Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.08.2008., 18:07   #81
trebala bih pomoć
Frend mi je prebolio upalu pluća prije otprilike 4 mjeseca, uz to je osjećao bol u prsima, to je prošlo, inače sportaš je i sada je ponovno počeo kašljat, i ponovno se javlja ta bol u prsima, pa me strah da opet ne dobije upalu pluća, a osim toga ima i nekih problema sa srcem, bio je kod doktora, jer ga možda jednom ili dva puta na dan zaboli na području srca, pije tablete i kao trebao bi više vježbat, no ništa ne pomaže, zanimalo me kako spriječit upalu pluća jer mi se čini da mu je oslabljen imunološki sustav.Pa please, pomagajte....
__________________
Some walk with their pain like an open wound for all to see.
The others crush it into themselves and do not let it turn into tears and words.
anovi_sky is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2008., 10:48   #82
Kako uopće misliš da ti netko ovako forumski pomogne?!...Nemoj se ljutiti al post ti je toliko zbrkan i nerazumljiv, sa podacima nabacanim kao da se radi o problemu sa auto-karburatorom....."neki problemi sa srcem", "pije tablete", "kako spriječiti upalu pluća", "čini mi se da je oslabljen imunosustav".......jao, anamneza iz pakla...gle, tvoj frend mora slijediti liječničke savjete...nema tu puno filozofije....
__________________
Ovo je mali korak za čovjeka, a velik za čovječuljka!
trebor is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2008., 11:28   #83
Ma hvala svejedno, nisam baš najbolje upućena....
__________________
Some walk with their pain like an open wound for all to see.
The others crush it into themselves and do not let it turn into tears and words.
anovi_sky is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2008., 12:57   #84
Ostra bol u prsima

Kaze mi prijatelj da se zna desiti, kad negdje sjedne ili je miran, da ga pocne probadat u prsima s lijeve strane... ali samo kad duboko udahne ili izdahne... ta bol nece prestat tako dugo dok se ne suoci s tim i najbublje udahne. Onda osjeti strasnu bol koja odmah zatim prestane...

Ima li ko iskustva s takvim cim?
aleks5698 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2008., 13:41   #85
Quote:
bourjois_girl kaže: Pogledaj post
ajd budi pametan pa reci zast ne? idi ti marko ljepo pulmologu i amen
Ma sve 5, nemoj se ljutiti, nemam namjeru ničije mišljenje omalovažavati...isprika ako tako izgleda...

Komentar na pneumotoraks ide u smjeru da je to akutna, turbo nezgodna stvar gdje čovjek, ukoliko pneumotoraks ima ( a često ima ) ventilnu komponentu, umre vrlo brzo ukoliko se hitno ne napravi torakocenteza odnosno postavi torakalni dren. Zrak se nakupi između dva lista pleure, ima ga sve više sa svakim udisajem, pluće s te strane kolabrira, srce biva potisnuto na drugu stranu prsnog koša, ubrzo i potpuno nemoćno da izbacuje krv u žile....krrr,grrr...gotovo...

Hoću reći, mada ne u nekom %-tku slučajeva, pneumotoraks ide puno dramatičnije i sa više ostale simptomatologije pa mislim da pokretač ove teme ne bi sjedio i pisao po forumu da je to u pitanju.
__________________
Ovo je mali korak za čovjeka, a velik za čovječuljka!
trebor is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2008., 12:32   #86
Quote:
trebor kaže: Pogledaj post
Ma sve 5, nemoj se ljutiti, nemam namjeru ničije mišljenje omalovažavati...isprika ako tako izgleda...

Komentar na pneumotoraks ide u smjeru da je to akutna, turbo nezgodna stvar gdje čovjek, ukoliko pneumotoraks ima ( a često ima ) ventilnu komponentu, umre vrlo brzo ukoliko se hitno ne napravi torakocenteza odnosno postavi torakalni dren. Zrak se nakupi između dva lista pleure, ima ga sve više sa svakim udisajem, pluće s te strane kolabrira, srce biva potisnuto na drugu stranu prsnog koša, ubrzo i potpuno nemoćno da izbacuje krv u žile....krrr,grrr...gotovo...

Hoću reći, mada ne u nekom %-tku slučajeva, pneumotoraks ide puno dramatičnije i sa više ostale simptomatologije pa mislim da pokretač ove teme ne bi sjedio i pisao po forumu da je to u pitanju.
???? ne znam sta bi ti rekla..kakvo jeb..o umiranje?? dragi mi je lezao mjesec dana s tim da se nije smio ustat ni jesti, osim jednom na dan na wc...bez drena a na snimci mu je poprilicna povrsina plucnog krila vec bila zasjenjena...tak da..drame pricas i tu plasis covjeka jos ce se uplasit i umrijet od straha a ne od boli u prsima
__________________
We belong to nobody and nobody belongs to us
bourjois_girl is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2008., 13:27   #87
Quote:
bourjois_girl kaže: Pogledaj post
???? ne znam sta bi ti rekla..kakvo jeb..o umiranje?? dragi mi je lezao mjesec dana s tim da se nije smio ustat ni jesti, osim jednom na dan na wc...bez drena a na snimci mu je poprilicna povrsina plucnog krila vec bila zasjenjena...tak da..drame pricas i tu plasis covjeka jos ce se uplasit i umrijet od straha a ne od boli u prsima
.....hehehe, al da stvar bude smiješnija ja uopće ne plašim čovjeka...

Jasno da je stvar individualna ali mislim da je tvoje iskustvo odnosno iskustvo tvog dragog nešto od čega mi se diže kosa na glavi, a kako sam po "vokaciji" ajmo reći "kirurški nastrojen", rekao bi čak i svojevrsno igranje s glavom!!? Drago mi je da je sve prošlo OK ali....Imati kako kažeš veliku površinu plućnog krila "pod zrakom" a nemati dren...pa makar bila riječ o primarnom spontanom pneumotoraks ( PSP )...e to je nešto zbilja turboluda stvar....
Pneumotoraks se uvijek shvaća najozbiljnije i odmah ga se nastoji riješiti jer je potencijalno uistinu opasan po život...
No da ne pričam ja evo Slobodnjaka....http://medicinar.mef.hr/pdf/pneumotoraks.pdf
__________________
Ovo je mali korak za čovjeka, a velik za čovječuljka!
trebor is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2008., 22:04   #88
Quote:
trebor kaže: Pogledaj post
Pneumotoraks se uvijek shvaća najozbiljnije i odmah ga se nastoji riješiti jer je potencijalno uistinu opasan po život...
No ok..sve se slazem s tobom...al hocu reci ak lik sjedi tu za kompom onda sigurno nije u takvoj opasnosti da bu izdahnul svaki cas..a da je to za igrati...fakat nije tu se stvarno slazem s tobom...
ih..sad smo ga uplasili jadnog...
__________________
We belong to nobody and nobody belongs to us
bourjois_girl is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2008., 13:23   #89
Pozdrav ljudi!
Evo ja sam procito sve postove no nisam bas uspio naci ono s cime se ja suocavam...iskreno pomalo me strah..no nisam tip koji bas voli ici kod doktora i cinim to samo kad apsolutno moram....
No eto ..juce mi se bas pojavila bol u predjelu prsa i ta bol se javlja povremeno..ostra je i nema bas neke veze s polozajem tijela...nije konstanta da sad traje dugo..vec vecinom samo kao impuls prode...jesam li vec spomenio da je bol ostra i osjetim je u kranjem lijevoj dijelu prsnog kosa...znaci negdje ispod lijevog prsnog misica...da ilustriram...jel znate kako neki ljudi kada svira drzavna himna stave ruku na prsni kos krajnje lijevo..e tu negdje mi se javlja ta bol. Mislio sam juce da ce proc ali jos se pojavljuje i danas..juce me je bolilo i kad sa duboko disao --malo---al danas je bar to proslo...inace vidio sam da ste spominjali kako to zna doci i od ne kretanja--tj. nedovoljnog kretanja..i ako je to stvar najlakse je rijesiti..jer se bas i ne krecem puno..juce sam odlucio otici u setnju sa suprugom bas zbog toga..ali inace radim kod kuce kako freelancer i usput zavrsavam diplomski...sve u svemu poprilicni stresa i malo kretanja...a sto se tice kilaze---mislim da tu ne bi trebalo biti problema imam 26 godina--70-71 kg i oko 180cm.
Uistinu bi cijenio cuti je li se netko vec susreo s necim takvim ili je mozda cuo nesto takvo!!

Unaprije zahvalan na vasim odgovorima!
GreenEyes is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2008., 16:47   #90
GreenEyes...mene su zbog istih simptoma poslali na pretrage od krvne slike, rentgena, ultrazvuka (doduse meni je ta bol trajala doslovno 24 h dnevno, nisam ju osjecala jedino dok sam spavala)...na kraju apsolutno nista osim navodnog diskretnog suma na srcu!! Preporucili su mi da se bavim nekim sportom. I eto proslo je 3 godine od toga i nakon sto sam zaista pocela trenirati (sada samo trčim svaki dan), nisam od tada osjetila ni jednom da me probada. Ne kazem da je bol odmah nestala, pila sam neke tablete jedno vrijeme, ali postupno je odlazila.
Eto sta se trebalo desiti da se ja pokrenem
 
Odgovori s citatom
Old 10.09.2008., 19:32   #91
hvala na odgovoru....ja se jos nadam da ce proc...blago receno ne volim ici kod doktora..ali eto mora nesto doci da bi se covjek pokrenio nazalost...sad i ja idem u laganu setnju sa suprugom i definitivno ne gledam vise Vijesti...nista drugo ne rade nego stvaraju nepotreban stres..koji sigurno ne godi..vec samo steti...jos jednom thx na odgovoru...
GreenEyes is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2009., 18:43   #92
Bol u prsima nakon udarca

Uglavnom da ne kompliciram jer mi je malo i neugodno

Na poslu se kao zajebavamo ono bodycheck kao u hokeju, i da ne duljim nije me vidio kolega i naletio sam mu punom silinom prsima na lakat.
Udarac u lijevu stranu 2-3cm ispod ključne kosti.
Ne pitajte po 30 godina nam je


Uglavnom zabolilo jako al prošlo kasnije, drugi dan me počelo bolit jače, treći dan je počelo bolit full, a danas četvrti dan ubija u određenim položajima, boli to mjesto udarca i bol se širi ispod pazuha a imam osjećaj i da me boli sa zadnje strane ispod lopatice.

Da, da slikanje i to al to ću u ponedejeljak ak ne bu bolje, nije niš plavo i ne boli na nagle pokrete, samo u određenim pozicijama kad se kao krenem sagnut i boli ko ludo kad se zakašljem, e sad malo mi je čudno da je s danima sve gore a ne bolje.

Ideje?
Mišić, kost, živac?
__________________
sto koraka tu od Save
edge79 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2009., 18:48   #93
Quote:
edge79 kaže: Pogledaj post
Uglavnom da ne kompliciram jer mi je malo i neugodno

Na poslu se kao zajebavamo ono bodycheck kao u hokeju, i da ne duljim nije me vidio kolega i naletio sam mu punom silinom prsima na lakat.
Udarac u lijevu stranu 2-3cm ispod ključne kosti.
Ne pitajte po 30 godina nam je


Uglavnom zabolilo jako al prošlo kasnije, drugi dan me počelo bolit jače, treći dan je počelo bolit full, a danas četvrti dan ubija u određenim položajima, boli to mjesto udarca i bol se širi ispod pazuha a imam osjećaj i da me boli sa zadnje strane ispod lopatice.

Da, da slikanje i to al to ću u ponedejeljak ak ne bu bolje, nije niš plavo i ne boli na nagle pokrete, samo u određenim pozicijama kad se kao krenem sagnut i boli ko ludo kad se zakašljem, e sad malo mi je čudno da je s danima sve gore a ne bolje.

Ideje?
Mišić, kost, živac?
Najvjerojatnije imaš hematom neki unutra. Stavljaj obloge od leda. Ipak, ja bih na tvome mjestu na hitnu da to odmah netko pogleda, zlu ne trebalo nekog unutarnjeg krvarenja, napuknuća rebra ili sl...bol bi ti trebao umanjiti neki Brufenčić.
__________________
Kad je baka ovo izrekla, strahovito jeknu cijela dubrava, prestadoše čari u šumi Striborovoj, jer je baki bila draža njezina nevolja, nego sva sreća ovog svijeta.
Ivanicapeca is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2009., 18:50   #94
Quote:
Ivanicapeca kaže: Pogledaj post
Najvjerojatnije imaš hematom neki unutra. Stavljaj obloge od leda. Ipak, ja bih na tvome mjestu na hitnu da to odmah netko pogleda, zlu ne trebalo nekog unutarnjeg krvarenja, napuknuća rebra ili sl...bol bi ti trebao umanjiti neki Brufenčić.
Popio, slabe koristi

Ma ne znam nije kost čini mi se jer kažem ne boli na nagle pokrete, mogu micat ruku i taj mišić u svim smjerovima.

A ne znam ak ne bude bolje odoh na slikanje u ponedjeljak.
__________________
sto koraka tu od Save
edge79 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2009., 01:20   #95
Pozdrav

Ja sam nesto slicno dozivio prosle sedmice kada sam igrao nogmet..Sudario sam se sa jednim likom, zapravo se on doslovno zabio u mene, i u tom sudaru sam dobio udarac u prsa, tacnije sa lijeve strane, odmah ispod lijeve strane prsa..Udarac je bio jako nezgodan..Nastaivo sam da igram ali sam osjecao bol..
Kada se zavrsio nogmet i kada sam dosao odma i istusirao se i kada je ohladilo, pocelo je tek onda jako da boli..No sutradan je bilo za nijansu lakse...Iz dana u dan je bol sve manji ali ga jos uvijek osjecam..Doduse zadnjih 5-6 dana samo u odredjenim pozicijama, npr kada ustajem i sjedam..Pricao sam jednim prijateljem doktorom i kaze da se moze desiti da je napuklo rebro ali da u tom slucaju to samo zarasta...

Ne znam da li smijem opet igrati fudbal??
Registrovan is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2009., 01:56   #96
najbolje ti je da odes doturu i vidš šta je...to ti je moja preporuka...
Jebi ga i ja sam jednom na poslu tako radio bodycheck ali meni nije nista bilo

papirlova is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2009., 02:48   #97
Nimoy is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2009., 07:49   #98
Edž znam ja jednog dobrog psihijatra. Imaš PM
marginalac is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2009., 09:24   #99
Quote:
Registrovan kaže: Pogledaj post
Pozdrav

Ja sam nesto slicno dozivio prosle sedmice kada sam igrao nogmet..Sudario sam se sa jednim likom, zapravo se on doslovno zabio u mene, i u tom sudaru sam dobio udarac u prsa, tacnije sa lijeve strane, odmah ispod lijeve strane prsa..Udarac je bio jako nezgodan..Nastaivo sam da igram ali sam osjecao bol..
Kada se zavrsio nogmet i kada sam dosao odma i istusirao se i kada je ohladilo, pocelo je tek onda jako da boli..No sutradan je bilo za nijansu lakse...Iz dana u dan je bol sve manji ali ga jos uvijek osjecam..Doduse zadnjih 5-6 dana samo u odredjenim pozicijama, npr kada ustajem i sjedam..Pricao sam jednim prijateljem doktorom i kaze da se moze desiti da je napuklo rebro ali da u tom slucaju to samo zarasta...

Ne znam da li smijem opet igrati fudbal??
E točno to boli najviše kad se ustajem i sjedam, naravni i kad zakašljem ili udahnem jako, ma ne bi se previše zamarao al pošto nejde na bolje zgleda da ću otić poslikat to.

A kaj se marve s ofsajda tiče, hvala ekipa puno ste mi pomogli
__________________
sto koraka tu od Save
edge79 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2009., 10:16   #100
Puklo ti je rebro...
__________________
La mano de Dios... Truly, madly, deeply...
Ti si i inače jedan od boljih poznavalaca igre ovdje na forumu, ni ne čudi me što možeš vidjeti ono što drugima očito i nije tako očito! - by roby
Silvercat is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:32.