Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Svijet

Svijet Zbivanja u svijetu

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.11.2012., 19:26   #41
Quote:
Henry_Kinasky kaže: Pogledaj post
U vasem i dalje ostaje mnogo djubreta.
napravili smo koliko smo mogli.
Dežulovića i nekih pevaljki smo se već riješili.
sad već neko vrijeme čekamo da za njima odu Mesić, Puhovski, Pusići, Goldsteini i ostali, ali oni iz nekog razloga ne žele k vama.
__________________
Saće bit bamba ramba.
Krvnik is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2012., 19:34   #42
Quote:
zeljko_ri kaže: Pogledaj post
Razumljiv je isto tako i gnjev jer pred haškim sudom nitko nije odgovarao za ubojstva civila koji su ostali, palež i pljačku, ono što premijer naziva incidentima.
pred haškim sudom možda nisu odgovarali, ali pred našim sudovima možda jesu.

sam otkrij jesu li ili nisu.
__________________
Saće bit bamba ramba.
Krvnik is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2012., 19:44   #43
Quote:
Kanzas kaže: Pogledaj post
Najluđi je Vuk Jeremić, on nam čak i prijeti, da će se obračunati sa "međunarodnim kriminalcima".
Hrvati, bojite li se Jeremića?
A jest seljački malo naslađivati se idiotarijama iz komšiluka, ali eto... valjda je takav dan (a i popio sam rakijicu):

http://www.youtube.com/watch?v=vGE6ghjchH0
__________________
"you don't need a weatherman to know which way the wind blows"
Tuli_Kupferberg is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2012., 19:48   #44
Naslovica sve govori.
http://www.njuz.net/wp-content/uploa...ne_FINALNO.jpg
__________________
Više ništa nije bitno, sad se zalećem prvi..miris smrti u vazduhu, na licu kapljice krvi
Silni is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2012., 19:52   #45
Quote:
bonislav kaže: Pogledaj post
Reakcije dokazuju da je Srbija još uvijek fašističko društvo.

Nisu sravnjeni sa zemljom.

Nisu se pokajali zbog najsramotnijeg čina u povijesti Europe - krađe zajedničkog bratskog oružja i klanja bratskih naroda tim oružjem.

Nisu prisiljeni plaćati ratnu odštetu poput Iraka koji je prisiljen plaćati Kuvajtu.

Dopustili su im zacrnjivanje dokumenata VSO u slučaju Srebrenica.(genocid)

Dali su im pola Bosne u zamjenu za 1,5 puta manje Kosovo. Dali su im Srebrenicu.

MZ-ovci su sudili su svim stranama na istom sudu, iako su srpski oficiri skrivili 85% zločina, te su i time relativizirali krivnju srpske strane.

Kroz otpis dugova i donaciji Srbiji je pokolnjeno 10 mlrd dolara.

I nakon svega - oni kmeče i cmizdre o nepravdi.

Na čelu sa četničkim vojvodom Tomom i Miloševićevim malim od palube Dačom.

Neprocjenjivo.
Imamo identicno misljenje. "Tamo daleko" fasizam jednostavno nije pobjedjen. Nazalost, nisu im tenkovi usli na Kalemegdan i u Knez Mihajlovu. Oni su ostali zaglavljeniu 90-im jer kako iance objasniti patologiju u odabiru Nikolica, covjek akoi je klao po Antinu i bacao strce u septicke jame?
Steta sto je proces katarze tog naroda prekinut 1999. I sto NATO uistinu nije usao u tu baru i kaznio ih surovo.

Vjecno sam zahvalan svim braniteljima sto su nas rjesili, jednom za svagda, ovog destabilizirajuceg faktora zvanog "Srbi u Hrvatskoj". Neka sada kroje sudbinu po Batajnici i ostalim izbjeglickim naseljima po Srbiji, zemlji za kojom su toliko patili.
batik is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2012., 20:00   #46
Tek sada kada procitam sve ove komentare vidim da samo Zeljko RI i Ostoja nisu na neki nacin opsednuti time sta Srbi rade, misle ili kako se ophode. Sve sto sam uspeo da procitam ovde od hrvatskih forumasa a nisu gore spomenuta dva forumasa je namerno omalovazavanje i vredjanje pripadnika jednog naroda. Gde je ta dostojanstvenost? Ako je nema, kako onda da ocekujem da poverujemo i u neduznost generala.
__________________
Cel mai bun cuvânt este cel care nu este pronunțat
Lookey is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2012., 20:06   #47
Quote:
Lookey kaže: Pogledaj post
Tek sada kada procitam sve ove komentare vidim da samo Zeljko RI i Ostoja nisu na neki nacin opsednuti time sta Srbi rade, misle ili kako se ophode. Sve sto sam uspeo da procitam ovde od hrvatskih forumasa a nisu gore spomenuta dva forumasa je namerno omalovazavanje i vredjanje pripadnika jednog naroda. Gde je ta dostojanstvenost? Ako je nema, kako onda da ocekujem da poverujemo i u neduznost generala.
Radije se priupitaj da li je četnički vojvoda koji je na čelu Srbije, činio zločine u Antinu 91. kao Šešeljev paravojnik.
Ona presuda Kandićki za klevetu po tom pitanju je, koliko znam - poništena?
bonislav is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2012., 20:15   #48
Quote:
Lookey kaže: Pogledaj post
Tek sada kada procitam sve ove komentare vidim da samo Zeljko RI i Ostoja nisu na neki nacin opsednuti time sta Srbi rade, misle ili kako se ophode. Sve sto sam uspeo da procitam ovde od hrvatskih forumasa a nisu gore spomenuta dva forumasa je namerno omalovazavanje i vredjanje pripadnika jednog naroda. Gde je ta dostojanstvenost? Ako je nema, kako onda da ocekujem da poverujemo i u neduznost generala.
Zar uopće važno vjerujete li vi u nedužnost generala?
cave troll is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2012., 20:20   #49
Quote:
Krvnik kaže: Pogledaj post
pred haškim sudom možda nisu odgovarali, ali pred našim sudovima možda jesu.

sam otkrij jesu li ili nisu.
Mala pomoć Željcu; iako ne treba previše truda, par klikova i sazna se ovo:

Quote:
Za vrijeme, a najviše u drugoj polovici 1995. godine državno odvjetništvo primilo je veliki broj prijava za kaznena djela počinjena za i neposredno nakon Oluje. Većinom su to kaznena djela protiv imovine, ali i prijave za ugrožavanje sigurnosti (palež), ubojstva i u manjme broju za ratne zločine, navodi DORH. Kako se navodi, u tom je razdoblju podnesno ukupno 6.390 prijava protiv poznatih i nepoznatih osoba od čega je prijavljeno 439 pripadnika oružanih snaga. Prijavljeno je 4.128 poznatih počinitelja a odbačen je dio prijava protiv 400 osoba. Otkriveno je i procesuirano 3.728 poznatih počinitelja, među kojima je procesurano njih 395 još dok su bili pripadnici hrvatskih oružanih snaga. Osuđeno je ukupno 2.380 osoba.
Striktno je individualizirana krivnja i kažnjeni su počinitelji. Sve drugo su floskuletine zlonamjernih, kojih je Hrvatska puna.
__________________
..mi smo imali biti jedna vojska.. ali, srca su naša, o drugovi, bila podvojena.. vi ste tražili korist.. a ja samo ljepotu..
krš&lom is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2012., 20:30   #50
Quote:
Henry_Kinasky kaže: Pogledaj post
To je onaj sto je Gotovini pozeleo da brzo izadje kad je izlazio on. Kolega sa odbojke i bilijara.
Meni je smetalo, jer volim da je moje dvoriste pocisceno. U vasem i dalje ostaje mnogo djubreta, jer ni jedna jedina presuda ni u Hrvatskoj ne postoji ni za jedan zlocin u Oluji.
Mozda je problem u tome sto se umjesto da se Haag bavio ratnim zlocinima u slucaju Oluje bavio politikanstvom.
__________________
Uostalom...smatram da ZAMP treba pohapsiti.
u prolazu is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2012., 20:36   #51
Quote:
krš&lom kaže: Pogledaj post
Mala pomoć Željcu; iako ne treba previše truda, par klikova i sazna se ovo:



Striktno je individualizirana krivnja i kažnjeni su počinitelji. Sve drugo su floskuletine zlonamjernih, kojih je Hrvatska puna.
Hvala na pomoći, nije trebalo. Zato sam i naglasio pred haškim sudom koji je ionako nadležan za sve ratne operacije. Čisto da se izbjegnu razbacivanja s ovakvim brojkama od kojih 99% pučanstva ne zna barem jednog tog anonimusa imenom i prezimenom koji je odgovarao pred domaćim sudom.
__________________
Svijet neće biti uništen od strane zlih ljudi, već od strane onih koji gledaju i ništa ne poduzimaju!
zeljko_ri is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2012., 20:42   #52
Ovo je prilika da Srbiji zadamo smrtonosni udarac.

Uostalom zar Srbija ne tvrdi da se tu vodio građanski rat?

Srbija se sama ukopala u govna. Neka ih Toma Grobar vadi iz problema.
Revenger20 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2012., 20:44   #53
Quote:
krš&lom kaže: Pogledaj post
Mala pomoć Željcu; iako ne treba previše truda, par klikova i sazna se ovo:

Striktno je individualizirana krivnja i kažnjeni su počinitelji. Sve drugo su floskuletine zlonamjernih, kojih je Hrvatska puna.
Eto, stoga se ne treba zamarati izjavama iz Beograda, neka laju koliko hoće. Kada Srbija prođe katarzu za 1991. i sve ostale godine i raščiste sa svim zločinima, onda neka se jave. Svakome iole pametnom je dovoljno usporediti način djelovanja srpskih postrojbi 1991. i hrvatskih 1995. te vidjeti gdje se točno radilo o udruženom zločinačkom pothvatu. Mogu usporediti i broj civilnih žrtava ako žele. Mogu usporediti onih 30 granata na Knin i npr. granatiranje Osijeka, Vinkovaca, Siska, Karlovca, Šibenika, Zadra, Dubrovnika. O Vukovaru i ostalim mjestima koja su zaravnali sa zemljom da ne govorim.
Tukli su na desetine gradova i sela nemilice, ravnali ih sa zemljom, Hrvate pobili i protjerali oružjem i napravili etnički čist teritorij od Hrvata. A tko je hrvatskim srbima usadio strah da pobjegnu, to je njihova stvar. A bit će da je i osjećaj krivnje debelo radio kod mnogih kad su 1995. uvidjeli da Hrvati dolaze natrag na svoje, trebalo bi imati debelu kožu ostati nakon svega što su radili 91.

Dok sami ne prođu katarzu u punom smislu za sve što su radili, treba ignorirati te musave izjave njihovih političara. Neka se pate tamo sa sobom. Okrenimo se sebi i pobjedi, vojnoj i političkoj.
__________________
Wollt ihr den totalen Krieg? Ihr werdet totalen Krieg haben.
Scotsman is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2012., 20:46   #54
Quote:
u prolazu kaže: Pogledaj post
Mozda je problem u tome sto se umjesto da se Haag bavio ratnim zlocinima u slucaju Oluje bavio politikanstvom.
Svi oni koji su htjeli iskoristiti ratne zlocine u politicke svrhe izgubili su igru. Ocito je optuznica generalima u najsirem kontekstu bila politicki motivirana kako bi se iskoristile zrtve jednog nametnutog rata za diskreditiranje hrvatske drzave i njene obranbene borbe.

Ova presuda generalima nije zadnja rijec pravde i nadam se da ce biti usmjerena na prave krivce za zlocie bilo na kojoj strani sukoba oni bili.

Nakon ovog politickog procesa Hrvatska je jaca nego sto je prije bila, ne samo zato jer je vindicirana njena borba za slobodu nego i zato sto smo imali prilike upoznati sve nase neprijatelje - unutrasnje i vanjske.
__________________
"All models are wrong, some are useful." George E.P. Box

Nisam dosljedan. Kada se promjeni podatak na temelju kojega donosim zaključak, ja ga mjenjam.
glosa is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2012., 20:48   #55
Došao s posla i vido novosti tek sada.
Samo mogu reći - hvala Svevišnjem da se završilo ovo iživljavanje nad nedužnim ljudima i neljudsko maltretiranje samo zato što su stali u obranu svoje zemlje i naroda.
Ali, moj osobni stav o Haaškom sudu se neće promijeniti. To je inkvizitorska tiranija koja sve što radi ima politički motivirano.
Sve su oni znali i ranije što znaju i sada, pa prema tome ovoj dvojici uopće nije mjesto ni bilo u Haaškom zatvoru i znali su dobro da nikakvih dokaza niti su imali niti imaju niti će ikada imati protiv Gotovine i Markača.
JA se sada bojim da će ovu odluku toga takozvanoga suda sada platiti naša šestorka iz BiH, a njihov slučaj je za Hrvatsku mnogo opasniji i kompleksniji nego ovaj sa Gotovinom i Markačem.

A to što Srbi misle o svemu, mene tangira jednako kao i to što o tome ljudi misle u Gvineji Bisao, na Haitiju ili u Svazilandu. IAko treba uvijek biti svjestan što misle i govore.
Iako se mora reći da je zaista iritantno to njihovo arogantno okrivljavanje svih oko sebe za sva sranja koja su upravo oni uzrokovali i odpočeli. Što reče Bonislav, a ja ću još malo to proširiti, nakon 45 godina zajedničkog života i dijeljenja i dobra i zla sa drugim narodima, oni su povareno uzurpirali vojne efektive koje smo svi zajedno plaćali a onda krenuli u istrebljenje svojih dojučerašnjih sugrađana, naroda sa kojima su do samog toga dana djelili sudbinu. A sve uz urnebesnu propagandnu kampanju mržnje.
To je ljaga koju nikada oprati neće sa sebe.
Nemam ja ništa kontra njih, ali morma reći da nekakvu novu zajednicu s njima može poželjeti samo krajnji debil poput Igora MAndića.
Ringo10 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2012., 21:12   #56
koga briga šta poraženi govore,šta se vojvoda buni?neka se brigaju oko onih koje su slali ratovati u Hrvatsku!Koda smo mi ratovali po Srbiji pa da se petljaju u nas!Konačno neka shvate da su poraženi u svojoj lažnoj konstrukciji i podmetanju nama Hrvatima kako smo genocidan narod.
SLOBODA,SLOBODA,SLOBODA I konačno SLOBODA!!!!!
Bože kakav dan!!
__________________
Rat je prošlost,okrenimo se budućnosti!!!gen. Ante Gotovina
franeb is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2012., 21:12   #57
Quote:
Kanzas kaže: Pogledaj post
Najluđi je Vuk Jeremić, on nam čak i prijeti, da će se obračunati sa "međunarodnim kriminalcima".
Hrvati, bojite li se Jeremića?
Diplomata.

http://www.youtube.com/watch?v=jwe4szI17lE

Revenger20 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2012., 21:17   #58
Quote:
Dragon007 kaže: Pogledaj post
Nikolic je dugorocno gora prirodna katastrofa za srbiju nego da ih je pogodio POTRES najvise skale, samo to debhili ne kuze u srbiji, jer da kuze ne bi im bio predsjednik, ali to je nacija za psihicko promatranje, za posebnu struku neku: SRBOLOGIJU
Toma Nikolić je poklon s neba. Tadićev kretenizam nas vadi iz ''regiona''. Komšije su mnogo ljute.

Srbiju će pogoditi kolektivni srčani udar. Oni da mogu sutra bi krenuli na sve oko sebe. Oni će uvijek tvrditi da smo mi genocidne ustaše, a Oluja zločin.

Srbija je danas izgubila jakog aduta u rukavu u međusobnoj tužbi.
Revenger20 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2012., 21:24   #59
Čudna je ta zemlja u našem susjedstvu, čudna skroz. Dok svi imaju nešto prirođeno da napreduju, da se uzdižu etc... oni tamo su gori i gori svakim danom, kao da idu mentalitetom prema srednjem vijeku, skroz čudno.
Čive is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2012., 21:32   #60
Quote:
Revenger20 kaže: Pogledaj post
Toma Nikolić je poklon s neba. Tadićev kretenizam nas vadi iz ''regiona''. Komšije su mnogo ljute.

Srbiju će pogoditi kolektivni srčani udar. Oni da mogu sutra bi krenuli na sve oko sebe. Oni će uvijek tvrditi da smo mi genocidne ustaše, a Oluja zločin.

Srbija je danas izgubila jakog aduta u rukavu u međusobnoj tužbi.
Je, Toma grobar je pokopao "region". Sjecam se samo kako je nas Josipovic plakao kako ne moze na inauguraciju "krvnika iz Antina".

Trebalo bi sad iskoristiti nas ulazak u EU i nametnuti Srbiji da se u udzbenike uvede sve o njihovim genocidnim radnja po RH. Potom traziti da se na Knez Mihajlovoj instalira veliki spomenik na sjecanje na hrvatske zrtve. Naravno uz mnogo osuda zlocinaca -vojnika, zlocinaca-novinara, zlocinaca-politicara i zlocinaca-svestenika. Potom ratna reparacija i duboka iskrena isprika.
I sve to da se unese u pregovaracka poglavlja i stavi kao uvjet nase ratifikacije.
batik is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 20:35.