.
A stranger is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:52.