Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Svijet

Svijet Zbivanja u svijetu

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 06.05.2013., 12:28   #21
Postoji li logicko objasnjenje zasto je armenski vojni zapovjednik sa Nagorno Karabakha, Melkonian, sudjelovao u iranskoj islamskoj revoluciji?

I ona sela i gradici po Nagorno Karabakhu, pretpostavljam azerska recimo Agdam ili Fizuli, koja su karakteristicna po sveopcem unistenju pa se lako sa google earthom vidi koje je selo cije, hoce li se tamo ikada itko vratiti?

Slicno sam vidio i u Juznoj Osetiji, gruzijska sela su temeljito spaljena, unistena, tek dvije ili tri kuce ostanu citave, u kojima zive Oseti.

U tim selima, jel tu bilo masovnih zlocina, ili su unistena nakon odlaska domorodaca?
dimnjacar is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2013., 14:57   #22
Quote:
Ezra Senjanović kaže: Pogledaj post
Znači enklava Artsah..A što nije bilo prijedloga humanog preseljenja?A kako će se nadomjestiti postotak od 76 % Armenaca?
Misliš, naseljavanje tog područja? Rjetko tko bi volio tamo živjeti, ta oblast kao i mnoga područja Azerbejdžana, imaju krajeva gdje nema osnovne opskrbe – vodom

Quote:
dimnjacar kaže: Pogledaj post
U tim selima, jel tu bilo masovnih zlocina?
Ne znam za druga područja i sela, ali znam za napr. grad Khojaly, i znam više za Armenske zločine nad Azerima, nego suprotno, evo ovdje možeš pročitati neke pojedninosti. Posebno pročitaj ovo pod naslovom Kronološki slijed krvavih događaja, meni se zgadilo šta su sve Armenci Azerima radili
__________________
Shadow of death-Yusuf Güzey
DJ_Bobo is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2013., 20:24   #23
Quote:
DJ_Bobo kaže: Pogledaj post
Misliš, naseljavanje tog područja? Rjetko tko bi volio tamo živjeti, ta oblast kao i mnoga područja Azerbejdžana, imaju krajeva gdje nema osnovne opskrbe – vodom
Ne.Mislim na političko riješenje.Što nije bilo prijedloga za razmjenu stanovništv-Azeri iz Armenije,i Armenci iz Artsaha,u zamjenu pozicija..?
Ezra Senjanović is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2013., 20:58   #24
Quote:
Ezra Senjanović kaže: Pogledaj post
Ne.Mislim na političko riješenje.Što nije bilo prijedloga za razmjenu stanovništv-Azeri iz Armenije,i Armenci iz Artsaha,u zamjenu pozicija..?
A čuj, teško se ta dva naroda mogu išta dogovoriti, kada su u gorim odnosima nego mi sa Srbima ( čak se ni mi ni Srbi ne možemo mjeriti sa njima, jer smo mi mile majke naspram njih ), mi smo sada čak u dobrim odnosima, dok se Armenci i Azeri ne mogu ni organski smisliti, mi idemo ka Europi, dok su Armenci i Azeri zbog svojih odnosa nazadni unatrag nekoliko godina. Tim je više mržnja jača zato što su jedni kršćani, a drugi muslimani, više zbog zločina, više zbog toga što Armenci smatraju cijeli taj teritorij svojim ( kao njihovo povjesno pravo ), da se razumjemo, Armensko Kraljevstvo je već odavno zakopano u prošlost. Eto, nudili su Azeri Armencima najjednostavnije rješenje – autonomiju, ali su ovi to odbili, jer im to nije dovoljno i hoće nezavisnost ( daju im prst, a oni bi cijelu ruku )
__________________
Shadow of death-Yusuf Güzey
DJ_Bobo is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2013., 21:16   #25
Quote:
DJ_Bobo kaže: Pogledaj post
Ne znam za druga područja i sela, ali znam za napr. grad Khojaly, i znam više za Armenske zločine nad Azerima, nego suprotno, evo ovdje možeš pročitati neke pojedninosti. Posebno pročitaj ovo pod naslovom Kronološki slijed krvavih događaja, meni se zgadilo šta su sve Armenci Azerima radili
Ne želim umanjivati ni jedan zločin, ali treba uzeti u obzir i činjenicu da si taj link preuzeo sa stranice azerbajdžanske ambasade, a budući da si i sam rekao da su njihovi odnosi daleko gori od odnosa Srba i Hrvata, onda su ti izvještaji vjerojatno jako pristrani.
šišćevap is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2013., 03:24   #26
Quote:
DJ_Bobo kaže: Pogledaj post
A čuj, teško se ta dva naroda mogu išta dogovoriti, kada su u gorim odnosima nego mi sa Srbima ( čak se ni mi ni Srbi ne možemo mjeriti sa njima, jer smo mi mile majke naspram njih ), mi smo sada čak u dobrim odnosima, dok se Armenci i Azeri ne mogu ni organski smisliti, mi idemo ka Europi, dok su Armenci i Azeri zbog svojih odnosa nazadni unatrag nekoliko godina. Tim je više mržnja jača zato što su jedni kršćani, a drugi muslimani, više zbog zločina, više zbog toga što Armenci smatraju cijeli taj teritorij svojim ( kao njihovo povjesno pravo ), da se razumjemo, Armensko Kraljevstvo je već odavno zakopano u prošlost. Eto, nudili su Azeri Armencima najjednostavnije rješenje – autonomiju, ali su ovi to odbili, jer im to nije dovoljno i hoće nezavisnost ( daju im prst, a oni bi cijelu ruku )
Nemaju se sta dogovarati. Armenija je postala slijepo crijevo a Azeri imaju potencijal da budu u centru zbivanja sire regije u blizoj buducnosti. Kad se veliki igraci nagode....Azeri ce dobiti zeleno svijetlo za Oluju a Armenci podmazat traktore. Vec vidjeno.
naucenik is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2013., 13:08   #27
Quote:
šišćevap kaže: Pogledaj post
Ne želim umanjivati ni jedan zločin, ali treba uzeti u obzir i činjenicu da si taj link preuzeo sa stranice azerbajdžanske ambasade, a budući da si i sam rekao da su njihovi odnosi daleko gori od odnosa Srba i Hrvata, onda su ti izvještaji vjerojatno jako pristrani.
Možda Azeri preuveličavaju, ali je istinita činjenica da su Armenci počinili masakr nad Azerima u Khojaly, kao i u selima Lachinu, Hodžaliju i Shushi

Bilo je i zločina nad Armencima

Azerbejdžanske snage su 1918. uz pomoć turske vojske napale Karabah, ubivši petinu njegovog stanovništva. Tvrdi se da je izvršen genocid u armenskim selima. Turska vojska je ušla u Baku sa azerbejdžanskim trupama 15. septembra 1918. ubivši između 10.000 i 20.000 Armenaca u znak odmazde za zločine nad Azerima u martu iste godine

link.
__________________
Shadow of death-Yusuf Güzey
DJ_Bobo is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2013., 13:10   #28
Quote:
naucenik kaže: Pogledaj post
Nemaju se sta dogovarati. Armenija je postala slijepo crijevo a Azeri imaju potencijal da budu u centru zbivanja sire regije u blizoj buducnosti. Kad se veliki igraci nagode....Azeri ce dobiti zeleno svijetlo za Oluju a Armenci podmazat traktore. Vec vidjeno.
Da je to baš tako, već bi Azeri napali...

Osim toga, Armneski lobi u Francuskoj i SAD-u nije nezanemariv,a i vojnički su doista jači, to što Azeri imaju plina, ne znači ništa za vojsku dok je ne vidimo na terenu
__________________
.
Michael Collins is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2013., 13:14   #29
Quote:
naucenik kaže: Pogledaj post
Nemaju se sta dogovarati. Armenija je postala slijepo crijevo a Azeri imaju potencijal da budu u centru zbivanja sire regije u blizoj buducnosti. Kad se veliki igraci nagode....Azeri ce dobiti zeleno svijetlo za Oluju a Armenci podmazat traktore. Vec vidjeno.
obožavam ovo što se babi snilo, babi se i zbilo...
nije armenija slijepo crijveo, nego azerbejdžan. azerbejdžan je stiješnjen između rusije i irana i obje države su mu nenaklonjene, jer su turski tj. američki isprdak.
nikakvu oluju azerbejdžan neće pokrenuti, jer u karabahu bi ponovno dobio po tamburi ko i 91., karabah je kosovo za azerbejdžan, mogu se pozdravit s njim.
divizija is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2013., 13:49   #30
Quote:
DJ_Bobo kaže: Pogledaj post
Možda Azeri preuveličavaju, ali je istinita činjenica da su Armenci počinili masakr nad Azerima u Khojaly, kao i u selima Lachinu, Hodžaliju i Shushi
Ne kažem da to nije istina, nego samo mislim da nije dobro stavljati linkove od jedne strane u sukobu, pogotovo kad se zna kakvi su odnosi između te dvije zemlje. Treba se referirati na neki objektivniji izvor.
šišćevap is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2013., 18:31   #31
Quote:
DJ_Bobo kaže: Pogledaj post
Eto, nudili su Azeri Armencima najjednostavnije rješenje – autonomiju, ali su ovi to odbili, jer im to nije dovoljno i hoće nezavisnost ( daju im prst, a oni bi cijelu ruku )
Rusi stoje iza Armenaca sigurno..?
Ezra Senjanović is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2013., 23:09   #32
Quote:
Ezra Senjanović kaže: Pogledaj post
Rusi stoje iza Armenaca sigurno..?
Stoje sigurno. Jer su više šanse za pobjedu imali Azeri, po boljem naoružanju, sigurno su Armenci dobili podršku Rusa i Irana. Mada mislim da bi Azeri ionako izgubili sve i da imaju nuklearno oružje, jer su smotani u ratu
__________________
Shadow of death-Yusuf Güzey
DJ_Bobo is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2013., 23:35   #33
U svakom slučaju simpatiziram Armence, mnogo su propatili, vrlo stari narod (kraljevstvo im seže prije Krista), povijesno su živjeli na 10 puta većem prostoru, imaju ogromnu i vrlo organiziranu dijasporu (slična priča kao sa Židovima), posebno u Francuskoj gdje ih je 1% i SAD-u gdje imaju čitave kvartove u nekim gradovima. U zadnjem ratu su razvalili mnogoljudnije Azerbejdžance.

Nagorno Karabah je nešto poput hrvatskih teritorija u BiH. Glavni grad Nagorno Karabaha (Stepanakert) je duplo manji od Mostara, i također ima veliko sveučilište iz strateških razloga.

Zadnje uređivanje Robbie MO : 07.05.2013. at 23:42.
Robbie MO is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2013., 23:38   #34
Quote:
DJ_Bobo kaže: Pogledaj post
Misliš, naseljavanje tog područja? Rjetko tko bi volio tamo živjeti, ta oblast kao i mnoga područja Azerbejdžana, imaju krajeva gdje nema osnovne opskrbe – vodom

Da, voda je problem za mnoge dijelove Azerbejdžana.
Robbie MO is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2013., 21:48   #35
Quote:
DJ_Bobo kaže: Pogledaj post
Stoje sigurno. Jer su više šanse za pobjedu imali Azeri, po boljem naoružanju, sigurno su Armenci dobili podršku Rusa i Irana. Mada mislim da bi Azeri ionako izgubili sve i da imaju nuklearno oružje, jer su smotani u ratu

Kavaz je podjeljen na tri zone;
Armenija-ruska zona
Gruzija-NATO zona
Azerbajdžan-angloamerička zona
Ezra Senjanović is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2013., 01:04   #36
A, da što bi se drugo radilo na ovakvoj besplodnoj temi, a za koju sam već naveo s kojom bi se temom trebala fuzionirati, a da ljudi ne počnu navoditi "bisere" poput ovog gore navedenog!?

Pazi malo do čega sve ljudi ne dođu... Gruzija je NATO zona, a Azerbajdžan - angloamerička... Brate mili, skoro mi dođe iskočiti iz kože...

Kao što sam odmah nakon uvoda naveo, tema je i više nego bemislena i nužno je njeno spajanje sa već tematski kompatibilnom temom u sklopu koje je navedena hrpa empirijskih podataka o ovoj tematici...
flumen-day is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2013., 13:42   #37
Quote:
flumen-day kaže: Pogledaj post
A, da što bi se drugo radilo na ovakvoj besplodnoj temi, a za koju sam već naveo s kojom bi se temom trebala fuzionirati, a da ljudi ne počnu navoditi "bisere" poput ovog gore navedenog!?

Pazi malo do čega sve ljudi ne dođu... Gruzija je NATO zona, a Azerbajdžan - angloamerička... Brate mili, skoro mi dođe iskočiti iz kože...

Kao što sam odmah nakon uvoda naveo, tema je i više nego bemislena i nužno je njeno spajanje sa već tematski kompatibilnom temom u sklopu koje je navedena hrpa empirijskih podataka o ovoj tematici...
Mislim i ja da bi trebalo ove dvije teme spojiti u ovu, pa da sve zajedno bude zbirna tema, i svi zadovoljni. Je li tako najbolje?
__________________
Shadow of death-Yusuf Güzey
DJ_Bobo is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2013., 14:33   #38
Ima još jedna dobra tema

https://www.forum.hr/showthread.php?t=225940

Još jednom, poziv moderatorima da sve ovo spoje u jednu temu.
Talicni Tomi is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2013., 14:45   #39
bas to gledam i ja, ima tu puno tema o Nagorno Kabarkahu, zasto se to sve ne spoji u jednu temu, tako da bude sve na istome mjestu.

DJ_Bobo posalji poruku u inbox nekome adminu(mozda PowerLocku nemam pojma kojem) i zamoli ga da spoji te sve teme koje ste ti i flumen-day rekli i dao je sada jednu Talicni Tomi. Pa puno bi bilo ljepse kada bi imao sve na jednom mjestu a ne na 5-6 razlicitih tema...

A za ovu temu ja samo 100% na strani Armenije!!
I moje je misljenje da ce ovakva situacija biti jos godinama, jer ako nesto pukne ovom predsjedniku Azerbajdzana i pokusa vojno osvojiti Kabarakh proci ce kao i onaj gruzijski klaun 2008. Ja im nebi dao vise od mjesec dana, Gruzija je pala za 5 dana...
FedererFan is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2013., 13:17   #40
Imate pravo, poslat ću pp modu
__________________
Shadow of death-Yusuf Güzey
DJ_Bobo is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:12.