Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Internet

Internet Sve o internetu, sadržaju i tehnologiji
Podforumi: Web, Web development, Internet biznis, Nove web stranice

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 10.12.2007., 22:14   #1
Mail od carnet abuse službe

Ovako:
Otvorim ja danas svoj mail, kad ono 2 poruke od carneta.. Crno na bijelo(dio 2. maila) :

Postovani,

CARNet Abuse sluzba zaprimila je prijavu zbog neovlastene distribucije
materijala koji podlijezu zastiti autorskog prava.

NAPOMENA:
Druga prijava!
Molimo Vas da poduzmete odgovarajuce akcije kako se incident ne bi
ponovio te nas e-mailom obavijestite o statusu rjesavanja problema.

ITD,ITD..

E sad, meni je jasno o cemu se radi. Skidao sam sve i svasta s torrenta kao i svaki normalni korisnik interneta, i samo me zanima jel mi mogu navući neko sr*** na vrat, tipa da ne mogu na net i slično. Naravno odmah sam im na koljenima odgovorio kajući se za sva svoja nedjela, te se nadam da neće biti problema.
Ovo je fakat prvi puta da mi se ovakvo sto dogodilo, u jednu ruku me iznenadilo, pogotovo znajući da nadležne službe cijele države imaju pametnijeg posla nego hvatati mene..

Bas me zanima da li je netko imao sličnih iskustava..
__________________
Tu klikni :)
Surgeon is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2007., 22:31   #2
Quote:
Surgeon kaže: Pogledaj post
Ovako:


Postovani,

CARNet Abuse sluzba zaprimila je prijavu zbog neovlastene distribucije
materijala koji podlijezu zastiti autorskog prava...

pa onda

Quote:
Surgeon kaže: Pogledaj post
E sad, meni je jasno o cemu se radi. Skidao sam sve i svasta s torrenta kao i svaki normalni korisnik interneta, i samo me zanima jel mi mogu navući neko sr*** na vrat, tipa da ne mogu na net i slično. .
a da proučiš ugovor sa Carnetom, odnosno pravila ponašanja?
i da mogu ti navući sranje da nemreš na net.......
exAzriel is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2007., 22:36   #3
Ma to mi je stvarno bilo zadnje na pameti, ono kad si nesto trebam skinuti skinem, nista pretjerano.. a hbg valjda necu dobiti bananu.
__________________
Tu klikni :)
Surgeon is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2007., 23:06   #4
Uf... Ne sviđa mi se ovo... Nikako...
RaZZoR is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2007., 23:23   #5
Quote:
RaZZoR kaže: Pogledaj post
Uf... Ne sviđa mi se ovo... Nikako...
zbog čega?
pa carnet nije komercijalni davatelj usluga....
exAzriel is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2007., 23:28   #6
Quote:
exAzriel kaže: Pogledaj post
zbog čega?
pa carnet nije komercijalni davatelj usluga....
Imam acc preko dcm-a (po novom b.net), a kako sam zaposlenik u državnoj ustanovi dobio sam za neku manju lovu net jer kao b.net ima neki ugovor s carnetom.
Sad bi svasta rekao, al da ne bi dobio još jedan abuse mail necu
__________________
Tu klikni :)
Surgeon is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2007., 08:11   #7
Quote:
exAzriel kaže: Pogledaj post
zbog čega?
pa carnet nije komercijalni davatelj usluga....
Zbog toga šta bi i meni mogli stizat takvi mailovi uskoro... Čim stigne metronet....
RaZZoR is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2007., 17:36   #8
Quote:
RaZZoR kaže: Pogledaj post
Zbog toga šta bi i meni mogli stizat takvi mailovi uskoro... Čim stigne metronet....
Mogli bi ako se ne zastitis na pravi nacin
marko_tmc is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2007., 23:12   #9
Kao naprimjer... (osim eventualne enkripcije i korištelja privatnih trackera)
RaZZoR is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2007., 09:43   #10
pa stavi u firewall IP adrese ovih agencija koje prate P2P promet i nece se moci spojiti na tebe :P
marko_tmc is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2007., 16:56   #11
Quote:
marko_tmc kaže: Pogledaj post
pa stavi u firewall IP adrese ovih agencija koje prate P2P promet
Jak si
Ček ti stvarno misliš da te prate s tih 5,6 IP-ova koji kruže netom. Te misliš da ćeš iste zavarat ako blokiraš tih 5,6 IP-ova

Ako se zajebaješ, skužaj, nisan ubra
MEP is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2007., 20:44   #12
Razgovarao sam danas s carnetovim adminom koji je nadležan za moju domenu, kaže čovjek da mi je nakon 2. opomene dužan ukinuti korištenje neta (spajam se na carnetove ulaze - dcm x-carnet) na tjedan dana, ako dodje 3. pritužba onda me iskopčaju na mjesec, ako dodje 4. onda forever + ako im se ne sviđaš možeš dobiti prekršajnu, čak i kaznenu (ono pedofilija i te brije - šalju muriju, uzimaju komp, privode, završiš na dnevniku..). Objasnio mi je cijelu situaciju, kaže najviše imaju pritužbi za skidanje igara preko torrenta, za mjuzu rijetko, a za rapidshare, dc++ nikada.

Mislim da su se okomili na krive stvari, svi živi "privatiziraju" firme, rokaju se mafijaši, a tebe hvataju jer si skinuo neku glupu igru na koju si i zaboravio da je imaš.
__________________
Tu klikni :)
Surgeon is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2007., 21:04   #13
A jesi li skida priko privatnih ili javnih trackera?
RaZZoR is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2007., 23:14   #14
Inače skidam uglavnom preko privatnih trackera i news grupa, ali mislim da je ovo bio public tracker. Hbg zalomilo se.
__________________
Tu klikni :)
Surgeon is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2007., 23:29   #15
Dogodi se...
RaZZoR is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2008., 11:34   #16
Isti problem ovdje (b-net xcarnet)

U mailu koji šalju piše "Molimo Vas da poduzmete odgovarajuce akcije kako se incident ne bi
ponovio te nas e-mailom obavijestite o statusu rjesavanja problema."

Što to znači? Poslati im: ok, ne skidam više?

Surgeon, jesi li im ti poslao mail?

Zahvaljujem na pomoći...
mapped is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2008., 20:55   #17
Quote:
mapped kaže: Pogledaj post
Isti problem ovdje (b-net xcarnet)

U mailu koji šalju piše "Molimo Vas da poduzmete odgovarajuce akcije kako se incident ne bi
ponovio te nas e-mailom obavijestite o statusu rjesavanja problema."

Što to znači? Poslati im: ok, ne skidam više?

Surgeon, jesi li im ti poslao mail?

Zahvaljujem na pomoći...

Isto pitanje...kaj da im pisem?
Liddy is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2008., 21:04   #18
mislim da je glavni "problem" to što je Carnet državna i akademska ustanova pa ipak malo više grizu oko prometa koji se nabija putem torrenta. komercijalni ISPovi bi po nekoj "etici" trebali činiti isto to međutim tako što im ne pada na pamet dok god korisnici plaćaju debelo svoje račune ako baš želiš "potpunu slobodu" nemoj koristiti Carnetov pristup već čisto Bnet ili koga već imaš.
__________________
"Water! Why does it always have to be water?!"
Ranma 1/2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2009., 21:36   #19
Dakle , u čem je kvaka ?

Krećem na fax , i trebala sam uzeti iskon duo carnet , no čula sam od dost ljudi da se ne mogu skidati sadržaji nikakvi , da opomenu pa isključe.. da li se to isto događa s xcarnetom, metro carnetom ?? Molim vas da podjelite iskustva , te da kažete što je najbolje uzeti od tih kombinacija što su s carnetom , jer je preko studentskog jeftinije..


Quote:
Podjeljena su iskustva naveliko, triba se samo malo snać, koristit tražilicu i tako to
https://www.forum.hr/showthread.php?t=271955

Mod
__________________
When I leave there's no return.
The people laughed till she said, "Burn!"

Zadnje uređivanje MEP : 30.09.2009. at 14:08. Reason: Mod edit
High_Hopes is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2009., 20:59   #20
Ok, imam i ja problem s Carnetom.. (Koristim uslugu Carnet-Bneta, studentski račun.) Ali, ovog puta u pitanju je navodni virus i spem kojeg on navodno šalje pa Carnetovci prijete ukidanjem računa.


Prvu opomenu dobila sam nedavno. Rečeno mi je da skeniram komp i uklonim eventualne viruse što sam i učinila. Nakon toga prošlo je oko mjesec, mjesec i po i evo opomene ponovno. Uskoro se spremam formatirat komp, kako su mi iz Carneta i preporučili...


Sve u svemu, voljela bih znati kakav je to virus koji se aktivira kad njemu to padne na pamet, tj. postoje li uistinu takvi "inteligentni" spemerski virusi koji se pojavljuju svako malo (a u međuvremenu utihnu) pa šalju spem s određenog accounta okolo po svijetu. Mogu li uopće, pod pretpostavkom da takvi virusi postoje, oni nestati nakon što ih se obriše iz virus vaulta ilti karantene i mogu li se sami povratiti nakon nekog vremena?


Naime, neobična mi je cijela ta stvar kako god da ga okrenem. Carnetovu uslugu koristim već preko godinu dana i tako nešto se dosad nije pojavljivalo. Jel to neka nova vrsta virusa koja okolo hara + kako se od toga zaštititi? Koristim AVG antivirusni koji se, s obzirom na moje iskustvo dosad, pokazao vrlo učinkovitim. Sve ovo pitam jer mi nije jasno - tko mi može garantirati da mi se taj isti virus neće nakačiti netom nakon formatiranja?!! Drugim riječima, kako da se od takvog virusa zaštitim, pa da si unaprijed uskratim muke mogućeg formatiranja svako malo, ili, pak, muka gubljenja prava na uslugu i plaćanja računa za nešto što nisam u potpunosti iskoristila?!


Da stvar bude još zanimljivija - nisam nikada čula da je itko od mojih frendova kojima uslugu interneta pružaju drugi provajderi ikada imao sličnih problema, kao što nisam nikada čula da je Carnet, koji pruža uslugu interneta svim studentima po studentskim domovima, ikada zatražio od pojedinog studenta da formatira komp jer mu virus okolo šalje spem. Hvala bogu, po domovima ima milijun studenata koji itekako imaju računala zaražena razno raznim virusima... Ok, možda domovi imaju neke dodatne zaštite il sl. Ne znam.. Pokušavam razumijeti...


Konačno, a što ako Carnet ima kakav problem u vlastitoj službi? Nekako mi je logično da bi i to mogla biti solucija kada niti jedan provider osim Carneta nikada, barem koliko je meni poznato, nije natjeravao svoje korisnike da formatiraju svoja računala pod prijetnjom da će im ugasnuti račun... i to sve zbog neznanog virusa koji šalje spem...


Je li itko imao slična iskustva, tj. kako se ispravno postaviti u ovoj situaciji?


Hvaaaaalaaaaa!!!!
teglica is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:19.