Natrag   Forum.hr > Društvo > Psihologija > Psihokauč

Psihokauč Prozac Nation

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.03.2016., 20:58   #1
Unhappy Nemam prijatelja

Ovako stoje stvari;
Imam 20 godina još malo..pauzirala sam faks..nezaposlena sam.. uglavnom sve je otislo nizbrdo. Naime, otkako je ta srednja zavrsila, nikako da se nadem sa starim kolegama, svi zauzueti ali to je oke. Nisam sramezljiva niti povucena, ali kao da imam nekakvu odbojnost pa nikako da nadem pravog prijatelja. Osjećam se ko da nitko nije ni zainteresiran za mene. Da bi se prvi javio, poslao poruku "ee di si" ili tako barem nazvao. Sve koje sam do sada imala uvijek negdje nestanu. Ili mi zabiju noz u leda (iskoristavanje materijalno i nematerijalno). Los izbor ljudi..znam. ali kako poceti ponovno vjerovati u ljude? Nemojte mi samo reci da se uclanim u drustva kako bi upoznala nekog jer me ne zanimaju bas takvi skupovi

Stvarno mi dode da vristim kada se sjetim da nemam nikoga da prodemo na kavu, da popricam s nekim kako se spada. Inace nisam osoba za divljanje po diskovima i opijanje kao ostatak moje generacije. Vjerujem da još netko dijeli moje mišljenje. Volim miran nacin zivota ali ne i dosadni nacin kao sto je ovaj koji trenutno prolazim..

Pitanja:

1. Jel se vama takvo nesto dogodilo?
2. Kako dalje?
3. Kako upoznati i otvoriti se novim ljudima?
4. Mogu li kako izaci iz depre?
5. Kako zadrzati prijatelje?

Ukratko - prijateljski i iskreni savjeti su dobrodosli
Lavender623 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2016., 22:20   #2
Nisam imao prijatelje tijekom cijele srednje, no postepeno sam poceo nalaziti ljude koji su fer.

Dosta njih sam i upoznao preko interneta. Pozitivan stav je ono sto me inspirira za dalje. Ponekad i jesam naivni optimist, ali vidim da rad na sebi ipak ima smisla i zadovoljniji sam nego prije.

Iz depre se mozes izvuci ako se trudis, hrabro i sretno!
__________________
Covjek sam - Ne mrzim i ne zasluzujem biti zamrzen
Sloboda Prirode - Svijet s maskama nije prirodan svijet
Provedi vrijeme u Prirodi - Upoznaj ju cijelim Srcem
The Maystor is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2016., 22:25   #3
Quote:
The Maystor kaže: Pogledaj post
Nisam imao prijatelje tijekom cijele srednje, no postepeno sam poceo nalaziti ljude koji su fer.

Dosta njih sam i upoznao preko interneta. Pozitivan stav je ono sto me inspirira za dalje. Ponekad i jesam naivni optimist, ali vidim da rad na sebi ipak ima smisla i zadovoljniji sam nego prije.

Iz depre se mozes izvuci ako se trudis, hrabro i sretno!

Hvala na odgovoru

Trebam poradit na pozitivi, trenutno sam sva ubedirana radi toga, jednostavno sam se našla na mrtvoj točki i ni makac. A sad da odem lutat gradom da tražim nekog i vučem za rukav, to mi baš i ne zvuči najbolje rješenje. Al internet svakako zbližava ljude
__________________
Nisu loša vremena, nego su loši ljudi.
Lavender623 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2016., 22:42   #4
Nalazim se u identičnoj situaciji,također nisam upisala fakultet nakon srednje pa je time došlo i do gubitka prijatelja.

Najbolji savjet koji ti mogu dat je da radiš na tome da promjeniš okolinu,upišeš fakultet koji će ti bit odlično mjesto za upoznavanje novih ljudi.
Povjerenje ćeš izgraditi s vremenom,a prijateljstvo se može zadržati jedino ako obje strane jednako ulažu u taj odnos,tako da je bitno da ti daš sve od sebe,a kod druge strane ćeš vidjeti kako će biti.

Gledaj na ovo stanje kao privremeno,osobno mislim da se svatko barem jednom u životu nađe u ovakvoj situaciji,kod tebe i mene je došlo nakon završetka srednje

Uči,radi na sebi i osjećat ćeš se puno zadovoljnije i time ćeš izbjeći depresivno stanje
alexa65 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2016., 22:49   #5
Pa, tako, ak vidis da nekaj ne stima, kreni rjesavat, postepeno.

Ja sam gledo i neke dokumentarce, i to mi je pomoglo. Treba povezivat malo neke dogadjaje i doci ce do boljih ideja.

A i ima nesto u onoj ,,Sto te ne slomi, to te ojaca'' Tako da ono malo po malo, eh da i muzika, i da sam u totalnom bedu, muzika me zna podici.
Iako bas nemam neki glas, ljudi s kojima se druzim simpatiziraju trud.
__________________
Covjek sam - Ne mrzim i ne zasluzujem biti zamrzen
Sloboda Prirode - Svijet s maskama nije prirodan svijet
Provedi vrijeme u Prirodi - Upoznaj ju cijelim Srcem
The Maystor is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2016., 22:54   #6
Quote:
alexa65 kaže: Pogledaj post
Nalazim se u identičnoj situaciji,također nisam upisala fakultet nakon srednje pa je time došlo i do gubitka prijatelja.

Najbolji savjet koji ti mogu dat je da radiš na tome da promjeniš okolinu,upišeš fakultet koji će ti bit odlično mjesto za upoznavanje novih ljudi.
Povjerenje ćeš izgraditi s vremenom,a prijateljstvo se može zadržati jedino ako obje strane jednako ulažu u taj odnos,tako da je bitno da ti daš sve od sebe,a kod druge strane ćeš vidjeti kako će biti.

Gledaj na ovo stanje kao privremeno,osobno mislim da se svatko barem jednom u životu nađe u ovakvoj situaciji,kod tebe i mene je došlo nakon završetka srednje

Uči,radi na sebi i osjećat ćeš se puno zadovoljnije i time ćeš izbjeći depresivno stanje

Da definitivno rad na sebi je ključ da se izbjegne depresija i to. Promjena okoline je bila jedna od mogućnosti ali tu dolaze druge komplikacije oko financija i to, pa ću isključiti to za sada.. A promjena faksa je aktualna, to planiram na jesen početi ponovno, ali drugi smjer pa možda bude koje novo prijateljstvo palo. a ako se ni to ne desi, ništa mi drugo ne preostaje nego traženje posla... (burza samo mene čeka )

Baš čitam po forumu, stvarno nisam jedina koja je u ovoj situaciji pa mi je odma nekako i lakše ali opet, baš je gadan osjećaj bit "ni v rit ni mimo".
__________________
Nisu loša vremena, nego su loši ljudi.
Lavender623 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2016., 22:56   #7
Quote:
The Maystor kaže: Pogledaj post
Pa, tako, ak vidis da nekaj ne stima, kreni rjesavat, postepeno.

Ja sam gledo i neke dokumentarce, i to mi je pomoglo. Treba povezivat malo neke dogadjaje i doci ce do boljih ideja.

A i ima nesto u onoj ,,Sto te ne slomi, to te ojaca'' Tako da ono malo po malo, eh da i muzika, i da sam u totalnom bedu, muzika me zna podici.
Iako bas nemam neki glas, ljudi s kojima se druzim simpatiziraju trud.
Oooo da, glazba definitivno!
Dokumentarci .. hmm valjda Đelo Hadžiselimović zna što valja :P
__________________
Nisu loša vremena, nego su loši ljudi.
Lavender623 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2016., 23:04   #8
Eh,tu doprinosi i loša situacija u zemlji,pa je burza nažalost mnogima neizbježna
Neka ti upravo ovo bude poticaj na rad i učenje.

Nikako nisi jedina u ovoj situaciji,to nebrini Nemoj gubit nadu,već će naić netko tko će prepoznati sve kvalitete u tebi i cijenit će te.
alexa65 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2016., 23:09   #9
Hvala, također sretno!
__________________
Nisu loša vremena, nego su loši ljudi.
Lavender623 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2016., 23:12   #10
Nema problema Ako zatrebaš razgovor ili bilo što,rado ću pomoć
alexa65 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2016., 23:17   #11
Javi se u poruke ako ti nije bed
__________________
Nisu loša vremena, nego su loši ljudi.
Lavender623 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2016., 23:23   #12
Quote:
Lavender623 kaže: Pogledaj post
Oooo da, glazba definitivno!
Dokumentarci .. hmm valjda Đelo Hadžiselimović zna što valja :P
nemoj tako, Đelo u biti zicere bira i svi su dobri, al ajde otvori malo um (hahakakozvuči) gledaj dalje od holivuda i tv-izbora, čitaj isto čitanje je luđa, uzmi Murakamija, a?
ili za životnu fazu Sofijin svijet

manje autorefleksivnih južina momenata i žuganja imaš kad nekako ispuniš vrime (nemaš vrimena za to), ajde kid drži se

p.s. naravno da nisi sama, na unescovu iduću listu nematerijalnu ide žuganje ka hrvatsko stanje uma
svi ostali ako žele kopirajt će da stavljaju

---
edit:
ja sam isto pauzirala i svi odselili - upisala auto školu, džeparac za više ciljeve odredila, vidila Boba Dylana u Varaždinu, ekipa bi dolazila vikendom sa fakseva, ja odlučila šta želim studirati i čitala svaašta
__________________
životpišegermane
jagodica kolačić is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2016., 23:27   #13
Dosta ljudi ima ili je imalo slicnih situacije, samo kaj je malo onih koji to javno kazu.

A i ovo kaj se tice diskaca i tih stvari, tam se nimre pricat od preglasne mjuze. Evo proljece lagano stize, cim vise po prirodi, vec i to djeluje pozitivnije.
__________________
Covjek sam - Ne mrzim i ne zasluzujem biti zamrzen
Sloboda Prirode - Svijet s maskama nije prirodan svijet
Provedi vrijeme u Prirodi - Upoznaj ju cijelim Srcem
The Maystor is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2016., 23:31   #14
Jagodice, hvala probat ću pročitat :P


Maystor, pretraživala sam baš puno na ovu temu na netu,baš se ništa nije moglo konkretno nać, al ajde, bolje da i netko kaže javno nego da svi koji imaju isti problem gacaju na mjestu sami. :/

Kaj se tiče proljeća, to će (ja se nadam) doći brzo, pa možda me još uvijek dere ona zimska depra.. budem probala fotkat malo po prirodi kad sunce izađe, to me zna dobro raspoložit!
__________________
Nisu loša vremena, nego su loši ljudi.
Lavender623 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2016., 23:46   #15
E dobro je tak.

Vec budu dosli nacini i ideje, i mene znaju jos gnjavit neka odgadjanja zbog precvrstih relativno losijih navija, ali kad je ono kaj je islo pod tepih postalo pregusto, onda sam se pocel prisjecat kak sam prije rjesaval neke brige i malo po malo ipak ide na bolje.

Fotkaj cim vise, to mi se cini kao zanimljiv hobi, a sad kad su poceli behari, to valja uhvatit cim bolje, bijelo lisce kratko traje, brzo zazeleni.
__________________
Covjek sam - Ne mrzim i ne zasluzujem biti zamrzen
Sloboda Prirode - Svijet s maskama nije prirodan svijet
Provedi vrijeme u Prirodi - Upoznaj ju cijelim Srcem
The Maystor is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2016., 23:48   #16
Ja rješavam stvari il u sridu ili ne kažem ništa, onda ga moš fućkat

Nadam se da će i proljetnice uskoro ako već i nisu, to mi je ljepše :P a i zelenija površina mi je ljepša za gledat nego ovo blato od kiše
__________________
Nisu loša vremena, nego su loši ljudi.
Lavender623 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2016., 00:01   #17
Da, sad je previse kise, a po ljeti bu premalo pa bi umjesto blata prasina.


Dobro je ak ides u sridu, in media res, zakaj radit obilazne putove.....onda se tad covjek nekad i jos vise zbedira {i ne pronadje u dusi mira}
__________________
Covjek sam - Ne mrzim i ne zasluzujem biti zamrzen
Sloboda Prirode - Svijet s maskama nije prirodan svijet
Provedi vrijeme u Prirodi - Upoznaj ju cijelim Srcem
The Maystor is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2016., 00:09   #18
Trebala sam ja lijepo odma u startu sve u sridu pucat barem bi se oni pravi ljudi zadržali, a ovi ostali dušebrižnici prošli što dalje :P Al ne, ja uvijek moram lijepo nekako zaobilaznim putem al i to će proć xD valjda ću doć pameti (bilo bi poželjno nakon toliko godina)

Ma bolje i prašina ajde, barem se možeš bacit u bilo koji potok, rijeku, baru, more :P
__________________
Nisu loša vremena, nego su loši ljudi.
Lavender623 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2016., 00:21   #19
Eh, da, general poslije bitke i ,,Sto bi bilo kad bi bilo?''

A, gle, na greskama se uci, i tudjim i svojim, nekad i nesto bude dozivljeno kao lose, nekad i obrnuto, pa kriva mjesta, kriva vremena.
A, tak, dobro je osvijest kad je kriza da znas da je kriza, a opet, nekad i ne treba preuvelicavati neke brige koje mozda i nisu tolko nezgodne kako se ponekad cine.

Uh, moj burazer mrzi komarce i vrucine, a meni oni uopce ne smetaju , al ambrozija malo zagnjavi.
__________________
Covjek sam - Ne mrzim i ne zasluzujem biti zamrzen
Sloboda Prirode - Svijet s maskama nije prirodan svijet
Provedi vrijeme u Prirodi - Upoznaj ju cijelim Srcem
The Maystor is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2016., 00:40   #20
First and foremost, prvo kaj trebas sama sa sobom raspravit, zivot ti se ne dogadja samo sad u ovom trenutku, dok radis kaj vec radis, nego je to dugotrajan proces.
To kaj si sad u bedari ne znaci da bus u bedari i za tjedan dana, a to je ono kaj je bitno, nemoj da te trenutak sadasnjosti slomi nego gledaj u pozitivnu buducnost. :-)
__________________
Who dares, wins .
The_End is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:59.