Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 28.11.2014., 02:22   #461
Ljudii, imam 20god, danas sam prvi put osjetila ujutro probadajucu bol s desne strane prsnog kosa, koja se siri ispod desne dojke i gore prema kljucnoj kosti.. bol me bas presijece kad pomicem desnu ruku (manje-vise svaki put) , dok disem duboko i dok lezim i pomicem se na bilo koji nac osjecam tupo/ ostru bol s cijele desne strane uključujući i rame i do ispod dojke, ne znam da li bi to trebalo biti zabrinjavajuce, ali mi svakako nije ugodno pa bi vas molila za misljenje hvala unaprijed !
Preshes:) is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2014., 13:02   #462
Quote:
Preshes:) kaže: Pogledaj post
Ljudii, imam 20god, danas sam prvi put osjetila ujutro probadajucu bol s desne strane prsnog kosa, koja se siri ispod desne dojke i gore prema kljucnoj kosti.. bol me bas presijece kad pomicem desnu ruku (manje-vise svaki put) , dok disem duboko i dok lezim i pomicem se na bilo koji nac osjecam tupo/ ostru bol s cijele desne strane uključujući i rame i do ispod dojke, ne znam da li bi to trebalo biti zabrinjavajuce, ali mi svakako nije ugodno pa bi vas molila za misljenje hvala unaprijed !
Najvjerojatnije se radi o "problemu" sa rebrom,ili kralježnicom
Neugodno, bolno, no NAJVJEROJATNIJE nije opasno.

Malo više podataka bi koristilo.
Npr., bavim se tim i tim, slobodne aktivnosti, ranije bolesti, eventualne traume, ranije probleme sa kralježnicom, spavaš li na toj strani

No, ništa ne može zamijeniti pregled kod tvog nadležnog ordinarijusa koji će za 2min razgovora i 2 min pregleda biti 90% siguran o čemu se radi i koji su daljnji koraci u dijagnostičko-terapijskom smislu
body halleck is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2014., 14:52   #463
Bol u prsima

Pozz.

Imam 18 godina , poceo sam pusiti prije 2 mjeseca i pusio oko 3-4 cigarete dnevno , mada vikendom samo 1 cigaretu na dan. Prestao sam pusiti i proslo je 4 dana , osjetim ostru parmanentnu bol u plucima, dok sam pusio nije me bolilo cim sam prestao to se pojavilo.

Dakle bol sa ''sazrelim kasljom'' stalno izbacivam sluz, ali krvi nema. Ne osjecam nikakve druge posljedice. MOlim da mi pomognete ako znate o cemu se radi
djuzepe falsone is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2014., 12:58   #464
Tlak, stres, srce, problemi..

Poštovani, kao prvo pozdra svima, kao drugo trbam malo vaše savjete i razmišljanja..

Naime priča ide ovako, pri 7-8 mjeseci iz čistoga mira počelo mi je ubrzano raditi srce, povisio mi se je tlak te sam bio na hitnoj, imao sam 170/110 tlak te 110 otkucaja, bio sam tamo dva puta dali su mi neš za smirenje, a doktrocima mi je prepisala isoptin80.

Tu terapiju sam imao cca 2 mjeseca, no loše sam podnosio isoptin ( stalna probadanja u prsima), nakon toga sam otišao privat kardiologu koji mi je napravio uzv, ekg te prepisao concor2.5mg. trošio sam to 5 mjeseci i lijepo mi se je stabilizirao tlak na 120/80 -60otkucaja +, te sam i zaboravio na te probleme.

Međutim početkom 12 mjeseca sam imao kolinje i prilikom rada, mljevena osjetio sam kao probadanje oko srca , te mi se je povisio tlak na 145-95, nakon toga parr dana sam osječao kao probadanja, napetost u prsima, težinu, te sam opet otišao kardiologu, obavili su mi opet uzv i ekg, te rekli da su nalazi uredni i da se ne vidi nikakve nepravilnosti, te su mi preporučili odraditi ergometriju na srčanoj potkraj prvog mjeseca, terapija ostaje concor 2.5 jednom dnevno..

Najveći problemi su mi nakon što osjetim kao probadanje, uzbudim se, zabrijem i nije mi dobro cijeli dan, onda se kljukam leksaurinom, dal mi možete preporučiti nešto drugo za smirenje da se ne kljukam tabletama.?

Mjerim si dva/tri puta tlak dnevno i u granicama je normale, 120/130 gornji i 80/90 donji..

Za probadanja pitao sam kardiologa da nije u pitanju infarkt ili slično, i rekla mi je da nema šanse, več da sam možda istegnuo mišić ili slično i dala mi je uz concor, fastum gel..

Imam 33godine, 179cm visina i 104kila težina, prvi puta dok me je čopilo imao sam 111 kila, molim općenito neka vaša mišljenja..

Znači kao neki rezime, tlak mi je u redu, več mi se zna javiti kao probadanje sa desne strane prsnog koša, ili kada brže hodam ili kada nešto teže radim, a zna me kao probosti i kada samo ležim, nakon toga me ulovi panika, te mi treba dosta vremena da se smirim..

Moja neka pretpostavka, da me dosta zezaju živci/stres?!
Nino81 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2015., 18:48   #465
Molim ako tko ima iskustva, dal može concor prouzročiti simptome poput trnci, odnosno kao da je loša cirkulacija, primjerice ujutro kada se probudim tlak mi je recimo 118-76-56 otkucaja, nakon buđenja popijem concor od 2.5 mg i to mi je doza za cijeli dan, mjerim tri puta tlak dnevno i varira mi od 118 -131 gornji,
simptomi su mi da osječam pogotovo na lijevoj strani ruke, kao trnce, te kao pikanja na toj lijevoj strani, ali znam i osjetiti na desnoj

Nalaz;

Srce; akcija ritmična
Trbuh; b.o.
Ekstremiteti bez edema
Nalazi; EKG normalni sinusni ritam fr79/min
EHO srca; nalaz uredan

Dijagnoze; Myalgia dorsi, Obesitas, Palpitatio Hyperlipemia, Tachycardia parox

Terapija, concor 2.5, aspirin 100mg

Preporuka odraditi ergometriju..

Molim mišljenja, dal je moguće da me zeza doza concora, te da mi izaziva trnce, te ta kao probadanja, normalno kadame kao probodne onda se uznemirim, skoči tlak i tako ukrug, pokušavam onda se na neš drugo koncentrirat da mi se smiri stanje..

Inače nikad problema sa tlakom i srcem, a počelo me je probadat i zezat, kada su mi početno dali terapiju isptinom, pa mi se je onda smirilo na par mjeseci kada sam počeo koristiti concor, sve do pred dva, tri tjedna kada me je nakon dugo vremena kao probolo i kada sam počeo zabrijavat..

Znači cilj mi je sada odraditi ergometriju pa ču porazgovarat sa kardiologom o terapiji, inače nepušač, ne pijem kavu, mada sada kada me zeza počeo sam piti jednu kavu blažu dnevno pa mi je kao malo lakše..
Nino81 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2015., 21:03   #466
Quote:
Nino81 kaže: Pogledaj post
Molim ako tko ima iskustva, dal može concor prouzročiti simptome poput trnci, odnosno kao da je loša cirkulacija, primjerice ujutro kada se probudim tlak mi je recimo 118-76-56 otkucaja, nakon buđenja popijem concor od 2.5 mg i to mi je doza za cijeli dan, mjerim tri puta tlak dnevno i varira mi od 118 -131 gornji,
simptomi su mi da osječam pogotovo na lijevoj strani ruke, kao trnce, te kao pikanja na toj lijevoj strani, ali znam i osjetiti na desnoj

Nalaz;

Srce; akcija ritmična
Trbuh; b.o.
Ekstremiteti bez edema
Nalazi; EKG normalni sinusni ritam fr79/min
EHO srca; nalaz uredan

Dijagnoze; Myalgia dorsi, Obesitas, Palpitatio Hyperlipemia, Tachycardia parox

Terapija, concor 2.5, aspirin 100mg

Preporuka odraditi ergometriju..

Molim mišljenja, dal je moguće da me zeza doza concora, te da mi izaziva trnce, te ta kao probadanja, normalno kadame kao probodne onda se uznemirim, skoči tlak i tako ukrug, pokušavam onda se na neš drugo koncentrirat da mi se smiri stanje..

Inače nikad problema sa tlakom i srcem, a počelo me je probadat i zezat, kada su mi početno dali terapiju isptinom, pa mi se je onda smirilo na par mjeseci kada sam počeo koristiti concor, sve do pred dva, tri tjedna kada me je nakon dugo vremena kao probolo i kada sam počeo zabrijavat..

Znači cilj mi je sada odraditi ergometriju pa ču porazgovarat sa kardiologom o terapiji, inače nepušač, ne pijem kavu, mada sada kada me zeza počeo sam piti jednu kavu blažu dnevno pa mi je kao malo lakše..

Odi malo na pregled kakvom fizijatru, neurologu, prethodno napravi bar Rtg cervikalne+torakalne kralježnice pa nam dojavi kako se situacija odvija
body halleck is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2015., 21:23   #467
Quote:
body halleck kaže: Pogledaj post
Odi malo na pregled kakvom fizijatru, neurologu, prethodno napravi bar Rtg cervikalne+torakalne kralježnice pa nam dojavi kako se situacija odvija
Hvala na odgovoru, planiram sada odraditi tu ergometriju, pa ču onda čut mišljenje kardiologa, ma znam da me dosta psiha zeza, valjda me se je nakalemila ta aniksioznst, trenutno pokušavam dovest kilažu pod kontrolu, lagano vježbam, bazen + šetnje, te pazim na prehranu, ono što primjećujem da mi se smire živci /simptomi nakon što popijem ili pivo-dva ili leksaurin, pa pokušavam raditi na vlastitoj psihi, a da je ne moram zavaravat pićem/lijekovima..

Pripisujem to svoje stanje nekom stresu, mada ga je u današnje vrijeme nemoguće izbjeć, jer več kada čovjek ustane iz kreveta kreću stresne situacije, a dosta sve uzimam srcu, vidjeću nakon pretraga rezultate, pa možda odem kod kakvog psihića na razgovor, neznam ako imate kakve sugestije slobodno recite, unaprijed zahvaljujem...
Nino81 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2015., 22:07   #468
Bol u grudima, lijeva strana...Pomozite mi sa savjetima

Pozdrav

Vec skro vise od 2 tjedna imam bol u grudima, na lijevoj strani. Centar bolova je na lijevoj strani grudnog kosa. Bol nije konstantna, dodje pa nestane. Takodje nekoliko dana se preselila na leadja, pa oko lijevog ramena. Ne voli me istovremeno nego kao da se seta po toj lijevoj strani tijela ali je najcesce kao sto rekoh na toj lijevoj strani grudnog kosa.

Znam naravno da je nemoguce na ovaj nacin dati neku dijagnozu, to i ne trazim, pogotovo sto ovo moze da znaci mnogo toga, ali eto trazim neka vasa misljenja u vezi ovoga prije nego sto posjetim lijecnika (vrijeme sam zakazao i idem za 2 dana).

Peralelno sa tom boli, imam i nelagodan osjecaj nakon obroka. Nista mi vise ne sjeda tako ukusno pa da mogu reci da uzivam u hrani. To takodje traje 10tak dana. Zadnji tjedan sam skroz smanjio obroke i uzimam samo lagano hranu (tipa pahuljice sa mlijekom, voce, jogurti i slicno). No i tada se osjeca neka lenagodnost nakon obroka.

Sada se to moze vjerovatno vezati za zeludac sto i nije najgori problem. Mene plasi to da nije nesto opasnije i kompleksnije, konkretno da nije nesto u vezi srca. Ranije nisam nikada imao komplikacije te vrste, no kako se ulazi u godine, cini se da i mene stizu tegobe i moram priznati da sam se jako preplasio i da sam jako uznemiren.

Imam viska kilograma, nezdravo zivim ili sam zivio. U zadnje vrijeme svjestan da se mnogo ne krecem, sam reducirao ishranu i biram i jedem samo zdravo, no ovo takodje moze imati veze i sa mojim nekretanjem jer se zaista malo krecem. Radim birokratski posao i svaki dan sjedim pored kompjutera 8 sati. Nakon toga posvecen sam porodicnim obavezama i djeci tako da prakticno nema neke aktivnosti do vikenda kada izidjemo u neke kratke setnje ili kada u najboljem slucaju idem igrati nogomet sa prijateljima. No sve je to minimalno a sa druge strane nisam bas u situaciji da po strani ostavim sve obaveze i posvetim se nekim osobnim aktivnostima, narano ukoliko je ovo sto se desava mozda veliki i konacni alarm mog tijela da treba da se pokrenem.

No mene ovdje najvise zanima da li je ova bol opasna i da li se i u kojoj mjeri moze vezati za srcana oboljenja? To me jako plasi jer bih se onda plasio i baviti bilo kakvim aktivnostima...

Dakle moji glavni simptomi su bol u tijelu, najcesce na lijevoj strani grudnog kosa, lijevo od grudi..Pored toga je cudan osjecaj nakon obroka i bez obzira sto doista malo jedem osjecam nelagodnost nakon obroka, neku prezasicenost i cesto neki osjecaj da grana uopce nije preradjena....Stolica mi je za sada redovna no u nekoliko dana sam primjetio da je dosta svijetlije boje nego inace.

Molio bih da neko napise svoje misljenje ili postavi dodatna pitanja na koja mogu dati odgovor...
Samsung2007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2015., 14:38   #469
Odi si nekom privatniku da ti odradi ekg i ultrazvuk za početak, te opće krvne nalaze, to ti je neki početak..
Nino81 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2015., 09:08   #470
Quote:
Nino81 kaže: Pogledaj post
Hvala na odgovoru, planiram sada odraditi tu ergometriju, pa ču onda čut mišljenje kardiologa, ma znam da me dosta psiha zeza, valjda me se je nakalemila ta aniksioznst, trenutno pokušavam dovest kilažu pod kontrolu, lagano vježbam, bazen + šetnje, te pazim na prehranu, ono što primjećujem da mi se smire živci /simptomi nakon što popijem ili pivo-dva ili leksaurin, pa pokušavam raditi na vlastitoj psihi, a da je ne moram zavaravat pićem/lijekovima..

Pripisujem to svoje stanje nekom stresu, mada ga je u današnje vrijeme nemoguće izbjeć, jer več kada čovjek ustane iz kreveta kreću stresne situacije, a dosta sve uzimam srcu, vidjeću nakon pretraga rezultate, pa možda odem kod kakvog psihića na razgovor, neznam ako imate kakve sugestije slobodno recite, unaprijed zahvaljujem...
Ja sam odradio erometriju u srčanoj u sigetu, nalazi uredni, odradio i krvne pretrage sve u granicama normale, izuzev povišeno lagano kolesterola 5.61 ( prije 3 mjeseca mi je bio 6.40 ) tak da sam zadovoljan napredkom, simptomi su mi se smirili, tak da čekam kontrolu kod kardiologa pa čemo vidjeti..
Nino81 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2015., 18:19   #471
Nino, kad odradiš kardiologa, nemoj zaboraviti na pregled fizijatra, možda i neurologa...
body halleck is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2015., 19:14   #472
A možda i psihijatra/psihologa, kad je rekao da ga muči anksioznost.

Mali update mog stanja: popila sam niti pola kutije voltarena i prošla mi bol.
Sad je sve super, ko zna šta je ono bilo.
__________________
Latinska poslovica
Điđe T. is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2015., 19:35   #473
Quote:
Điđe T. kaže: Pogledaj post
A možda i psihijatra/psihologa, kad je rekao da ga muči anksioznost.

Mali update mog stanja: popila sam niti pola kutije voltarena i prošla mi bol.
Sad je sve super, ko zna šta je ono bilo
.
Odlično!
Vjerojatno nekakav tzv. torakalni sindrom (a.k.a syndroma thoracale)
Neugodno, bolno, sa velikom vjerojatnošću ponavljanja tegoba u nekom životnom periodu.
body halleck is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2015., 19:44   #474
Vec 20 dana me boli prsna kost,najvise me boli kad rukama pritscem po njoj,boli nekad kad se saginjem i kada dizem nesto.

2.1 sam bio na hitnoj,doktorica je oslusala pluca,i kao po njenom je sve uredu. Kako mi je taj dan dala antibiotike posto me i grlo bolilo i otezano sam gutao bol u prsima je nestala,da bi se opet 15.1 pojavila.
17.1 sam opet otisao na hitnu,doktor je pluca oslusao,opet po njegovom sve u redu. Sad mi je dao neke tablete da pijem 3 dana,pa ako opet bude bolilo da odem slikati pluca.

Ja disem normalno,ne povracam,ne umaram se,ne vrti mi se,nemam temperaturu,samo eto ima taj bol u prsnoj kosti na dodir. UZV srca sam radio prije 6 mjeseci gdje je sve uredu,iako se i na lijevoj strani zna ponekad javiti bol,a uskoro cu i opet otici na uzv srca.

E da,da li se sva ta bol u prsima moze javiti posto ja imam kifozu kicme??
somersby1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2015., 20:08   #475
Kifoza bi mogla pripomoći opisanim tegobama, no nisam siguran, kako je to jedini razlog

Nekakv Rtg, laboratorij su rađeni?
body halleck is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2015., 20:45   #476
Quote:
body halleck kaže: Pogledaj post
Odlično!
Vjerojatno nekakav tzv. torakalni sindrom (a.k.a syndroma thoracale)
Neugodno, bolno, sa velikom vjerojatnošću ponavljanja tegoba u nekom životnom periodu.
Da, super
Kako je bilo, mislila sam da nikad neće proć.

Ima li smisla to snimati ukoliko se bude ponavljalo?
__________________
Latinska poslovica
Điđe T. is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2015., 20:47   #477
Quote:
body halleck kaže: Pogledaj post
Kifoza bi mogla pripomoći opisanim tegobama, no nisam siguran, kako je to jedini razlog

Nekakv Rtg, laboratorij su rađeni?
Nista za sada,sutra cu traziti rtg pluca
somersby1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2015., 21:19   #478
Quote:
Điđe T. kaže: Pogledaj post
Da, super
Kako je bilo, mislila sam da nikad neće proć.

Ima li smisla to snimati ukoliko se bude ponavljalo?
Hm, ima smisla slikati.
Ali, ako npr. Rtg snimka bude očitana kao uredna ( najčešće bude tako), a tegobe traju i/ili se i pogoršavaju, treba razmotriti i diferentniju obradu po fizijatru, neurologu...

No, bitno je, što je kod tebe to prošlo sve relativno brzo, bez pretjeranog uplitanja sa strane.

Čuvaj se agresivnijih oblika tjelovježbe,joge i sl.
body halleck is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2015., 21:33   #479
Quote:
somersby1 kaže: Pogledaj post
Nista za sada,sutra cu traziti rtg pluca
+ KKS/DKS, CRP za početak
body halleck is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2015., 10:30   #480
Quote:
body halleck kaže: Pogledaj post
Nino, kad odradiš kardiologa, nemoj zaboraviti na pregled fizijatra, možda i neurologa...
Hvala za savjet, vidjet ću nakon nje šta će reći i kakve preporuke dati, inače idem privatno tak da je mogu spitavati sve šta želim..
Nino81 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:33.