Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje > Rastave

Rastave Read me first

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 30.12.2007., 12:33   #1
Question Materijalni dio rastave.

Pozdrav svima.

U tijeku mi je sudska rastava. Tu je još i parnica poradi podjele materijalnih dobara.
U pitanju je obiteljska kuća. Sam objekt smo zajedno izgradili (bračna stečevina, dakle), dok je zemljište njena djedovina, dakle nedjeljivo je.
Tu je još i auto (koji ne želim dijeliti, jer ostaje njoj budući da je i dijete(7) ostalo živjeti sa njom) i stambeni kredit koji je vezan uz moju plaću.

Budući da je kuća u okolici Zagreba, njena vrijednost je relativno mala (cca 40-50 tisuća eura).
Znači, ako se proda, ni ona ni ja nemamo niš od toga... Njena primanja joj ne omogućuju da me isplati. Isto je i kod mene.
I šta sad?
Kako to riješiti najpravednije i najbezbolnije?
Nažalost, nismo baš u dobrim odnosima tako da neki dogovor ne pali.

Da li da se odreknem kuće, a ona preuzme kredit?
Da li da hladnokrvno tražim isplatu za svoj dio, ne razmišljajući o njenim financ. mogućnostima?
Da li da inzistiram da se sve proda?
__________________
Okreneš li leđa suncu, vidjet ćeš samo svoju sjenu.
svenchuga is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.12.2007., 13:39   #2
Čuj, pitanje je do koje mjere je žena razumna ili ne.

Ukoliko je razumna onda postoji mogućnost dogovora.

Ukoliko ne, stari, spremi se na prodaju ili prestani plaćati kredit.

Nitko ti ne može reći šta da radiš. Svaka situacija je drugačija i posebna.

Ti moraš odlučiti, u svom interesu i ( bez obzira što je dijete kod nje - tvoje je isto kao i njezino ) intesu vašeg djeteta.

Ako hoćeš tuđa iskustva - moja bi meni zderala kožu sa leđa pa makar i kao otirač ispred kuće.

Stoga napregni svoju glavicu jer je ona jedina mjerodavna za PRAVU odluku.

Sretno.
zodax is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2008., 22:33   #3
Neimanje minimum ljudske komunikacije donosi ovakve probleme.
Sva sreća,ja nisam imao takvih problema,no u početku sam nonšalantno odbio od bivše alimentaciju,no kako je odigrala pa pogrešnih koraka,bez grča na licu sam je obavijestio da od 1.veljače želim vidjeti alimentaciju na računu.S obzirom da je u kupovini stana(dakle imala bude nemalu ratu kredita),ma koliko sam ju prije volio i sve kaj ide uz to,jednostavno sam odlučio da je dosta da se igram Robin Hud-a,i to na uštrp naše djece,i donio sam gore navedenu odluku.
To kaj bu morala dodatan posao tražiti,da može sve to servisirati,nimalo ne budi nekakve osječaje samilosti,jer sama je to odlučila,i tko ju hebe.
Svi mi muški smo ovce,i padamo na lijepa sječanja,ali od njih nemremo prehraniti ni djecu,niti same sebe.
Moje mišljenje?Nazovi ju i reci da prestaješ sa plačanjem kredita,i da joj prepuštaš sve,rastavi se sporazumno,i ostavi joj djete,a njoj kada dođe iz guzice u glavu,pomjenit će i ploču i pjesmu i ritam,vjeruj,pričam iz iskustva,jer dok sam bio kavalir i gentleman,jebala me gdje je stigla,od kada sam pokazao zube,mirna je kao ovčica,i sve se dogovorimo u roku 5.minuta.
Znam da ti to bude neuobičajno i čudno,no čovjek se i na batine navikne,tako da.....
agramer is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2008., 23:00   #4
Nezelim te krivo savjetovat i prizant cu ti, nemam iskustva u tome. No mislim da bi se vas dvoje trebalo na najbolji moguci nacin dogovoriti jer o vama ovise životi vaše djece. Po mogucnosti prepustite si jedno drugi ideje, ako vi nemozete neka se vaši odvjetnici dogovore sa vašim idejama.

Sretno u novoj
Mister SEXY lover is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2008., 23:17   #5
Najbolji je dogovor. A ako ne, kako želiš. Ali imam dojam svenčugo da ti ne namjeravaš imati ponovo obitelj? Pa ono, meni je dovoljna garsonjerica od 2 kvadrata a njoj neka ostane kuća, auto, plus alimentacija? Ako imaš od kuda, izuzetno mi je drago.

Vaše zajedničko dijete je dakle nasljednik svega toga. Sve što joj više ostaviš od zakonom propisanog, ta nasljedna količina imovine vašeg djeteta se smanjuje sa svakim njezinim novim djetetom u novim vezama. Pa razmisli. Dobro. Nemoj poslije reći da te nasanjkala. To vrijedi i za nju.
žalosna sova is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2008., 23:41   #6
Zaboravih dodati. Možeš joj sve i ostaviti. Neka te isplati. Kompenzirajte to sa alimentacijom. A ako ti imaš višak novaca, dogovori se sa majkom, pa uplatite djetetu stambenu štednju, štednju za fakultet, što ja znam. Postoji milion različitih vrsta pomoći djetetu. Što got se dogovorili, koliko got taj dogovor bio mali, tražite da se upiše u sudski zapisnik i presudu.
žalosna sova is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:59.