Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Svijet

Svijet Zbivanja u svijetu

Pogledaj rezultate ankete: Koji je drugi najkorisniji jezik na svetu?
ruski 6 8.00%
spanski 20 26.67%
francuzski 9 12.00%
arapski 2 2.67%
kinezki 7 9.33%
nemacki 20 26.67%
indijski 1 1.33%
portugalski 2 2.67%
japanski 0 0%
italijanski 0 0%
svahilski 3 4.00%
turski 2 2.67%
pakistanski 3 4.00%
Glasovatelji: 75. Ne možete glasovati u ovoj anketi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.12.2012., 19:42   #21
i tko god je stavljao ovu anketu koji je to Indijski jezik? i pakistanski

takvi ne postoje
najdraži is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2012., 20:22   #22
Kineski ne postoji.

Kinezi govore dva različita jezika, mandarinski i kantonski, a također su tu i jezici brojnih manjina, poput ujgurskog i tibetanskog, tako da nikakav kineski ne može postatti drugi svjetski jezik.

Engleski jezik je postigao jedinstvenu poziciju u svijetu, slično latinskome u vrijeme Rimskoga carstva ali još jače i izraženije. Nekakva rezervna varijanta ne postoji, neki drugi jezik koji bi bio i približno utjecajan kao engleski. I tako će ostati u doglednoj budućnosti.
Ringo10 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2012., 21:28   #23
Quote:
Kojiro Izawa kaže: Pogledaj post
Ovo ne stoji. Japanci jako loše govore engleski. Oni se teško sa drugima mogu sporazumjeti osim ako su živjeli u inozemstvu dugi niz godina.
Nisi skužio bit.

Ili će ti ljudi razgovarati međusobno svi na engleskom, ili nikako.

Ako Japanci baš i ne zanju engleski, zamisli tek kakvi su s drugim nejapanskim jezicima
Quote:
Ringo10 kaže: Pogledaj post

Engleski jezik je postigao jedinstvenu poziciju u svijetu, slično latinskome u vrijeme Rimskoga carstva ali još jače i izraženije. Nekakva rezervna varijanta ne postoji, neki drugi jezik koji bi bio i približno utjecajan kao engleski. I tako će ostati u doglednoj budućnosti.
Ni latinski nije usporediv, ništa u povijesti nije bilo rašireno u sve kutke zemalja kao engleski, čak ni poznatog svijeta latinski
__________________
Everybody Makes Fun Of The Redneck-Until the Zombie Apocalipse!

Zadnje uređivanje Kyle Reese : 16.12.2012. at 21:42.
Kyle Reese is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2012., 22:44   #24
Voleo bih da jeste nemacki ali on ne moze ni sa spanskim da se takmici po uticajnosti,ali definitivno kineski. Videcemo da li je to precenjeno.

Indijski bih iskljucio iako oni uskoro mogu po mnogoljudnosti smeniti Kinu. Tamo mladi narastaji Indijaca i Pakistanci u Pakistanu dobrano uce engleski.
__________________
Cel mai bun cuvânt este cel care nu este pronunțat
Lookey is online now  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2012., 22:52   #25
Quote:
Lookey kaže: Pogledaj post
Voleo bih da jeste nemacki ali on ne moze ni sa spanskim da se takmici po uticajnosti,ali definitivno kineski. Videcemo da li je to precenjeno.

Indijski bih iskljucio iako oni uskoro mogu po mnogoljudnosti smeniti Kinu. Tamo mladi narastaji Indijaca i Pakistanci u Pakistanu dobrano uce engleski.
koji Indijski? a i Kineski. jel ti zaš da se Indijci sa sjevera i juga razumiju kao i ti sa fincima
najdraži is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2012., 22:58   #26
Quote:
najdraži kaže: Pogledaj post
koji Indijski? a i Kineski. jel ti zaš da se Indijci sa sjevera i juga razumiju kao i ti sa fincima
Misli se na jezik vecinske grupacije, standardizovan jezik koji se u drzavnim medijima koristi kao zvanican jezik i eventualno u diplomatskoj korespodenciji, privrednoj saradnji itd. To sigurno nije jezik Dravida u Indiji. Tako treba i posmatrati kontekst jezika na ovoj temi. Kineski jezik ima mnogo varijacija, ni svi Han Kinezi ne govore isto. Postoje mandarinski , kantonalni itd.

I hrvatski je na tragu toga. Standardizovan jezik po standardu jezika vecinske populacije (stokavaca). Da li se hrvatske diplomate nekome obracaju na cakavici u medjunarodnim kontaktima?
__________________
Cel mai bun cuvânt este cel care nu este pronunțat
Lookey is online now  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2012., 04:07   #27
I kažete kineski (misli se na mandarinski!) nije toliko značajan? Bez obzira što ga govori najveći broj govornika na svijetu? Ako je nekome nejasno i govornici kantonskog isto tako govore i mandarinski...

List of languages by number of native speakers

The Most Common Languages in the World

What is the most common language in the world?

Read more: http://wiki.answers.com/Q/What_is_the_most_common_language_in_the_world?



Engleski će vam definitivno trebati na najviše mjesta na planeti, sa Francuskim se skoro nikada po svijetu nisam susreo, ali je Francuski ipak jezik diplomacije i kulinarstva (i ljubavi...), španjolski će vam biti potreban po Južnoj Americi a i u sjevernoj može biti koristan (sve više i više...), Ruski (isto jedan od diplomatskih jezika), arapski ukoliko krstarite sjevernom afrikom ili srednjim istokom...hindi ne morate učiti, puno Indijaca govori engleski (ne svi kao što je ovdje uvriježeno mišljenje!)...kineski (mandarin) će vam odlično doći ukoliko pokrećete biznis u Kini i tako...
__________________
I HATE THE PEOPLE WHO LOVE ME AND THEY HATE ME!
Halo Effect is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2012., 08:08   #28
Quote:
Halo Effect kaže: Pogledaj post
Engleski će vam definitivno trebati na najviše mjesta na planeti, sa Francuskim se skoro nikada po svijetu nisam susreo, ali je Francuski ipak jezik diplomacije i kulinarstva (i ljubavi...), španjolski će vam biti potreban po Južnoj Americi a i u sjevernoj može biti koristan (sve više i više...), Ruski (isto jedan od diplomatskih jezika), arapski ukoliko krstarite sjevernom afrikom ili srednjim istokom...hindi ne morate učiti, puno Indijaca govori engleski (ne svi kao što je ovdje uvriježeno mišljenje!)...kineski (mandarin) će vam odlično doći ukoliko pokrećete biznis u Kini i tako...
Nitko ne spori značaj svih jezika.
Ali kažem, jedino ti engleski vrijedi za sve zemlje, svi ostali samo za određene kontinente, makar to bili i gotovo cijeli (Južna Amerika)
__________________
Everybody Makes Fun Of The Redneck-Until the Zombie Apocalipse!
Kyle Reese is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2012., 12:50   #29
Quote:
Kyle Reese kaže: Pogledaj post
Nitko ne spori značaj svih jezika.
Ali kažem, jedino ti engleski vrijedi za sve zemlje, svi ostali samo za određene kontinente, makar to bili i gotovo cijeli (Južna Amerika)
Baš se i ne bih složio da engleski vrijedi svuda, možda samo na mjestima gdje su bivše britanske kolonije, ali niti svi Nijemci ne govore engleski, da o Francuzima ili Španjolcima niti ne govorim. Mađari ti engleski ne znaju beknuti,, uglavnom znaju Njemački. A meni se osobno engleski nikad nije svidio kao univerzalni jezik, niti će ikad imati stil i eleganciju latinskog i definitivno ne pokriva terminologiju kontinentalnog prava npr.
Corvus27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2012., 13:11   #30
Quote:
Corvus27 kaže: Pogledaj post
Baš se i ne bih složio da engleski vrijedi svuda, možda samo na mjestima gdje su bivše britanske kolonije, ali niti svi Nijemci ne govore engleski, da o Francuzima ili Španjolcima niti ne govorim. Mađari ti engleski ne znaju beknuti,, uglavnom znaju Njemački. A meni se osobno engleski nikad nije svidio kao univerzalni jezik, niti će ikad imati stil i eleganciju latinskog i definitivno ne pokriva terminologiju kontinentalnog prava npr.
Ali činjenica stoji da je engleski lingua franca modernog svijeta. Štoviše, nikad u povijesti nije postojao jezik koji je imao status kao engleski danas. Niti latinski se neda usporediti, jer čim se izađe iz okvira Europe, nitko drugi nije pričao latinski. A engleski jednako pričaju i Šveđani, Indijci, Argentinci, Nigerijci, Hrvati, Tajlanđani, itd. Prisutan je u svakom kutku svijeta.

Kyle je dobro rekao, Nizozemac, Mađar, Kongoanac, Brazilac i Japanac će se međusobno ili sporazumijevati na engleskom ili nikako. Može znati Mađar njemački umjesto engleskog, ali njegov njemački mu može koristiti samo u srednjoj Europi i nigdje izvan nje. Jedino engleski je univerzalan svugdje.
thatfeel is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2012., 20:24   #31
Engleski je beskoristan u Japanu, Kini, dosta i u Vijetnamu, mnogim drugim zemljama.

Najkorisniji je u svijetu ipak Google Translate, koliko god mana imao.
__________________
I HATE THE PEOPLE WHO LOVE ME AND THEY HATE ME!
Halo Effect is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2012., 01:46   #32
U Svicarskoj je korisniji francuski od njemackog.
Jer sluzbeni francuski (onaj iz Francuske) vole i koriste!, a sluzbeni njemacki (onaj iz Njemacke) mrze, vole samo svoje seljacke dijalekte.
U Genevi mozes nauciti fini francuski, u Zürichu ne mozes nauciti fini njemacki
__________________
frau merkel kaze: do you know how? a hrvati: vau vau
Fuerteventura is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2012., 04:42   #33
Odlična tema. Pohvala autoru.

Odgovor bi trebalo promišljati u skladu sa vlastitim ciljevima u životu i osobnim kulturološkim afinitetima. Ako se netko želi obogatiti u biznisu ja bi rekao da bi trebao učiti kineski, ruski ili arapski.

S druge strane ja sam kliknuo na portugalski - jer mi je san kad se dočepam mirovine odseliti u Brazil, recimo u Fortalezzu i tamo uživati u smiraju životne avanture
PowerLock is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2012., 05:35   #34
Quote:
PowerLock kaže: Pogledaj post
Odlična tema. Pohvala autoru.

Odgovor bi trebalo promišljati u skladu sa vlastitim ciljevima u životu i osobnim kulturološkim afinitetima. Ako se netko želi obogatiti u biznisu ja bi rekao da bi trebao učiti kineski, ruski ili arapski.

S druge strane ja sam kliknuo na portugalski - jer mi je san kad se dočepam mirovine odseliti u Brazil, recimo u Fortalezzu i tamo uživati u smiraju životne avanture



Baš si našao zemlju gdje ćeš uživati u "smiraju" životne avanture....

Ili si mislio reći - "uživati u avanturi svog života"?
__________________
I HATE THE PEOPLE WHO LOVE ME AND THEY HATE ME!
Halo Effect is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2012., 05:36   #35
Ček malo PL, jel ti to misliš opljačkat vlak u Engleskoj????

()
__________________
I HATE THE PEOPLE WHO LOVE ME AND THEY HATE ME!
Halo Effect is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2012., 08:33   #36
Quote:
Corvus27 kaže: Pogledaj post
Baš se i ne bih složio da engleski vrijedi svuda, možda samo na mjestima gdje su bivše britanske kolonije, ali niti svi Nijemci ne govore engleski, da o Francuzima ili Španjolcima niti ne govorim. Mađari ti engleski ne znaju beknuti,, uglavnom znaju Njemački. A meni se osobno engleski nikad nije svidio kao univerzalni jezik, niti će ikad imati stil i eleganciju latinskog i definitivno ne pokriva terminologiju kontinentalnog prava npr.
Gledaj, na 9gagu sam sreo i Mađare i Srbe, i Nijemce, i Alžirce i Brazilce.
AJd pogodi na kojem jeziku komuniciramo?
__________________
Everybody Makes Fun Of The Redneck-Until the Zombie Apocalipse!
Kyle Reese is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2012., 08:47   #37
teško da se može odrediti drugi najvažniji jezik. podjednake važnosti odmah iza engleskog su: francuski, njemački, španjolski, ruski, mandarinski i japanski.
zokster is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2012., 14:48   #38
Quote:
Fuerteventura kaže: Pogledaj post
U Svicarskoj je korisniji francuski od njemackog.
Jer sluzbeni francuski (onaj iz Francuske) vole i koriste!, a sluzbeni njemacki (onaj iz Njemacke) mrze, vole samo svoje seljacke dijalekte.
U Genevi mozes nauciti fini francuski, u Zürichu ne mozes nauciti fini njemacki
novine i knjige ipak su na besprijekornom hochdeutschu, a to je važno. osim toga, poklapaju ih njemački useljenici
hulijo đuturum is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2012., 17:13   #39
Najkorisniji je engleski, a svi ostali su manje-više bitni samo u jednoj regiji i osuđeni na izumiranje. Engleski je jezik budućnosti čovječanstva.
USAisfreedom is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2012., 19:12   #40
Quote:
NoNick kaže: Pogledaj post
Koji je po Vama drugi najpotrebniji jezik na svetu? Da - li je to ruski, spanski, kinezki, francuzski, arapski, nemacki, portugalski ili japanski jezik?
A na kojem si jeziku uopće napisao post?
sorin is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:27.