Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje > Rastave

Rastave Read me first

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.02.2014., 12:50   #41
Quote:
Randy Orton kaže: Pogledaj post
ok..slazem se...ali u tome svemu on najvise gubi...dijete...a nista nije kriv..zasto?
Zato jer život ponekad nije pravedan i dobro ljudi popuše?

Mislim, kužim što želiš reči i ne, nije pravedno. Međutim, ne vidim da postoji alternativa koja bi bila pravednija.
__________________
Zli zeleni kefir
Ego is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2014., 12:51   #42
Ovo je vrlo mučna tema.
Iskreno, iako sam žena i majka, jako suosjećam sa muževima koji radi razvoda ostaju "kraćih rukava" po pitanju boravka s djecom. Činjenica jest da je prevalencija tih slučaja na strani onih kojima će to pasti lakše nego što bi palo majkama da ih se razdvoji u smislu povremenog viđanja s djecom.
Ali to nije UVIJEK tako, i znam nekoliko obitelji kod kojih su očevi ti koji su mnogo više angažirani oko njege, odgoja i provođenja vremena s djecom. I sad si mislim, kako bi im grdo bilo da se žena sjeti jednog dana samo odseliti...s klincima. A on, koji je to dijete svaku večer kupao/čitao mu pred spavanje i ušuškavao pred san, hranio ga i mijenjao pelene svakodnevno...odjednom spadne na viđanjeod par sati tjedno. Užasno tužno.

No, s druge strane, ne možemo majkama zabraniti pravo na razvod. Ako su nesretne u braku(koji god za to razlog bio), one moraju moći otići.

Mučna situacija, velim, jer je tu vrlo, vrlo teško objema stranama dati zasluženo. Uvijek će netko ostati uskraćen. Nažalost, to su u ovoj priči češće očevi, jer činjenica jest da su većinom majke te s kojom su djeca prisnija i s kojom provode oduvijek više vremena.


Problema možda i ne bi bilo da mnoge žene(i neki muškarci) nakon razvoda ne osjećaju poriv da se i dalje svete i inate bivšem na način da mu to viđanje daju na kapaljku, jer su tu ljudi "najtanji" i najranjiviji. I to je jedna od ružnih činjenica. Brakovi rijetko pucaju u prijateljskoj atmosferi, i nakon ružnog kraja, partneri su puni zamjeranja jedni drugima. U svom tom kaosu zaboravljaju na dječiji najbolji interes, i ponekad se i njima služe u dišpetima kojima drugog partnera nastoje ne ostaviti ravnodušnim.

Oni koji su se razveli sporazumno, maltene prijateljski lako dogovore kad, kako i koliko, i njihova djeca mnogo manje pate.
__________________
The people who are crazy enough to think they can change the world, are the ones who do.
http://www.youtube.com/watch?v=RUFA-Sxg-so
LanaDelPray is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2014., 12:55   #43
Quote:
Randy Orton kaže: Pogledaj post
..ak te zanima moj ljubavni i materijalni zivot,javi se na pp..
pa čuj, kad otvoriš temu o svom ljubavnom i materijalnom životu, onda se nemaš kaj buniti na ovakva pitanja.
anđeo tame is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2014., 12:56   #44
Quote:
LanaDelPray kaže: Pogledaj post
Ovo je vrlo mučna tema.
Iskreno, iako sam žena i majka, jako suosjećam sa muževima koji radi razvoda ostaju "kraćih rukava"
I sad si mislim, kako bi im grdo bilo da se žena sjeti jednog dana samo odseliti...s klincima. A on, koji je to dijete svaku večer kupao/čitao mu pred spavanje i ušuškavao pred san, hranio ga i mijenjao pelene svakodnevno...odjednom spadne na viđanjeod par sati tjedno. Užasno tužno.
..potpuno se slazem sa svime kaj si napisala...
..ti razumijes kaj sam htio rec...
Randy Orton is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2014., 13:00   #45
Quote:
andjeo29 kaže: Pogledaj post
pa čuj, kad otvoriš temu o svom ljubavnom i materijalnom životu, onda se nemaš kaj buniti na ovakva pitanja.
...ti stvarno mislis da je ovo sve moj slucaj?
..nije,i da je,nebi se sramio toga...jer neke stvari koje zene rade,sa zakonom koji ih stiti,nije okej..eto toliko...

p.s. Zagorje mi nije daleko kad sam doma..hehe
Randy Orton is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2014., 13:02   #46
Quote:
Randy Orton kaže: Pogledaj post
..potpuno se slazem sa svime kaj si napisala...
..ti razumijes kaj sam htio rec...
Da, razumijem. No, isto tako, moramo biti i realni. Nije rješenje zakonom suziti mogućnost ženina izbora vizavi rastave. No, moglo bi biti reevaluirati kriterije po kojima se nakon rastave dodijeljuju klinci, pod broj 1. A pod broj 2. Ukoliko se utvrdi da je otac bio angažiran gotovo koliko i majka treba shodno tome povećati i vrijeme boravka djeteta s tim ocem nakon razvoda.
To je jedino rješenje. Modificirati zakon i učiniti ga osjetljivijim najprije po pitanju izbora većinskog skrbnika, a zatim i vremenskih perioda u kojima djeca borave kod onog drugog.
__________________
The people who are crazy enough to think they can change the world, are the ones who do.
http://www.youtube.com/watch?v=RUFA-Sxg-so
LanaDelPray is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2014., 13:05   #47
Quote:
DarkStar kaže: Pogledaj post
Jedan moj prijatelj se razveo prije 3-4 godine.
Pocetkom devedesetih je doselio k zeni, nadogradio je njenu kucu u kojoj su zivjeli.
Kako kaze, u to vrijeme je mogao kupiti 2 dvosobna stana u centru grada za te novce koje je u kucu ulozio. Sve je naravno ostalo njoj, a on sada u podstanarstvu gladuje i gleda kad ce zavrsiti na ulici i jos mora naravno placati alimentaciju gospodicni koja prema njegovim rijecima nije u stanju ni za auto zaraditi kamoli kucu sazidati.
I kad su se razvodili jos mu je trazila na sudu 1000kn vecu alimentaciju kao da je neki teski tajkun. A sve sta je u tu kucu ulozio je islo samo i jedino od njegove place.

Sto se tice djece, ako majka odluci odseliti kod novog jebaca u drugi grad 400 kilometara dalje, koji to zakon ima pravo njoj davati da odvaja tog bioloskog oca od svog djeteta? I onda jos kaze, ako ce ga vidjati nek dodje do mene kako god zna.
Ako sud dodjeljuje s kim ce dijete zivjeti ok, ali zasto onda ne odluci i gdje dijete moze zivjeti, odnosno da majka NEMA pravo dijete odvoditi odredjeni broj kilometara dalje od mjesta prebivalista tog oca?
Osim ako je otac dokazano nasilan i los po dijete, u tom slucaju sto dalje to bolje.
ovo je takva bapska priča za ne povjerovat
teško da je iko od svoje plaće mogao kupiti dva dvosobna stana u centru, ali dobro, uzmimo da je tako
ukoliko je kuća nadograđana za vrijeme trajanja braka radi se o bračnoj stečevini
on ima pravo na povrat uloženog
ukoliko se ne radi o blebetanju , onda valjda ima i nekakve račune i ne bi trebalo biti teško dokazati koliko je uloženo



što se same teme tiče, mislim da se ljudi ne bi trebali olako rastavljati ukoliko imaju djecu jer ona nisu kriva za njihove krive izbore
no prvi glas mi je da žene ostavljaju muževe jer su se zaljubile a muškarci ne ostavljaju žene jer su se zaljubili
__________________
očaravanje

paralelni svijet
Modesti is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2014., 13:12   #48
Quote:
DarkStar kaže: Pogledaj post
Sto se tice djece, ako majka odluci odseliti kod novog jebaca u drugi grad 400 kilometara dalje, koji to zakon ima pravo njoj davati da odvaja tog bioloskog oca od svog djeteta? I onda jos kaze, ako ce ga vidjati nek dodje do mene kako god zna.
Ako sud dodjeljuje s kim ce dijete zivjeti ok, ali zasto onda ne odluci i gdje dijete moze zivjeti, odnosno da majka NEMA pravo dijete odvoditi odredjeni broj kilometara dalje od mjesta prebivalista tog oca?
Osim ako je otac dokazano nasilan i los po dijete, u tom slucaju sto dalje to bolje.
Ne poznajem konkretno odrednice zakona koje uređuju ovaj dio, ali je doista gnjusno ukoliko u njih nije ugrađeno to da partner (većinski skrbnik nakon razvoda) ne smije odlaziti daleko s tom djecom od mjesta gdje su kao obitelj živjeli prije razvoda.

Velim, rješenja bi itekako moglo biti, ali netko se tim zakonima treba žešće pozabaviti. Razlog svakoj nepravdi je to što su se mnoga pitanja rješavala defoultiranjem i uz temelje građene na stereotipima, ne na realnim i konkretnim primjerima.
Jednostavno je u dijelu zakona koji to definira premalo "ako" i "ukoliko" .
__________________
The people who are crazy enough to think they can change the world, are the ones who do.
http://www.youtube.com/watch?v=RUFA-Sxg-so
LanaDelPray is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2014., 13:13   #49
Quote:
Randy Orton kaže: Pogledaj post
...ti stvarno mislis da je ovo sve moj slucaj?
..nije,i da je,nebi se sramio toga...jer neke stvari koje zene rade,sa zakonom koji ih stiti,nije okej..eto toliko...
Na što to sve misliš?
Otvorio si kao "općenitu" temu i onda si se fokusirao samo na jedan jedini slučaj - onaj u kojem žena prevari i ostavi muža radi ljubavnika.
I onda veliš da to nema veze s tobom
Što ako žena nema nikoga sastrane i odlazi od muža jer im brak više nikako ne štima?
Što ako odlazi jer je otkrila da on ima ljubavnicu?
Što ako njega nikad nema doma pa joj je dojadilo to?
Što ako je on kockar?
Što ako je on više ne doživljava kao svoju ženu, nego samo kao cimericu?
I tako dalje... ima još hrpa takvih primjera

Quote:
Randy Orton kaže: Pogledaj post
p.s. Zagorje mi nije daleko kad sam doma..hehe
Ne, hvala
anđeo tame is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2014., 13:37   #50
Quote:
andjeo29 kaže: Pogledaj post
Na što to sve misliš?
Otvorio si kao "općenitu" temu i onda si se fokusirao samo na jedan jedini slučaj - onaj u kojem žena prevari i ostavi muža radi ljubavnika.
I onda veliš da to nema veze s tobom
Što ako žena nema nikoga sastrane i odlazi od muža jer im brak više nikako ne štima?
Što ako odlazi jer je otkrila da on ima ljubavnicu?
Što ako njega nikad nema doma pa joj je dojadilo to?
Što ako je on kockar?
Što ako je on više ne doživljava kao svoju ženu, nego samo kao cimericu?
I tako dalje... ima još hrpa takvih primjera



Ne, hvala
..vidi..na pocetnoj temi ti pise 1. i 2. dio...posto se ja s 1.djelom slazem zato ga i ne spominjem...diskutiramo najvise ovaj 2.dio..ok?

..ova sva tvoja pitanja spadaju pod 1.dio...

..i ne duri se,nisam nist lose mislio..
Randy Orton is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2014., 13:42   #51
Svi polazite od prava roditelja.

Ajmo malo okrenuti pogled prema djetetu i djetetovim pravima:

Dijete ima pravo na:
-oba roditelja
-sigurnost, emotivnu, fizičku, financijsku
-ljubav, pažnju, brigu
-razumijevanje
-sretno djetinjstvo

Da bi mu to roditelji omogućili prije svega trebaju biti odgovorne i zrele osobe, voljne raditi u interesu djeteta.
Ukoliko to nisu, trebaju to postati ako su već roditelji.

A zaljubljivanje nije moguće držati pod kontrolom, dok naše radnje i izbore redovito kontroliramo. Najlakše se prepustiti da te rijeka nosi, ali kakav je to onda život?
__________________
...da, baš...
maldiva is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2014., 13:42   #52
Quote:
Randy Orton kaže: Pogledaj post
..vidi..na pocetnoj temi ti pise 1. i 2. dio...posto se ja s 1.djelom slazem zato ga i ne spominjem...diskutiramo najvise ovaj 2.dio..ok?

..ova sva tvoja pitanja spadaju pod 1.dio...

..i ne duri se,nisam nist lose mislio..
Ne. Ti si spomenuo samo alkoholizam i fizičko nasilje. Nisi apsolutno ništa drugo spomenuo.

E pa meni, sve nabrojene situacije spadaju u ovo drugo.
anđeo tame is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2014., 13:47   #53
Quote:
andjeo29 kaže: Pogledaj post
Ne. Ti si spomenuo samo alkoholizam i fizičko nasilje. Nisi apsolutno ništa drugo spomenuo..
..spomenuo sam i kockanje i onda sam napisao itd..
.pa kad bih sve nabrajao,nebi jos sad bio gotov...
Randy Orton is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2014., 13:55   #54
Quote:
Randy Orton kaže: Pogledaj post
..spomenuo sam i kockanje i onda sam napisao itd..
.pa kad bih sve nabrajao,nebi jos sad bio gotov...
sad se pak ti duriš

Dakle, ti želiš raspravljati isključivo o situaciji u kojem si žena nađe ljubavnika?
(što naravno, nema nikakve veze s tobom )

Dakle, automatski, čim si žena nađe ljubavnika, to znači da je ona loša majka i treba joj oduzeti djecu?
Samim time, njezin muž postaje savršen otac?
Nema veze koliko je vremena prije posvećivao djeci, nema veze što ih je prije možda zanemarivao, što je većinom ona odgajala djecu... i tako dalje?
Automatski se u tom slučaju, dijete mora dodijeliti ocu?
anđeo tame is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2014., 14:06   #55
Quote:
andjeo29 kaže: Pogledaj post
Dakle, ti želiš raspravljati isključivo o situaciji u kojem si žena nađe ljubavnika?

Dakle, automatski, čim si žena nađe ljubavnika, to znači da je ona loša majka i treba joj oduzeti djecu?
Samim time, njezin muž postaje savršen otac?
..NE... kako da ti objasnim?
..recimo ima jedna malena obitelj..sve ima svoj tok i sve funkcionira...tu mislim na odnose dijete-roditelj,svatko svoj dio duznosti u obitelji dobro radi...

..e,nakon par godina,nije bitno kad,zena se zaljubi u poslovnog partnera i pocinje varati muza,koji je ni kriv ni duzan..ona polako rusi brak da bi poslije mogla k novome frajeru...
..e tu ja zellim rec da nije fer kad zena gleda na svoj ego,na sebe i nije ju briga sto ce se odnos dijeteta i oca drasticno promjeniti kad ona zeli razvod da bi mogla kod novog frajera...otkud njoj pravo da dijete vise nemoze zivjet s ocem iako ga voli isto ko i mamu??
Randy Orton is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2014., 14:11   #56
A ti ne kužiš da se odnos djeteta i oca uopće ne mora tako drastično promijeniti ako dođe do razvoda.
Zašto bi se uopće promijenio? Jedino što će se promijeniti je količina vremena koje oni provode skupa - a to uopće ne mora dovesti do narušavanja njihova odnosa.

I ozbiljno, kako misliš spriječiti ženu da se razvede?
anđeo tame is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2014., 14:13   #57
Quote:
andjeo29 kaže: Pogledaj post

Dakle, ti želiš raspravljati isključivo o situaciji u kojem si žena nađe ljubavnika?
..da..zasto? jer je to jedini slucaj da je zena kriva za razvod...za sve ostalo je manje-vise kriv muski,mada ne mora bit...
Randy Orton is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2014., 14:15   #58
Quote:
andjeo29 kaže: Pogledaj post
A ti ne kužiš da se odnos djeteta i oca uopće ne mora tako drastično promijeniti ako dođe do razvoda.
Zašto bi se uopće promijenio? Jedino što će se promijeniti je količina vremena koje oni provode skupa - a to uopće ne mora dovesti do narušavanja njihova odnosa.

I ozbiljno, kako misliš spriječiti ženu da se razvede?
..nije rijec o sprecavanju...mozda da se eventualno neki drugi kriteriji gledaju u tom slucaja razvoda...
..znam da se odnos djeteta i oca nece drasticno promjeniti,ali to vise nije to..
Randy Orton is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2014., 14:25   #59
Quote:
LanaDelPray kaže: Pogledaj post
Ovo je vrlo mučna tema.
ovo je mučna tema samo zato jer je postavljena na premučan način!!

Koliko ima očeva i majki koji zbog posla nisu u mogućnosti stalno biti sa svojom djecom (a nisu rastavljeni) pomorci, medicinsko osoblje oba spola (dežurstva), itd.
Uostalom, roditelj kod kojeg dijete živi je u daleko nepovoljnijem položaju jer je rastrgan iđmeđu posla i kuće i ne može zbog umora biti dovoljno posvećen djeci, dok ovaj drugi odvaja vrijeme posebno za djecu, te može provoditi kvalitetnije vrijeme od ovog koji vodi računa o dnevnim potrebama.

I tako da odnos s djetetom ovisi isključivo o odnosu s djetetom i ni o čemu drugome.

Ljudi nesposobni da uspostave komunikaciju i bliskost sa svojim potomstvom vjerojatno nastoje tražiti krivca u svemu drugome, a osobito u bivšem partneru.
khandro is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2014., 14:26   #60
..badava si dobar covjek i otac ako izgubis ovo sve http://youtu.be/k75YWKvimfI zbog nekog ko ima BMW u garazi i vikendicu na moru...
Randy Orton is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:00.