Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Svijet

Svijet Zbivanja u svijetu

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 15.01.2013., 20:49   #41
Quote:
COD2 kaže: Pogledaj post
Nisam se ni nadao da će se naći neko razuman ko bi osudio ovaj vandalski i, slobodno možemo reći, teroristički čin.
- - - - - - -
- - - - - -
Pozdrav.
Nik.... pardon COD2.

P.S. Moj zamalo spomenuti kolega sigurno ne osjeća potrebu da osudi ovaj čin.
Upravo sam primjetio ovaj "stidljivi" komentar.
Nevjerovatno, i kad nosiš masku vidiš se "na kilometar"!

Ja osobno osuđujem svaki razgovor "eksplozivom". Nisam se htio javljati, jer policija Okupacijskle Zone će obaviti potrebno bez mog javljanja.

Nego, nema komentara o čerečenju Herceg-Bosne između druga dva naroda???!!!

Pozdrav
Nikola Duspara
Nikola Duspara is offline  
Old 15.01.2013., 20:56   #42
[QUOTE=Improper;43135822]bravo! molodcy europljani i amerikanci, tako valja rat u kojem stradaju zaustaviti.../QUOTE]

Trebalo je zaustaviti rat, pod svaku cijenu. I zato je Dejton svojevremeno imao smisla.

U medjuvremenu je Dejton postao obsoletan.

EU zna da BH ne može ovako unedogled, te da se se negdje mora napraviti rez !
Problem je, medjutim, u tome da se BH ne može razdvojit' bez rata. A novi rat na europskom teritoriju nitko ne želi. Za poslijedicu, svi rade na tome da opstane jedna neprirodna zajednica (država je prevelika riječ), a koja više ne može naprijed. Dapače, stalno je u regresu.

Ukratko.
Gdje god, kako god, na bilo kojem jeziku, treba objašnjavat' da je vrijeme ovakve BH isteklo i da Dejton treba revidirat'. Prije nego li Hrvati u BH nestanu kao narod.
antilles is offline  
Old 15.01.2013., 21:03   #43
Quote:
COD2 kaže: Pogledaj post
..... dok mi (pametni i lukavi) zidamo vile i punimo bankovne račune po Švicarskoj, Madagaskaru, Kipru i sl. destinacijama nek se svjetina nečim zabavlja.
ne brini, stari...dokopat ćemo se mi i do toga

...jesu li neki ljudi jednostavno prirodom tupi i piši propalo??

vidi mene, ja mogu dopustiti da jedan lud Bošnjak to učini jer mu se po glavi tura nešto, i ne razumije kakvu štetu čini...

ali optužbe a la "Mossad je napravio tu eksploziju" -- to su paranoidalne jugoslavensko balkanske floskule, koje ne uzimaju u obzir (zbog ispranog mozga) koliko je zapravo svjetska politika razvijenih država racionalna i koliko razumjevanja danas ima za posljedice svojih djelovanja.

paradoksalno, racionalnost je doprla i do jugoslavije...bar tako se čini meni, autsajderu. koji će to ludi čovjek pomislit da je dobro za Bošnjake -- srušiti vlastiti spomenik? Ko osim luđaka, kojem su zbrkani prioriteti u glavi?!

Pa, da vidimo. Jednostavniji svijet to neće nikad pomisliti uraditi, jer takve stvari gleda kao svoje i svete. A šta, hoće li političar rizikovati da ga otkriju rođaci tih samih žrtava kojima je taj spomenik postavljen (pravno ili ne)?

Možda moje razmišljanje u ovom slučaju does not apply. Možda taj spomenik je stvarno igračka od plastike za nečiji podmukli cilj, s samoga početka. Mogu to pretpostaviti. Ako je tako, onda lud i bezobziran je taj koji je postavio spomenik s takvim namjerama. Ali opet, ne radi se o "Bošnjacima" niti o "bošnjačkoj politici," već o nečijoj privatnoj agendi.

Kako god okreneš, uvrijedljivo je i nagovještati da su "Bošnjaci" sasuli "svoj spomenik" da bi "dobili nešto optužujući Hrvate." (Prebrojite koliko je samo gluposti u jednoj toj rečenici)
__________________
~v

Zadnje uređivanje Improper : 15.01.2013. at 21:13.
Improper is offline  
Old 15.01.2013., 21:56   #44
Quote:
Improper kaže: Pogledaj post
Nisam Hrvat, a mislim,, da je osudjujem premlaka rijec.

Ok, mozemo iz pozadine izvuc sto raznih opravdanje. Ali jebiga, sto im je spomenik ucinio? Onim koji su to uradili -- bez obzira na to tko su.
A kako to da ne osuđuješ to što je takav spomenik uopće i bio postavljen bez bilo kakve pravne/zakonske procedure?

To te ne smeta. Al Hrvate "osuđuješ", jaka principijelnost.

Spomenik je bespravno postavljen, pa je poslijedično i srušen. Od trenutka kada ga se postavilo kao provokaciju protiv Hrvata moglo se i trebalo očekivati da će prije ili kasnije biti srušen.

Pri čemu ja uopće nisam siguran da su to uradili Hrvati. Mogla je to biti još jedna operacija provokacije kao i dizanje u zrak Židovske Općine u Zagrebu 1990-e - i onda su pametnjakovići poput tebe "osuđivali" Hrvate - ali se još uvijek nisu našli za shodno ispričati iako je prošlo 20 godina odkako su sami Srbi priznali da su zagrebačku Židovsku Općinu i spomen Žrtvama Holokausta na Mirogoju raznijeli oni, agenti KOS-a.

A ti sad nastavi osuđivati.
PowerLock is offline  
Old 15.01.2013., 22:12   #45
Quote:
spiritual beggar kaže: Pogledaj post
Od 23. Ožujaka 2012 god. je 20 godina prošlo, znači?

http://www.bljesak.info/web/article....6-00aa1c12c7ae
Ne pravi se glup, stajao je kriz na tom mjestu otkad su poginuli
SinnFein is offline  
Old 15.01.2013., 22:13   #46
http://mostarlife.com/spomenik-je-di...nim-mehanizmom

evo dokaz teorije da su ga bosnjaci postavili sa namjerom, da ga raznesu kad im trebalo
SinnFein is offline  
Old 15.01.2013., 22:20   #47
Quote:
PowerLock kaže: Pogledaj post
A kako to da ne osuđuješ to što je takav spomenik uopće i bio postavljen bez bilo kakve pravne/zakonske procedure?

To te ne smeta. Al Hrvate "osuđuješ", jaka principijelnost.

Spomenik je bespravno postavljen, pa je poslijedično i srušen. Od trenutka kada ga se postavilo kao provokaciju protiv Hrvata moglo se i trebalo očekivati da će prije ili kasnije biti srušen.

Pri čemu ja uopće nisam siguran da su to uradili Hrvati. Mogla je to biti još jedna operacija provokacije kao i dizanje u zrak Židovske Općine u Zagrebu 1990-e - i onda su pametnjakovići poput tebe "osuđivali" Hrvate - ali se još uvijek nisu našli za shodno ispričati iako je prošlo 20 godina odkako su sami Srbi priznali da su zagrebačku Židovsku Općinu i spomen Žrtvama Holokausta na Mirogoju raznijeli oni, agenti KOS-a.

A ti sad nastavi osuđivati.
Hrvate? Nisam namjeravao optužiti nikakvu zvijer u množini.

ja uopće nisam big sa optuženjem...a kad optužujem u jednini optužujem.

Osuđujem, kao i ti, što je nekom pametnom ili pametnim skočilo u glavu da dižu u zrak spomenik, ko god da jesu.

ako je COD mislio na osuđenje Hrvata, široko je promašio. Kako će Hrvati osuditi same sebe?

slutim da je mislio samo na čin. To jeste, da Hrvati osude sam čin. A i ja mislim da je to možda previše za željeti, s obzirom da vri.
__________________
~v
Improper is offline  
Old 15.01.2013., 22:21   #48
Quote:
PowerLock kaže: Pogledaj post
A kako to da ne osuđuješ to što je takav spomenik uopće i bio postavljen bez bilo kakve pravne/zakonske procedure?

To te ne smeta. Al Hrvate "osuđuješ", jaka principijelnost.

Spomenik je bespravno postavljen, pa je poslijedično i srušen. Od trenutka kada ga se postavilo kao provokaciju protiv Hrvata moglo se i trebalo očekivati da će prije ili kasnije biti srušen.

Pri čemu ja uopće nisam siguran da su to uradili Hrvati. Mogla je to biti još jedna operacija provokacije kao i dizanje u zrak Židovske Općine u Zagrebu 1990-e - i onda su pametnjakovići poput tebe "osuđivali" Hrvate - ali se još uvijek nisu našli za shodno ispričati iako je prošlo 20 godina odkako su sami Srbi priznali da su zagrebačku Židovsku Općinu i spomen Žrtvama Holokausta na Mirogoju raznijeli oni, agenti KOS-a.

A ti sad nastavi osuđivati.
Svima u Mostaru ovaj vandalski čin šteti, a samo jednoj strani može donijeti potencijalno jako veliku političku korist.

Teško je kategorički tvrditi, ali prilično sam uvjeren kako iza protupravnog postavljanja i sad miniranja ovog spomenika stoji mostarska SDA.
__________________
(P)Impin' ain't easy.
The Imp is offline  
Old 15.01.2013., 22:28   #49
Vidiš, PowerLock, ovo nije moj teren, ne poznajem ama baš ništa o tome i ne mogu reći tko je što uradio.

Jedino što mogu dodati u razgovor je da kažem da je diskusija, nažalost, neobjektivna. Što je i za očekivati, jer je vrijeme dignutih tenzija.

Ne mogu čak ni jaukati za mirom, ne poznavajući stanje na terenu. Jer znam kako je to kad netko licemjerno optereti strance krivnjom za rat. Ma ne mora to bit nikakva dioba...ehe koliko ljudi je optuživalo "sve redom" u Yu-ratu (potpuno samoiniciativno), kao da neki nisu bili prisiljeni u rat!

Mogu samo reći da je sve to vrlo tužno i da se trebamo moliti da ne bude opet onog što je već bilo. Jer svi su umorni od rata.
__________________
~v
Improper is offline  
Old 15.01.2013., 22:39   #50
Quote:
SinnFein kaže: Pogledaj post
http://mostarlife.com/spomenik-je-di...nim-mehanizmom

evo dokaz teorije da su ga bosnjaci postavili sa namjerom, da ga raznesu kad im trebalo
Opet si bac'o grah?
__________________
Kakva novogradnja? Tražite muslimanske kuće sa zapadne strane Neretve i kupujte to. Bliže su centru od bilo kojeg stana u međuprostoru između Mostara i Širokog. Zar je toliki problem preuzeti par muslimanskih kvartova koji neugodno strše na našoj strani grada i osigurati stolni grad? (Tomislav Diablo)
spiritual beggar is offline  
Old 15.01.2013., 22:45   #51
Moramo navesti nekoliko činjenica.

1. Još nitko ne zna tko je srušio spomenik.

2. spomenik pripadnicima HVO-a stoji tamo jer su na tom mjestu poginuli neki pripadnici HVO-a. Nije to spomenik svim poginulim pripadnicima HVO-a nego onima koji su tu poginuli u jednoj akciji.

3. Što ima radit tamo spomenik borcima tzv ABiH kad tu nisu poginuli.

4. Spomenik je dignut uoči sastanka o statusu Mostara gdje muslimanima ne odgovara da se mjenja postojeće stanje. Sastanak je odgođen.

I još jedno pitanje. Postoji li na istočnoj strani Mostara spomenik poginulim pripadnicima HVO-a
sedan is offline  
Old 15.01.2013., 22:51   #52
Kako je postavljen, tako je i srušen.
torrio is offline  
Old 15.01.2013., 22:53   #53
Quote:
spiritual beggar kaže: Pogledaj post
Opet si bac'o grah?
Javi se sa pametnijim odgovorom, pa cemo pricat'.
SinnFein is offline  
Old 15.01.2013., 22:54   #54
Quote:
PowerLock kaže: Pogledaj post
A kako to da ne osuđuješ to što je takav spomenik uopće i bio postavljen bez bilo kakve pravne/zakonske procedure?

To te ne smeta. Al Hrvate "osuđuješ", jaka principijelnost.

Spomenik je bespravno postavljen, pa je poslijedično i srušen.
Od trenutka kada ga se postavilo kao provokaciju protiv Hrvata moglo se i trebalo očekivati da će prije ili kasnije biti srušen.
Na svakom ozbiljnom forumu, koji iole drži do sebe, ti bi zbog ovakve vrste izjave trebao dobiti nogu u guzicu.
No, vratimo se teren pravne, pa i društveno-političke prirode, na kom bi vlastito izlaganje trebo potkrijepiti golim činjenicama. Dakle, koje to udruzi "Zavjet", koja je samoinicijativno, bez ikakve dozvole, u martu prošle godine postavila spomenik poginulim pripadnicama HVO-a, izdao riješenje?
Ili ga, možda, za to u "hrvatskome stonome gradu", što je najbliže tvom mentalnom sklopu, trebaju imati samo Bošnjaci? Interesuje me zbog čega je to "provokacija" za Hrvate spomenik podignut pripadnicima ARBiH, koji su poginuli prilikom JNA agresije na Mostar? Ako po tom pitanju hrvatske ratne udruge zaobilaze zakon, uz, očito, prešutno odobravanje hrvatski politički stranaka, zašto bi ga se pridržavala bošnjačka udruženja.
Na kraju, ako se već odobrava ovakav način zapišavanja nacionalnog teritorija, zašto bi se uopšte onda vjerovalo političkim strukturama, hrvatskog nacionalnog predznaka, koje propovjedaju jedinstven Mostar, i njihovim iskrenim nakanama?
__________________
Kakva novogradnja? Tražite muslimanske kuće sa zapadne strane Neretve i kupujte to. Bliže su centru od bilo kojeg stana u međuprostoru između Mostara i Širokog. Zar je toliki problem preuzeti par muslimanskih kvartova koji neugodno strše na našoj strani grada i osigurati stolni grad? (Tomislav Diablo)
spiritual beggar is offline  
Old 15.01.2013., 22:59   #55
Quote:
uzas kaže: Pogledaj post
Haha. Je , je. Alija je isto tako prijetio da ce prijaviti ABiH da brani Sarajevo , Tuzlu , Zenicu i Gorazde od Srba , te da ce ih prijaviti medjunarodnom sudu u Hagu zbog obrane od srpske agresije. A sve nebi li udobrovoljio Srbe. Po tome se i Dobrovoljacka ulica u Sarajevu zove. Ulica Alijine Dobre volje spram Srba.
E nećemo se tako igrati.

Bošnjaci optužuju HVO i Hrvate zbog pada Bosanske Posavine. One iste posavine koja je se branila mjesecima bez pomoći iz sarajeva i bez pomoći iz Hrvatske koju je Sarajevo stopiralo

Dok s druge strane imamo slučaj da je čitavo podrinje koje je bilo pod kontrolom Bošnjaka palao dok si rekao keks.

Sad reci smatraš li da je to licemjerno?
__________________
.....žensko.....
ajduk a šimić is offline  
Old 15.01.2013., 23:02   #56
Quote:
spiritual beggar kaže: Pogledaj post
No, vratimo se teren pravne, pa i društveno-političke prirode, na kom bi vlastito izlaganje trebo potkrijepiti golim činjenicama. Dakle, koje to udruzi "Zavjet", koja je samoinicijativno, bez ikakve dozvole, u martu prošle godine postavila spomenik poginulim pripadnicama HVO-a, izdao riješenje?
Koliko je meni poznato Spomenik HVO-a podignut je legalno sa lokacijskom dozvolom i svim drugim papirima, dok ovaj koji je oštećen nikakvih papira nikada imao nije. Ja to uzimam za činjenicu jer o tome tako izvještavaju svi mediji koje smatram relevantnima.

Ako ti tvrdiš da ni spomenik HVO borcima nema dozvolu to je nešto sasvim novo i bilo bi dobro da tu tvrdnju bolje obrazložiš.
PowerLock is offline  
Old 15.01.2013., 23:10   #57
Quote:
spiritual beggar kaže: Pogledaj post
Interesuje me zbog čega je to "provokacija" za Hrvate spomenik podignut pripadnicima ARBiH, koji su poginuli prilikom JNA agresije na Mostar?

Na kraju, ako se već odobrava ovakav način zapišavanja nacionalnog teritorija, zašto bi se uopšte onda vjerovalo političkim strukturama, hrvatskog nacionalnog predznaka, koje propovjedaju jedinstven Mostar, i njihovim iskrenim nakanama?
Koliko spomenika HVO-u ima na istočnoj obali?
Što je sa spomenikom poginulim pripadnicima HVO-a u Sarajevu?

Zašto bi se uopće onda vjerovalo političkim strukturama, bošnjačkog nacionalnog predznaka, koje propovjedaju multietničku državu, i njihovim iskrenim nakanama?
__________________
(P)Impin' ain't easy.
The Imp is offline  
Old 15.01.2013., 23:22   #58
Quote:
PowerLock kaže: Pogledaj post
Koliko je meni poznato Spomenik HVO-a podignut je legalno sa lokacijskom dozvolom i svim drugim papirima, dok ovaj koji je oštećen nikakvih papira nikada imao nije. Ja to uzimam za činjenicu jer o tome tako izvještavaju svi mediji koje smatram relevantnima.

Ako ti tvrdiš da ni spomenik HVO borcima nema dozvolu to je nešto sasvim novo i bilo bi dobro da tu tvrdnju bolje obrazložiš.
Sve u svemu, žalibože rasprave sa tobom, jer pokazuješ elementarno neznanje, tj. ne barataš osnovnim činjenicama.

Quote:
Šef Službe za građevinske propise, Zdravko Čuljak, tvrdi kako je spomenik poginulim pripadnicima HVO-a "bio pravno postavljen", ali da je zbog "zakonskih propusta" Ministarstvo graditeljstva HNK poništilo rješenje i naložilo na koji način da se nepravilnosti ispraviti.

"Poništavanje rješenja ni u kom slušaju ne znači da će se spomenik ukloniti, već da je samo postupak vraćen na ponovnu proceduru u Odjelu za urbanizam i građenje Grada Mostara, kako bi se naputak ministarstva proveo" - kazao je Čuljak.
Quote:
Ministarstvo graditeljstva Hercegovačko-neretvanske Županje poništilo je rješenje za urbanističku suglasnost za spomenik poginulim pripadnicima HVO-a podignut na parteru nove Gradske vijećnice.
http://www.bljesak.info/web/article....d-05d49eb9b572
__________________
Kakva novogradnja? Tražite muslimanske kuće sa zapadne strane Neretve i kupujte to. Bliže su centru od bilo kojeg stana u međuprostoru između Mostara i Širokog. Zar je toliki problem preuzeti par muslimanskih kvartova koji neugodno strše na našoj strani grada i osigurati stolni grad? (Tomislav Diablo)
spiritual beggar is offline  
Old 16.01.2013., 00:29   #59
Quote:
spiritual beggar kaže: Pogledaj post
Sve u svemu, žalibože rasprave sa tobom, jer pokazuješ elementarno neznanje, tj. ne barataš osnovnim činjenicama.
Quote:
Šef Službe za građevinske propise, Zdravko Čuljak, tvrdi kako je spomenik poginulim pripadnicima HVO-a "bio pravno postavljen", ali da je zbog "zakonskih propusta" Ministarstvo graditeljstva HNK poništilo rješenje i naložilo na koji način da se nepravilnosti ispraviti.

"Poništavanje rješenja ni u kom slušaju ne znači da će se spomenik ukloniti, već da je samo postupak vraćen na ponovnu proceduru u Odjelu za urbanizam i građenje Grada Mostara, kako bi se naputak ministarstva proveo" - kazao je Čuljak.
Zanimljivo da je na čelu Ministarstva graditeljstva i prostornog uređenja Hercegovačko-neretvanske županije - Suad Hasandedić, član SDA.
http://www.vlada-hnz-k.ba/hr/clanovi...-ure%C4%91enja
Auge is offline  
Old 16.01.2013., 01:58   #60
SDA jedina ima motiv.


Inače zanimljivo, godinu dana unaprijed (još u travnju 2012) su mnogi pogađali da je improvizirani spomenik "postavljen" (bačen iz kombija u blato ispred Vijećnice) od strane SDA da bude dignut u zrak u pogodnom trenutku vezanom za pregovore o novom statutu.

U zadnje vrijeme SDA ne preza ni od čega da spriječi provedbu odluke Ustavnog suda, kopaju i rukama i nogama da podignu tenzije, da prikažu da Mostar ne može funkcionirati i da iskamče podjelu grada na dvije općine.


Evo moj post od 14 travnja, 2012:
Quote:
Od bijesa što izostaje reakcija Hrvata (i što nikoga ni 0.01% ne zanima taj kamen pored Mepasa, onkologije, Josipovića, novog statuta...) i što propada zadnji komično-očajnički pokušaj da spriječi presudu ustavnog suda, navodno će muftija Smajkić i Faruk Ćupina vlastitim rukama izvalit spomenik preko noći.

Trebalo bi stavit kamere, da snimimo Ćupinu kako preko noći gurka spomenik ne bi li ujutro izazvao tenzije. mijeh
Sva sreća ima policija da čuva, a i ne samo policija.

Zadnje uređivanje Robbie MO : 16.01.2013. at 02:08.
Robbie MO is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:36.