Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje > Rastave

Rastave Read me first

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 05.09.2014., 14:37   #21
Quote:
stumbleupon kaže: Pogledaj post
- Samo ja imam prihod tj održavam svih nas troje
...
Ima moju financijsku podršku do kraja rujna, onda ću gasiti pipu jer mi je to već ludo
Kuca joj zadnji misec lumpovanja.
__________________
Mrzin narativ
speculaas is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2014., 15:09   #22
Rijesenje je vrlo jednostavno.

Prvo nabavi kicmu, nakon toga se konzultiraj sa odvjetnikom.
Onda:

Lijepo nabavis kljuceve od tog njezinog stana, kad ode u svleriju iduci put lijepo joj doma spakiras apsolutno sve njene stvari (od krpica, obuce, kozmetike...sve) i nakon toga te iste stvari, kutije i kofere ostavis u njezinom stanu zajedno s papirima za rastavu.
Vrata zakljucaj (takoder, pozeljno bi bilo i da odmah promijenis bravu) i ostavi na njima porukicu gdje je obvijestavas o razvoju situacije.

Bilo bi takoder pozeljno (vise nuzno) da taj dan/noc klinac provede negdje drugdje.


Sto se nje tice, po prici mogu zkljuciti da njoj zapravo nista previse ne smeta, da ne zeli mijenjati svoj zivot i da ni od cega ne zeli pobjeci vec da zeli da sve bude kao prije, a da se ona j*** sa strane. Naravno, sve to uz tvoju financijsku podrsku.
Ne budi veci luzer nego sto to jesi, stani tome na kraj!
Ajfel is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2014., 10:52   #23
ajfel,za 5. Osim ako ceka da ju prodje i da bude sta je bilo. A nece.
__________________
"Gledam te kako stojiš,ljubiš me i zvijezde brojiš,kako kažeš da su naše sve.."
plavi-safir is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2014., 17:13   #24
Quote:
plavi-safir kaže: Pogledaj post
ajfel,za 5. Osim ako ceka da ju prodje i da bude sta je bilo. A nece.
Sve i da ju prode, postavlja se pitanje "zeluca" za daljnji suzivot sa osobom koja je bila u stanju ciniti toliko gnjusne i sebicne radnje
Ajfel is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2014., 14:13   #25
Ljudi,

Meni je od pomoći da Vas „čujem“ … najviše kada udrite po mene … jer ja sam onaj koji moram prestati lamentirati i nešto potegnuti … ja sam onaj koji i ako imam kićme se ponašam kao da je nemam ...
Quote:
Ajfel kaže: Pogledaj post
Prvo nabavi kicmu, .
Razumijem da tu i tamo potegnete po koji komentar i za nju … no stvar je u tome što ja sam slab … slab na nju … kao da mi je još uvijek stalo; i ne zanima me više da mi ostanemo obitelj nego da se to sve razvija u nekom „općem“ dobrom smjeru … svima.

Rastava može biti transformacija odnosa ne mora biti obavezno uništenje istog … život je kratak, svi smo nesavršeni i svi ćemo biti ponekad slabi i glupi i neodgovorni i sentimentalni .

Možemo proći i preko nepoštovanje i preko pogreške i sve … ako smo spremni prihvatiti odgovornost, učiti i krenuti dalje … no nažalost često nismo za to spremni … ; pogotovo kada se radi o tako složenim situacijama … odnos od 18g, dijete, puno lijepih siječanja sa jedne strane a ljutnje, povrijede, preljub, depresije, grižnju savjest sa druge strane …

Nakon što je navodno prekinula sa dečkom i odlučila se baviti sa stvarno važnim stvarima života (da si nađe posao i sl …) nije dugo trajalo pa se našla u situaciji u kojoj „njoj fali taj dečko, i da je ostala prazna od kada se ne viđa sa njim“ … i onda … sam poludio i danas sam ju vozio na vlak sa koferima.

Operativni dogovori su:
- Kao što i prije dogovoreno, do kraja mjeseca ima moju fin podršku
- Zajedničku kuću sam stavio na prodaju a trenutno tu živimo ja i sin. Može ponekad doći tu da bude sa sinom ali ako se odluči biti duže od 5 dana u mjesec dana će morati sudjelovati u plaćanju računa, hrane itd. Inače može primiti preko vikend sina i u svom stanu u gradu.
- Dijete će biti sa mnom barem do kraja ove školske godine; neka teta u selo će mi pomoći oko čuvanje nakon škole .
- Počeo sam staviti sporazumni raskid bračnog odnosa koji će ga poslije blagosloviti i odvjetnik.

Neke korake koje bi se mogle poduzeti i koje neki ste preporučili su možda i moguće ali prenagle za moj temperament (izbaciti je vani, pokrenuti tužbu itd …).

Ja još uvijek se nadam da će doći pameti i će lijepo sudjelovati da ovaj proces rastave prođe što manje bolno … A možda i neće doći pameti … jer voli se uvijek staviti u ulogu žrtve; no tada ću morati promijeniti strategiju.

Počeo sam i za sebe raditi stvari:
- Upisao sam neke studije
- Idem na trening
- Izlazim van i tražim nove prijatelje u susjednom gradu.

Udrite ljudi i dalje, volim vas čuti …
stumbleupon is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2014., 17:35   #26
Niko tebe ne udara.. nisi imao kicmu, nema je ni ona inace bi se davno otisla u taj stan.
Meni je smjesno sto si joj ti nosio kofere, a sa druge strane ces je pustiti da ostane kod tebe.. naravno da placa pola..
Zasto joj to nudis?
Ima malo i tvoje krivice sto si slab na nju.. na koga jos si bio slab prije nje?
Ljudi pocnu prezirati karakter bracnog druga, odjednom ono sto nam je nekada bilo drago pocne nam ici na zivce. I tu je kraj ljubavi.
Ne razumijem zasto ostavljas otvorena vrata ako je ona bila tako losa?
Ima stan, ima gdje.... posao ce naci, morace.
Kakva je sitacija sa njom i djetetom? Da li si ti na neki nacin uticao na njihov odnos kao povrijedjeni muz ?

Odgovori sebi.. Sretno!
EmiliaK is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2014., 09:31   #27
Quote:
Retra kaže: Pogledaj post
Suma sumare - razvukli ste razvod na dvije godine i u tom razdoblju ste odnos pretvorili u odnos otac - kći.

Ako ćeš čekati da ona pokrene razvod dalje, čini mi se da ćeš dugo čekati. Njoj zbilja ništa ne fali. Ti je financiraš, ne zamara se poslom i ima dečka.
Potpisujem dijagnozu
__________________
As long as you trust yourself, you will know how to live (Goethe)
Biznismen75 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:06.