Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Vrt

Vrt Sobne i vrtne biljke, kantice i lopatice, vaši zeleni ljubimci.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.11.2007., 07:42   #41
Quote:
wolfram kaže: Pogledaj post
HVALA!

ima li gdje u istočnom dijelu zg-a ili nz
Pa Čulinečka je istočni dio grada !!
panorama is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2007., 18:07   #42
Quote:
wolfram kaže: Pogledaj post
gdje u zagrebu dati brusiti lanac za motornu pilu?
da bas sam to i ja pomislio:
Pa Čulinečka je istočni dio grada !!

aliimas i negdje iznad kaptola (ona ulica prema "kaptol centru" (barem su bili tamo prije par godina)

probaj ovdje:
ZAGREB "SEVER" TRGOVINA I SERVIS Samoborska 97 01 3498 509
ZAGREB "SEVER" TRGOVINA I SERVIS Studenačka 26 01 3732 972
ZAGREB "GPM " TRGOVINA I SERVIS Artičkova 1 01 3461 669
ZAGREB S.M.S.-Servis poljoprivrednih strojeva Nova Ves 6 01 4666 809 (to je ovo sto sam ti napisao gore)

http://195.29.151.50/sonda/projects/...p?FlashID=3168
__________________
znam da nista neznam

Zadnje uređivanje fermina-daza : 25.04.2014. at 08:28. Reason: umetanje kvota zbog spajanja tema
passat_karavan is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2007., 15:05   #43
jel netko zna kolke su otprilike cijene brušenja?
__________________
točno na današnji dan,prošle subote
Plug_in is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2007., 12:22   #44
Vrtne i kućne lampe

Našao sam na netu. fora izgleda..proizvodi ih tvrtka iz zagreba.

[img=http://img119.imageshack.us/img119/1439/promo010ec3.jpg]







[img=http://img222.imageshack.us/img222/2220/vrtne5pr7.jpg]
marko21 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2007., 15:55   #45
osobno mi se ne sviđaju, za vrt bih preferirao stare fenjere ili nešto slično
osbourne is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2007., 22:24   #46
hmm.. ovisi kakav vrt imas
pazi, u nekom starinskom vrtu (kako englezi kazu cottage garden) sigurno ne bi odgovarala ovakva rasvjeta, vec bi to bili fenjeri, stari lampinjoni i sl.
no one su dobrodosle u nekakvom moderno uredjenom vrtu ciji oblici, boje i dizajn opcenito odgovara tim lampama
Las Legolas is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2008., 00:00   #47
Exclamation Vrtni alati

Nedavno sam na televiziji vidio vrlo zanimljive ručne alate za vrt, pa tako npr i tanjuraču izgleda slično kao ručna kosilica, samo šro fini usitnjava zemlju tak da se ne mora nakon prekapanja (štihanja) vrta temlja usitnjavati s grabljama.


Ako netko zna gdje bi se ista mogla nabaviti, bio bih zahvalan.

Naime, sve bi se to moglo napraviti i s nekom jeftinom frezom, ali zašto istu kupovati kad bi ovo bilo sasvim dovoljno.

Zahvaljujem
ming is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2008., 10:03   #48
Quote:
ming kaže: Pogledaj post
Nedavno sam na televiziji vidio vrlo zanimljive ručne alate za vrt, pa tako npr i tanjuraču izgleda slično kao ručna kosilica, samo šro fini usitnjava zemlju tak da se ne mora nakon prekapanja (štihanja) vrta temlja usitnjavati s grabljama.


Ako netko zna gdje bi se ista mogla nabaviti, bio bih zahvalan.

Naime, sve bi se to moglo napraviti i s nekom jeftinom frezom, ali zašto istu kupovati kad bi ovo bilo sasvim dovoljno.

Zahvaljujem
imaš kakav link da vidim kaje to. I mene muči isto, preštihao sam ženi vrt ali mi se čini da ću morati i frezati. BTW, ja sam već potrgao jedan mali benziski kultivator, tako da sumnjam da će neki ručni alat to moći učinit.
__________________
Nedozvoljena prikrivena reklama - obrisano!
Codegun is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2008., 11:57   #49
Quote:
Codegun kaže: Pogledaj post
BTW, ja sam već potrgao jedan mali benziski kultivator, tako da sumnjam da će neki ručni alat to moći učinit.
koliko je malen bio taj motokultivator, zašto se je strgao?
Renata is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2008., 12:39   #50
Quote:
Renata kaže: Pogledaj post
koliko je malen bio taj motokultivator, zašto se je strgao?
najmanji mogući, neki kineski jeftikaner, koštao je u Bauhausu oko 1300kn, motor je dobar no potrgao sam mu zupčanike (recimo da je to getriba) jer sam frezao vrt dobrih pola sata! Prije toga je radio cca 10 sati, isto sam pofrezao cijeli vrt nekoliko puta prije toga, no nakon 4. puta više nije izdržao. A vrt mi ima oko 120m2.
__________________
Nedozvoljena prikrivena reklama - obrisano!
Codegun is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2008., 12:50   #51
Quote:
Codegun kaže: Pogledaj post
najmanji mogući, neki kineski jeftikaner, koštao je u Bauhausu oko 1300kn, motor je dobar no potrgao sam mu zupčanike (recimo da je to getriba) jer sam frezao vrt dobrih pola sata! Prije toga je radio cca 10 sati, isto sam pofrezao cijeli vrt nekoliko puta prije toga, no nakon 4. puta više nije izdržao. A vrt mi ima oko 120m2.
a mi smo baš mislili kupiti takav mali, s time da mi za sada treba preorati oko 1500 m2 (za travnjak), a kasnije će mi trebati i za vrt.
a zašto si 4 puta orao vrt?
Renata is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2008., 13:07   #52
Quote:
Renata kaže: Pogledaj post
a mi smo baš mislili kupiti takav mali, s time da mi za sada treba preorati oko 1500 m2 (za travnjak), a kasnije će mi trebati i za vrt.
a zašto si 4 puta orao vrt?
1500m2 se ore i freza s traktorom. Najviše ti se isplati nekome platiti da ti to napravi. Nisam ja 4x frezao u istoj sezoni. Proljeće, pa jesen, pa proljeće, pa još jednom isto proljeće i onda je riknuo.

Danas znam da mi za 120m2 kvadrata ako neću reskirati da opet neki ispusti dušu, treba nekaj iz ranga cijene oko 7000kn.
__________________
Nedozvoljena prikrivena reklama - obrisano!
Codegun is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2008., 13:18   #53
Quote:
Codegun kaže: Pogledaj post
1500m2 se ore i freza s traktorom. Najviše ti se isplati nekome platiti da ti to napravi. Nisam ja 4x frezao u istoj sezoni. Proljeće, pa jesen, pa proljeće, pa još jednom isto proljeće i onda je riknuo.

Danas znam da mi za 120m2 kvadrata ako neću reskirati da opet neki ispusti dušu, treba nekaj iz ranga cijene oko 7000kn.
na nekim dijelovima je fizički nemoguće da dođe traktor, ali ima nekih 1000 m2 koje treba preorati zbog sijanja trave,a a tamo bi traktor i mogao doći. ali nije mi to rješenje, trebam tu igračku za vrt kasnije. skupa igračka je taj motokultivator.
Renata is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2008., 13:26   #54
Quote:
Renata kaže: Pogledaj post
na nekim dijelovima je fizički nemoguće da dođe traktor, ali ima nekih 1000 m2 koje treba preorati zbog sijanja trave,a a tamo bi traktor i mogao doći. ali nije mi to rješenje, trebam tu igračku za vrt kasnije. skupa igračka je taj motokultivator.
je preskup je, ali je zabavno, žena i ja smo se otimali ko bu frezao. Ovaj moj mali kultivator je imao 4ks motor i ona ga nije mogla zadržati nego ju je vukao po vrtu. Ja sam ga mogao držati i onda se ukopavao, možda je zato i riknuo jer mu ja nisam dao dalje dok temeljito ne izruje.
__________________
Nedozvoljena prikrivena reklama - obrisano!
Codegun is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2008., 13:39   #55
http://www.mio.hr/poljoprivreda/moto...io-200-rg.html

evo, taj bi bio optimalan, zapravo je najmanji mogući ali valjda ima servis kad ga opet potrgam... negdje oko 4500kn.
__________________
Nedozvoljena prikrivena reklama - obrisano!
Codegun is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2008., 14:59   #56
Quote:
Codegun kaže: Pogledaj post
http://www.mio.hr/poljoprivreda/moto...io-200-rg.html

evo, taj bi bio optimalan, zapravo je najmanji mogući ali valjda ima servis kad ga opet potrgam... negdje oko 4500kn.
prava motorna freza je tek ona koja dolazi kao priključak za i kojoj se ne skidaju kotači kad se postavlja freza
Ja sam nekad uništio hrpu ovih malih, onda sam kupio Mutinu frezu i kosilicu i godinama je koristio i u vinogradu i oko kuće
Takva je osim frezanja idealna i za tisuću kvadrata travnjaka, jer onim malim je zabavno kositi samo nekoliko puta, kasnije dosadi
__________________
blog
go2sleep is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2008., 15:02   #57
Quote:
go2sleep kaže: Pogledaj post
prava motorna freza je tek ona koja dolazi kao priključak za i kojoj se ne skidaju kotači kad se postavlja freza
Ja sam nekad uništio hrpu ovih malih, onda sam kupio Mutinu frezu i kosilicu i godinama je koristio i u vinogradu i oko kuće
Takva je osim frezanja idealna i za tisuću kvadrata travnjaka, jer onim malim je zabavno kositi samo nekoliko puta, kasnije dosadi
ma ok za velike površine, no kaj da ja uzmem za 120m2 vrta? Frezanje - jednom do dvaput godišnje?
__________________
Nedozvoljena prikrivena reklama - obrisano!
Codegun is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2008., 16:17   #58
Quote:
Codegun kaže: Pogledaj post
ma ok za velike površine, no kaj da ja uzmem za 120m2 vrta? Frezanje - jednom do dvaput godišnje?
ma tebi je ta dobra, mislio sam Renati, njoj bi odgovarala ona kojoj se priključci mogu mijenjati, kosa, freza, plug...
i mene počinje zanimati ona bez motora, niti zamisliti ne mogu kako to radi
__________________
blog
go2sleep is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2008., 10:57   #59
Quote:
go2sleep kaže: Pogledaj post
ma tebi je ta dobra, mislio sam Renati, njoj bi odgovarala ona kojoj se priključci mogu mijenjati, kosa, freza, plug...
i mene počinje zanimati ona bez motora, niti zamisliti ne mogu kako to radi
je ali je fora da ja trebam oranje tako velike površine samo jednom, prije nego posijemo travu, a kasnije ću trebati samo za vrt. pa mislim da nema smisla da kupujem tu veliku.
prijatelj ima neku srednje veličine, mislim da ću ga pitati za posudbu, a za vrt ću kupiti onu manju.
Renata is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2008., 16:32   #60
Quote:
ming kaže: Pogledaj post
Nedavno sam na televiziji vidio vrlo zanimljive ručne alate za vrt, pa tako npr i tanjuraču izgleda slično kao ručna kosilica, samo šro fini usitnjava zemlju tak da se ne mora nakon prekapanja (štihanja) vrta temlja usitnjavati s grabljama.


Ako netko zna gdje bi se ista mogla nabaviti, bio bih zahvalan.

Naime, sve bi se to moglo napraviti i s nekom jeftinom frezom, ali zašto istu kupovati kad bi ovo bilo sasvim dovoljno.

Zahvaljujem

nevjerojatno, tako sam i ja gledala tu emisiju- poljoprivrednu, gdje je jedna mlađa žena uzela nekakav "roler" i u par poteza usitnila ( i to jako) zemlju nakon štihanja.
Dala sam si truda, našla sam nešto slično tome, odnosno, firma Gardena to proizvodi, zove se zvjezdasta freza, posebno se kupuje freza, a posebno ručka, košta oko 500 kn sve zajedno, jedino što sam ja našla sa dva "rolera", a ona je imala četiri.
Za moj mali vrt i ta dva je dovoljno za usitnjavanje i zbilja mi je lakše to raditi nego sa grabljama, uspravno stojim, nisam sagnuta kao kod grabljanja.
Sve u svemu nije loše, ali je skupo. Međutim, pošto ja nemam dovoljno veliki vrt za motokultivator ovo mi je OK.
U Zagrebu sam to našla u Baumaxu i to nakon razgovora sa veleprodajom alata Gardena.
zunzara is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:40.