Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje > Rastave

Rastave Read me first

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 02.08.2013., 00:41   #1
Koliko ste ostali u braku radi "sela" ulaganja itd.?

inspiriano kroz drugu razpravu sam htjela postaviti to pitanje.

Svaka rastava normalno nastaje iz gubitka povjerenja i/ili ljubavi.
Znaci negdje nesto pukne.
Ovisno o nacinu kako dode to toga ipak se jos ostaje u braku jer se ka prvo sama nemoze shvatiti sta se desilo a evo s druge se evo ima djecu skupa,
kredit itd. ili se boji sta ce reci selo (okolica, roditelji itd.) veliki zna tu biti pritisak i s druge strane koji ce vam tupiti "ma to je moj muz/zena vec uradila 2-3 puta i vidis jos uvik smo skupa"

Zelila bi znati ovdje koliko dugo ste na kraju ostali u vezi i mucili se sa njoj dok ste ipak odlucili je prekiniti i sta vas je vezalo uz tu vezu?

Isto tako bi zelila znati dali smatrate danas dali je tada ta odluka bila prava ili ste trebali prija prekiniti?

Isto tako bi rado cula dali ima slucajeva da se skroz izgubljeno povjerenje uzpjelo vratiti i zasto ? i koliko dugo je za to trebalo.
__________________
I can´t understand, what makes a man
hate another man, help me understand
Martin L. Gore
Njezna is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.08.2013., 08:17   #2
You are looking for explanations I don't even understand.
If you need someone to blame, throw a rock in the air, you'll hit someone guilty.

...gdje tko kako zasto mozda...previse pitanja..iskreno,nemam pojma a niti me ne zanima kako je i zasto doslo do toga..tko ce sta reci... a niti mi se ne razmislja o tome...znam samo da sam odlucio taj dan (dakle,kad smo odlucili razvesti se) zvat DIRTY DAY....
__________________
Otrijeznite se! Bdijte! Protivnik vaš, đavao, kao ričući lav obilazi tražeći koga da proždre.
Schenk is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.08.2013., 00:49   #3
Quote:
Schenk kaže: Pogledaj post
...gdje tko kako zasto mozda...previse pitanja..iskreno,nemam pojma a niti me ne zanima kako je i zasto doslo do toga..tko ce sta reci... a niti mi se ne razmislja o tome...znam samo da sam odlucio taj dan (dakle,kad smo odlucili razvesti se) zvat DIRTY DAY....
radi se o tome dali si ti znao u sebi vec duze da je neizbjezljiv taj DIRTY DAY i da li si to tajio vise radi drugih nego radi sebe?


Evo ja naprimjer sam bila trudna i kada sam pokupila prvi samar mi je majka rekla "ma dobila sam i ja po koji o tvog oca kada smo bili madi"
I tako sam radi majke i trudnoce jos dozvolila koji, a svki iznad drugog je bio suvisan i jasan znak.
__________________
I can´t understand, what makes a man
hate another man, help me understand
Martin L. Gore
Njezna is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.08.2013., 02:20   #4
Nikada, ali nikada mi nije došlo na pamet da bi udario ženu. Jednostavno ne razumijem ljude koji se koriste metodom nasilja.
farmer joža is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.08.2013., 11:41   #5
Ima li brak ili veza ikakvog smisla bez povjerenja i ljubavi?Uz to jos uz poneki samar.Bez obzira na djecu mislim da nema smisla.Izgubljeno povjerenje je izgubljeno zauvjek,koliko god se mi trudili to ostaje u podsvjesti i ceka povoljnu priliku da ispliva na povrsinu.Znam mnoge brakove koje vezu samo djeca,obostrani interesi ili navika.Mozes li u takvoj zajednici imati sretan i ispunjen zivot?
stamera is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.08.2013., 12:59   #6
Naravno da ne mozes. Svi parovi koje poznajem, a koji su se rastali kazu samo da su to bar ucinili ranije, cim su poceli razmisljat o rastavi. Mir nakon rastave, novi pocetak te sreca kad se iscupas iz okova koji su te sputavali su neprocjenjivi. Ali da dodje do te faze mira i srece nakon razvoda je potrebno neko vrijeme.
belinda44 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.08.2013., 08:23   #7
Već duuuuugo čitam podforum Rastave, gotovo mi je svako jutro uz kavu ovo obvezno štivo.. Pronašla sam se u skoro svakoj temi koja je ovdje objavljena..
Ja sam još uvijek u takvom braku.. Razmišljam o rastavi već duže vrijeme, sigurno godinu dana ako ne i više.. Ljubavi baš i nema, jedino što nam je zajedničko je naše dijete..
Sve što si navela kao razloge, podloga svakom tom razlogu je kukavičluk.. Ja prva to priznajem.. Spremaš se predugo da odeš, pa se to oduži na jaaaaaako dugo... Ili imaš kredit koji ti neda nikakvu financijsku sigurnost, ili to dijete naprosto obožava svog oca, ili ljudi jednostavno ne znaju probleme unutar vaše kuće, pa misliš da bi svašta o tebi mislili, ili trpiš predugo neke stvari da bi sad tek rekao dosta..
Ima tu dosta razloga... najgore od svega što se ljudi nakon nekoliko godina, kad ipak uspiju pokrenuti razvod i maknuti se s mrtve točke i "počnu živjeti" punim plućima, a shvate koliko su venuli u braku, osvijeste i ne mogu vjerovati da su toliko godina čekali i "izgubili"...
Fiffy is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.08.2013., 13:37   #8
Ja sam se tri godine mučila, ove prve dvije sam se samo mučila a u trećoj shvatila gdje su sve problemi. Godina dana mi je trebala da odlučim..mene su najviše djeca kočila u toj odluci..stalno bi sebi ponavljala "vidiš kako je on dobar tata". Tata im je i dalje. Nema dugo da je otišao a ja sam već drugi dan ogromno olakšanje osjetila..
Život bez ljubavi, potpore, razumijevanja, poštovanja druge osobe kao sebi ravne nije život...
lori123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.08.2013., 23:37   #9
Od trenutka kada sam shvatila da je moj brak mrtav i da on ima drugu trebalo mi je ravno 20 minuta da odlučim da ne želim takav život.
Svi su rekli da sam luda, da ne ishitrujem ali meni je moj život i psihička stabilnost bila na prvom mjestu.
I nije me bilo briga što će drugi reći i misliti.
Ostala sam sama sa malom bebuškom, stambenim kreditom na 30 godina i njegovim kreditom na moje ime koji još otplaćujem.
Ne, nisam iz bogate obitelji i nisam si to mogla "priuštiti" ali nisam tada o tome ni razmišljala. Išla sam dan po dan i to je sada već jako davno bilo.
Toliko davno da sam ja već godinama u drugom braku a bivši isto. Nisam pogriješila mada mi on i dan danas zamjera. Drugi se nekada sjete pa kažu: hebote, ti si zvjer, kako si mogla, imala snage..
Imala sam jer sam trebala život i to sređen sretan život. Nikakve zakrpe nisu dolazile u obzir jer sam takva osoba.
Ribež is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2013., 03:25   #10
Quote:
lori123 kaže: Pogledaj post
Ja sam se tri godine mučila, ove prve dvije sam se samo mučila a u trećoj shvatila gdje su sve problemi. Godina dana mi je trebala da odlučim..mene su najviše djeca kočila u toj odluci..stalno bi sebi ponavljala "vidiš kako je on dobar tata". Tata im je i dalje. Nema dugo da je otišao a ja sam već drugi dan ogromno olakšanje osjetila..
Život bez ljubavi, potpore, razumijevanja, poštovanja druge osobe kao sebi ravne nije život...
Naucis se da sama sebi pruzas potporu i razumjevanje.
EmiliaK is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.08.2013., 21:02   #11
Quote:
lori123 kaže: Pogledaj post
Život bez ljubavi, potpore, razumijevanja, poštovanja druge osobe kao sebi ravne nije život...
Nije? Nego što je?
__________________
Svijet bez mene ne bi bio isti
xcal is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2013., 11:15   #12
Quote:
xcal kaže: Pogledaj post
Nije? Nego što je?
Životarenje.
__________________
Tko nije ništa pretrpio, ne smije me savjetovati.
DUGA40 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2013., 15:33   #13
Quote:
DUGA40 kaže: Pogledaj post
Životarenje.
po tome je najbolje sve odmah prekinuti ako veza nije kompletna?

npr. ako netko izgubi ruku, najbolje da se odmah ubije jer vise nikad nece biti kompletan?
__________________
Svijet bez mene ne bi bio isti
xcal is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2013., 16:10   #14
Ne, nego da nastavi zivot, nadje nadomjesnu ruku s kojom ce opet moci funkcionirat kao potpuna osoba.
belinda44 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2013., 16:21   #15
Quote:
xcal kaže: Pogledaj post
po tome je najbolje sve odmah prekinuti ako veza nije kompletna?

npr. ako netko izgubi ruku, najbolje da se odmah ubije jer vise nikad nece biti kompletan?
Zdravoj osobi ne treba druga osoba da ju učini "kompletnim". A i drugog partnera možeš naći, drugu ruku baš i ne. Tako da ti je poredba u najmanju ruku - degutantna.

A u općenito "popravljanje" veze/braka ne vjerujem - to je samo produžavanje agonije. Da postoji obostrana ljubav, ne bi ni bilo razmišljanja o prekidu ili slično.
__________________
"Radeći bilo što, postajemo bilo tko.""Be excellent to yourself."
Poruka za svaku debeljucu/debeljka koji ovo čita...
Victora is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2013., 21:22   #16
2 godine su mi trebale da se napokon spakiram i odselim i to nakon što sam završila na psihoterapiji i antidepresivima. nije on loš čovjek ali smo bili teško nekompatibilni, a ja nisam imala snage pokrenut se. okolina me potpuno podržala. podržali bi me odavno da su znali kakva je situacija al sam ja to dobro skrivala. mislili su valjda da živim u bajci.
najteže mi je bilo priznati samoj sebi da sam dotakla dno za koje nisam znala ni da postoji. a od tog trenutka kad sam si priznala neke stvari sve je išlo lakše.
-Cruella- is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.08.2013., 00:38   #17
Quote:
Victora kaže: Pogledaj post
Zdravoj osobi ne treba druga osoba da ju učini "kompletnim". A i drugog partnera možeš naći, drugu ruku baš i ne. Tako da ti je poredba u najmanju ruku - degutantna.

A u općenito "popravljanje" veze/braka ne vjerujem - to je samo produžavanje agonije. Da postoji obostrana ljubav, ne bi ni bilo razmišljanja o prekidu ili slično.
po toj logici da ne treba druga osoba za kompletnost je svatko sam sebi dovoljan

degutantno je zato sto paralela nije po tvom ukusu?

ili je veza savrsena, sa obostranom ljubavlju i ntko nikada nije niti pomislio o bilo cemu drugom, ili ju treba odmah prekinuti?
__________________
Svijet bez mene ne bi bio isti
xcal is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2013., 15:20   #18
trebalo mi je 2 godine da uvidim koliko sam nesretna, 8 mjeseci da (uz kroničnu nesanicu) razmislim o svemu, kako se razići, kako će to podnjeti okolina, što ću, gdje ću i kako ću, i nakon toga još cca 2 mjeseca da to prevalim preko usta tj da kažem gotovo je.
nakon toga, kao da mi je pao kamen sa srca, a i njemu.

najgore od svega su mi bili komentari moje majke i nekih prijateljica/dušebrižnica tipa, ne možeš se rastati, nitko se više neće htjeti družiti sa tobom, žene će odmah misliti da im hoćeš oteti muževe, a muški će odmah misliti da sam raspoloživa za sex, pa dalje: djetetu će se svi rugati i smatrati ga manje vrijednim; nitko te više neće htjeti; nitko ne želi imati posla sa razvedenicama itd, itd, itd. savjeti su bili sljedeći: nađi si ljubavnika, čekaj da ti se dijete oženi pa se rastani; trpi kao i sve mi, brak nije bajka!!! itd itd.
nikoga nije previše zabrinjavalo što sam ja nesretna i što ne želim biti nesretna cijeli život.
__________________
aut viam inveniam aut faciam
miss Ivy is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2013., 16:36   #19
Quote:
miss Ivy kaže: Pogledaj post
trebalo mi je 2 godine da uvidim koliko sam nesretna, 8 mjeseci da (uz kroničnu nesanicu) razmislim o svemu, kako se razići, kako će to podnjeti okolina, što ću, gdje ću i kako ću, i nakon toga još cca 2 mjeseca da to prevalim preko usta tj da kažem gotovo je.
nakon toga, kao da mi je pao kamen sa srca, a i njemu.

najgore od svega su mi bili komentari moje majke i nekih prijateljica/dušebrižnica tipa, ne možeš se rastati, nitko se više neće htjeti družiti sa tobom, žene će odmah misliti da im hoćeš oteti muževe, a muški će odmah misliti da sam raspoloživa za sex, pa dalje: djetetu će se svi rugati i smatrati ga manje vrijednim; nitko te više neće htjeti; nitko ne želi imati posla sa razvedenicama itd, itd, itd. savjeti su bili sljedeći: nađi si ljubavnika, čekaj da ti se dijete oženi pa se rastani; trpi kao i sve mi, brak nije bajka!!! itd itd.
nikoga nije previše zabrinjavalo što sam ja nesretna i što ne želim biti nesretna cijeli život.



Kažeš da je i njemu pao kamen. Znači nije bilo problema sa njegove strane pa kako, pa što.
__________________
Giving birth and nourishing, having without possessing,
acting with no expectations, leading and not trying to control: this is the supreme virtue.
resa is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2013., 17:26   #20
Nisam dugo u braku...niti 2 god. Zajedno smo gotovo 7 god. Kad sam ostala trudna ozenio me bas zbog toga sto ce drugi reci. Na prvi pogled imamo savrsen brak jer se on trudi tu sliku odrzati a u stvarnosti je ocajan. Puno puta sam vec htjela otici ali nemam kamo. Kod roditelja ne mogu (i sami su podstanari) a sa svojim primanjima si ne mogu priustiti smjestaj. Razmisljam o odlasku otkako me prvi put osamario (tada je malena imala par mjeseci). Uglavnom nisam jos donijela tu odluku. Najvise me koci to da dijete ne bi dobio on jer je situiran i zaraduje dobro. Takoder znam da razvodi traju dugo i ne mogu zamisliti da si prvo ne nadem neki smjestaj za nas dvije nego da i ona prozivljava nase svade u tom periodu. Iz dana u dan samo o tome razmisljam a nisam se makla s mrtve tocke.
SamoMaja is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:16.