Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje > Rastave

Rastave Read me first

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.06.2014., 12:51   #1
Kako priopćiti obitelji da se razvodite?

dakle, pitanje je jasno. kako obitelji koja najčešće ništa ne sluti, objaviti da se razvodite? pa kad krenu pitanja, kako, zašto... a ne želite uopće razglabati o tome ili iznositi neke razloge zbog kojih je do toga došlo.
pretpostavljam da nije nimalo ugodna situacija, pa evo, kako to obaviti na najbezbolniji način?
-Ariadne- is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.06.2014., 13:00   #2
Prvo prikupi mail adrese od svih članova obitelji koje želiš obavijestiti o razvodu, a zatim napiši mail i proslijedi ga svima.
__________________
Men only need to have two memberships, gym membership and library membership. My dream is to combine these two places into one awesome place and help you to keep your mind and body in shape. Enthusiasm moves the world and life is like a canvas. It begins blank and every day is like another brush stroke.
kontaminiran is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.06.2014., 13:43   #3
Quote:
-Ariadne- kaže: Pogledaj post
dakle, pitanje je jasno. kako obitelji koja najčešće ništa ne sluti, objaviti da se razvodite? pa kad krenu pitanja, kako, zašto... a ne želite uopće razglabati o tome ili iznositi neke razloge zbog kojih je do toga došlo.
pretpostavljam da nije nimalo ugodna situacija, pa evo, kako to obaviti na najbezbolniji način?
Ak ne želiš razglabati o razlozima, onda nemoj ni spominjati razvod. Kaj se to koga uopće tiče.
-honey- is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.06.2014., 14:27   #4
Ovako kako si tekla nama.

Mm i ja se rastajemo.

Zašto? Ne želim sada pričati o tome.

Btw, ja ne želim ni danas o tome pričati, osim osnovnog kaj baš moram reći ako me se pita.

Ne želim razglabati o svom braku, ni o bivšem mužu, makar ga smatram najvećim govnarom radi stvari koje je radio, i još se trudi zagorčati mi život.

Tvoj život, tvoje odluke.
sama45 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.06.2014., 14:35   #5
Quote:
sama45 kaže: Pogledaj post
Mm i ja se rastajemo.
Zašto? Ne želim sada pričati o tome.
Joj, mislim da je to još gore, onda će tek postati znatiželjni i ispitivat "pa kaj se desilo" itd.. Ak već mora nekaj reći onda najbolje da kaže- više se ne volimo.
I kraj priče.
-honey- is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.06.2014., 13:32   #6
Iako misliš da se svima čini da je brak ok, jednom kad to izgovoriš neće to biti tako nevjerovatno... dobro, ukoliko ne živiš u izuzetno tradicionalnoj obitelji kojima je razvod bauk. Kad sam ja objavila da se rastajem, mama je rekla da je vidjela da ima trzavica i nerazumijevanja i da nije znala da je baš dotle došlo. Ali kasnije kroz razgovore došli smo na to da je bilo puno neslaganja i nerazumijevanja, i kao da je čudno da bi ostali zajedno.
Ja sam u tom prvom trenu počela plakati od pritiska i stresa i svega, mojima sam prvima rekla... pa sam rekla samo osnovno... nisu više ni pitali... dobro, moj je bivši do tad već našao nekog pa kad sam i to spomenula više nitko ništa nije pitao...
i, da, imam dvoje djece, pa nije bilo samo tako jednostavno...

Tako da, nije strašno kao što se čini... meni je veći problem trenutno (iako je od tada godina dana prošla, ali sa gorkim okusom u ustima) da imam nekog i da mi je taj netko baš to što nisam imala...
Triny is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.06.2014., 13:43   #7
Quote:
-Ariadne- kaže: Pogledaj post
kako to obaviti na najbezbolniji način?
Quote:
Triny kaže: Pogledaj post
i, da, imam dvoje djece, pa nije bilo samo tako jednostavno...
Jedini mali ljudi za koje se moraš brinuti kako, na koji način i u kom trenutku reći da se razvodiš su vaša djeca ako ih imate.
__________________
Znam, bio bi ponosan na mene. :)
Štokrlica is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.06.2014., 15:06   #8
hvala na odgovorima....
ova dva dana ću to morati obaviti.
djece, srećom, nemamo.
-Ariadne- is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.06.2014., 15:11   #9
Quote:
-Ariadne- kaže: Pogledaj post
dakle, pitanje je jasno. kako obitelji koja najčešće ništa ne sluti, objaviti da se razvodite? pa kad krenu pitanja, kako, zašto... a ne želite uopće razglabati o tome ili iznositi neke razloge zbog kojih je do toga došlo.
pretpostavljam da nije nimalo ugodna situacija, pa evo, kako to obaviti na najbezbolniji način?

Ja bih vjerojatno jasno dala do znanja da mi se trenutno uopće ne govori o tome i ustrajala u rečenici "ne želim trenutno o tome". Ako trenutno potraje zauvijek, i dalje bih ustrajala u tome. Ponekad pali i drskost, a ljudi za nju imaju dosta razumijevanja kad su realno teške situacije u pitanju, a tvoja ovo jest.
Ali naravno, svaka obitelj je priča za sebe i teško je tu dati ikakav opći savjet...
__________________
Previše često se zbunimo pa mislimo da su pristojni oni ljudi koji ne psuju.
morcego is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2014., 08:20   #10
Više nema ljubavi između nas.
Sliježeš ramenima na svako pitanje koje slijedi nakon prve izjave i nudiš kratke odgovore ako ne želiš rastezati.

Ipak, nemoj zaboraviti da je upravo obitelj ta koja će te iskreno saslušati i dati ti podršku jer razvod nikako nije benigan događaj koji možeš izbrisati sa svoje ploče običnom spužvom.
aljehin is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.06.2014., 23:46   #11
reci da ga gledaš ko brata.. to obično pali :-)
tvrtko81 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.06.2014., 11:25   #12
Mi smo se vodili s onom s neba pa u rebra.
Čemu zapljetavati, samo smo rekli da smo se odlučili razvesti jer smo zaključili da je to najbolje za sve i točka.
Oni koji su nam bili dovoljno bliski su i ovako i onako znali zašto i nisu tražili objašnjenja a ostalima nismo objašnjavali jer ih to i ovak i onak nije briga.
__________________
Kad narastem bit ću jeftina fufa baš kao ja zločesta
mogla bi još koju metlu polomiti na nečijim leđima
BitchyWitch is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:55.