Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Interijeri

Interijeri Unutrašnja ljepota.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.09.2007., 23:24   #1
Kupaonska grijalica

Bok,

trebam kupaonsku grijalicu, i to za, ni manje ni više nego kupaonu.

Kalorifer neki ili tako nešto, da grije kak spada i ono kaj je najvaznije -> da nekaj valja!

Sad imam neki Voltotherm shit iz Bauhausa za 1xx kn i topi mu se ona plastika napred di puse zrak
Strah me to vise pustit da radi bez nadzora.

Jel zna netko di ima izbor kvalitetnijih grijalica u ZG (ili Samoboru, ali sumnjam ). Prešao sam Bauhaus i Metro c&c i --> nema, osim tih sranja.

Thnx na info...
SETRA Samoborček is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2007., 11:43   #2
Quote:
SETRA Samoborček kaže: Pogledaj post
Bok,

trebam kupaonsku grijalicu, i to za, ni manje ni više nego kupaonu.

Kalorifer neki ili tako nešto, da grije kak spada i ono kaj je najvaznije -> da nekaj valja!

Sad imam neki Voltotherm shit iz Bauhausa za 1xx kn i topi mu se ona plastika napred di puse zrak
Strah me to vise pustit da radi bez nadzora.

Jel zna netko di ima izbor kvalitetnijih grijalica u ZG (ili Samoboru, ali sumnjam ). Prešao sam Bauhaus i Metro c&c i --> nema, osim tih sranja.

Thnx na info...
Pozdrav tebi SETRA S. Evo i ja dočekah priliku tebi pomoći.
Za grijanje kupaonice ti je najbolje rješenje kalorifer. Izuzetno brzo zagrije (za koju minutu), krećeš se u toplom zraku koji suši (i tebe i okolinu) a kad ugasiš tempoeratura se smanji da se baš ne napravi rasadnik bakterija (u mokrom i toplom).
Ziden grijalice su spore pa ih trebaš puno ranije uključiti nego ti treba kupaonica (struja !), griju (žare) samo s jedne strane (druga strana tijela te zebe), spaljuju prašinu u zraku i generalno za istu potrošnjui struje imaju puno manji učinak na osjećaj ugodne toplline.

Razumijem da ima dosta smeća na tržištu.
Moja prva iskustva su bila s Končar-evim kaloriferima i stvarno su izdržljivi. Još uvijek traje (istina pukla mi je plastika koja je spojena s postoljem, jer je tu najslabiji, ali stoji i na kućištu). čak sam mijenjao i motor (za cca 40 kn). I prekidač se može promijeniti (ovi okretni su vrlo robustni i ne crkavaju)
Cijena nije 100 kn ali vrijedi. Pitaj u nekom ovlaštenom končar dućanu-servisu (tamo sui najjeftiniji), vidi pa javi svoje mišljenje prije nego se iskeširaš.

PS: Ovo mi je 2. "djevojačko" pojavljivanje nakon naše PM prepiske. Pa evo " I'm back"
Wesper is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2007., 11:51   #3
Quote:
SETRA Samoborček kaže: Pogledaj post
Bok,

trebam kupaonsku grijalicu, i to za, ni manje ni više nego kupaonu.
Kalorifer neki ili tako nešto, da grije kak spada i ono kaj je najvaznije -> da nekaj valja!
Sad imam neki Voltotherm shit iz Bauhausa za 1xx kn i topi mu se ona plastika napred di puse zrak
Strah me to vise pustit da radi bez nadzora.
Jel zna netko di ima izbor kvalitetnijih grijalica u ZG (ili Samoboru, ali sumnjam ). Prešao sam Bauhaus i Metro c&c i --> nema, osim tih sranja.
Thnx na info...
da pogledaš neki od uljnih radijatora najmanje jačine ... ima ih s ventilatorom, termostatom ... vrlo brzo se prostor zagrije, nema dosadnog puhanja i zujanja ko kaloriferi, a nisu prevelikh dimenzija pa mislim da bi ne bi zauzimalo ni puno prostora.
elegant is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2007., 12:51   #4
@ Wesper, thx, pogledat cu. Mislio sam generalno na kalorifer, to i sad imam, nekako mi se čini da brže zagriju oni koji ''leze'' na podu nego oni uspravni, ali mozda imam krivu predodzbu.

@ elegant Jesi sigurna da to brzo zagrije i da smije bit u kupaoni, na vlazi?
SETRA Samoborček is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2007., 12:56   #5
Quote:
SETRA Samoborček kaže: Pogledaj post
@ Wesper, thx, pogledat cu. Mislio sam generalno na kalorifer, to i sad imam, nekako mi se čini da brže zagriju oni koji ''leze'' na podu nego oni uspravni, ali mozda imam krivu predodzbu.

@ elegant Jesi sigurna da to brzo zagrije i da smije bit u kupaoni, na vlazi?
još smo svi živi
elegant is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2007., 12:59   #6
Quote:
elegant kaže: Pogledaj post
da pogledaš neki od uljnih radijatora najmanje jačine ... ima ih s ventilatorom, termostatom ... vrlo brzo se prostor zagrije, nema dosadnog puhanja i zujanja ko kaloriferi, a nisu prevelikh dimenzija pa mislim da bi ne bi zauzimalo ni puno prostora.
sorry elegant. Od ovog ne bude ništa učinkovitog.
Što znači najmanja snaga ? Kaloriferi imaju 2 kW u 2 stupnja (prvi 1 kW; drugi 2 kW) . Da bi se nešto brzo odigralo (kao ovdje prijenos topline na zrrka) treba snaga i distribucija. Bez ventilatora nema dobre i brze distribucije pa grijanje djeluje kao "slabo" (slab je osjet na tijelu).
Između uljnog radijatora s ventilatorom i kalorifera definitivno bolji izbor je kalorifer (za kupaonicu i slične prostore koje treba brzo izagrijati a u njima se kratko boravi) jer:
- puno je manji i lakši za manipulaciju (stoji na podu u slobodnom ćošku kupaonice i kako god da je okrenut ima skoro rednak učinak (ne mislim da puše zid ispred sebe)
- može služiti i kao ventilator (bez grijanja) što se može koristiti nakon upotrebe kupaonice da ju se malo isuši (snga ventilatora je nekih 20-tak wata)
a može poslužiti i kao ventilator ljeti
- jeftinijii je

Ali zato u prostorima gdje se dugo boravi (npr. sobe) kalorifer je definitivno loše riješenje (buka, prašina). I tu bi uljni radijator a tihim ventilatorom bio puno bolje riješenje (ako se razmišlju o takvim načinima grijanja).

Što se tiče zaštite od prskanja vodom i žaštite od strujnog udara, to je definirano oznakom o IP zaštiti (2. brojka). To veći to bolje. Trebalo bi biti bar 4 a najvjerojatnije je 2 za sve takve uređaje (e.radijatore, fenove, kaloriferi i sl.). U prijevodu: paziti da se ne prska i zalljeva(ju) vodom dok rade. Držati u najudaljenijem kutu kupaonice.
Idealno bi bilo kalorifer zašerafiti na zid na mjesto grijalice pa pališ izvana s prekidačem (kao bojler).
Wesper is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2007., 13:18   #7
Quote:
Wesper kaže: Pogledaj post
sorry elegant. Od ovog ne bude ništa učinkovitog.
Što znači najmanja snaga ? Kaloriferi imaju 2 kW u 2 stupnja (prvi 1 kW; drugi 2 kW) . Da bi se nešto brzo odigralo (kao ovdje prijenos topline na zrrka) treba snaga i distribucija. Bez ventilatora nema dobre i brze distribucije pa grijanje djeluje kao "slabo" (slab je osjet na tijelu).
Između uljnog radijatora s ventilatorom i kalorifera definitivno bolji izbor je kalorifer (za kupaonicu i slične prostore koje treba brzo izagrijati a u njima se kratko boravi) jer:
- puno je manji i lakši za manipulaciju (stoji na podu u slobodnom ćošku kupaonice i kako god da je okrenut ima skoro rednak učinak (ne mislim da puše zid ispred sebe)
- može služiti i kao ventilator (bez grijanja) što se može koristiti nakon upotrebe kupaonice da ju se malo isuši (snga ventilatora je nekih 20-tak wata)
a može poslužiti i kao ventilator ljeti
- jeftinijii je

Ali zato u prostorima gdje se dugo boravi (npr. sobe) kalorifer je definitivno loše riješenje (buka, prašina). I tu bi uljni radijator a tihim ventilatorom bio puno bolje riješenje (ako se razmišlju o takvim načinima grijanja).

Što se tiče zaštite od prskanja vodom i žaštite od strujnog udara, to je definirano oznakom o IP zaštiti (2. brojka). To veći to bolje. Trebalo bi biti bar 4 a najvjerojatnije je 2 za sve takve uređaje (e.radijatore, fenove, kaloriferi i sl.). U prijevodu: paziti da se ne prska i zalljeva(ju) vodom dok rade. Držati u najudaljenijem kutu kupaonice.
Idealno bi bilo kalorifer zašerafiti na zid na mjesto grijalice pa pališ izvana s prekidačem (kao bojler).

nama išlo na jetra to puhanje a pošto uvijek ima kose naokolo to ulazi u kalorifer i stvar relativno kratko traje ... radijator uključimo 15 min prije nego krenemo na kupanac i sve je savršeno toplo; ok, jest da se nitko od nas ne prska s kraja na kraj kupaonice i da kupaonica poslije ne pliva, pa ko što rekoh ... nama to idealno rješenje. Kad ga ne koristimo, fino na predviđenoj ručkici sa strane smotamo kabel, stvar držimo iza vrata i sve 5 e da, i jačina je 2 kw.
elegant is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2007., 16:24   #8
Quote:
elegant kaže: Pogledaj post
nama išlo na jetra to puhanje a pošto uvijek ima kose naokolo to ulazi u kalorifer i stvar relativno kratko traje ... radijator uključimo 15 min prije nego krenemo na kupanac i sve je savršeno toplo; ok, jest da se nitko od nas ne prska s kraja na kraj kupaonice i da kupaonica poslije ne pliva, pa ko što rekoh ... nama to idealno rješenje. Kad ga ne koristimo, fino na predviđenoj ručkici sa strane smotamo kabel, stvar držimo iza vrata i sve 5 e da, i jačina je 2 kw.
Sve ti je stvar osobnog ukusa i navike. Mi smo s kaloriferom skroz zadovoljni već godinama. Stoji u kutu uz vešmašinu i uključen je u njezinu utičnicu (dvostruku tako da ne moram isključivati vešmašinu). Uključim ga kad uđem u kupaonicu i dok se "snađem" već je toplo. 2. stupanj niti ne koristim, znači radi samo 1 kW. S vremena na vrijeme znao sam izmesti i rešetke u koje se skupi mašine (a znao sam ga i rastvoriti pa dijelove plastike ispreti od prašine).
Vešmašina (i kalorifer) su mi spojeni na vanjski kupaonski prekidač (na mejstu grijalice) tako da je ta utičnica bez napona kada se ne koristi.
Wesper is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2007., 18:20   #9
Quote:
Wesper kaže: Pogledaj post
Sve ti je stvar osobnog ukusa i navike. Mi smo s kaloriferom skroz zadovoljni već godinama. Stoji u kutu uz vešmašinu i uključen je u njezinu utičnicu (dvostruku tako da ne moram isključivati vešmašinu). Uključim ga kad uđem u kupaonicu i dok se "snađem" već je toplo. 2. stupanj niti ne koristim, znači radi samo 1 kW. S vremena na vrijeme znao sam izmesti i rešetke u koje se skupi mašine (a znao sam ga i rastvoriti pa dijelove plastike ispreti od prašine).
Vešmašina (i kalorifer) su mi spojeni na vanjski kupaonski prekidač (na mejstu grijalice) tako da je ta utičnica bez napona kada se ne koristi.

eto, pa sad neka kaže da mu nismo dali mogućnost izbora
elegant is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2007., 11:06   #10
Uljni radijator, oni radijatori kaj imaju kamenu ploču i rade na struju.

Uglavnom da ima termostat- jer dosta ovog jeftinjoza smeća ga nema.

Idealno bi bilo u kupaonicu staviti podno grijanje (el. mreža sa termostatom...) ali pretpostavljam da ti to nije opcija.

Nikako ne stavljati one grijalice kaj se stavljaju na zid (gore), a koje izgledaju ko grijač od vešmašine. To je apsolutno beskorisno....
daz is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2007., 11:23   #11
Nisam ni mislio to IC grijanje stavit...

zapravo meni od početka treba kalorifer, samo da nešto valja, da OK radi... imam sad jeftinjaka iz Bauhausa i opasan je po život maltene
ali bar grije ko lud (i topi plastiku )
Imam i nekog jeftinjaka od prije ali taj se čuje ko mlazni motor a ne grije niš

Kupio bi nekaj da valja, cijena nije tolko u 1. planu... treba mi da mi zagrije sto brze moguce jer kad se probudim u 4 ujutro nemam vremena cekat
SETRA Samoborček is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2007., 11:24   #12
Quote:
SETRA Samoborček kaže: Pogledaj post
Nisam ni mislio to IC grijanje stavit...

zapravo meni od početka treba kalorifer, samo da nešto valja, da OK radi... imam sad jeftinjaka iz Bauhausa i opasan je po život maltene
ali bar grije ko lud (i topi plastiku )
Imam i nekog jeftinjaka od prije ali taj se čuje ko mlazni motor a ne grije niš

Kupio bi nekaj da valja, cijena nije tolko u 1. planu... treba mi da mi zagrije sto brze moguce jer kad se probudim u 4 ujutro nemam vremena cekat

podjelili smo s tobom vlastita iskustva, podijelili i savjete ... na tebi je samo da odabereš sretno
elegant is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2007., 13:11   #13
Quote:
SETRA Samoborček kaže: Pogledaj post
Nisam ni mislio to IC grijanje stavit...

zapravo meni od početka treba kalorifer, samo da nešto valja, da OK radi... imam sad jeftinjaka iz Bauhausa i opasan je po život maltene
ali bar grije ko lud (i topi plastiku )
Imam i nekog jeftinjaka od prije ali taj se čuje ko mlazni motor a ne grije niš

Kupio bi nekaj da valja, cijena nije tolko u 1. planu... treba mi da mi zagrije sto brze moguce jer kad se probudim u 4 ujutro nemam vremena cekat
Evo ti link gdje je izgled Končar modela koji sam ti spominjao (tip EK2.S01) Ima i ugrađeni termostat koji treba držati na maksimumu jer kad se ugasi (a to se desi radovito na 2. stupnju - 2 kW, potraje neko vrijeme dok se ponovo upali, što može biti i predugo).
http://www.bolha.com/oglas2040878. Nažalost. tog modela trenutno nemaju u končar dućanima. Cijena je bila oko 300 Kn. A u Sloveniji 12 € (!?)
U Ilici 44 imaju neki drugi Končarev model (isto ga rade na žitnjaku).

Ovdje su ti svi prodajni centri za Končar kućanske aparate
http://www.koncar-ka.hr/prodaja.htm

Ja sada doma imam kalorifer španjolske firme CATA i tadovoljan sam . Čvrsta )ne (ne krhka i lomljiva) plastika, radi dobro (prekidač + odvojeni termostar) Manji je od končarevog. Radi super.
Važno je da kalorifer ima aksijani ventilator i lepezasti grijač).

Evo još linkova:
http://www.elektrovod-trade.si/cgi-b...cata&x=33&y=11

Ne možeš reći da nisi dobio stvarno sve informacije koje si mogao.
A sada u potragu.
Wesper is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2007., 13:21   #14
Nabavi si zidni kupaonski kalorifer - onaj što izgleda kao unutarnja jedinica klima uređaja - odlično i brzo grije, ima i daljinski upravljač pa se može smjestiti bilo gdje u kupaonici... cijena oko 350 kn...
CabDriver is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2007., 19:07   #15
Quote:
SETRA Samoborček kaže: Pogledaj post
Bok,

trebam kupaonsku grijalicu, i to za, ni manje ni više nego kupaonu.

Kalorifer neki ili tako nešto, da grije kak spada i ono kaj je najvaznije -> da nekaj valja!

Sad imam neki Voltotherm shit iz Bauhausa za 1xx kn i topi mu se ona plastika napred di puse zrak
Strah me to vise pustit da radi bez nadzora.

Jel zna netko di ima izbor kvalitetnijih grijalica u ZG (ili Samoboru, ali sumnjam ). Prešao sam Bauhaus i Metro c&c i --> nema, osim tih sranja.

Thnx na info...
Mi imamo kupaonsku grijalici sa tri grijaca, znaci tri stupnja. Ona sto se pali kad povuces spagu (1. 2. ili 3. puta). Kupili smo ju u Iprecoopu za 170kn, super zagrije, palim ju uvijek na 2 jer imamo dosta visoku kupaonu, da je manja palila bih na jedan. Ne topi se plastika i jako sam zadovoljna. Ne volim one kalorifere sto pusu.
pozz
cuba libre is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2007., 11:45   #16
KALORIFER - FINAL

SETRA S, evo i konkretno. U subotu sam u jednom dućanu naletio na onaj španjolski kalorifer o kojem sam ti pričao (i koji trenutno rabim).
Točna oznaka modela je CATA ST 30. 2 kW (u 2 stupnja + hladno - samo ventilator). Dva gumba odozgora: jedan je termostat s kojim ga palim i gasim (okrenem u lijievo za gašenje dok ne klikne a skroz u desno (maksimum) kada ga palim), drugi je prekidač s 3 položaja koji stavim obično na 1 kW i ne diram. Puno spretnije za posluživanje nego kada su gumbi s prednje strane (kao kod Končarevog, i još nekih).
Cijena je 200 kn. Ako te zanima mogao bi ti postati i sliku.

Inače sam pristalica prijenosne izvedbe kalorifera jer:
- kada je montiran na zidu (umjesto grijalice) puno topline ode pod strop pa bude vruće na glavu, a kad je na podu kupaona je jednoličnije progrijna a i bolje se osuši pod (npr. staviš ga samo na ventilator pa neka rastjeruje topli zrak po koupaoni i tako je suši (pri tome troši cca 20-tak W).
- možeš ga preseliti u drugu prostoriju kada ti zatreba
- možeš ga uštekati preko vremenskog "među-utikača" pa programiraš da ti se upali nešto prije nego trebaš ući u kupaonicu (ako je npr. hladnije). kažeš da se dižeš u 4:00 pa bi ti ovo moglo biti praktično (takvih tajmera, mehaničku su skroz OK za to, imaš za male novce (Pevec, Metro, Bauhaus i drugi opremljeniji dućani s elektromaterijalom).
apf11 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2007., 12:25   #17
Naso sliku....

Samo reci ako znas koji je to ducan bio, ako je u ZG?

Thx
Idem u potragu iduci tjedan...
SETRA Samoborček is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2007., 13:32   #18
Quote:
SETRA Samoborček kaže: Pogledaj post
Naso sliku....

Samo reci ako znas koji je to ducan bio, ako je u ZG?

Thx
Idem u potragu iduci tjedan...
Nije u Zgb. Nazovi par brojeva pa pitaj. Bar znaš sada što točno tražiš. Ako ne uspiješ naći, pretpostavljam da nije problem skoknuti malo i u okolicu Zgb.
apf11 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2007., 18:55   #19
Quote:
CabDriver kaže: Pogledaj post
Nabavi si zidni kupaonski kalorifer - onaj što izgleda kao unutarnja jedinica klima uređaja - odlično i brzo grije, ima i daljinski upravljač pa se može smjestiti bilo gdje u kupaonici... cijena oko 350 kn...
Potpisujem!
Imam istu stvar, može se staviti na pod ili ravnu plohu ili samo objesiti na zid na kukice. Ima normalan utikač pa je prenosiva. Mi je svaki put kad idemo u viksu furamo sa sobom jer nije teška ni velika, a super grije! Kupljena je u Metrou u ZG, prije godinu i pol za oko 260kn.
3MalaAnđela is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2007., 21:21   #20
Quote:
3MalaAnđela kaže: Pogledaj post
Potpisujem!
Imam istu stvar, može se staviti na pod ili ravnu plohu ili samo objesiti na zid na kukice. Ima normalan utikač pa je prenosiva. Mi je svaki put kad idemo u viksu furamo sa sobom jer nije teška ni velika, a super grije! Kupljena je u Metrou u ZG, prije godinu i pol za oko 260kn.
Možeš li napisati dimenzije (širina x visina x debljina) i kolika je snaga tog kalorifera.
Wesper is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:51.