Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.09.2007., 09:15   #61
Quote:
cvijetić kaže: Pogledaj post
muž ili tko već ozi može s autom doći skroz gore do ulaza u petrovu tako da ti se bebe neće smrznuti
super... to sam si i mislila, al nisam bila sigurna...

hvala
Joules is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2007., 16:01   #62
možda je već pitanje za temu autosjedalice.. a ne za izlazak iz bolnice.. naš autić dolazi u hr tek kad bude izlazak iz bolnice a ja bih trebala odabrati sjedalicu koja ide u fiat punto i u ford fokus kao alternativu.. negdje sam naišla na podatak da je bilo slučajeva da neke sjedalice ne idu tj ne odgovaraju nekim tipovima sjedala pa me zanima jeste li prvo išle probavati sjedalicu u auto prije kupovine ili tek kad ste je donijele doma??

možda sam ga zakoplicirala, ali vjerojatno shvaćate što je pjesnik htio reći
__________________
slike(hd)
moj svijet je postao ljepsi 18.10.2007.,a moj bicentricni sustav savrsen 22.01.2010.
EllaH is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2007., 21:01   #63
Ja sam kupila AS bez da sam je isprobavala i mislim da idu u sve vrste i marke auta. Nemaš tu neke filozofije glavno da auto ima sic ( to svi imaju ) i da ima pojas ( također imaju svi ). Samo ti kupi šta želiš.
__________________
Curica ili dečko??? Pitanje je sad!
good girl is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2007., 21:14   #64
Mi imamo i onu cetvrtastu nosilicu, ali i onu s kolica, izgleda kao jaje. Mislim da cu je staviti u tu cetvrtastu, stalno slusam da beba mora biti na strogo ravnoj podlozi. Ne znam. A ono jaje mi je super isto jer mogu bebu zavezati. A od robe..... mislim da cu prirediti dvije kombinacije, termin je 31.10., moze bit svasta, od ljeta do cice zime. Ko bi znao s tom klimom danas.
Ollantay is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2007., 22:17   #65
novorođenče može i mora u AS!pa poanta sigurnosti i je taj oblik,a ne ravan.
milkica is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2007., 22:33   #66
Eto i mene je u trgovini uvjeravala djelatnica kako bih bebu trebala izvesti u košari a ne u auto sjedalici jer im to kao nije dobro.
Mislim ja imam carkit (ili kako se već piše) za onu košaru koja se može pričvrstiti za sjedalo i u kojoj se beba može kao sigurno voziti, ali ja ipak mislim da ću izvesti bebolinu u autosjedalici iako imam samo minutu vožnje do doma. Možda bi bilo najbolje da ja odem pješke??
abilan is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2007., 11:07   #67
jucer nakon tecaja mladi tatek izlazi iz lifta i nosi autosjedalicu i malo odjelce... odmah mi oci zasuzile...
Joules is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2007., 12:34   #68
Kako ste donijeli dijete doma iz rodilišta

Ovak, pitanje možda malo glupo, ali ak mi netko može dati neki savjet. Naime, znam da po zakonu o sigurnosti u prometu treba dijete voziti u sjedalici. Zanima me samo koliko su te sjedalice podesne za mali bebicu i koja su vaša iskustva.
v-max is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2007., 17:18   #69
Ja sam svoju nosila u košari. Ali vec drugi dan se vozila u AS. Vidjela sam u bolnici da nose bebe i u košarama, i u AS, a neke i samo u jastucima.
__________________
mama po zanimanju
Ani4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2007., 17:26   #70
Pa, moraš paziti da koristiš pravu autosjedalicu. Zovu se Kategorija 0, i mogu se koristiti za djecu do 9 kg. Imaš sada takvih i sa isofix sistemom.
__________________
formular bez potpisa
Secundo is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2007., 21:33   #71
Quote:
abilan kaže: Pogledaj post
Eto i mene je u trgovini uvjeravala djelatnica kako bih bebu trebala izvesti u košari a ne u auto sjedalici jer im to kao nije dobro.
Mislim ja imam carkit (ili kako se već piše) za onu košaru koja se može pričvrstiti za sjedalo i u kojoj se beba može kao sigurno voziti, ali ja ipak mislim da ću izvesti bebolinu u autosjedalici iako imam samo minutu vožnje do doma. Možda bi bilo najbolje da ja odem pješke??
pitam ja neki dan jednu pedijatricu (i mamu) za izlazak: autosjedalica ili košara.. veli ona košara.. a ja onako gledam
__________________
slike(hd)
moj svijet je postao ljepsi 18.10.2007.,a moj bicentricni sustav savrsen 22.01.2010.
EllaH is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2007., 21:36   #72
Ma ja sam odlučila, malena ide u autosjedalicu.
Obući ću joj bodi dugih rukava, čarapice, preko neku mal topliju tuticu (robicu) i sjesti u autosjedalicu koju ću još pokriti dekicom i u zagrijano auto. Eh, da, reći ću mužu da auto sparkira ispred rodilišta tako da neće biti daleko za nositi i eto ga.
abilan is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2007., 21:40   #73
Quote:
abilan kaže: Pogledaj post
Ma ja sam odlučila, malena ide u autosjedalicu.
Obući ću joj bodi dugih rukava, čarapice, preko neku mal topliju tuticu (robicu) i sjesti u autosjedalicu koju ću još pokriti dekicom i u zagrijano auto. Eh, da, reći ću mužu da auto sparkira ispred rodilišta tako da neće biti daleko za nositi i eto ga.
ma i ja ću vjerojatno, i staviti još malo pelenu ispod u onu udubinu.. ali me ovo iznenadilo jer je poznajem i ona je bolnički pedijatar, ali opet nije rekla da ne smije beba nego da se zna dogoditi da su im stvarno prevelike i da bebe utonu u sjedalicu..
__________________
slike(hd)
moj svijet je postao ljepsi 18.10.2007.,a moj bicentricni sustav savrsen 22.01.2010.
EllaH is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2007., 21:45   #74
Ja ću bebicu iznijeti u autosjedalici.
Ova autosjedalica koju ja imam ima poseban uložak za bebice do tri mjeseca pa sigurno neće utonuti. A patronažna na tečaju je rekla da svakako iznesemo dijete u autosjedalici, a ne u košari ili nedajbože u rukama....
__________________
Sizif je vjerojatno bio domaćica.
Durica26 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2007., 21:53   #75
Quote:
Durica26 kaže: Pogledaj post
Ja ću bebicu iznijeti u autosjedalici.
Ova autosjedalica koju ja imam ima poseban uložak za bebice do tri mjeseca pa sigurno neće utonuti. A patronažna na tečaju je rekla da svakako iznesemo dijete u autosjedalici, a ne u košari ili nedajbože u rukama....

ovdje su patronažne još na jastucima i košarama
__________________
slike(hd)
moj svijet je postao ljepsi 18.10.2007.,a moj bicentricni sustav savrsen 22.01.2010.
EllaH is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2007., 21:55   #76
Quote:
EllaH kaže: Pogledaj post
ovdje su patronažne još na jastucima i košarama
To je stvarno žalosno što osobe od kojih očekuješ da znaju što je najbolje, nemaju pojma. AS je jedino što dolazi u obzir.
__________________
...imamo naše najdraže...
zrnce soli is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2007., 15:06   #77
I moja autosjedalica ima onaj dodatak za manje bebice tako da mislim da neće puno utonuti unutra, ali ako i to bude, opet mogu uvaliti jednu pelenicu ili nešto unutra.
abilan is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2007., 19:33   #78
pratim ovu temu.. i moram pitati..jer mi nije jasno...

kad pričate o autosjedalici u kojoj će te iznijeti bebu iz bolnice...jel mislite na autosjedalicu-"pravu pravcatu" onu koja uvijek stoji u autu, teška i glomazna...

ili mislite na onaj dio u trodjelnim kolicima što izgleda slično kao as samo "minijaturna" ???
extreme is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2007., 21:04   #79
za izlazak iz rodilišta koriste se AS grupe 0 ili 0+


''Grupe 0 i 0+ autosjedalica odnose se zapravo na istu grupu autosjedalica - autosjedalice za novorođenčad i vrlo malu djecu.

Grupa 0 autosjedalica namijenjena je djeci od rođenja do težine od najviše 10 kilograma, dok je grupa 0+ zapravo proširenje grupe 0: autosjedalica te grupe može se koristiti do dostignute težine od 13 kilograma.''

na linku ima još informacija.
ne znam na šta ti misliš kad pišeš 'prava pravcata AS'? nije mi jasno.
sve AS su prave. razlikuju se po grupama, a grupe su napravljene ovisno o kilaži, visini djeteta.
mici123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2007., 21:15   #80
Quote:
extreme kaže: Pogledaj post
pratim ovu temu.. i moram pitati..jer mi nije jasno...

kad pričate o autosjedalici u kojoj će te iznijeti bebu iz bolnice...jel mislite na autosjedalicu-"pravu pravcatu" onu koja uvijek stoji u autu, teška i glomazna...

ili mislite na onaj dio u trodjelnim kolicima što izgleda slično kao as samo "minijaturna" ???

ne moraš ti imati trodijelna kolica da bi imala tu sjedalicu.. to jest ta sjedalica 0 ili 0+ a dodatak je jedino ako kupiš kolica na koja se može montirati dotična sjedalica.. ne moraš ti nju nikad iz auta izvaditi kad je svežeš.. glomazne su one predviđene za stariju djecu i veću težinu
__________________
slike(hd)
moj svijet je postao ljepsi 18.10.2007.,a moj bicentricni sustav savrsen 22.01.2010.
EllaH is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:39.