Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje > Vjenčanja

Vjenčanja Love and marriage go together like a horse and carriage...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.02.2018., 14:30   #841
Quote:
aawe kaže: Pogledaj post
Pozdrav,

Tražimo fotografa za vjenčanje 15.09.2018..
Radi se o manjem vjenčanju u Zagrebu (cca 70ljudi).

Treba nam netko tko ima "oko" za dobru fotku, opremu i zna obraditi fotografije.
Bitno nam je da zna prepoznati i uhvatiti bitne trenutke jer računamo na oko 300-350 fotografija na kraju.
Ukratko o vjenčanju: nema klasničnog oblačenja mladenaca, odlaska po mladu i slično. Okupljanje kod nas doma s najbližim gostima i fotograf bi trebao biti već tu čisto da malo poprati situaciju, tad bi se zaletili negdje u blizinu napraviti par samostalnih fotki u prirodi nakon toga obred i slikanje pred crkvom i na kraju sala. Računamo cca 8-9h na terenu, u sali ne treba biti do kraja, možda do torte. Dovoljne su nam fotke samo u digitalnom obliku. Jako smo fleksibilni, pa se sve možemo dogovoriti, na kraju su nam bitne samo dobre fotogrfije koje će ukratko ispričati priču o našem danu.

Za dodatna pitanja može na mail: [email protected]
bilo bi super da mi pošaljete link za dosadašnje radove (instagram, facebook, web)


Ponavljam svoj post Nikola Perković fotografija za vjenčanja
Mi smo našli preodličnog fotografa za vjenčanja,stvarno ima umjetničko oko za detalje a i više je nego povoljan, obradio nam je sve slike a mi ćemo napraviti book u photostudiu (svaki studio radi bookove što izađe puno povoljnije) imali smo probni session, session na dan vjenčanja , crkva, restoran, slike nam je stvarno poslao dosta brzo... Cijene su mu oko 2500-3000 kn ovisno o dogovoru, ali bookove ne radi..Bavi se dugo fotografijom ali u vjenčanjima nije toliko dugo pa su cijene dosta niske, a rad vrhunski.. Ima fotke na svojoj stranici https://www.facebook.com/pg/NPWeddEv...=page_internal Nikola Perković 091 4100 888

Najtoplije preporuke!
LadyJone is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2018., 13:18   #842
Quote:
LadyJone kaže: Pogledaj post
Ponavljam svoj post Nikola Perković fotografija za vjenčanja
Mi smo našli preodličnog fotografa za vjenčanja,stvarno ima umjetničko oko za detalje a i više je nego povoljan, obradio nam je sve slike a mi ćemo napraviti book u photostudiu (svaki studio radi bookove što izađe puno povoljnije) imali smo probni session, session na dan vjenčanja , crkva, restoran, slike nam je stvarno poslao dosta brzo... Cijene su mu oko 2500-3000 kn ovisno o dogovoru, ali bookove ne radi..Bavi se dugo fotografijom ali u vjenčanjima nije toliko dugo pa su cijene dosta niske, a rad vrhunski.. Ima fotke na svojoj stranici https://www.facebook.com/pg/NPWeddEv...=page_internal Nikola Perković 091 4100 888

Najtoplije preporuke!
Rad je u skladu s cijenom, nikako vrhunski - no svatko ima drugačije standarde. Boje lica, svjetlina, oštrina lica, poze - vidi se da ima još puno vjenčanja za odraditi, s tim da treba uzeti u obzir da se na facebook obično stavljaju najbolje fotografije - upravo te koje sam pogledao.
pishta is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2018., 13:38   #843
Pretpostavljam da si ti profesionalac i upravo se tu sve više nalazi problem. Ja sam uzela profesionalca i platila sam punu cijenu, ali sam i htjela baš ovakve, po tebi bezvezne i neprofesionalne slike. Htjela sam slike koje će uhvatiti i izraziti baš ono što se događalo. Dvoje običnih, jednostavnih, zaljubljenih s njihovom obitelji i prijateljima koji se vesele i sretni su. Nisam htjela nikakve specijalne obrade, nikakve specijalne efekte, nikakva čuda nas u vjenčanici i odjelu u moru, nas s padobranom, nas kako skačemo u zrak, nas kako se bacamo u provaliju, namješteno ovako, namješteno onako, pozu ovu pozu onu. Dva sastanka sam s njim napravila baš da mu dam na znanje da ne želim nikakvu lažnu bajkovitost, neprirodne oblake, odsjaje sunca ni sto čuda, da želim jednostavne i realne fotografije i da mi je bitno samo da nisu mutne i da su dovoljno dobre kvalitete da se mogu i izraditi, a ne da su dobre samo na ekranu. Book je radio ponovno, jer iako sam naglasila da ne želim obrađivanje boja, crta lica, svako drugu sliku crno/bijelo, magle, itd... on je profesionalac, jel, on zna bolje od mene što ja želim. Pa ga je onda slagao ponovno pa je napravio ono za što ga plaćam i što ga se tražilo. Srećom pa mu nije palo na pamet da ga izrađuje prije odobrenja, kao da je znao i sam da nam se to neće svidjet.

Meni su sve ove slike prekrasne, jer su to slike tih ljudi, takvih kakvi jesu, bili jučer i bit će sutra. Neke slike prijateljica i bookove gledam, pa se mislim kako će za 10, 20 godina one same tražit sebe gdje su na tim slikama, jer to nisu bile one, nego neki modeli, manekenke, lutke. Od šminke i frizura koje nikad u životu nisu napravile, do ukalupljenih poza u kojima ih nikad ne bi zamislio.

Svakome na izbor, netko možda baš to želi, ali koliko vidim oko sebe, najčešće ne budu najsretniji rezultatima, ali platio si 2-3000€ i profesionalac ti je rekao da to baš tako treba biti.
tiluriumm is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2018., 13:48   #844
Quote:
tiluriumm kaže: Pogledaj post
Pretpostavljam da si ti profesionalac i upravo se tu sve više nalazi problem. Ja sam uzela profesionalca i platila sam punu cijenu, ali sam i htjela baš ovakve, po tebi bezvezne i neprofesionalne slike. Htjela sam slike koje će uhvatiti i izraziti baš ono što se događalo. Dvoje običnih, jednostavnih, zaljubljenih s njihovom obitelji i prijateljima koji se vesele i sretni su. Nisam htjela nikakve specijalne obrade, nikakve specijalne efekte, nikakva čuda nas u vjenčanici i odjelu u moru, nas s padobranom, nas kako skačemo u zrak, nas kako se bacamo u provaliju, namješteno ovako, namješteno onako, pozu ovu pozu onu. Dva sastanka sam s njim napravila baš da mu dam na znanje da ne želim nikakvu lažnu bajkovitost, neprirodne oblake, odsjaje sunca ni sto čuda, da želim jednostavne i realne fotografije i da mi je bitno samo da nisu mutne i da su dovoljno dobre kvalitete da se mogu i izraditi, a ne da su dobre samo na ekranu. Book je radio ponovno, jer iako sam naglasila da ne želim obrađivanje boja, crta lica, svako drugu sliku crno/bijelo, magle, itd... on je profesionalac, jel, on zna bolje od mene što ja želim. Pa ga je onda slagao ponovno pa je napravio ono za što ga plaćam i što ga se tražilo. Srećom pa mu nije palo na pamet da ga izrađuje prije odobrenja, kao da je znao i sam da nam se to neće svidjet.

Meni su sve ove slike prekrasne, jer su to slike tih ljudi, takvih kakvi jesu, bili jučer i bit će sutra. Neke slike prijateljica i bookove gledam, pa se mislim kako će za 10, 20 godina one same tražit sebe gdje su na tim slikama, jer to nisu bile one, nego neki modeli, manekenke, lutke. Od šminke i frizura koje nikad u životu nisu napravile, do ukalupljenih poza u kojima ih nikad ne bi zamislio.

Svakome na izbor, netko možda baš to želi, ali koliko vidim oko sebe, najčešće ne budu najsretniji rezultatima, ali platio si 2-3000€ i profesionalac ti je rekao da to baš tako treba biti.
Slažem se sa svim napisanim. No i dalje ostaje činjenica da su tehnički gledano ove fotografije na ne baš visokom nivou i tu govorim o osnovama da recimo lice ili subjekt bude oštar ili da nije pretaman ili presvijetao. To je fundament fotografije, sve ono što dolazi iza toga je ono o čemu ste gore pisali.
pishta is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2018., 14:26   #845
Opet je i to individualno... Slažem se za oštrinu i čistoću, to bi trebalo bit profesionalno odrađeno i tu je valjda ta razlika između 2000 kn i 6, 7000kn. Pretaman/presvijetao, ja sam blijeda ko krpa generalno, i to je tako, od djetinjstva zezanja aristokratska put, u sred ljeta izgledam samo mrvu manje anemično (iako mi je krv super), i sad on ide photoshopirat meni lice jer misli da bolje izgledam preplanulo, narančasto Ako je osoba blijeda nema tog svjetla koje će je napravit tamnoputom, a da slika izgleda prirodno Da se razumijemo, ne želim ja tebe učiti zanatu, daleko od toga. Sigurno si uslikao tisuće fotografija i imaš najkvalitetniju opremu. Ali kakve god slike bile, one spontane i prirodne meni, a i dobrom dijelu ljudi koje poznajem uvijek su draže od nekih izrežiranih i isfiltriranih do neprepoznatljivosti, kakve na žalost, pod krinkom profesionalizma, umjetnosti, opravdanosti cijena koje naplaćuju i uloženih sati rada, često fotografi podvaljuju u paketima koje prodaju.
tiluriumm is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2018., 14:33   #846
Čitam malo jer mi je bliska tema, i teško mi je vjerovati što sve ljudi žele i zahtjevaju... naravno da je sve subjektivno i osobno, stoga i postoji toliko fotografa i svaki ima svog kupca.

No ono što bih htjela naglasiti je da je poanta naći fotgorafa kojem nećeš morati objašnjavati što i kako želiš, jer se onda fotograf mora prilagođavati tebi. Moraš doći fotografu jer želiš baš ono što si vidjela kod njega i što te privuklo. Ne dolaziš kupovati npr VW, pa govoriti da želiš da izvana izgleda Toyota (napamet našla aute, ne uspoređujem kvalitetu jel). Kupit ćeš VW jer baš eto želiš da izgleda točno tako kako si vidjela na reklamama da VW izgleda. Tako je i s fotkama. I ovo pričam samo o odabiru fotografa. Ne kvaliteti rada.
Lefti is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2018., 14:48   #847
Quote:
tiluriumm kaže: Pogledaj post
Opet je i to individualno... Slažem se za oštrinu i čistoću, to bi trebalo bit profesionalno odrađeno i tu je valjda ta razlika između 2000 kn i 6, 7000kn. Pretaman/presvijetao, ja sam blijeda ko krpa generalno, i to je tako, od djetinjstva zezanja aristokratska put, u sred ljeta izgledam samo mrvu manje anemično (iako mi je krv super), i sad on ide photoshopirat meni lice jer misli da bolje izgledam preplanulo, narančasto Ako je osoba blijeda nema tog svjetla koje će je napravit tamnoputom, a da slika izgleda prirodno Da se razumijemo, ne želim ja tebe učiti zanatu, daleko od toga. Sigurno si uslikao tisuće fotografija i imaš najkvalitetniju opremu. Ali kakve god slike bile, one spontane i prirodne meni, a i dobrom dijelu ljudi koje poznajem uvijek su draže od nekih izrežiranih i isfiltriranih do neprepoznatljivosti, kakve na žalost, pod krinkom profesionalizma, umjetnosti, opravdanosti cijena koje naplaćuju i uloženih sati rada, često fotografi podvaljuju u paketima koje prodaju.
Stvar je u tome što je ovo doba instagrama i facebooka i mnogi mladenci slijede trendove i na tim se platformama moraju prikazati u "prikladnom" svjetlu. Iskreno ja bih bio najsretniji kad ne bih morao režirati niti jednu scenu no stvar je u tome da većina mladenaca to od tebe kao od fotografa očekuje. Naravno, ima i onih koji žele potpuno dokumentaristički pristup, ali takvi su u debeloj manjini. I dalje ostajem pri tome da netko tko naplaćuje fotografiranje treba pritom zadovoljiti minimalne kriterije oštrine, svjetline i kadriranja, pogotovo ukoliko taj rad netko nazove vrhunskim, no to ne znači da netko neće biti zadovoljan i ako neki od tih kriterija nije zadovoljen.
pishta is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2018., 15:05   #848
Quote:
Lefti kaže: Pogledaj post
Čitam malo jer mi je bliska tema, i teško mi je vjerovati što sve ljudi žele i zahtjevaju... naravno da je sve subjektivno i osobno, stoga i postoji toliko fotografa i svaki ima svog kupca.

No ono što bih htjela naglasiti je da je poanta naći fotgorafa kojem nećeš morati objašnjavati što i kako želiš, jer se onda fotograf mora prilagođavati tebi.
Opet zamka. Zadnja tri pira na kojima sam bila mladenci strašno razočarani skupo plaćenim slikama. Upravo jer su na nekoj od stranica pročitali mišljenja slična tvojim. Ne, nije svaki par ukalupljeno auto i ne možeš kao "profesionalac" svakom pristupat isto niti očekivat da mladenci šute i puste te da radiš svoj posao. Onda dobiješ to, da iako si skupo plaćeni profesionalac jedni mladenci nisu nimalo zadovoljni jer izgledaju kao plastične lutke. Drugi nisu zadovoljni jer nemaju sliku s kumovima i nekim važnim osobama jer su oni očekivali da ćeš ti znati tko su i vikat kao profesionalac di su mi ovi oni da vas slikam (što nisi jer ih nisi pitao i nisi znao da im je bitno), a oni su u svom adrenalinu, zbunjenosti, žurbi smetnili s uma da nisu to napravili, nekad su i mislili da jesu, ali ti nisi slikao baš to. Jednima nije uopće slikano uređenje kuće i neki detalji koje su radili ručno danima, jer su očekivali da će to fotograf, a nisu mu uopće rekli da im je to važno.
Svatko je različit i vjenčanje nije gotovo auto iz tvornice. Vjenčanje je ono posebno naručeno auto gdje kupac dođe u tvornicu (fotografu) i kaže hoću taj motor, hoću ta sjedala, hoću taj volan (hoću takve i takve slike). Problem je što fotografe hvata sindrom frizera, pa umjesto da svakom licu pristupaju individualno, oni nauče odlično šišat jednu frizuru i štancaju je, bez obzira tko ima okruglo, tko ovalno lice i tko ima tanku, a tko gustu kosu.

Quote:
pishta kaže: Pogledaj post
Stvar je u tome što je ovo doba instagrama i facebooka i mnogi mladenci slijede trendove i na tim se platformama moraju prikazati u "prikladnom" svjetlu. Iskreno ja bih bio najsretniji kad ne bih morao režirati niti jednu scenu no stvar je u tome da većina mladenaca to od tebe kao od fotografa očekuje. Naravno, ima i onih koji žele potpuno dokumentaristički pristup, ali takvi su u debeloj manjini. I dalje ostajem pri tome da netko tko naplaćuje fotografiranje treba pritom zadovoljiti minimalne kriterije oštrine, svjetline i kadriranja, pogotovo ukoliko taj rad netko nazove vrhunskim, no to ne znači da netko neće biti zadovoljan i ako neki od tih kriterija nije zadovoljen.
S tim se slažem, često ljudi vide nečije slike pa hoće baš to i to je ok. Ali ne radi se toliko o režiranju i namještanju koliko o zaboravljanju da ako ih želi 50 posto baš to, ima ih 50 % koji to ne žele. Previše se u posljednje vrijeme zaboravlja razgovarati i slušati, i to ne samo osoblje mladence nego i obrnuto. Vlada neka politika ne postavljaj pitanja, prepusti sve. Pa se onda čude jer ovo nije bilo ovako, ono onako. A kad se trebalo pitati, razgovarati, odgovarati, onda je bilo samo "ništa vi ne brinite, sve će to biti savršeno, mi ssmo profesionalci, mi smo tu da vama čitamo misli...". Pitanja, zahtjevi, želje, ideje nikome ne bi smjele biti uvrede niti nemogući zahtjevi niti nerealne želje nego put do uspješno odrađenog posla i zadovoljnih mladenaca. Pa ako netko želi da mu slike izgledaju kao da se oženio 20ih u Hollywoodu ili 2100 na Marsu ok, tako napravi, ali jer su oni tako tražili, ne jer si ti to tako sebi zamislio.
tiluriumm is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2018., 15:30   #849
Quote:
tiluriumm kaže: Pogledaj post
Opet zamka. Zadnja tri pira na kojima sam bila mladenci strašno razočarani skupo plaćenim slikama. Upravo jer su na nekoj od stranica pročitali mišljenja slična tvojim. Ne, nije svaki par ukalupljeno auto i ne možeš kao "profesionalac" svakom pristupat isto niti očekivat da mladenci šute i puste te da radiš svoj posao.
iskreno, očekujem da me se pusti da radim svoj posao, jer su zbog mišljenja o mom poslu i došli do mene.

Quote:
tiluriumm kaže: Pogledaj post
Onda dobiješ to, da iako si skupo plaćeni profesionalac jedni mladenci nisu nimalo zadovoljni jer izgledaju kao plastične lutke. Drugi nisu zadovoljni jer nemaju sliku s kumovima i nekim važnim osobama jer su oni očekivali da ćeš ti znati tko su i vikat kao profesionalac di su mi ovi oni da vas slikam (što nisi jer ih nisi pitao i nisi znao da im je bitno), a oni su u svom adrenalinu, zbunjenosti, žurbi smetnili s uma da nisu to napravili, nekad su i mislili da jesu, ali ti nisi slikao baš to. Jednima nije uopće slikano uređenje kuće i neki detalji koje su radili ručno danima, jer su očekivali da će to fotograf, a nisu mu uopće rekli da im je to važno.
po mom mišljenju ovo je problem mladenaca pri biranju fotografa.
Tako ispadne kada biraju na temelju 50ak fotki s intagrama, a ne na temelju realnog book-a sa pravog vjenčanja koji bi im fotograf trebao pokazati, pa bi znali kakav zapravo materijal mladenci dobiju. Jer i čorava koka ubode zrno, pa tako i svaki fotograf može ubost dobru fotku, jednu, na vjenčanju, i staviti ju na instagram, pa će ljudima izgledati kao da su sve takve. A nisu, i zato treba vidjeti book. Pa će se znati kako fotograf zapravo radi i što mogu očekivati - fotka li i goste, fotka li detalje, kuću, prirodu, obradi li krupne fotografije toliko jako da mladenka ispadne kao lutka, koristi li flash drito u facu, visi li mu kadar do besvjesti, ima li sve namještene i pozirane ili mu je poanta uloviti emocije i sve spontano...
Fotograf treba prezentirati svoj posao tako da mladenci imaju što manje pitanja oko njegovog rada, već da im većina bude jasna samo pri gledanju fotografija/bookova.


Quote:
tiluriumm kaže: Pogledaj post
Svatko je različit i vjenčanje nije gotovo auto iz tvornice. Vjenčanje je ono posebno naručeno auto gdje kupac dođe u tvornicu (fotografu) i kaže hoću taj motor, hoću ta sjedala, hoću taj volan (hoću takve i takve slike). Problem je što fotografe hvata sindrom frizera, pa umjesto da svakom licu pristupaju individualno, oni nauče odlično šišat jednu frizuru i štancaju je, bez obzira tko ima okruglo, tko ovalno lice i tko ima tanku, a tko gustu kosu.
S ovime se ne bih složila. ja kao fotograf imam svoj stil i svoj način fotografiranja. Ako se mladencima to ne sviđa, i ne žele to na način kako ja radim - zašto me uzimaju?
Lefti is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2018., 15:39   #850
Quote:
Lefti kaže: Pogledaj post
S ovime se ne bi složila. ja kao fotograf imam svoj stil i svoj način fotografiranja. Ako se mladencima to ne sviđa, i ne žele to na način kako ja radim - zašto me uzimaju?
Ja te ne bi uzela jer mi tvoja rečenica daje dojam osobe koja radi šprancu i ako nije tako sve će upropastiti jer drugačije ne zna raditi. Btw. to nije odlika profesionalca. Ljudi se za nekog odlučuju prvenstveno jer je slobodan onda kad njima treba, cijena im je prihvatljiva, slike dostupne online ili u nečijem booku im nisu ružne/negledljive i nisu google pretragom ili pričom čuli nemoj njega, grozan ti je. Nitko ne očekuje da će te, nakon što mu daš određenu svotu novca, doživjet kao samo još jednog u nizu, odštancat svoje i nastavit dalje.

Doduše vjerojatno ne bi ni ti pristala snimat moje "obične i nemaštovite i neumjetničke" fotografije pa opet dobro...
tiluriumm is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2018., 15:59   #851
Quote:
tiluriumm kaže: Pogledaj post
Ja te ne bi uzela jer mi tvoja rečenica daje dojam osobe koja radi šprancu i ako nije tako sve će upropastiti jer drugačije ne zna raditi. Btw. to nije odlika profesionalca. Ljudi se za nekog odlučuju prvenstveno jer je slobodan onda kad njima treba, cijena im je prihvatljiva, slike dostupne online ili u nečijem booku im nisu ružne/negledljive i nisu google pretragom ili pričom čuli nemoj njega, grozan ti je. Nitko ne očekuje da će te, nakon što mu daš određenu svotu novca, doživjet kao samo još jednog u nizu, odštancat svoje i nastavit dalje.

Doduše vjerojatno ne bi ni ti pristala snimat moje "obične i nemaštovite i neumjetničke" fotografije pa opet dobro...
koliko si samo zaključaka izvukla na temelju moja dva posta!

povlačim se jer, između ostaloga - da, ovakvi su stavovi mladenaca čije vjenčanje ne želim snimati što je ok, jer takvi mladenci sigurno ne bi mene uzeli
Lefti is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2018., 19:47   #852
Ja cu ovom prilikom pozvati sve kolege fotografe koji se idu raspravljati sa ljudima o kvaliteti fotografa/fotografija odnosno da li nečiji rad vrijedi određenu svotu novaca da se smire malo.
Ja fakat ne mogu da vjeruem da ulazite u te rasprave.

O okusima i cijeni se ne raspravlja. Netko radi na crno pa može biti jeftiniji. Netko radi 50 vjenčanja da bi preživio (i za dvije godine odustanu od fotografiranja)
Najveća razlika u cijeni je u iskustvu, znanju, spremnosti i spretnosti da se fotograf snađe u raznim situacijama - od svjetla, vremenskih uvjeta, stressa, smirivanja nervoze kod mladenke, opuštanju mladenaca pred aparatom, itd. itd. jer lista je baš dugačka.
Sve dok je netko zadovoljan sa uslugom i konačnim proizvodom super

Meni je forum.hr najbolje mjesto za saznati što mladenci traže, što ih mući i na kraju koja su iskustva imali. Izvucite poduku iz svega jer time samo možete poboljšati svoju uslugu.
Što se tiče mladenaca: birajte fotografa prema stilu fotografija, preporukama i tome da li Vam paše kao osoba i da Vam je ugodno u njegovom prisustvu, jer veći dio dana provedete sa njim/njom u vašoj blizini.
__________________
Croatia wedding photographer
benedettolee is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2018., 01:45   #853
Slučajno mi je izbacilo ovu temu, pa reko da još jednom pohvalim Sanju Tušek.

Cura je bila fer, korektna, posao je odradila vrhunski, a pogledala sam i njene novije uratke koji su naprosto wow .
Nas je slikala još tamo 2014. i ja sam bila oduševljena, ali ovo što sad radi...
Da se opet udajem uzela bih nju.

Ne samo da su fotke ispale super, nego je ona draga i pristupačna, sve se s njom može dogovoriti, a ja sam netko tko se ne voli fotkati i ona je uspjela to učiniti "bezbolnim" .

Stvarno sve pohvale!
dire Dawn is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2018., 09:34   #854
O fotografima 😀 od fotografa sa iskustvom

Što se tiče vjenčanja ako se netko zove profesionalcem a ne fotografira detalje ili obitelj na vjenčanju što je isto dio vjenčanja taj nije profi. Neke stvari ne treba naglašavati posebno. Zivimo i u vremenu instagram filtera i sve gledamo filtrirano i to je utjecalo na rad fotografa. Osobno nisam za to. Taj album koji dajemo mladencima mora bit lišen ikakvih nepotrebnih filtriranja. Jednako mora bit zanimljiv sada i za 10 i više godina. spomenuli ste i momka koji Vas je fotografirao. Iz prilozenog rada vidi se da je početnik. Dosta grešaka u smislu kadra kompozicije i svjetla što je foto abeceda a to jednostavno se mora poštovati jer u suprotnom potkopavamo temelje branše. Vama se fotografije svidjaju to su vaše uspomene i to je ok.

Za buduće mladence: pogledajte uvijek rad fotografa uzivo po mogućnosti tiskane fotografije u albumu ili booku. Ne sudite samo na temelju cijene. Ukoliko nešto posebno zelite to naglasite pogotovo na dan vjenčanja npr: fotografije sa točno odredjenim ljudima. Ostavite vremena za vase zajedničke fotografije najbolje slijedeći dan ako je ikako moguće jer ste tad neopterećeni a dan vjenčanja provodite sa obitelji i prijateljima. Ako ne zelite opet kazem naglasite. Najgore vrijeme za fotografiranje zajedničkih fotki je podne do 2 sata a u ljetnim mjesecima u kasnije čak do 6. Visoko jako sunce vam cure ruši frizuru znojite se oboje pogotovo mladozenja u tamnom odjelu, nervozni ste još ako je na dan vjenčanja...ovo radite na svoju odgovornost. Obred vjenčanja zavisi o svećeniku. Neki jednostavno ne vole fotografe i tako se postavljaju. Svadbene sale i restorani - napravljeni su za večeru i zabavu prvenstveno 😀 tu se treba prilagoditi svjetlu u prostoru. Dodatna rasvjeta, dim mašine blic rasvjeta su uvijek dobrodošli.
a_ntonio is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2018., 08:47   #855
Bok!! Zanima me da li netko ima iskustva sa Studio4u , iz Zaprešića???
xWICKEDX is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2018., 17:22   #856
Quote:
tiluriumm kaže: Pogledaj post
Nisam htjela nikakve specijalne obrade, nikakve specijalne efekte, nikakva čuda nas u vjenčanici i odjelu u moru, nas s padobranom, nas kako skačemo u zrak, nas kako se bacamo u provaliju, namješteno ovako, namješteno onako, pozu ovu pozu onu. Dva sastanka sam s njim napravila baš da mu dam na znanje da ne želim nikakvu lažnu bajkovitost, neprirodne oblake, odsjaje sunca ni sto čuda, da želim jednostavne i realne fotografije i da mi je bitno samo da nisu mutne i da su dovoljno dobre kvalitete da se mogu i izraditi, a ne da su dobre samo na ekranu...
Oprosti, ali za ovo navedeno te mogla frendica fotkat mobitelom. Čemu uopće nekoga plaćati onda?

Btw. fotke su očaj. Ne samo ove s vjenčanja, općenito su sve očajne.
Tempion is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2018., 20:00   #857
Pa da, tehnički sam htjela fotke kao da me prijateljica fotka dobrim fotoaparatom, osobne, spontane, obične... ali ne može baš "prijateljica" jer nije da želiš taj dan opteretiti nekog od gostiju da bude atento, zato i platiš neovisnog profesionalca.
One fotke s fejsa stvarno nisu baš izoštrene i super osvjetljene itd, ali komentirali smo da je u tome razlika između 2 i 7 000 kn.
Fotke itekako mogu bit predivne i bez filtera, svemirskih obrada i glumljenih poza.

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
tiluriumm is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2018., 20:12   #858
Quote:
tiluriumm kaže: Pogledaj post
Fotke itekako mogu bit predivne i bez filtera, svemirskih obrada i glumljenih poza.
Nije tu uopće riječ o filterima i ne znam čemu. Ovo su osnove osnova fotografije. Al dobro, o ukusima se ne raspravlja. Najbitnije je da ste vi zadovoljni
Tempion is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2018., 20:36   #859
Pa nisu ono moje slike hahahaha, niti fotograf... Ono je netko drugi stavio preporuku. Ja sam samo komentarala da mi se sviđa stil, spontanost, jednostavnost i nenamještenost fotografija. Rekli smo da nisu najbolje što se tiče svjetla, sjena, oštrine, ali svejedno, prirodne su i meni OSOBNO je to ljepše i draže nego smontirane isfiltrirane.
Oštrina i kvaliteta u tom smislu razlikuju amatera od profesionalca, kao i cijena, ali to nema veze s filterima i photoshopiranim, montiranim fotografijama.

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
tiluriumm is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2018., 10:32   #860
Nemojte biti naivni u vezi fotica. To je jeftina zamjena za prave kamere.
Da je fotic namjenjen snimanju videa zvao bi se kamera.
Fotic koji snima ok video kosta 1000e i ima ga svaki "fotograf", postena kamera kosta 3000e pa na vise, trebalo bi imati 3 komada.
S foticima se moze super snimati, u kontroliranim uvjetima, a vjencanja to nisu.
Zatim je tu pregrijavanje, limiti na duzinu snimke, fokus koji bjezi non stop i vidi se u skoro svakom spotu od par minuta, kako je tek na snimci od sat i pol itd...
Nekome je to sasvim super i to je ok, ali bitno je baratati cinjenicama.
h@nn@ is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:57.