Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Medicinski potpomognuta oplodnja

Medicinski potpomognuta oplodnja Želimo, nadamo se, vjerujemo

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.11.2014., 16:11   #141
Pogledajte si obavijest na webu. Zbog blagdana se u postupke moze samo ako dobijete mengu do 1.12., ako sam dobro zapamtila
Snow Fairy is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2014., 17:16   #142
Drage moje,
jučer smo bili u Beti.
Dr. Dmitrović je zakon

U siječnju idemo u postupak.
Postupak koji ćemo primijeniti je IVF.
Prepisala mi je injekciju elonve 150 mg prvog dc.
Nakon toga 7 dc doći na uzv.
Terapiju nastaviti menopurom i cetrotide.
Ima li tko iskustva s ubadanjem s tom elonvom jer su mi rekli da je maločudna injekcija (neki feder iskoči), nabavom tih lijekova...

MM dao je uzorak koji je kriopohranjen.
Mora doći dati još jednu ampulu.

Molim vas vaša iskustva, preporuke, što me čeka slijedeći put, koliko sve to traje, jel boli
zloćko grudica is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2014., 18:28   #143
Super. Da, dr. Dmitrovic je super. Bas ulijeva nadu i sigurnost.
Mi nismo isli na IVF i nisam imala toliko stimulacije tako da ti tu ne mogu pomoci.
crorea is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2014., 19:23   #144
Ja zapravo prvi puta cujem za taj lijek

Ne pratim bas,zasto je muz vec dao uzorak?
Snow Fairy is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2014., 11:43   #145
Da li je netko nastavio voditi trudnoću u poliklinici nakon uspješnog mpo postupka? Iskustva? Da li ste radile cijelu trudnoću?

Ja sutra idem na kontrolu. Prošli tjedan sam iznenadno prokrvarila, imam hematom, ali kaže doc da će biti sve ok. Sada se smirilo krvarenje i nadam se da će se sutra čuti otkucaji srca. Čula sam da doktorica vodi trudnoću do 12 tjedna, a onda netko drugi.
Zečić is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2014., 11:54   #146
Ja sam nastavila i bilo mi je super,jer me sestre znaju, popricala sam s dr.D kad sam je vidjela u prolazu. Uzv su bili detaljni, svaki puta sam dobila hrpu slikica. A za anomaly sam nesto nadoplatila i dobila dvd snimku

Trudnocu sam vodila kod dr.Lovrica,ali koliko znam mozes birati jednog od dr koji tamo rade. Meni je on bio bas simpatican, strucan i zadovoljna sam.
Muz je od pocetka bio na svakom pregledu,cijelo vrijeme

I sad nakon poroda opet se redovno vodim i pregledavam kod njih, opet kod dr.D
Snow Fairy is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2014., 15:51   #147
Quote:
Snow Fairy kaže: Pogledaj post
Ja zapravo prvi puta cujem za taj lijek

Ne pratim bas,zasto je muz vec dao uzorak?
Dao je uzorak zato što ima povišen FSH, nalaz spermiograma je lošiji nego prošli put, pa je biolog rekla neka da i sad uzorak za svaki slučaj da se ne dogodi da dođemo na postupak pa da uzorak ne bude dobar/dostatan.

Njegova dijagnoza je oligoastenotetra... (valjda sam i ovo dobro napisala)

Kako teče dalje postupak?
Čitala sam o tom bockanju injekcijom, praćenju rasta folikule.
Najviše me brine to vađenje folikula van.
Da li to boli?
Da li ste išle s općom anestezijom ili samo lokalnom?
zloćko grudica is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2014., 16:12   #148
Ja sam imala samo 2 folikula pa sam išla s nekim njihovim koktelom, tipa lokalna. Da je više, sigurno bih uzela opću. Popričaj o tome s doktoricom. Ali ako ćeš imati dosta folikula sigurno će ti sama predložiti opću

Imala sam kod drugog dr punkciju bez ičeg, i boljelo me jako. Ne bih više nikad to ponavljala. Al ima cure kojima to nije bed
Snow Fairy is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2014., 16:38   #149
Elonve je depo injekcija. Otpušta hormone kroz 7 dana, a cijena za 150mcg je oko 4.700 kn. I nemaju je sve apoteke

Inače je istog sastava kao i gonali, ali drugačije tehnologije

Edit: Terato (oligoastenoterato)
__________________
...black lipstick stains her glass of red wine...
Skura is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2014., 08:44   #150
Quote:
Skura kaže: Pogledaj post
Elonve je depo injekcija. Otpušta hormone kroz 7 dana, a cijena za 150mcg je oko 4.700 kn. I nemaju je sve apoteke

Inače je istog sastava kao i gonali, ali drugačije tehnologije

Edit: Terato (oligoastenoterato)
Zvali smo Brežice.
Moram im donijeti recept i polog i za dan dva bi mogla doći po injekciju.

Nakon tog transfera oplođene jajne stanice da li se miruje ili normalno živim kao da se nije ništa dogodilo.
Čist da znam kak da si planiram bolovanje ili godišnji.
Koliko dugo se čeka da se vidi da li se trudnoća događa ili ne?
zloćko grudica is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2014., 11:32   #151
bila u beti na folikulometriji 4 folikula po 12mm i sada krecemo na ciljanje odnose ajde Bože ovaj put neka uspije is ve dobro završi
Imota20 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2014., 14:02   #152
Quote:
Imota20 kaže: Pogledaj post
bila u beti na folikulometriji 4 folikula po 12mm i sada krecemo na ciljanje odnose ajde Bože ovaj put neka uspije is ve dobro završi
Sretno!
zloćko grudica is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2014., 15:33   #153
Cure koje idete u Betu, znate li je li dr. Vlaisavljević (Mariborska MPO klinika) počeo raditi postupke kod njih?

Moj postupak u MB je bio kod njega i bio je dobitni pa bih vrlo rado uštedjela vrijeme/novac za put i prešla tu kod nas u HR ako je počeo s radom (čitala sam na njihovoj stranici da će raditi kod njih).

Hvala
Merry Gentry is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2014., 20:13   #154
Pozdrav svima! Imam jedno pitanje, u veljaci se spremamo na mpo u betaplus, uz losiji nalaz spermiograma kod mene je sve u redu. Mislim da dr. zeli predloziti prvo inseminaciju, no ja bi to voljela prekociti i htjela bi odmah na icsi i to u prirodnom ciklusu. Da li bi bilo pametno s moje strane predlagati doktoru sto i kako mi zelimo, kad vec placamo, ili bi to moglo stvoriti kontraefekt, kao npr. da ne prodajem pamet doktoru.
zbilja bi mi dobro dosao neki savjet. Hvala
evelinzg is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2014., 23:06   #155
Kod kojeg dr idete?

U svakom slučaju reci što želiš i zašto. Nemoj šutjeti, ipak su to tvoji novci jel A i znamo kakve su uspješnosti inseminacija. A opet, i prirodan ciklus zna biti zeznut, onda je možda bolje da idete s klomifenima (il je to isto prirodni, ne znam više). Samo kaži dr o čemu razmišljaš pa se dogovorite

Kontraefekt ne bude sigurno, lijepo je pokazati da si informirana
Snow Fairy is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2014., 13:56   #156
hvala Snow!
pa ja ne bi nikakvu stimulaciju, pa niti klomifen.
ja bi prvo čisto prirodno,jedan folikul i nadam se kvalitetna JS
ovuliram 14/16dc unazad 2 godine kako pratim O, (trakicama,temperaturom...)
na zadnjem uzv folikul je na 13 dc bio 21mm, 14dc bila O.
nismo ni tad uspijeli s ciljanim odnosima.
Na žalost (moram reći na žalost) i previše sam informirana, radije bi da
nisam i da niti ne znam ništa, da se samo desilo,
tako da zbilja planiram dr. naglasiti što i kako bi htjeli prvo probat, pa
onda ako tako ne uspije, spremna sam i na stimulaciju i što god ponude
evelinzg is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2015., 08:54   #157
Podižem malo temu.

Bili smo jučer na prvim konzultacijama kod dr.Kurdije. Za sad je dogovor da ja obavim hormonske pretrage pa idemo u AIH u prirodnom ciklusu. On je optimističan iako je mm-ov spermiogram asthenozoospermia i graničan je nalaz za AIH ali obzirom da idemo po bebu br. 2 a prvu smo dobili iz drugog postupka AIH u Petrovoj on misli da nebude problema.
Weselka is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2015., 17:47   #158
Drzim fige!
Nije me dugo bilo pa odgovaram s velikim zakasnjenjem...
evelinzg, mi imamo iste situacije, rekla bih... naime, i moji svi nalazi su ok, suprug ima losiji spermiogram. mi smo prihvatili prijedlog dr. Dmitrovic da krenemo sa inseminacijom, bila je optimisticna.
Uspjeli smo od prve i eto nas u 14. tjednu trudnoce...
crorea is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2015., 16:47   #159
Pozdrav!

Navršila sam 33 godine, imam dijete od 6.5 godina iz trudnoće koja je uspijela nakon drugog pokušaja, ali sa drugom trudnoćom imamo problema..već dobrih skoro 2 god.
Ispočetka se uopće nisam obazirala na to, al kako je lagano vrijeme odmicalo zabrinula sam se, pa po preporuci ginekologice kupila ja i lh trakice, pratila ovulaciju i sve što ide s tim i opet ništa.
Što se tiče nalaza, samnom je što se tiče nje sve ok, uredan ginekološki nalaz, normalni ciklusi sa ovulacijom. Za muža još neznam, sprema se i on sad za obradu.
Ici cemo u BetaPlus polikliniku na pretrage, imaju ovaj njihov paket sa kompletnom obradom neplodnosti, s obzirom da su mi nalazi hormona stari negdje 8 mj, reko da ponovimo mi sve ipak za svaki slučaj.
Kod dr. Dmitrovic sam se naručila za konzultacije, preporučila mi ju je i kolegica, kaže da je žena stvarno super.

Ma javila sam se ovdje jer imam zapravo jedno pitanje, koje mi se danima mota po glavi, a neznam koga bi to pitala, pa mi se učinilo da je ovdje prigodno mjesti.
Uglavnom radi se o tome jel se smije sugerirati doktorici da se želi izbjeći ciljane odnose, inseminaciju i odma krenuti u IVF, s obzirom na stopu uspjesnosti?!
__________________
Everything happens for a reason...
luna_lana is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2015., 23:18   #160
Evo malo statistike
http://betaplus.hr/arhiva-vijesti/18...baby-rate.html

luna, slobodno sugeriraš doktorici i kažeš što želiš i što ne. Neće te ona ništa prisiljavati, i iz mog iskustva stvarno je otvorena za dogovore I slobodno pokaži u razgovoru što znaš, u što se razumiješ, s dr je lako stvoriti otvoren odnos
Snow Fairy is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:11.