Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Vrt

Vrt Sobne i vrtne biljke, kantice i lopatice, vaši zeleni ljubimci.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 01.07.2011., 00:06   #1
sadnja cvijeća u bačvi-kaci

U šupi imam staru kacu koja se već poprilično isušila od stajanja. Sada bih ju voljela postaviti u vrtu i posaditi cvijeće u nju. Kako pripremiti kacu da baš ne istruli? Obzirom da je velika bila bi cijele godine vani, pa ako netko ima iskustava molila bih i prijedloge koje cvijeće posaditi(prednost trajnicama). Smjestila bih ju na mjesto gdje je ujutro pa do nekih 14 sati dosta sunčano , a poslije je sjena. Oprostite ako negdje već ima savjet na tu temu, ali nisam uspjela pronaći.
pearl01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2011., 06:46   #2
ne mogu vjerovati da nitko nema iskustva sa sadnjom u staroj bačvi -
da li ju od samog dna napuniti zemljom ili da stavim dio za ocjeđivanje kamen ili....?
da li bi bilo bolje prefarbati ju ili samo preći sa nekom zaštitom za drvo tipa lazure?
pearl01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2011., 14:33   #3
Ja imam lavandu, na dno sam stavio glinu a na vrh od pola crnicu iz šume (kad razmakneš lišće). Nisam stavio šljunak, moja stara bačva ne dihta dobro i ima rupe za odvod viškova vode
Za sada je sve ok
črni is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.08.2011., 16:27   #4
Ja sam radio sa kacama i bacvama (poslije te slike jos ima 10-tak)

https://picasaweb.google.com/1021987...35049269553810

Uglavnom , sa rotacionom brusilicom se izvana izbrusi i obruci se obojaju. Tad se lakira s lazurom (ako se zeli) i onda sa lakom (moze onim za camce). I jednog i drugog moze po 2 sloja. Prije lazure se moze impregnirati protiv plijesni, gljivica i sl.
Na dno bacve/kace sam stavio hydroton kuglice i na njih sloj tkanine i onda obicnu zemlju pomjesanu sa cvjetnom
beznicka is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.08.2011., 20:51   #5
U svakom slučaju ja bi prije svega bačvu premazala lanenim uljem da dulje potraje.
__________________
Tko je lud da bude pametan.
Je suis Charlie!
NitkoPoseban is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2011., 15:46   #6
Bojim se da će plastična kaca na suncu u svakom slučaju nakon određenog vremena pod utjecajem sunca, po zimi hladnoče, otiči k vragu, definitivno bi bolja solucija bila stara hrastova bačva kakva je na slici Beznicke, a i ljepše bi izgledalo (po meni).
decandgar is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2011., 14:57   #7
Quote:
decandgar kaže: Pogledaj post
Bojim se da će plastična kaca na suncu u svakom slučaju nakon određenog vremena pod utjecajem sunca, po zimi hladnoče, otiči k vragu, definitivno bi bolja solucija bila stara hrastova bačva kakva je na slici Beznicke, a i ljepše bi izgledalo (po meni).
nitko nije spomenuo plastičnu kacu...

što se tiče zaštite kace, možeš ju očistiti brusilicom ako želiš pa onda prelakirati nekim lakom (onim za čamce). U kacu stavi komad najlona do razine do koje planiraš zemlju da spriječiš dodir s vodom kojom zalijevaš
__________________
točno na današnji dan,prošle subote
Plug_in is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2011., 20:11   #8
Quote:
Plug_in kaže: Pogledaj post
nitko nije spomenuo plastičnu kacu...

što se tiče zaštite kace, možeš ju očistiti brusilicom ako želiš pa onda prelakirati nekim lakom (onim za čamce). U kacu stavi komad najlona do razine do koje planiraš zemlju da spriječiš dodir s vodom kojom zalijevaš
Ma nema potrebe - lak ionako neće na plastiku, samo će se guliti. Neka ide dok ide- ja sam kacu (bivšu pasju kadu) nafilala sa trajnicama i od nje napravila kamenjar...
__________________
Čarolija... Svratište
Nemruth Dagi is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2011., 00:48   #9
Quote:
Nemruth Dagi kaže: Pogledaj post
Ma nema potrebe - lak ionako neće na plastiku, samo će se guliti. Neka ide dok ide- ja sam kacu (bivšu pasju kadu) nafilala sa trajnicama i od nje napravila kamenjar...
Pogledaj malo bolje moj post...samo sam napomenuo decandgaru da nitko nije spominjao plastične kace, tj. da se od prvog posta priča o drvenim kacama
__________________
točno na današnji dan,prošle subote
Plug_in is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2011., 13:46   #10
Quote:
Plug_in kaže: Pogledaj post
Pogledaj malo bolje moj post...samo sam napomenuo decandgaru da nitko nije spominjao plastične kace, tj. da se od prvog posta priča o drvenim kacama
Moderna vremena pričaju o kacama plastičnim...
__________________
Čarolija... Svratište
Nemruth Dagi is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:51.